En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

Geçen hafta amazon.de'den beyerdynamic kulaklığım için yedek kulak earpad siparişi vermiştim. Bugün geldi. Ulan herşey o kadar pahalı ki kulaklık süngerine bile 240 lira para verdik.

20191030-151758.jpg

rammstein, Hamso and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iş için dokunmatik ekranlı Windows bir bilgisayara ihtiyacım vardı. eBay'den 59$'a ikinci el 11" Dell Venue tablet aldim, yine eBay'den bu tablet için 20$'a ikinci el orjinal klavye aldım. Tabletin kendisi de klavyesi de sıfırdan farksız çıktı, hatta bir iki kişiye 800$'a sıfır aldım falan dedim kimse yadırgamadı.

Aslında klavye kısmına pek ihtiyaç yoktu ama klavye içinde ekstra batarya olma durumu aklımı çeldi.

Dell_Venue_11_35828031_011.jpg

Whooosh tarafından düzenlendi
pentaman, OnLyTNT, Mono and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan Anker Spirit X kulaklık aldım. Koştururken düşmüyor, kulağı da yormuyor. Baslar iyi, kalite fena değil, fiyat performans oranını sevdim.

Whooosh and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gittigidiyor 'dan çekimlerim için mini tripod aldım 27TL 'ye kargo dahil... Sırf @Najaz  çok pahalı demesin diye.  :zuh:

Hem telefon hem aksiyon kamera kullanılabiliyor , bacakları 15cm gibi kısa da olsa ahtapod özelliği mevcut.

Tanıtımını da yaptım hemencecik , bi like atarsanız sevinirim.. :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZumwxj5j5A

ürün linki: https://bit.ly/2PEuxF2

477835812_0.jpg?1572690495

TatanQa tarafından düzenlendi
ürün linki
Squall, pentaman and OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Squall said:

Migrosta şu ürünler iyi indirimde 250 Gr kahve 16, 100 tane filtre kağıdı 14 TL 3 tane kahve 300 tanede kağıt aldım:

IMG_20191104_154500~01.jpg

Hocam Tchibo gold biraz değişik tadı olan bir kahve. Nedense uzun süredir 12-14 TL arasında gidip geliyor bir türlü stokları bitmedi. Eğer öğütülmüş kahve takip ediyorsanız n11 ve hepsiburadayı ara ara kontrol edin. En standart tad olan jacobs 250 gr’ı 15-17 TL arasına geliyor bazen. 

Piyasada bir ara filtre kahve kağıdı kalmamıştı, fiyatı 17-18 TL olmuştu 80’lik 1x4’ün. O ara 2 koli almıştım aşağıdaki firmadan, güzel gönderiyorlar dışı ayrıca kolileniyor. Şimdi 6 ay öncesine göre daha ucuz. 11.11 indirimleri listeme ekledim, size de tavsiye ederim çok kahve tüketiyorsanız. 

https://urun.n11.com/kahve/caffeo-filtre-kahve-kagidi-1x4-4-numara-80li-10-paket-800-adet-P334263337

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.11.2019 at 13:30, TatanQa said:

Gittigidiyor 'dan çekimlerim için mini tripod aldım 27TL 'ye kargo dahil... Sırf @Najaz  çok pahalı demesin diye.  :zuh:

Hem telefon hem aksiyon kamera kullanılabiliyor , bacakları 15cm gibi kısa da olsa ahtapod özelliği mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=ZZumwxj5j5A

Buda Benim tripod, BELEŞ :zuh: Üstüne çok düşmedim dizayn için ama telefonun gcam için biraz basit bir tripod ihtiyacım vardı, böyle birşey tasarlayıp yaptım.

IMG_20191104_121737.jpgIMG_20191104_084314.jpg

Atrin, emre666, TatanQa and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Deathknight said:

Buda Benim tripod, BELEŞ :zuh: Üstüne çok düşmedim dizayn için ama telefonun gcam için biraz basit bir tripod ihtiyacım vardı, böyle birşey tasarlayıp yaptım.

IMG_20191104_121737.jpgIMG_20191104_084314.jpg

Vallahi bravo diyorum  :alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
USB FM / DVB-T TV kartı aldım. Fakat amaç bilgisayardan TV izlemek değil, bu 10 dolarlık TV kartının sıradışı bir özelliği var, ‎24Mhz'den 1766 MHz'e kadar bütün radyo frekanslarını alabiliyor ve uygun yazılım ve sürücülerle bir spectrum analyzer olarak kullanılabiliyor.
Yani 24Mhz ile 1766 MHz arasında çalışan bütün radyolar, telsizler, kablosuz mikrofonlar, garaj kapısı kumandaları, meteoroloji uyduları ve sayamadığım daha bir sürü şeyi bu cihazla dinleyip görüntüleyebiliyorsunuz. Misal konser alanına gidip sahnedeki şarkıcının çıplak sesini bilgisayarınıza yada telefonunuza kaydedebilirsiniz.

s-l300.jpg
Sabah kepenk açan esnafın kumanda sinyalini kaydedip, tekrarlayabilir misin yani?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Iş için dokunmatik ekranlı Windows bir bilgisayara ihtiyacım vardı. eBay'den 59$'a ikinci el 11" Dell Venue tablet aldim, yine eBay'den bu tablet için 20$'a ikinci el orjinal klavye aldım. Tabletin kendisi de klavyesi de sıfırdan farksız çıktı, hatta bir iki kişiye 800$'a sıfır aldım falan dedim kimse yadırgamadı.
Aslında klavye kısmına pek ihtiyaç yoktu ama klavye içinde ekstra batarya olma durumu aklımı çeldi.
Dell_Venue_11_35828031_004.jpg

Benim de eBay ihtiyaclarim oluyor bazen. Şuan yöntem nedir ödeme için? PayPal vs ödeme için kart nasıl ayarlıyoruz?
Gittigidiyor 'dan çekimlerim için mini tripod aldım 27TL 'ye kargo dahil... Sırf [mention=111]Najaz[/mention]  çok pahalı demesin diye.  :zuh:

Ürün çekimi yapıyorum bazen. Bu alet işe yarar gibi geldi bana. Bir de whitebox lazım.
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, Hamso said:
On 25.10.2019 at 5:14 PM, Whooosh said:
USB FM / DVB-T TV kartı aldım. Fakat amaç bilgisayardan TV izlemek değil, bu 10 dolarlık TV kartının sıradışı bir özelliği var, ‎24Mhz'den 1766 MHz'e kadar bütün radyo frekanslarını alabiliyor ve uygun yazılım ve sürücülerle bir spectrum analyzer olarak kullanılabiliyor.
Yani 24Mhz ile 1766 MHz arasında çalışan bütün radyolar, telsizler, kablosuz mikrofonlar, garaj kapısı kumandaları, meteoroloji uyduları ve sayamadığım daha bir sürü şeyi bu cihazla dinleyip görüntüleyebiliyorsunuz. Misal konser alanına gidip sahnedeki şarkıcının çıplak sesini bilgisayarınıza yada telefonunuza kaydedebilirsiniz.

s-l300.jpg

Sabah kepenk açan esnafın kumanda sinyalini kaydedip, tekrarlayabilir misin yani?

Teknik olarak mümkün. 433Mhz uzaktan kumandaların güvenliği "0"

Bu cihaz sadece alıcı olduğundan sinyali yakalayıp decode etseniz dahi bununla kapıyı açacak sinyali gönderemezsiniz ama onu yapabilen cihazlar da var.

https://www.youtube.com/watch?v=1RipwqJG50c

https://www.youtube.com/watch?v=P_N9rwSJfWw

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, Hamso said:

Benim de eBay ihtiyaclarim oluyor bazen. Şuan yöntem nedir ödeme için? PayPal vs ödeme için kart nasıl ayarlıyoruz?Ürün çekimi yapıyorum bazen. Bu alet işe yarar gibi geldi bana. Bir de whitebox lazım.

En son TR mastercard ile US adres göstererek alınabiliyordu ama artık o yöntem yeni kullanıcılarda işe yaramıyor.

Eğer bu Paypal yasaklarından önce kredi kartınız Ebay'e yada Paypal'a tanımlı ve doğrulaması yapılmış ise kullanmaya devam edebiliyorsunuz  ama yeni hesap açıp kart tanımlarsanız doğrulama istiyor ve TR kartları kabul etmiyor artık.

Denemek isteyen için prosedür şu şekildeydi; TR ile ilgili hiçbir bağlantısı olmayan bir ebay hesabı açıyorsunuz, sonra ödeme aşamasında mastercard olan bir kredi kartını ödeme aracı olarak ekliyorsunuz, biling adres olarak us adresi veriyorsunuz. Bu noktada mastercard olması şundan dolayı önemli, girdiğiniz kredi kartı bir Türk bankasına ait ise Amerika adresini girdiğiniz anda hata veriyor, Mastercard ise buna izin veriyordu.

Teslimat adresi ise başka bir konu, o siz ve satıcı ile alakalı. Eğer satıcı uluslararası gönderim yapıyorsa ödemeyi yaptıktan sonra teslimat adresi olarak istediğiniz yeri gösterebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Whooosh said:

Teslimat adresi ise başka bir konu, o siz ve satıcı ile alakalı. Eğer satıcı uluslararası gönderim yapıyorsa ödemeyi yaptıktan sonra teslimat adresi olarak istediğiniz yeri gösterebilirsiniz.

Türkiye gibi suistimallerin zirve yaptığı bir ülke için, hiçbir satıcı Paypal'de tanımlı adres dışında sevkiyat yapmaz. Kargoyu teslim aldıktan sonra "ürün ulaşmadı" diyerek Paypal'den geri ödeme isteyen çok olur burada. Satıcı, elindeki yegane ispat mekanizmasından vazgeçmek ister mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dremel için askı aparatı aldım. Aparat Dremel'in kendi üretimi, 2222 model no'lu ürün. Özellikle uzatma aparatını kullanırken çok pratik oluyor.

Amazon TR'deki YeniseY adlı satıcıdan, kargo dahil 118 TL'ye aldım. Aslında DIY şeklinde bir şeyler uydurmayı düşünüyordum ama fiyatı görünce uğraşmaya değmez deyip geçtim siparişi. Yalnız masaya sabitlenen ayak plastik. Sağlam bir şeye benziyor ama döküm olsaydı çok daha iyi olurdu.

dremel2222-1.jpg

dremel2222-2.jpg

dremel2222-3.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
ZvAnA, wazzap, Mono and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"İyi ya, iki buçuk senedir işimi görüyor" diye dev nazar değdirmem neticesinde üzerinden saatler geçmeden saçma sapan bir şekilde Samsung J5 Prime telefonu kırdım. :) Artık adam gibi bir telefon alayım düşüncesiyle önce Apple sonra da Samsung standlarına yaklaşmamla uzaklaşmam bir oldu. Onlar nasıl fiyatlar öyle... Ablama doğum gününde Huawei Mate 20 Lite almıştım fena değildi, onlara bakayım dedim yeni ve kayda değer modellerinin fiyatları gayet Samsung'un üst segment ayarındaydı. Ben de azıcık araştırma üstüne Xiaomi Redmi Note 8 64 gb almak üzere Doğubak'a gittim ve elimde Xiaomi Mi A3 128 gb ile hesaptan 1950 TL eksilmiş olarak handan çıktım. Redmi Note 8 dev gibi bir telefon! A3 Android One ile geliyor ve fena da değil gibi. Bakalım, umarım nazar değdirmeden kullanırım. :zuh:

Espressolab'dan Kenya AA Plus filtre kahve aldım, eh işte denecek bir kahve, 250 gramı 53 TL. Farklı kahvecileri deniyorum ama Nuruosmaniye'de bir cafenin sattığı Petra'nın filtre kahvesi gibi lezzetli kahve bulamıyorum.

ZvAnA, Whooosh, wazzap and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/6/2019 at 0:20 AM, Najaz said:

Türkiye gibi suistimallerin zirve yaptığı bir ülke için, hiçbir satıcı Paypal'de tanımlı adres dışında sevkiyat yapmaz. Kargoyu teslim aldıktan sonra "ürün ulaşmadı" diyerek Paypal'den geri ödeme isteyen çok olur burada. Satıcı, elindeki yegane ispat mekanizmasından vazgeçmek ister mi?

Ebay'de satıcı sadece paypal kabul ediyorum dese dahi siz paypal hesabınız olmadan doğrudan kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz, eBay parayı da sizin kredi kartınızdan paypal üzerinden çekiyor, satıcıya da sizin teslimat adresi olarak girdiğiniz adresi veriyor. Satıcı sizin ne ile ödediğinizi yada fatura adresinizi muhtemelen görmüyor. Tahminimce satıcıya "alıcı ödemeyi yaptı bu da adresi, gönder adamın kargosunu" benzeri bir mesaj atıyor. Alıcı ürünü alıp onay verince de para satıcının paypal hesabına geçiyor.

Alıcı olarak kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra bir sorun yaşadığınızda yada alışverişi iptal olduğunda çekilen tutar kredi kartınıza paypal tarafından iade ediliyor.

Ayrıca eBay öyle pat diye iptal falan yaptırmıyor. Iptal mevzusunda satıcı onay verip "tamam ben malı şimdi hazırlayıp gönderiyorum" dedikten sonra ipler satıcının elinde. Bu noktadan sonra siz iptal talebinde bulunursanız eBay "önce satıcıyla kendi aranızda halledin mevzuyu" diyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh O iş öyle olmuyor işte. "Processed by Paypal" ibareli hiçbir kredi kartı işlemi, Türkiye menşeli kredi kartları kullanıldığında kabul edilmiyor. Defalarca denedik bu şekilde ödeme yapmayı; doğrudan reddediliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, Najaz said:

@Whooosh O iş öyle olmuyor işte. "Processed by Paypal" ibareli hiçbir kredi kartı işlemi, Türkiye menşeli kredi kartları kullanıldığında kabul edilmiyor. Defalarca denedik bu şekilde ödeme yapmayı; doğrudan reddediliyor.

Ben kullanıyorum

Screenshot-20191108-112502.jpg
get a url for a photo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Najaz said:

Yalnız masaya sabitlenen ayak plastik. Sağlam bir şeye benziyor ama döküm olsaydı çok daha iyi olurdu.

Dremel ve döküm! maalesef biraraya pek gelmeyecek şeyler. Dremel, ayda yılda bir iki defa ufak tefek iş görsün, mümkün olduğunca da ucuz olsun zihniyetinde ürünler yaptığı için malzeme kalitesi çok iyi olmuyor, ve ürünlerinde aslında metal vs olması gereken yerlerin çoğu plastik oluyor. Bu yüzden de fiyatları daha uygun oluyor. O yüzden uzun kullanım için dremelin sadece el motorlarını tavsiye ediyorum. İşin içine aksesuar ve diğer ürünler girdi mi dremel tercih etmemek lazım. Ben epey sıkıntı çektim dremelin malzeme kalitesi yüzünden. Hobi işleri için sağlamlık ve uzun kullanım için Proxxon ürünlerini tavsiye ederim. 

Askı aparatı yerine ben kendim masa mengenesi ile birşeyler uydurup kullanıyorum, işimi görüyor. 

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Mono said:

Doğubak'a gittim ve elimde Xiaomi Mi A3 128 gb ile hesaptan 1950 TL eksilmiş olarak handan çıktım.

Hocam şimdi "Baltalı İlah" moduna girmeyeyim dedim ama telefonun özelliklerine baktım; ekran çözünürlüğü 720p diyor. 6" ekranda 720p çözünürlük 2019 yılı için biraz absürd değil mi?

Bir de 64GB modelini Hepsiburada 1600 TL'ye satıyordu. Bunu alıp üzerine 64 GB SD kartla tamamlasaydın daha ekonomik olurmuş.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-a3-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-pm-HB00000MK46T

Najaz tarafından düzenlendi
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye