En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

@T800 Tolga abi ev ortamında kullanacağım renk mevzuatı için bana yeterli gelecek profesyönel bir ortam kullanımına ihtiyacım olmayacak. Daha çok hobisel ve eğlence odaklı zaten bana her türlü şu ankinden daha iyi bir tecrübe sunacağından şüphem yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Btwin 500 kablosuz km saati aldım bisiklete , eski kablo karmaşasından kurtuldum. 8 temel fonksiyonundan en önemlileri ; kablosuz , arka aydınlatma , sıcaklık ölçer olması.  İnceleme videosu hazır gibi ,akşama koyarım kanala .

https://www.decathlon.com.tr/500-sayac--id_8382192.html?LGWCODE=2183317;119903;6841&gclid=Cj0KCQiAs67yBRC7ARIsAF49CdVi0sL2xK2vMiVopMSuZbtEzLbGc9y-RxYh1Xd6klL2wpIXSCxqzFsaApM5EALw_wcB

1200082_default.jpg?format=auto&quality=

pentaman and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TatanQa said:

Btwin 500 kablosuz km saati aldım bisiklete , eski kablo karmaşasından kurtuldum. 8 temel fonksiyonundan en önemlileri ; kablosuz , arka aydınlatma , sıcaklık ölçer olması.  İnceleme videosu hazır gibi ,akşama koyarım kanala .

https://www.decathlon.com.tr/500-sayac--id_8382192.html?LGWCODE=2183317;119903;6841&gclid=Cj0KCQiAs67yBRC7ARIsAF49CdVi0sL2xK2vMiVopMSuZbtEzLbGc9y-RxYh1Xd6klL2wpIXSCxqzFsaApM5EALw_wcB

1200082_default.jpg?format=auto&quality=

Yokuşlarda inişlerde falan sapıtıyor mu? Ona göre bende alacağım.. Şöyle dik bir yokuş çıkıp test et :D

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall  gönlüm isterdi ki Everest 'e çıkayım.... ilk 10 metresine :D  

Antalya 'dayız nerden bulayım şimdi dağı tepeyi :lol:   .. Daha dışarıda test edemedim , evde tekeri çevirip çalıştığını konfirme ettim :/

Bugün nasip olursa akşama deneyeceğim kısa bir turda . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, TatanQa said:

@Squall  gönlüm isterdi ki Everest 'e çıkayım.... ilk 10 metresine :D  

Antalya 'dayız nerden bulayım şimdi dağı tepeyi :lol:   .. Daha dışarıda test edemedim , evde tekeri çevirip çalıştığını konfirme ettim :/

Bugün nasip olursa akşama deneyeceğim kısa bir turda . 

Ön tekerleği havaya kaldır çevir bakalım ne olacak :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O değil de @Deathknight  bey sizin eklediğiniz resimler maşallah pixeli bol bol, demek ki bir kısıtlama yok, biz kb ile cebelleşelim tabi ya ... :) 

Şaka bir yana hayırlı olsun, o boyutta çözünürlük/dpi oranı sanki göze batar gibi ama tatlı duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:mrgreen::zuh:

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Aslında Çözünürlük/dpi konusunda da 27" ' den alışkın olduğum için hiç bir fark olmadı diyebilirim benim için. Zaten onda da 1920x1080 olarak kullanıyordum, bunda da yana genişlediği için 2560x1080 oldu; o anlamda bir değişim yok desem yeridir.

Gözlerim seçici olmasına rağmen rahatsızlık veren bir durum yok şükür. Bu tabi biraz alışkanlık meselesi benim gözlerde 4k/165hz falan alışsa sürekli bir süre sonra böyle şeyler aranır olur ancak işyerinde gün boyu çok daha çöp monitörle falan bile muhattap olabildikten sonra benim monitörler falan yanında hiper kalıyor. :lol:

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/14/2020 at 5:46 PM, Najaz said:

Eski amfi neydi? Ben helalinden 1000 lira verirdim, keşke bana haber verseydin...

Kusura bakma görümemişim, eski anfi Pioneer VSX 921'di. Bir anda doğaçlama oldu:)

On 2/14/2020 at 6:57 PM, ZvAnA said:

Yeni amfi almak için 4k tek başına bir sebep değil ki. Bunun Atmos'u var, DTS:X'i var, yeni network özellikleri var vs. vs. Önceki amfi 6 yaşından fazlaise, bence iyi yapmışsınız hayırlı olsun.

Evet önceki anfi 7,5 sene önce alınmıştı. Bu gerçekten baya farklı, ses rengi özellikleri ciddi derecede değişmiş.

Yine Pioneer aldım ancak normalde sinema anfisinde müzik olmaz malum, bunun üzerinde anladığım kadarıyla küçük bir müzik çıkışı var , ses rengini müzik dinlerken ciddi değiştiriyor, gayet dinlenebilir durumda. Hatta anfi üzerinden direk Tidal dinliyorum:)

Yine de para harcamamam gereken bir zamanda coşmuş oldum:) Gözüm kulağım sağolsun...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sinema amfisinde müzik olmaz diye birşey açıkçası çok lüks ve eksik bir laf. Bu cümle eğer bir stereo kurulum varsa diye devam etmeli. Evet stereo bir kurulum varsa sinema amfisi yerine ben de stereo sistemde dinlerim. Ama yoksa, dinleyeceğiniz en iyi ses yine sinema amfisidir. Yani bu biraz karıştırılıyor. Son yıllarda çıkan sinema amfilerle, tabi model ve sınıfa göre de değişir ama gayet de müzik dinlenir. Şahsen ben Pioneer SC-lx58 'i her ikisi için de kullanıyorum. Gayet de keyif alıyorum. 

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En son şunları sipariş ettim bisiklet üzerinde kullanmak için ;

Telefon tutma aparatı gidona sabitliyor çok pratik (siyah olanı) :

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/nite-ize-handleband-bisiklet-telefon-tutucu_pdp_488294743?urvid=156193099

488294743_R_929833_0.jpg?1582712

Btwin 500 KM saatini gidonun önüne doğru almak için ki , direkt gözümün önüne gelecek bu şekilde.Schulzz Bisiklet Karbon Fiber Gidon Tutucu Uzatma Aparatı 30 mm Siyah . -  GG mağazasından aldım sonra ürün kapandı sonuncuyu ben almışım demek ki ya da kazıklandım :mrgreen:

https://www.hepsiburada.com/schulzz-bisiklet-karbon-fiber-gidon-tutucu-uzatma-aparati-30-mm-siyah-p-HBV00000PL5OY?magaza=trendelektro&wt_gl=cpc.6810.shop.nelk.spor-ssc&gclid=CjwKCAiAy9jyBRA6EiwAeclQhAB953AbeG3hsDUAG9oovbtMqtkMejFsVY4eFnN4Lrlp7CJ6842eQBoCy0MQAvD_BwE

10422654173234.jpg

150 TL ye tamamlayıp indirim kodum geçsin diye de Mitas 700x25*35mm iç lastik aldım ince sibop her daim lazım :

https://www.gittigidiyor.com/spor-outdoor/mitas-700x25-35c-ince-sibop-ic-lastik_pdp_497985503

497985503_tn50_0.jpg?1582712

Peregrine and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, TatanQa said:

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/nite-ize-handleband-bisiklet-telefon-tutucu_pdp_488294743?urvid=156193099

Btwin 500 KM saatini gidonun önüne doğru almak için ki , direkt gözümün önüne gelecek bu şekilde.Schulzz Bisiklet Karbon Fiber Gidon Tutucu Uzatma Aparatı 30 mm Siyah . -  GG mağazasından aldım sonra ürün kapandı sonuncuyu ben almışım demek ki ya da kazıklandım :mrgreen:

https://www.hepsiburada.com/schulzz-bisiklet-karbon-fiber-gidon-tutucu-uzatma-aparati-30-mm-siyah-p-HBV00000PL5OY?magaza=trendelektro&wt_gl=cpc.6810.shop.nelk.spor-ssc&gclid=CjwKCAiAy9jyBRA6EiwAeclQhAB953AbeG3hsDUAG9oovbtMqtkMejFsVY4eFnN4Lrlp7CJ6842eQBoCy0MQAvD_BwE

10422654173234.jpg

150 TL ye tamamlayıp indirim kodum geçsin diye de Mitas 700x25*35mm iç lastik aldım ince sibop her daim lazım :

https://www.gittigidiyor.com/spor-outdoor/mitas-700x25-35c-ince-sibop-ic-lastik_pdp_497985503

https://www.decathlon.com.tr/500-akilli-telefon-destei--id_8385553.html?LGWCODE=2203083;119903;6841&gclid=EAIaIQobChMI94_ruILw5wIVTLDtCh0CcwpuEAQYASABEgJeMvD_BwE

Bende bundan var suda geçirmiyor taa ne zaman almıştım 20 tlye..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall  ona benzer bende de mevcut ama su geçirmeyeceğim diye Antalya sıcağında alet patlayacak derecede ısınıyor güneş altında o yüzden artık kapalısını yazın kullanamayacağımdan aldım bunu .

Hocam bir de birlikte sürsek mi ? Küçük tur vs ? ÖM lütfen :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/12/2020 at 6:14 PM, Whooosh said:

Ben bu bilgisayarı geçen sene bozdum.

Çalışırken anakartın üstüne vida düşürdüm, bilgisayar dondu. Kapattım açtım, açılmadı. Sonra ne yaptıysam çalıştıramadım, 1 senedir de öyle yatıyordu.
Geçen evde eşyaları düzenlerken gözüme battı, atmaya da kıyamadım dedim şuna bir anakart alayım da işyerine falan koyarım. Öyle standart anakartlar bunlara olmuyor illa kendi anakartını alacaksınız, Ebay'den 2. el bir anakart buldum aldım. Geçen gün aldığım yeni anakartı taktım ama çalışmadı, ram hatası verdi bu sefer.
Muhtemelen ramler de önceki anakart ile birlikte cortladı. Normal DDR3'lerle de çalışmıyor, illa ECC sunucu ramlerinden olacak.

Bilseydim ramler de gidik, hiç anakart işine girmezdim. Eğer ram almazsam bu sefer harcadığım para da boşa gidecek, en iyisi ram'de alayım diyerek gittim 40$'a ikinci el 8 tane 4GB DDR3 ECC ram aldım. 8 tane olmasının sebebi ise bellek bant genişliğini en verimli kullanabilmek için, çünkü bu işlemcilerin her birinde 4 bellek kanalı var.

Sonra içime bir kurt düştü, "ya işlemciler de bozulduysa?"

Battı balık yan gider, kaçan kaçtı zaten diyerek 2 tane de ikinci el E5-2690 işlemci aldım tanesi 75$'dan. Zaten bu sistem bundan daha hızlı ve yeni işlemcileri desteklemiyor. Hem de +1Ghz upgrade olmuş olacak.

Yine çalışmazsa bu sefer benzin döker yakarım.

Anlayacağınız eski araba alıp oto sanayiden çıkamayanlara döndüm :D

Aldığım parçalar geldi. Hemen yeni gelen ramleri eski işlemcilerle takıp test ettim ama sistem çalışmadı. Yani işlemciler anakart ile birlikte cortlamış.

Sonra yeni işlemcileri yeni ramlerle birlikte test ettim ve beklediğim gibi çalıştı, sonra eski ramleri de takıp denedim yine çalıştı.

Yani beklediğimin aksine ramler değil işlemciler bozulmuş. İyi ki yeni işlemcileri de almışım yoksa sistem sadece ram değişimiyle çalışmadığını görüp işlemci sipariş etsem 1 ay sürecekti onların bana ulaşması.

Gereksiz yere şimdi sistemde 64GB ram oldu. Neyse fazla ram göz çıkarmaz.

Bilgisayarın harddiskini falan bozuk olduğu dönemde söküp başka yerde kullandığım için işletim sistemi yükleyerek test yapamadım ama akşam iyice terletirim sistemi.

Ekleme: Eski ramlerden bir tanesi düzgün çalışmıyor. O modülü takınca sistem yine çalışıyor ama bellek okuma yazma hızları çok düşüyor. Muhtemelen bellek kısmen bozulmuş ama ECC hatayı belirleyip tölere ettiği için sistem mavi ekran falan vermeden bir şekilde çalışmaya devam ediyor ama hatayı düzeltirken sistemi yavaşlatıyor.
Bu yüzden toplam bellek miktarı 56GB'a düştü. :D

Bu arada 4 kanal bellek yardırıyor. Ramler DDR3 1600 olmasına rağmen toplamda 85GB/s gibi okuma yazma hızı sağlıyor ki çok iyi bir rakam.

screenshot-3.png

Whooosh tarafından düzenlendi
ZvAnA, Mono and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@WhoooshBu nasıl bahtsız bir maceraymış yahu... Neyse en azından son tespit 2 li ihtimale karşı yerinde olmuş. Fazla mal göz çıkartmaz 64gb ramle arkaplanda herşeyi açık bırak gitsin artık. :D:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.02.2020 at 13:33, TatanQa said:

10422654173234.jpg

Gelen ürünleri tanıttım ve bisiklete taktım:

https://youtu.be/jpHan0hVkDQ

Peregrine and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimdeki tws kulaklıklar bozulunca bu seferde böyle yarı kablolu! kulaklık alayım dedim 15 saat playback ve aptx hd codeci ve aynı anda çift bağlantısı ile dikkatimi çekti:

İlk izlenim: şimdi ilk kez taktım deniyorum, sesi çok yüksek ve temiz, basslar canavar gibi iyiki almışım :D Large tiplerde uydu neyseki sıkıntısız. Daha önce kullandığım tws lerle kıyaslanmaz (epıl eyırpods ve qcy t1c). QCY de ses kaliteliydi ama düşüktü, airpods ise cırtlak bir kulaklık kulak delmekten başka işe yaramaz. Bunda hem ses yüksek hemde makul kalitede..

041950a8-173e-4021-9ef5-bccc51a9bd19.jpg

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 minutes ago, Squall said:

Elimdeki tws kulaklıklar bozulunca bu seferde böyle yarı kablolu! kulaklık alayım dedim 15 saat playback ve aptx hd codeci ve aynı anda çift bağlantısı ile dikkatimi çekti:

İlk izlenim: şimdi ilk kez taktım deniyorum, sesi çok yüksek ve temiz, basslar canavar gibi iyiki almışım :D Large tiplerde uydu neyseki sıkıntısız. Daha önce kullandığım tws lerle kıyaslanmaz (epıl eyırpods ve qcy t1c). QCY de ses kaliteliydi ama düşüktü, airpods ise cırtlak bir kulaklık kulak delmekten başka işe yaramaz. Bunda hem ses yüksek hemde makul kalitede..

041950a8-173e-4021-9ef5-bccc51a9bd19.jpg

Kodek avantajının yanında fiyatı da uygun gibi. Kulaklıkların kulağa giren borunun ortasındaki ızgara metal örgü/mesh mi yoksa fabric/kumaş tarzı mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok