En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

10 hours ago, Psikobat said:

Geldi cocumm :D 

31321.jpeg

Hangi monitörü kullanıyorsunuz?

Ayrıca Greta Thunberg bunun harcadığı enerji için seni dislike ederdi. Sadece harcadığı enerji bir yana, üretim aşamasında da çevreye zarar.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SAMSUNG 27" LC27HG70, 4k değil gereksiz diyecekseniz haklısınız, ama benim geçiş amacım radeon da surucu sorunları bıktırdığı için idi(duvara atma aşamasına gelmiştim). ve,

2070 super modelinde gozum vardı ama fiyatlar fazla artmıs, 2080de aynı sekilde arttıgını gorunce biraz mecbur birazda meraktan almış bulundum 2080ti yi.

Kısaca aldığım fps oyuna göre değişse de en az %50 bazen %100 farkı çok net görebiliyorum.Bu kartında güc tüketimi yuksek, hatta trafo diye tabir ettiğim vii dan daha yuksek(psu den izlenebiliyor tüketimi). Sonraaa kartın sogutması gerçekten cok başarılı fan sesi %65e kadar mumkun değil duyulmuyor ve bu fan aralığında 70/72c takılıyor, ses takıntım yok ama sessizlik güzelmiş onu fark ettim :)  Blower radeonda ne güzel ısı dışarı atılıyordu eh bu kart ile kasa içini ciddi mitarda ısı artıyor , aynı oyun aynı sistem vga değiştiğinde cpu  +20c daha sıcak(65C>82/85C) çalışıyor.

Vramler artık 2019 da uretilenlerin hepsi samsung, bendeki de oyle +1000mhz rahatça overclock oluyor. Gpu için şimdilik +150mhz denedim ve stabil duruyor(boost hızı 2050/2080mhz)Bu kartın ilk çıktığı zamanlar power limiti yoktu ne güzel, onuda bir revizyon ile olması gerekeni yapıp limitlemişler, eski bios ile de malesef geri dönülemiyor(yapısal bir farklılık var sanırım) Yani ne güzel kart max 406w tdp ile takoz da cıksa 2200+ mhz garanti gibiydi şimdi şanlı isek 2100 göreceğim(306w).

Kısaca izlenimlerim bunlar, son olarak msi rgb programı kendi hazır güzel profilleri olsa da özelleştirme yapmaya pek izin vermemişler, yani beğendiniz bir animasyon seçildiğinde çoğu zaman renk seçimine izin vermiyor :( 

rammstein, Atrin, wazzap and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Psikobat said:

SAMSUNG 27" LC27HG70, 4k değil gereksiz diyecekseniz haklısınız, ama benim geçiş amacım radeon da surucu sorunları bıktırdığı için idi(duvara atma aşamasına gelmiştim). ve,

2070 super modelinde gozum vardı ama fiyatlar fazla artmıs, 2080de aynı sekilde arttıgını gorunce biraz mecbur birazda meraktan almış bulundum 2080ti yi.

Kısaca aldığım fps oyuna göre değişse de en az %50 bazen %100 farkı çok net görebiliyorum.Bu kartında güc tüketimi yuksek, hatta trafo diye tabir ettiğim vii dan daha yuksek(psu den izlenebiliyor tüketimi). Sonraaa kartın sogutması gerçekten cok başarılı fan sesi %65e kadar mumkun değil duyulmuyor ve bu fan aralığında 70/72c takılıyor, ses takıntım yok ama sessizlik güzelmiş onu fark ettim :)  Blower radeonda ne güzel ısı dışarı atılıyordu eh bu kart ile kasa içini ciddi mitarda ısı artıyor , aynı oyun aynı sistem vga değiştiğinde cpu  +20c daha sıcak(65C>82/85C) çalışıyor.

Vramler artık 2019 da uretilenlerin hepsi samsung, bendeki de oyle +1000mhz rahatça overclock oluyor. Gpu için şimdilik +150mhz denedim ve stabil duruyor(boost hızı 2050/2080mhz)Bu kartın ilk çıktığı zamanlar power limiti yoktu ne güzel, onuda bir revizyon ile olması gerekeni yapıp limitlemişler, eski bios ile de malesef geri dönülemiyor(yapısal bir farklılık var sanırım) Yani ne güzel kart max 406w tdp ile takoz da cıksa 2200+ mhz garanti gibiydi şimdi şanlı isek 2100 göreceğim(306w).

Kısaca izlenimlerim bunlar, son olarak msi rgb programı kendi hazır güzel profilleri olsa da özelleştirme yapmaya pek izin vermemişler, yani beğendiniz bir animasyon seçildiğinde çoğu zaman renk seçimine izin vermiyor :( 

Msi ın sitesini kontrol et +1 yıl garanti daha ekleyebiliyorsun. Şuan aktifse ürününü kayıt ettir derim. 

Bazen bountyleri oluyor çekiliş tarzında katılabilirsin fena ürünler olmuyor

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, RFID said:

Msi ın sitesini kontrol et +1 yıl garanti daha ekleyebiliyorsun. Şuan aktifse ürününü kayıt ettir derim. 

Bazen bountyleri oluyor çekiliş tarzında katılabilirsin fena ürünler olmuyor

Bir şey çıkmaz ama akşama kayıt edeyim teşekkürler, 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.hepsiburada.com/anker-soundcore-life-q10-kablosuz-bluetooth-5-0-kulaklik-60-saate-varan-calma-suresi-siyah-kirmizi-a3032-p-HBV00000OELMR?magaza=Hepsiburada

Dün HB' nin yaptığı %50 kampanyasıyla 200liraya düşünce 1 tane kaptım. Kafaüstü bir kulaklık istiyordum aslında bir süredir, bluetooth olması iyi tabi. Kablosuyla bağlanıp normal şekilde de kullanılabiliyor aux girişi mevcut. Bugün hızlı bir şekilde geldi, ses olayı harika diyebilirim. Özel bir bas seviyesi daha var 5 10dk bu şekilde dinledikten sonra gümbür gümbür kafayı zonklatmaya yetiyor :mrgreen: Hi res audio sertifikasıda olduğu için tercihim oldu. Bu sıralar Tidal kullanımına sardım, ondaki master kalitede deneyimde bile şarkıda ki arka plan melodilerin akustiği vs hemen farkediveriyor. Ayrıca katlanabilir olup portatif bir seviyede barındırılması hoş olmuş.

antibit and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel kulaklık, gara cumadan 199₺'dan aldım, yukarda bir yerde ürün yorumumu yazmıştım. Aptx yok, aac var. Gayet güzel kulaklık, güle güle kullanın. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Deathknight said:

Bu sıralar Tidal kullanımına sardım, ondaki master kalitede deneyimde bile şarkıda ki arka plan melodilerin akustiği vs hemen farkediveriyor.

Windows AAC Hi-Def modu desteklemediği için FLAC'ları kendi elcazımla OPUS formatına kodlayıp (foobar 2000 ile) AAC Hi-Def destekli telefonumdan dinliyorum (AIMP ile). MP3 arşivleme mentalitem yıllara meydan okuyor. :facepalm: :mrgreen:

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Udemy den 2 tane eğitim aldım tanesi 24,99 TL.Eğitimlerin bir çoğu 24,99 TL. İlgi duyduğunuz alanlarda isteyen değerlendirebilir. İndirim için bugün son günmüş.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, antibit said:

Udemy den 2 tane eğitim aldım tanesi 24,99 TL.Eğitimlerin bir çoğu 24,99 TL. İlgi duyduğunuz alanlarda isteyen değerlendirebilir. İndirim için bugün son günmüş.

Nerdeyse her hafta indirim oluyor orada. Bazı eğitimler fena değil ama bazıları vakit kaybı çıkıyor maalesef. Eğitimcileri pek kontrol etmedikleri için belli bir standart yok. Konuya özgü eğitimler için eski adıyla Lynda.com, yeni adıyla LinkedIn Learning iyidir mesela.

Barbarconan, Peregrine and antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Nerdeyse her hafta indirim oluyor orada. Bazı eğitimler fena değil ama bazıları vakit kaybı çıkıyor maalesef. Eğitimcileri pek kontrol etmedikleri için belli bir standart yok. Konuya özgü eğitimler için eski adıyla Lynda.com, yeni adıyla LinkedIn Learning iyidir mesela.

Evet katılıyorum, bende almıştım herif hintliydi preview da daha iyi kalite varmış meğerse eğitimin geri kalanı kötü kalitede çıktı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dijital hoarder hastası olduğumu farkettim kasadaki 4 mekanik hdd yi (8tb) söktüm, bir tane 4 tb harici disk taktım, kasadada windows ve oyunlar için sadece m2 olsun diye ssd aldım böylece kasadaki karmaşa yokoldu arşivinde çoğunu sildim attım:

XPG 512gb Gen 3*4 M2 ssd aldım çok cici oldu :icon_dance:

IMG_20200114_121844.jpg

Squall tarafından düzenlendi
emre666, TatanQa, pentaman and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/17/2019 at 4:59 PM, Whooosh said:

Tek renk kullanılırsa RGB sayılmaz, yoksa ben de rengarenk şeyler sevmiyorum.

Bu arada tahmin ettiğim gibi Aigo fanların ledleri Arduino'dan sürülebiliyor. Belki birisinin işine yarar.

image.png

https://github.com/FastLED/FastLED

CorsairLightingProtocol

Şöyle bir kütüphane varmış, denedim gayet güzel çalışıyor.
Elinizde herhangi bir Arduino Leonardo yada benzeri klon bir ATmega32U4 mikro işlemci var ise bunu Corsair'in USB ighting/ fan hublarından birine dönüştürebiliyor ve ICUE yazılımının tüm nimetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Ucuza 2811-2812b şerit led falan alıp monitörün arkasına takarak diy amblight falan da yapabilirsiniz.

2 metre 2812b adreslenebilir şerit led ve Arduino Leonardo klonu en fazla 10-15$ tutar.  15$'a 120$'lık Corsair iCUE LS100 kitinin aynısını kendiniz yapabilirsiniz.

EKaQ8JeU4AAPd2X.jpg

Firmware'i yükleyince sistemde Corsair usb aygıtı olarak görünüyor.

https://github.com/Legion2/CorsairLightingProtocol#create-a-lighting-node-pro

rammstein and sCoRPion_tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 21.01.2020 at 17:25, Whooosh said:

CorsairLightingProtocol

Elinizde herhangi bir Arduino Leonardo yada benzeri klon bir ATmega32U4 mikro işlemci var ise bunu Corsair'in USB ighting/ fan hublarından birine dönüştürebiliyor ve ICUE yazılımının tüm nimetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Ucuza 2811-2812b şerit led falan alıp monitörün arkasına takarak diy amblight falan da yapabilirsiniz.

2 metre 2812b adreslenebilir şerit led ve Arduino Leonardo klonu en fazla 10-15$ tutar.  15$'a 120$'lık Corsair iCUE LS100 kitinin aynısını kendiniz yapabilirsiniz.

EKaQ8JeU4AAPd2X.jpg

Böyle bir odada oturupta filme oyuna diziye nasıl odaklanıyorlar helal olsun valla harbiden pavyon gibi dedikleri kadar var. Heryerden ayrı bir ışık fışkırıyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film, oyun vs sırasında benim gibi muhtemelen diğer kullanıcılar da bu aydınlatma vs kapatıyorlardır. Ben şahsen öyle rastgele sırf rgb döngüsü şeklindeki pavyon gibi tabirindeki aydınlatmalar değil de rengi iyi seçilmiş, uyumlu şekilde ayarlanmış aydınlatmayı, uygun bir masaüstü wallpaper ile kullanmayı seviyorum. Surf yaparken, masamda birşeylerle uğraşıp çayımı içerken keyif alıyorum. Film falan zaten masabaşında asla izlemem de oyun sırasında sadece az bir miktar masada neyin nerede olduğunu göreceğim kadar beyaz -sarı tonda düz bir ışık oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sadece tv nin arkasında rgb led döşedim çakma embilayt misali onu kullanıyorum arkada olduğu için hem dikkat dağıtmıyor hemde çok karanlık olmasını önlüyor kasada 2 tane led fan var onlardarında ışıkları pek görünmüyor zaten..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/22/2020 at 11:14 PM, Squall said:

Böyle bir odada oturupta filme oyuna diziye nasıl odaklanıyorlar helal olsun valla harbiden pavyon gibi dedikleri kadar var. Heryerden ayrı bir ışık fışkırıyor..

Sürekli renk değiştiren bir ortam uzun süreli kullanımlarda çok konforlu olmayabilir ama monitör arkası ışık aksine karanlıkta bilgisayar kullanırken çok işe yarıyor. Monitörün arkasındaki duvarı aydınlattığınızda monitör karanlığın ortasındaki süper parlak şey olmaktan çıkıyor ve gözü rahatlatıyor.

Ayrıca amblight'ın filmlere ve oyunlara kattığı şey çok başka. Bir ara vakit bulursam bununla ilgili bir klavuz hazırlamayı düşünüyorum, o zaman filmlerde ve oyunlarda nasıl göründüğü ile ilgili videolar da koyacağım.

pentaman and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 dakika önce, Whooosh said:

Sürekli renk değiştiren bir ortam uzun süreli kullanımlarda çok konforlu olmayabilir ama monitör arkası ışık aksine karanlıkta bilgisayar kullanırken çok işe yarıyor. Monitörün arkasındaki duvarı aydınlattığınızda monitör karanlığın ortasındaki süper parlak şey olmaktan çıkıyor ve gözü rahatlatıyor.

Ayrıca amblight'ın filmlere ve oyunlara kattığı şey çok başka. Bir ara vakit bulursam bununla ilgili bir klavuz hazırlamayı düşünüyorum, o zaman filmlerde ve oyunlarda nasıl göründüğü ile ilgili videolar da koyacağım.

Tamam işte bende öyle yapıyorum kendi odamda ama benim bahsettiğim kötü olarak rgb fanlar ve rgb mouse pad ram ssd kulaklık gibi bullshitler..

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu rgb işini bende hiç sevmiyorum ve hazda almıyorum, bir dönem modaydı led şeritlerle süsleme falan yapmak; şimdilerde iyice göze sokacak şekilde yapmaya başladılar. Yok mouseda yok fanda rengarenk bence iğrenç oluyor. Amblight teknolojisine sözüm yok, hoş çoğunlukla onuda tercih edeceğim birşey olarak kullanmam ama film izlerken falan tamamlayıcı bir etkisi olmuyorda diyemem, değişik bir atmosfer kazandırıyor ortama tabi.

Squall, Firienholt and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/21/2020 at 5:25 PM, Whooosh said:

CorsairLightingProtocol

EKaQ8JeU4AAPd2X.jpg

Bir olay daha keşfettim.

Corsair'in nispeten ucuz "Corsair Node Pro" diye bir usb cihazı var ve desteklediği adreslenebilir şerit led, fan, pompa vs ışık ayarlarını kumanda etmeye yarıyor. Corsair'in bazı kasaları ile birlikte de geliyor. Fakat "amblight" benzeri ekrandaki görüntüye göre renk değiştirme özelliği bu modelde yok. (Taa ki benimle tanışana kadar :D )

913539.jpg

Corsair "amblight" olayı için LS100 isimli ayrı bir cihaz satıyor. Bu cihaz sadece set olarak alınabildiği ve Corsair Lighting Node Pro'da olmayan  "amblight"  özelliği gibi artıları olduğundan dolayı biraz daha tuzlu.

718+BuRFMvL._AC_SX466_.jpg

İki cihazın fiziksel olarak birbirine bu kadar çok benzemesi ve yaptıkları işin temelinde aynı ve basit olması beni dürttü. LS100 firmware'ini Corsair Lighting Node Pro yükleyebilir miyim? yada daha önce böyle bir şey deneyen var mı? diye biraz araştırdım ama sonuç bulamadım.

İş başa düştü diyerek elimdeki Corsair Lighting Node Pro'nun firmware'ini ekstra bir donanım yada yazılım gerekmeksizin çok basit bir yöntem ile çıkardım,  daha sonra firmware'i HEX editör ile açıp Node Pro'nun "USB PID" değerini LS100'ın PID değeri ile değiştirdim ve değiştirilmiş firmware imajını tekrar cihaza yazdırdım.

Sonuç: taş gibi çalışıyor.  Icue yazılımı Corsair Lighting Node Pro'yu LS100 olarak görüyor ve amblight özelliği kullanılabiliyor.
Daha sonra icue, "LS100 cihazının firmware sürümü eski görünüyor, yenileyeyim mi?" diye sordu. Dedim yenile bakalım ne olacak? Bir şey olmadı, firmware'i LS100 olarak güncelledi, çalışmaya devam ediyor. Yani şuan üzerinde değiştirilmiş Node Pro firmware'i değil orjinal LS100 firmware'i var.

Whooosh tarafından düzenlendi
wazzap, Thustu, pentaman and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair node pro kasalar dışında corsair fanların 3lü paketlerinde de geliyor. Benim kasada iki tane var. Birinde fanların rgb hubları takılı diğerinde iki tane adreslenebilir şerit led takılı. Şerit ledler kasa içinde olmasa denemek isterdim doğrusu. Benim Philips hue ampullerle kullandığım ambilight moduyla aynı anda epey iyi olurdu sanırım. Bu arada icue için corsairin kendi sattığı şerit ledleri almanıza da gerek yok. Aliexpresste direk icue ile uyumlu şerit led satılıyor. Oldukça da kaliteli. Ben aliexpressten aldığım adreslenebilir şerit ledleri kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süre önce Acer Predator XN253Q 240Hz monitör satın aldım. 165 Hz IPS monitörden sonra FPS oyunlarda çok ciddi fark gördüm. FPS oyunlarını aşırı yarışmacı (competitive) oynuyorum için biraz avantaj sağladığını düşünüyorum. Avantajı bir kenara bırakırsak, bazı tür oyunlarda 240hz'de oynamak çok daha zevkli. 165 Hz IPS monitörü de satmadım. Yüksek hertz'in önemli olmadığı oyunlarda onu kullanıyorum. Renk kalitesi, kontrast vs. gibi özellikler tabii ki IPS'de daha iyi. Bunu tartışmaya gerek yok. Ama benim durumumda yüksek hertz daha çok önem kazanıyor. Bu forumda ya hiç kimse ya da çok az kişi online first person shooterları  competitive oynadığı için böyle bir upgrade'i mantıksız bulunacağını düşünüyorum. Ama competitive fps oynayan varsa, tavsiye ederim. 

rammstein tarafından düzenlendi
TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10