En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Tur bisikleti yatırımlarımız devam ediyor...

Dün Özceylan Bisiklet'ten şunları:

Ergotec Double Flex 2 Park Ayağı & Rubena 26x1.50/2.10 Dolgu Sıvılı İç Lastik İğne Subap

Delta Bisiklet'ten de şunu aldım:

M-Wave Spy Mini Short Ayna

Peki aldım da, neden aldım? :)

Özellikle park ayağının fiyatı şaka gibi. Ergotec'in bu 50 kg'a kadar yüklü bisikleti taşıyabilen park ayağı, yurtdışında vergi&kargo hariç 40 Euro gibi bir fiyata satılıyor; yani güncel kurla 250 TL + masraflar. Bu ürünü kredi kartı tek çekim ve ücretsiz kargo ile 100 TL'ye almış oldum. Beraberinde aldığım Rubena iç lastiği, kargoyu bedavaya getirmek için kullandım (150 TL üzeri kargo bedava). Patlak önleyici sıvı dolgulu iç lastiği yedek olarak almayı düşünüyordum zaten; iyi denk geldi. Lastiğin maliyeti de (ücretsiz kargodan elde ettiğimiz karı düştüğümüzde) 30 TL oldu.

Aynayı ise tur bisikletimin kelebek gidonunda kullanmak için aldım. Piyasadaki çoğu ayna, düz gidonların uç kısmına, gidon tıpacı çıkarılarak monte ediliyor ve bu yüzden kelebek gidonlarla kullanılamıyor. Benim seçtiğim ayna ise elastik bağlantı aparatı ile bisikletin istediğiniz her noktasına takılabiliyor. Marka Alman, ürün yorumları iyi. Zefal'in buna benzer Spy model aynası ile bunun arasında kalmıştım. Lakin Zefal ayna kargo dahil 90 TL'ye malolacakken, bu ayna peşin ödemede kargo dahil 52 TL'ye maloldu; yani Zefal'in neredeyse yarı fiyatına. Temelde her ikisi de aynı vazifeyi görüyor; o halde neden daha fazla ödeyesiniz? :)

Ergotec park ayağı için firmada hala stokta ürün var. Böyle bir ürüne ihtiyacı olanlar bu fırsatı kaçırmasın. Ergotec, birçok tanınmış tur bisikleti üreten firmaya da ürün tedarik ediyor. Bu tür çiftli park ayakları da yüklü tur bisikleti için kadronun yanına takılan ayaklardan daha sağlıklı; bisikletin yüklü halde devrilme riskini büyük ölçüde önlüyor bu ayak.

Son olarak, Sahibinden üzerinden 2. el bir Vaude Aqua gidon çantası aldım. Sıfırı 600 TL civarında satılan bu çantaya da kargo dahil 320 TL ödedim; bu da iyi denk geldi yani :) Çantanın kondüsyonu da sıfırdan farksız durumda.

vaude-aqua-box-bisiklet-gidon-cantasi-si

Bu arada, bisiklet elime ulaştıktan sonra tüm bu alışveriş ve bisiklet kurulum&montaj deneyimlerimi toplu halde yeni bir konuda detaylıca anlatmayı düşünüyorum. Belki benim gibi bisiklet turculuğuna yeni başlamak isteyen arkadaşlara bir rehber teşkil edebilir.

Najaz tarafından düzenlendi
emre666, pentaman and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim GaraCuma alışverişleride sabah erken saate kadar devam etti. :mrgreen:

frontBag

HTB1jpS1bEWF3KVjSZPhq6xclXXa8.jpg

Spoiler

OMFG!

Peregrine tarafından düzenlendi
Ek: Gidon çantası görseli
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fuk-Sun-You.jpg

Şapa oturdum; aşağıda spoiler'dak siparişi SunYou ile göndermişler. Berbat bir şirket olduğu ve ya aylarca beklettiği ya da ürünün hiç gelmediği yazan onlarca yorum okudum. Bakalım satıcı totoşu ne diyecek cevaben. Muhtemelen benim 213₺ nanay gülüm nanay...

Spoiler

bike-Shit-Storm.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, sCoRPion_tr said:

@Peregrine muhtemelen on-time delivery protection vardır ürünlerde. Belirtilen sürede gelmezse dispute açıp paranızı geri alırsınız.

Bakalım, inşallah çok can sıkıcı bir süreç olmaz benim için. Bilgi için teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, sCoRPion_tr said:

@Peregrine muhtemelen on-time delivery protection vardır ürünlerde. Belirtilen sürede gelmezse dispute açıp paranızı geri alırsınız.

Az önce siparişe baktım da on-time delivery süresi 59 günden geriye doğru sayıyor. Gelmemiş olursa biter bitmez dispute'u hunharca dayayacağım. :cici: (kendime cici)

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://ssd.toshiba-memory.com/en-amer/ssd/tr200#specs

480gblık olanından aldım. Şimdilik sisteme 4. disk gibi taktım. Main SSD 240gb ocz 2. ssd sandisk 256gb oyunlar için kullanıyorum; bir de sistemde 1 tb yedekleri falan barındırdığım bir samsung var. Şimdi artık ya hddyi iptal edeyim diyorum sistemdemden zaten hem usb hem e-sata çalışan 1.5tb yedek kullandığım bir haricim var. Hoş 5 6 ayda bir belki lazım oluyor :zuh: Yahutta 480 i pek istemiyorum gerçi ama bi ihtimal laptopun hddyide söküp oraya takacağım. Olmadı 256' dan 480' e aktarım yapıp 256yı sökerim falan belirli kombinasyonlar boy gösterecek artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Najaz'ın incelemesi üzerine ben de Vestel SBA 400 soundbar aldım üstelik 300 liraya. Şimdilik sadece bluetooth ile denemeye fırsatım oldu ve bu paraya oldukça iyi ses verdiğini söylemem gerek. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

On 11/22/2019 at 0:37 AM, Peregrine said:

Garacuma hasar raporu:

Mouse 360₺'dan aşağı düşmüyordu 300₺ görünce yapıştırdım.

Kulaklığın US Amazon.com fiyatı 34$ yaklaşık 193 lira, fiyat çok iyi ve bu tip kulaklığım yoktu kablolu Sennheiser PX-80'ler hariç. Onları da yakında müzeye bağışlayacağım. :mrgreen:

garaCuma.png

Faremi de 15. günde teslim aldım. İlk başta hayal kırıklığı oldu keza standard A4-Tech optik mouse kalitesinde düz ve ince plastik yapısı ve klik yapınca kaliteli, tok sesi olmaması gibi (VW kapısı :P ) yani ucuz hissi veren genel yapısı. Sonra düşününce farenin özelliği 99 gr, lightspeed  wireless alıcısı ve hero sensörü olması idi. 10 milyon klik ömürlü sağ ve sol klik switchleri falan. E ben zaten satın alma kararımı verirken bunları dikkate alarak vermiştim ve şu anda tüm kutuları tick'liyor görünüyor. Bir de düşününce sağına soluna kauçuk koysalar 99 gr ağırlığı tutturamazlardı ve gerçekten bir süre kullanınca büyüklüğünden dolayı elim rahat etti (önceki m215 ve m525 mouse lar daha küçüktü). Bu durumda fareye bir hafta şans vereceğim olumsuz bir durum olursa ancak öyle iade etme kararı aldım. Genel olarak bakarsak @stardust haklı çıktı gibi. Bir Razer, vb. kalite hissi kesinlikle yok.

Kulaklık ise baya güzel çıktı, oldukça memnunum. Yalnız APT-X yok, onun yerine AAC Hi-Def kodeği var. Telefonda iyi sonuç verdi Windows zaten sadece standart ve APT-X destekliyor onun için standart kullanıyorum. (APT-X olaydı iyiydi. Bir de bitmeyen pil koymuşlar, bir haftada %80'den %70'e düştü (kemiksiz 10 saat kullanmışımdır).

TatanQa, stardust and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Mono said:

Najaz'ın incelemesi üzerine ben de Vestel SBA 400 soundbar aldım üstelik 300 liraya. Şimdilik sadece bluetooth ile denemeye fırsatım oldu ve bu paraya oldukça iyi ses verdiğini söylemem gerek. :thumbs:

Ben de yazın 100₺'ye Vestel Desibel H400 bluetooth hoparlör aldım bayağı iyi çıktı. JBL Clip 3 alan arkadaşım Vestel'in sesini duyunca bayağı bir uyuz oldu kendi verdiği para ve aldığı performansa göre... "Seninkinin de askısı var su geçirmez vs." diye teselli edip kandırdım, mutlu oldu. :zuh:

Mono and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam onu zaten yaparsınız ancak sıcaklıklar biraz baş ağrıtır. Zaten beklediğiniz değerler, o işlemci için sınır değerler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Hocam onu zaten yaparsınız ancak sıcaklıklar biraz baş ağrıtır. Zaten beklediğiniz değerler, o işlemci için sınır değerler.

Valla @TatanQa yeter dedi, günahı onun boynuna :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, serseridingil said:

Valla @TatanQa yeter dedi, günahı onun boynuna :)

Rahat 5Ghz+ ve üzeri var . Alev bombası olur :)

Ben 3.9Ghz sabit kullanıyorum tüm çekirdekleri kaç aydır , yazı bile böyle geçirdim , hiç 60 derecenin üzerini görmedim gayet cool arkadaş. Ancak altındaki termal macunu temizleyip CoolerMaster 'ın MasterGel macununu sürmüştüm , onun da yardımı vardır.

@wazzap  ürünün görüntüsüne ve 2 borulu olmasına çok takılmayın , ben de almadan çokça test izledim , bu ürün biraz şaka gibi ilginç iş görüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok