En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

37 minutes ago, Chandos said:

Deathadder Chroma, 4 yıllık kullanım sonrasında geçen hafta bozuldu. Yerine aldığım Steelseries Rival 3 bugün geldi.  Bakalım ne kadar dayanacak?

https://imgyukle.com/i/QRuhTM

bende bunun rival 100 modeli var. malzeme kalitesi igrenc. tuslarin ustundeki plastik soyuldu hep. ayrica hayatimda kullandigim en hafif fare olabilir:baba:

3 umarim daha iyidir. kaca aldiniz acaba?

infestor tarafından düzenlendi
TL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, infestor said:

bende bunun rival 100 modeli var. malzeme kalitesi igrenc. tuslarin ustundeki plastik soyuldu hep. ayrica hayatimda kullandigim en hafif fare olabilir:baba:

3 umarim daha iyidir. kaca aldiniz acaba?

240 TL. tuttu. (Hepsiburada) 

Umarım pek sorun yaşamadan kullanırım. Aslında Zowie FK1+ (400 TL.) almak istiyordum.  Tassaruf etmeyi tercih ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TatanQa said:

Vestel Desibel H400  bluetooth hoplarlör aldım 134TL ye . (5TL bonus vardı :) )

Bu fiyata verdiği performans azımsanmayacak derecede diyebilirim. => https://bit.ly/2y5Nt9a

Tabii ki şu izole günlerinde hemen tanıtımını da yapıştırdım kanala , buyrun :

https://youtu.be/Q93vkMJQsPA

Geçen yazdan beri kullanıyorum (100₺'ye almıştım). En düşük 1. ve 2. seviyede çıkardığı dip sesi (hısss) hariç gayet tatminkar, stereo bir hoparlör. Her iki kulağımda tinnitus problemi olduğundan yatarken uyuyana kadar çınlamayı maskelemek açısından müzik dinlemek için almıştım. İşini mükemmelen ve fazlasıyla yaptı. EQ ayarı uygun (sağ tarafı alçak V şeklinde) yapıldığında verdiği bas sesi her dinleyeni şaşırtıyor. Aynı kulvarda olmasa da JPL Clip 3 alan arkadaşım bunu dinleyince morali bozuldu, ancak onun da kendi üstünlükleri var tabi ki (askısı, su geçirmezliği, boyut avantajı). Arkadaşlarla yaptığım bisiklet turlarımda oturup mola verdiğimde soluklanırken ortamı iskandinav oyun havaları (Melodic Death Metal) ile çoşturmakta da oldukça faydalı. :rock:

Peregrine tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, Peregrine said:

Geçen yazdan beri kullanıyorum (100₺'ye almıştım). En düşük 1. ve 2. seviyede çıkardığı dip sesi (hısss) hariç gayet tatminkar, stereo bir hoparlör. Her iki kulağımda tinnitus problemi olduğundan yatarken uyuyana kadar çınlamayı maskelemek açısından müzik dinlemek için almıştım. İşini mükemmelen ve fazlasıyla yaptı. EQ ayarı uygun (sağ tarafı alçak V şeklinde) yapıldığında verdiği bas sesi her dinleyeni şaşırtıyor. Aynı kulvarda olmasa da JPL Clip 3 alan arkadaşım bunu dinleyince morali bozuldu, ancak onun da kendi üstünlükleri var tabi ki (askısı, su geçirmezliği, boyut avantajı). Arkadaşlarla yaptığım bisiklet turlarımda oturup mola verdiğimde soluklanırken ortamı iskandinav oyun havaları (Melodic Death Metal) ile çoşturmakta da oldukça faydalı. :rock:

Hahaha , dinlenirken Zeki Müren de gider gibi :D

Alet gerçekten parasının çok üstünde , sabah home-office çalışma için herkesten erken kalkıyorum eh tabii kahvaltıyı da ben hazırlamaya başlıyorum haliyle , müzik dinlemeyi özlemişim böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ara bisikletimle tur yapamıyorum diye delirsem de , ileriye hazırlık yaparak rahatlatmaya çalışıyorum kendimi.

Aldığım ekipmanlar :

• Vittoria Rubino Pro III  700x25 lastikler  (çok akıcı ve patlak korumalı)  - 2 adet (çifti 290TL - instagramda yurtdışı bisiklet ürünleri satan bir arkadaştan)

Temsili:

rear-wear.jpg

• CST 700x18-25mm iç lastik 2 adet
  • Vee asıl game changer =>  Shimano WH-RS501  jant seti : ( https://bit.ly/3a39Jh3 )  gg indirimine denk gelip 781 TL den aldım , 50TL de worldpuan verdi epey avantajlı oldu. 

shimano-wh-r501-wheelset-black-grey-28-s

Bisikletin (triban 500) orjinal jantları pek matah değiller akıcılık ve rijitlik konusunda , en son 700x28 vittoria randonneur lar da iyice yavaşlatınca son videomdaki yokuş tam işkence olmuştu.

Bu yeni değişim için tabii video çekmeyi düşünüyorum , önceki jant ile yenisi arasındaki farkı anlatmaya yönelik olarak.

Squall and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dhw zamanında topluca şalgam alınmıştı bir yerden. @kHanTW sanırım keşfetmişti veya sipariş verip çok memnun kalmıştı diye hatırlıyorum. ben o zamanlar sipariş vermemiştim. şimdi yemeksepeti banabi'de kemal kükrer'in acılı şalgamını söyledim hoşuma gitti. o günlerde bu sipariş verilen yer dışındaki şalgamların faso fiso olduğu konuşuluyordu. markayı hatırlayan var mı ? 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Deathknight said:

Turnib , bunun haricinde hali şalgamda var oda güzel tavsiye ederim.

Heh Turnibti marka sanırım. Sağolasın hocam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz hayırlı olsun çok güzel gözüküyor, güzel günlerde kullanın. Mac mini yada imac (belki bir önceki nesil daha uygun fiyatlı da olabilir) tercih etmeme sebebiniz fiyat mı yoksa hackintosh kurma isteğiniz mi?

ekleme; bende de mac mini late 2012 var i7 4 çekirdekli model. Rami 16 gb yapıp ssd taktıktan sonra canavar oldu hala tüm işimi görmekte. Tabii ben full hd olarak kullanıyorum.

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Coppermine said:

Mac mini yada imac (belki bir önceki nesil daha uygun fiyatlı da olabilir) tercih etmeme sebebiniz fiyat mı yoksa hackintosh kurma isteğiniz mi?

Her ikisi de :) Artı olarak, eldeki atıl malzemeleri de değerlendirmiş oluyorum bu bahaneyle. İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim.

Not: Sırada Trashcan Hackintosh projesi var; NVIDIA'nın Pascal serisi için Catalina uyumlu sürücüleri çıkarmasını bekliyorum :D 

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hanıma aldığımız bisiklet 5 günde bize ulaştı. Kurulumu oldukça kolaydı ve malzeme kalitesi de gayet iyiydi. O yüzden aynı satıcıdan kendime de bir bisiklet almaya karar verdim. Şunun tarzı da tam bana göre olunca hemen yapıştırdım siparişi. 6 vitesli basit bir bisiklet ama burada heryer dümdüz olduğundan 6 vites yeter de artar bile bana. Belki ilerde e bike kiti alıp modifiye de edebilirim.

UAK3JM.jpg

TatanQa, Najaz, Mono and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hackintosh Mac Mini sisteme son rötuşları yaptım...

Hoparlörü bozulduğu için kenara kaldırdığım bir iPad 3 Retina tablet var elimde. Bunu Mac Mini'de 2. ekran olarak kullanabilir miyim diye düşünüyordum ve karşıma ücretsiz bir uygulama olan Splashtop Wired XDisplay çıktı.

İlginç bir şekilde, Android cihazlar için ücretli olan uygulama, iPad için ücretsiz.IOS 7.5 sürümünden itibaren destek sunuyor; hem eski 30pin, hem de yeni Lightning bağlantıları destekliyor. Bu haliyle, IOS 9küsür'den sonra güncelleme almayan iPad 3 için can simidi oldu diyebilirim.

Uygulamanın çözünürlüğü ve tepki süresi yeterli seviyede. Benim kullanım amacım, Photoshop'taki araç çubuklarını tabletteki ekrana taşıyıp, monitördeki kullanılabilir alanı arttırmaktı. Bu şekilde kullanımda tam istediğim sonucu elde ettim diyebilirim. Şunu da ekleyeyim, tableti monitör olarak kullandığınız zaman dokunmatik özelliği çalışmıyor.

Yazılım işini hallettikten sonra, tablet için bir stand arayışına girdim. 3. parti üreticilerin ürünlerine bakarken, n11'deki bir satıcının iPad 2/3 dock'unu (MC940ZM/A) kargo dahil 22 TL fiyatla sattığını gördüm ve hemen sipariş geçtim. Genpa hologramlı, açılmamış kutusunda gelen dock, orijinal Apple ürünü. Sadece 30pin cihazlarla uyumlu. Hem şarj, hem de veri transferi için kullanılabiliyor. Monitörün üzerindeki USB hub'a 30pin kablo ile bağlantı yapınca, şöyle bir set ortaya çıktı:

(İlk fotoğrafta, monitörün hemen önünde duran Bluedio BS2 taşınabilir Bluetooth hoparlörle de, ses işini kablosuz olarak çözmüş olduk)

2EYzLL.jpg

uAq9TN.jpg

e31YmV.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap, Thustu, Mono and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz çok başarılı olmuş elinize sağlık.

Ben de macmini ile 10.5 inch ipad proyu Duet isimli bir aplikasyon ile bağlıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam ücretli bir uygulama ancak bence parasına değiyor; hem macos hem de windows da çalışabiliyor ve hem ikinci monitör olarak hem de tek monitör olarak kullanabiliyorum lightning kablosuyla. Yeni maclerde wifi üzerinden ipadi 2. monitör gibi çalıştırma özelliği de gelmiş ancak benim macmini late 2012 olduğundan bunu desteklemiyor.

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz çok iyi olmuş bu setup tebrikler ! Güle güle kullan güzel günlerde. Bu sayede ipad in ekran olarak kullanılabilineceğini öğrendim , ayrıca teşekkür. <cahil mode off>

TatanQa tarafından düzenlendi
İmla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sidecar özelliği 6. nesil iPad ve son 3 yıl içerisindeki Mac’ler ile uyumlu. İkinci ekran olmasından ziyade bir devamlılık özelliği katıyor alete. İpad ekranına taşıdığınız menüleri elinizle-kalemle de manipüle edebiliyorsunuz. İpad için yeni bir kullanım alanı yarattı Apple. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün, Hackintosh Mac Mini'de Geekbench 5 testini uyguladım. Sonuç şöyle:

WKYdfC.png

Şu da, Apple'ın Türkiye'de 6300 TL'ye sattığı, 4 çekirdekli 8. nesil Core i3 işlemcili Mac Mini Late 2018'in elde ettiği sonuç:

N9ztMO.jpg

TatanQa and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2016 yılında amazon.com üzerinden almış olduğum Sennheiser HD518'in kulaklık yastıklarının artık ölmesi üzerine şansıma n11 üzerinden orijinale çok yakın olan kulaklık yastıklarından aldım. Mükemmel uydu. Almışken bir tane daha mı alsam diye düşünüyorum çünkü yabancı sitelerde bile artık satılmıyor ürün eski olduğu için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, wazzap said:

2016 yılında amazon.com üzerinden almış olduğum Sennheiser HD518'in kulaklık yastıklarının artık ölmesi üzerine şansıma n11 üzerinden orijinale çok yakın olan kulaklık yastıklarından aldım. Mükemmel uydu. Almışken bir tane daha mı alsam diye düşünüyorum çünkü yabancı sitelerde bile artık satılmıyor ürün eski olduğu için.

link

Benim PC350SE ye uyar mı acaba dedim de.. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok