En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

On 23.10.2019 at 10:58, Najaz said:

Siteden değişim için kayıt oluşturdum ve bugün seti geri gönderiyorum. Firmanın Whatsapp destek hattına da attım bu fotoğrafları, oradaki eleman "ürünler kapalı kutuda geliyor, görselleri ilgili birime yönlendiriyorum" diye zırvaladı. Memlekette Amazon TR dışında alışveriş yapılabilecek düzgün site kalmamış, bunu anladım.

Sittirsinler, tabiki kapalı kutu geliyor da iade edilmiş ürünü niye gönderiyorlarmış şerefsizler. Aynı ürün 1 ay kargoda debelendikten sonra Çinden sapasağlam gelmişti bana tertemiz. 

En son hepsiburada'daki satıcılardan birinden Xiaomi Mi Box S almıştım, açılmış kutu gönderdiler şerefsizler. Ürün çalıştığı ve de kozmetik olarak da bir şey görmediğim, uğraşmak istemediğim için de iade etmedim ama bu ülkedeki mağazaların hepsinin ticaret ahlakına ....m. 

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA Hocam bugün rezilliği bir nokta ileriye taşıdılar. Şikayetvar'a yazdım, buraya da alıntı yapayım:

"19 Ekim 2019 tarihinde İncehesap.com sitesinden 460390 sipariş numarası ile Xiaomi wowstick 1f+ şarjlı tornavida seti satın aldım. Kargo 22 Ekim'de elime ulaştı. Ürünün paketini açtığımda ürünün kullanılmış, bazı aksesuarlarının da kırık-kopuk olduğunu gördüm. Tornavidanın kendisinde de önceden kullanıldığını gösteren lekeler ve renk deformasyonları vardı. Muhtemelen başka bir müşterinin iade ettiği ürünü bana yollamışlardı. Bunun üzerine ertesi gün firmanın WhatsApp destek hattına, üründeki kusurları gösteren fotoğrafları gönderdim, durumu açıkladım ve ürünü firmaya değişim için yolladım. 24 Ekim tarihinde ürün firmaya ulaştı.

Firmanın WhatsApp destek hattından ürünün durumunu sorduğumda herhangi bir dönüş yapılmadı. Bunun üzerine firmanın çağrı merkezini aradım ve bana, ürünün inceleneceğini, 2-3 gün sonra tekrar aramam gerektiği söylendi. Sıfır ürün sipariş ediyorum, elime kullanılmış ürün geçiyor, firma ise hatasını hızlıca telafi etmek yerine işi yokuşa sürüyor. Değişim için sürecin peşinden benim koşmam, takip etmem gerekiyor. Bunun adı müşteri memnuniyeti değil, müşteriye eziyet etmektir.

Şikayetim firmaya bildirildikten sonra firmanın şikayet departmanı tarafından arandım. Yapılan, söylenen sadece laf kalabalığından ibaret. Topu tedarikçi firmaya atıp sürecin ucunu açık bırakıyorlar. Bana söylenen tahmini 1 hafta sonra sonuç çıkacağı. Başkası tarafından kullanılıp iade edildiği daha ilk bakışta anlaşılabilecek kusurlu ürün gönderiyorlar, özür dileyip hatalarını telafi etmeye çalışacakları yerde dalga geçer gibi sabırlı olup beklemem gerektiğini tavsiye ediyorlar. Sorunu çözmeye niyetleri yok. Telefondaki arkadaş sözü "sizin doğru söylediğinizi nereden bilelim" noktasına kadar getirdi. Müşterinin sözüne İtimat sıfır. Bu yapılan benim gözümde en büyük ayıptır."

Hamso and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@NajazHocam başıma gelen olayı kendini iyi hissetmen için yazıyorum :) 

Hepsiburada kendisinin sattığı indirimli ürünü(ekran kartını) aldım, elime ulaştığın da kullanılmış kutusu yırtık, kartın vida yerlerinde soyulma vs vardı üstüne arızalı gelmişti, hemen ertesi gün aradım durumu anlattım iade talep açtım vs(hiç arızalı kısmını karıştırmadım çünkü biliyorum garantiye gönderme işlemini benim üzerimden yapıp 1 ay sokacaklardı)

Neyse bu ürün kullanılmış kutusu açılmış yenisi ile değişimini istiyorum dediğim halde 3 gün ürün incelemesin de bekledikten sonra ürün "tedarik edilemediği için" para iadesi yapılmıştı(toplam 7 gün sürdü süreç).Tabi bu bir yalan idi defalarca müsteri hizmetlerini arayıp bu ürünü şuan ve o gun dahil indirimsiz sattıklarını, kendilerinin kontrol etmelerini söylesem de sistemsel hata olabilir para iade süreci başlamış geri dönüşü olmuyor gibi farklı farklı hikayeler anlattılar.

Yani rezillik yaşamak için gerçekten büyük küçük kurumsal  firma fark etmiyor, Fazla genellemek de istemiyorum ama alayı aynı diyesim geliyor.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB FM / DVB-T TV kartı aldım. Fakat amaç bilgisayardan TV izlemek değil, bu 10 dolarlık TV kartının sıradışı bir özelliği var, ‎24Mhz'den 1766 MHz'e kadar bütün radyo frekanslarını alabiliyor ve uygun yazılım ve sürücülerle bir spectrum analyzer olarak kullanılabiliyor.

Yani 24Mhz ile 1766 MHz arasında çalışan bütün radyolar, telsizler, kablosuz mikrofonlar, garaj kapısı kumandaları, meteoroloji uyduları ve sayamadığım daha bir sürü şeyi bu cihazla dinleyip görüntüleyebiliyorsunuz. Misal konser alanına gidip sahnedeki şarkıcının çıplak sesini bilgisayarınıza yada telefonunuza kaydedebilirsiniz.

s-l300.jpg

pentaman and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Psikobat said:

Yani rezillik yaşamak için gerçekten büyük küçük kurumsal  firma fark etmiyor, Fazla genellemek de istemiyorum ama alayı aynı diyesim geliyor.

Amazon'dan alışveriş yapıyoruz. Üründe sorun çıktığında bize sordukları tek şey şu: "Hemen yeni ürün mü gönderelim, yoksa ücreti iade mi edelim?"

Bu şark kurnazları bu kafayla Amazon'la rekabet edebileceklerini mi zannediyorlar acaba? Umarım hepsi batar da Türkiye'de online perakendeci olarak sadece Amazon kalır.

Najaz tarafından düzenlendi
Thustu and Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.segment.com.tr/tr/urun/mikado-md-25bt-enjoy-n2-siyah-bluetooth-3w-tf-usb-fm-destekli-speaker

Aslında ihtiyacım yoktu ama şokta çok uygun fiyatlı görünce bu cihazdan aldım.

Başka bir 3w versiyonunu kuzenler vatandan almışlardı 70liraya hoşuma gitmişti ses falan güzel. Bende fiyatına internette baktım bununda benzer 60lira falan en ucuz, 35liraya çok uygun geldi kaptım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Najaz said:

Amazon'dan alışveriş yapıyoruz. Üründe sorun çıktığında bize sordukları tek şey şu: "Hemen yeni ürün mü gönderelim, yoksa ücreti iade mi edelim?"

Bu şark kurnazları bu kafayla Amazon'la rekabet edebileceklerini mi zannediyorlar acaba? Umarım hepsi batar da Türkiye'de online perakendeci olarak sadece Amazon kalır.

Amazon.com.tr üzerinden diğer satıcıların sattığı ürünlerde de durum anlattığımız gibi mi oluyor yoksa satıcılar çamura yatmaya meyilli mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine O konuda kendime bir üst limit belirledim. Amazon TR'de, satıcısı Amazon olmayan 500 TL üzeri bir ürün almıyorum. Şu ana kadar bu şekilde, yani Amazon'da satış yapan farklı bir satıcıdan sadece 1 ürün aldım, onda da henüz bir sorun çıkmadı. Çıkarsa deneyimleriz onu da :) Lakin satıcı Amazon TR ise süreç aynen dediğim şekilde işliyor.

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, allreadydead said:

Najaz alışveriş konusunda adrenalin bağımlısı. Enteresan firmalardan alışveriş etmeden duramıyor :D

Jerry Pournelle'in yolundan gidiyorum. Ne demişti rahmetli?

"Siz denemek zorunda kalmayasanız diye ben deniyorum"

Hamso, wazzap and allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.com/gp/product/B07DJY4FRP/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

sırf aşağıdaki seri eksik olmasın diye bunu aldım. gamepass de olmasına rağmen. yüzde 20 gümrük vergisi 6 dolar kargo ile 390 tl ye geldi. (48 dolara sıfırını almıştım)

https://imgyukle.com/i/Ezd0T0

tabi bu seride @Najaz hocamından katkısı için teşekkür ederim tekrar. :alkis:

vayyy be x360 ları aldıklarımın hepsi dün gibi aklımda. 2. oyunu 2008 ilkbaharda @Bloody ile beraber almıştık fedex kargo ile hemen oynayalım diye. :) ntsc-j sürüm play asia dan.

3. oyunu amazon.com dan yine fedex le 2011 eylül sonuydu.. judgment ı play-asia dan normal ptt ile. şimdi gamepass, dijital vs. daha oyun çıkmadan yüklenıyor saatinde girip oynuyoruz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, emre666 said:

https://www.amazon.com/gp/product/B07DJY4FRP/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

sırf aşağıdaki seri eksik olmasın diye bunu aldım. gamepass de olmasına rağmen. yüzde 20 gümrük vergisi 6 dolar kargo ile 390 tl ye geldi. (48 dolara sıfırını almıştım)

https://imgyukle.com/i/Ezd0T0

tabi bu seride @Najaz hocamından katkısı için teşekkür ederim tekrar. :alkis:

vayyy be x360 ları aldıklarımın hepsi dün gibi aklımda. 2. oyunu 2008 ilkbaharda @Bloody ile beraber almıştık fedex kargo ile hemen oynayalım diye. :) ntsc-j sürüm play asia dan.

3. oyunu amazon.com dan yine fedex le 2011 eylül sonuydu.. judgment ı play-asia dan normal ptt ile. şimdi gamepass, dijital vs. daha oyun çıkmadan yüklenıyor saatinde girip oynuyoruz. 

Yine de bu eksik.. : 

IMG20191028143201.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ananeme eski tv tüplü olduğu için gözleri biraz rahatsız, bir süredir kafamdan geçiyordu yeni bir tv alayım diye. Türkiyenin sanırım en ucuz 32" dahili uydu alıcılı tvsini aldım. Telenova 32D4001 diye geçiyor. 699lira fiyat var 20lirada kupon oldukça ucuza geldi.

Tv oldukça güzel çıktı işin ilginci gayet güzel görüntü kalitesi falan :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 25.10.2019 at 17:14, Whooosh said:

USB FM / DVB-T TV kartı aldım. Fakat amaç bilgisayardan TV izlemek değil, bu 10 dolarlık TV kartının sıradışı bir özelliği var, ‎24Mhz'den 1766 MHz'e kadar bütün radyo frekanslarını alabiliyor ve uygun yazılım ve sürücülerle bir spectrum analyzer olarak kullanılabiliyor.

Yani 24Mhz ile 1766 MHz arasında çalışan bütün radyolar, telsizler, kablosuz mikrofonlar, garaj kapısı kumandaları, meteoroloji uyduları ve sayamadığım daha bir sürü şeyi bu cihazla dinleyip görüntüleyebiliyorsunuz. Misal konser alanına gidip sahnedeki şarkıcının çıplak sesini bilgisayarınıza yada telefonunuza kaydedebilirsiniz.

s-l300.jpg

Sadece çıplak sesi mi ? :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Najaz said:

Günah odasında :D

Şaka şaka.. Apartman kapısını ve merdivenleri gösteriyor.

bu tarz ortak alan yerlerine kişisel kayıt aldığınız kameraları takmanın yasal bir mevzuatı varmı acaba?

yani karşı komşu, üst kat komşu itiraz edemez mi?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün Apple Store'dan ipad pro 3. nesil 256 gb 12.9" , 2. nesil apple pencil ve q klavye kılıfını aldım. 

Artıları :

- Eldeki ilk nesil iPad Pro 12.9"'in home tuşu bozuldu diye değiştirdik ama alet inanılmaz hızlı çıktı.

- Aktarım çok hızlı ve sorunsuz oldu, yalnız öncesinde hem eski hem de yeni iPad pro'nun işletim sistemlerini güncellemek gerekti.

- Klavye kılıf çok başarılı olmuş, eskisinde silikon kılıf + klavye olarak 2 parçaydı, artık tek parça ve daha rahat kullanımlı.

- Kalem müthiş, gerçekten çok başarılı ve tanınması, şarjı kablosuz olması gibi özellikleriyle çok rahatlatıcı.

- Apple ilk nesilden bu yana inanılmaz gelişim sağlamış kısacası.

Eksileri :

- Çok pahalılanmış alet, dolar kuruyla beraber aynı oranda artmış maalesef. 4 yıl önce 3700 TL tutan paket şimdi 10900 TL tutuyor.

OnLyTNT and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, emre666 said:

bu tarz ortak alan yerlerine kişisel kayıt aldığınız kameraları takmanın yasal bir mevzuatı varmı acaba?

yani karşı komşu, üst kat komşu itiraz edemez mi?

Benim evin olduğu bina 2 katlı, her katta 1 daire var. Yani toplamda 1 komşum var :) Müstakil ev misali. O yüzden dilediğim gibi at koşturuyorum Emreciğim.

rammstein and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok