En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Hayır manual ayarlı değil.

ASUS'un Bench'ini indirmekle uğraşmak istemedim ama Cinebench R20 var elimde.  Bununla All Core Boost max 3.6998GHz oldu, Single Core Boost ise yine max 3.945GHz.  Vcore max 1.275V yine.

Yarın bir 4.0/4.1GHz OC denerim tahminen.  Bu gece biraz Doom oynayıp yatacağım.  Kaç V ile denesem 4.0GHz'i acaba?..

Ryzen 5 2600 Cinebench R20 HWMonitor.png

Ryzen 5 2600 Cinebench R20.png

serseridingil tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

61C çok iyi Cinebench R20 için ama voltaj da düşük sonuçta. Benim PBO açık olduğu için 4.2GHz'i buluyor ama 7nm 12nm'ye göre daha çok ısınıyor sonuçta ve sıcaklıklar da 70C'yi bulabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/13/2019 at 11:49 PM, Peregrine said:

Ben de AliExpress 11.11 satışından gidip bunları aldım. (şarjlı lastik pompası (bisiklet için), ve ışık hüzmesini dağıtmadan yola veren optikli bisiklet farı)

bikeShit.png

Farı şu aşağıdakiler olmasına rağmen sırf ucuz diye aldım (ışık hüzme değılımı ve her türlü detayını araştırdıktan sonra tabi ki, OCD zor zanaat :cici:) . Pişman değilim :mrgreen:

mal-Varligi.png

Pompa geldi çok da güzel ve kullanışlı ancak 31,6₺ vergi le beraber 263₺ gibi oldu maliyeti. 16₺ fazlasına DNR satıyormuş. Haberim olsa oradan alırdım bekleme/stres yaşamazdım.

https://www.dr.com.tr/Elektronik/Xiaomi-Mijia-Akilli-Hava-Pompasi/Ev-Elektronigi/Kucuk-Ev-Aletleri/urunno=0001850525001?aff_sub2=Xiaomi+Mijia+Akıllı+Hava+Pompası

Peregrine tarafından düzenlendi
linki düzelttim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

black friday kapsamında D&R'dan JBL Flip 5 hoparlör aldım.. bayağı da iyi fiyata.. piyasa fiyatı 750-800 arası dolanırken 613 lira'ya kapattım.. geç oldu biraz ama ilgilenenlere duyurulur.. seneye tetikte olun :mrgreen:

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni cici ryzenime soğutucu aldım ikinci el 200 tl ye aldım sadece iyi oldu.. Noctua NH-U12S SE-AM4

Fanı genelde aktif olmuyor işlemci 30 derece olduğundan. Cinebench yaptım 47 dereceyi aşmadı sıcaklık.

03f447c2-aa4e-46fa-8aef-226a6a6f2079.jpg

wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cirtcirtli tozluklarim vardı, arabada evde derken bulamadım. Karda tozluksuz yürümek çok zor ve tehlikeli. Ben de yeni sipariş vermek istedim ve kaybettiklerim cırt cırtlı idi ve bu fermuarlı, giymesi kolay olacak.30cm cırt cırtlı dümdüz denk getireceğim diye de uğraşmam gerekmeyecek...f5dd9beb01906258203a3f80c45508c1.jpg

ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, Squall said:

Yeni cici ryzenime soğutucu aldım ikinci el 200 tl ye aldım sadece iyi oldu.. Noctua NH-U12S SE-AM4

Fanı genelde aktif olmuyor işlemci 30 derece olduğundan. Cinebench yaptım 47 dereceyi aşmadı sıcaklık.

03f447c2-aa4e-46fa-8aef-226a6a6f2079.jpg

Hayırlı olsun çok iyi kapatmışsınız. Yalnız Noctua görünce markanın klasik fan renginden gına geliyor. Ben alsam, güzel bir maskeleme ile kırmızıya spreyler geçerdim. Önermiyorum tabi keza boya kalınlığı homojen olmazsa, denge bozukluğundan sarsıntılı çalışıp elde de patlayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine

Teşekkürler evet fan rengi ilginçmiş ama benim kasam (zalman z11 plus) zaten öyle camlı falan değil yanında ufak bir penceresi var ondanda birşey görünmez zaten dert değil yani.. 

Yalnız vidalama işine kafam takıldı baştan sonuna kadar vidaladım sonra çokmu oldu dedim tamamen gevşetip blok hareketsiz kalana kadar sıktım öyle bıraktım ama doğrumu oldu bilmiyorum..

Fan tipsiz olduğu kadar başarılıda, genelde dönmüyor ama döndüğü zamanda hiç ses çıkartmıyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 minutes ago, Squall said:

@Peregrine

Teşekkürler evet fan rengi ilginçmiş ama benim kasam (zalman z11 plus) zaten öyle camlı falan değil yanında ufak bir penceresi var ondanda birşey görünmez zaten dert değil yani.. 

Yalnız vidalama işine kafam takıldı baştan sonuna kadar vidaladım sonra çokmu oldu dedim tamamen gevşetip blok hareketsiz kalana kadar sıktım öyle bıraktım ama doğrumu oldu bilmiyorum..

Fan tipsiz olduğu kadar başarılıda, genelde dönmüyor ama döndüğü zamanda hiç ses çıkartmıyor..

Noctua zaten fan renkleri hariç her konuda efsane soğutucu üretir. Heatsink'leri önceden beri çok efektif ama pahalıdırlar.

Vidalama konusunda belki online manual gibi bir şey araştırsanız ya da montaj videosu kovalasanız faydası olur. Eğer vidalama sistemi, wraith spire vs. stok fanlardaki gibi işleyen helezon yay içeriyorsa hiç kafaya takmadan sona kadar sıkın. Baskıyı yay ayarlar. Eğer yay vs. yok ve vidalar doğrudan baskı veriyorsa çapraz karşılıklı ve tur sayısı hesaplayarak kararında sıkmanız lazım. Sonuçta işlemci üzerinde heat spreader olduğundan silikonu ezmeniz çok zor gibi ama yine de dikkatli olmak lazım.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Peregrine said:

Noctua zaten fan renkleri hariç her konuda efsane soğutucu üretir. Heatsink'leri önceden beri çok efektif ama pahalıdırlar.

Vidalama konusunda belki online manual gibi bir şey araştırsanız ya da montaj videosu kovalasanız faydası olur. Eğer vidalama sistemi, wraith spire vs. stok fanlardaki gibi işleyen helezon yay içeriyorsa hiç kafaya takmadan sona kadar sıkın. Baskıyı yay ayarlar. Eğer yay vs. yok ve vidalar doğrudan baskı veriyorsa çapraz karşılıklı ve tur sayısı hesaplayarak kararında sıkmanız lazım. Sonuçta işlemci üzerinde heat spreader olduğundan silikonu ezmeniz çok zor gibi ama yine de dikkatli olmak lazım.

Şöyle yaylar var bahsettiğin yaylar bunlar ise:ewrewr.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Squall said:

Şöyle yaylar var bahsettiğin yaylar bunlar ise:ewrewr.jpg

Yaylar anakarta vidalanan 4 vida üzerinde birer tane olmak üzere varlar ise ve sona kadar sıkınca yay tam kapanıp sıfırlanmıyorsa sıkın geçin. Ama yine de çapraz karşılıklı sıkmak lazım termal paste eşit dağılsın diye, gerçi şu saatten sonra kağıt gibi yayılmıştır kasmaya gerek yok. :) Tabi vidalarla işiniz bitince sıcaklıkları load'da  test edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Peregrine said:

Yaylar anakarta vidalanan 4 vida üzerinde birer tane olmak üzere varlar ise ve sona kadar sıkınca yay tam kapanıp sıfırlanmıyorsa sıkın geçin. Ama yine de çapraz karşılıklı sıkmak lazım termal paste eşit dağılsın diye, gerçi şu saatten sonra kağıt gibi yayılmıştır kasmaya gerek yok. :) Tabi vidalarla işiniz bitince sıcaklıkları load'da  test edin.

Backplate e bağlanan vidalarda yay yok :(

https://www.youtube.com/watch?v=OgRC6AzYhsY

Benim korktuğum cpu nun yada anakartın zarar görmesi, daha önce bir anakartın cpu pinlerini yamultmuştum ondan beri çekiniyorum soğutma bloklarından..

Yoksa şu anda sıcaklıklar gayet iyi. Thermal paste i kendi elimlede dağıtmıştım önceden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Squall said:

Backplate e bağlanan vidalarda yay yok :(

https://www.youtube.com/watch?v=OgRC6AzYhsY

Benim korktuğum cpu nun yada anakartın zarar görmesi, daha önce bir anakartın cpu pinlerini yamultmuştum ondan beri çekiniyorum soğutma bloklarından..

Yoksa şu anda sıcaklıklar gayet iyi. Thermal paste i kendi elimlede dağıtmıştım önceden.

Videoyu izleyince anladım. CPU'ya baskı veren vidalar zaten 2 tane ve üzerinde yayla geliyor. Dediğim gibi karşılıklı olarak birinden diğerine atlayarak eşit tur sayısında sıkın. Sona kadar sıkınca yaylar tam kapanmıyor ve esneme payı kalıyorsa bir şey olmaz sıkın geçin. Ha o yaylar sıfır kapanıyorsa o zaman sorun olur esneme payı bırakmanız gerekir. Yayların varoluş amacı zaten CPU üzerine dengesiz ve acı güç binmesin ama bunun aynı zamanda soğutucu işlemciye yeteri kadar sağlam bassın diye; özetle güvenli montaj. :thumbs:

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, Peregrine said:

Videoyu izleyince anladım. CPU'ya baskı veren vidalar zaten 2 tane ve üzerinde yayla geliyor. Dediğim gibi karşılıklı olarak birinden diğerine atlayarak eşit tur sayısında sıkın. Sona kadar sıkınca yaylar tam kapanmıyor ve esneme payı kalıyorsa bir şey olmaz sıkın geçin. Ha o yaylar sıfır kapanıyorsa o zaman sorun olur esneme payı bırakmanız gerekir. Yayların varoluş amacı zaten CPU üzerine dengesiz ve acı güç binmesin ama bunun aynı zamanda soğutucu işlemciye yeteri kadar sağlam bassın diye; özetle güvenli montaj. :thumbs:

Teşekkür ederim yardımlarınız için. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Squall said:

Rica ederim, ne demek, taş atıp kolum yorulmadı, sonuçta burada dayanışma için bulunuyoruz.

Dediğim gibi yay olduğundan tam sıkmasaydınız yeterli baskı sağlamayabilir; kasayı doğrultup kullandığınızda soğutucu düşey eksene 90 derece baktığında, yer çekiminden dolayı, soğutucu yüzeyi, işlemci yüzeyiyle hafif açı yapıp arada boşluk oluşabilirdi.

Videoda izleyince gördüm ki üzerinde ince ince düşünülmüş bir soğutucu olduğu belli. Güle güle kullanın.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.12.2019 at 02:15, Squall said:

İşlemci ne var sende ? Aynı soğutucu bendede var.

3600 var bende oyunda bf5 de 76 falan görüyor. 2600 falandır sanırım sendeki daha az ısınıyordu onlar.

Enyalios tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 dakika önce, Enyalios said:

İşlemci ne var sende ? Aynı soğutucu bendede var.

3600 var bende oyunda bf5 de 76 falan görüyor. 2600 falandır sanırım sendeki daha az ısınıyordu onlar.

3600 var.

OC yok bende. Normal saat hızında kullanıyorum çünkü zaten ekran kartım (1070gtx) darboğaz yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Squall said:

3600 var.

OC yok bende. Normal saat hızında kullanıyorum çünkü zaten ekran kartım (1070gtx) darboğaz yapıyor.

kaç mhz de çalışıyordu stock? bende yapmadım ama kendisi 4200 e falan çıkıyor 2070 super aldım bende gelmesini bekliyorum gtx 770 ile idare ediyorum :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Enyalios said:

kaç mhz de çalışıyordu stock? bende yapmadım ama kendisi 4200 e falan çıkıyor 2070 super aldım bende gelmesini bekliyorum gtx 770 ile idare ediyorum :/

3600 de çalışıyor. Cinebench farkı 300 puan. Ama dediğim gibi en ağır yüklerde bile 47 dereceyi aşmıyor ve voltajıda en fazla 1.06 oluyor.

Oyunlarda ise (division 2 cpu ya çok yüklenen bir oyun) 35-40 derece civarlarında ve 1070gtx %100 lerdeyken (2k high ayarlarda) cpu %40 ı aşmıyor.. Gerek yok yani core performance boostu kapatmak daha mantıklı bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/27/2019 at 13:04, sCoRPion_tr said:

Yeni güncelleme;

İkinci batarya da kargodan iade oldu elime ulaşmadan. Farklı bir satıcı biz Estonya üzerinden gönderiyoruz kesinlikle sorun çıkmıyor dedi, onu da denedim. O da aldıktan 1 ay sonra mail attı, Estonya gümrüğü ürünü kabul etmedi bize geri gönderdiler diye.

3 denemenin ardından konu ile ilgili yorumum ülkeye laptop bataryası getirtmenin tamamen şansa kaldığı yönünde... Bir şekilde fark edilmezse yollanıyor onun haricinde kesinlikle gelmiyor.

Izdırapla ilgili son güncelleme :D

4. denemede bataryayı ülkeye sokacak bir satıcı bulmayı başardım. Adam bataryayı acil çıkış levhasının içine koyup onun bataryasıymış gibi gönderdi, 3 hafta içerisinde elime ulaştı. 20TL vergisini ödeyerek teslim aldım.

2019-12-29 08.17.59-1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yemek Sepetin'den 50TL'lik indirim tanımladırlar geçen hafta. Aynı gün İncehesap'tan Temperli Beyaz Carbide 275R serisi siparişi verdim, lakin ürün o sıralar stoklarında bitmiş. Bugün  pencereli olan modelini yollamışlar. Kasa güzel tek sorunu üst filitre yok ama fiyat olarak iyiye gelince takmadım. 400TL'ye hallettik.

zGXE6Y.jpg

pentaman, TatanQa and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok