En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

COVID-19 antikor testi satın aldım. Parmak ucumdan kan alıp, tüpe koyup laboratuvara göndereceğim. 70€ tuttu. İnternette sonucu göreceğim.

ezgif.com-webp-to-png.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/9/2020 at 11:33 PM, TatanQa said:

Vestel Desibel H400  bluetooth hoplarlör aldım 134TL ye . (5TL bonus vardı :) )

Bu fiyata verdiği performans azımsanmayacak derecede diyebilirim. => https://bit.ly/2y5Nt9a

Tabii ki şu izole günlerinde hemen tanıtımını da yapıştırdım kanala , buyrun :

https://youtu.be/Q93vkMJQsPA

eq.png

Hocam BT cihazlarla findos için şu EQ uygulamasından ve 4. sırada aktif olan 5 noktalı EQ ayarından da H400 ile düşük seslerde güzel bas almak için fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. :thumbs: :rock:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Peregrine said:

eq.png

Hocam BT cihazlarla findos için şu EQ uygulamasından ve 4. sırada aktif olan 5 noktalı EQ ayarından da H400 ile düşük seslerde güzel bas almak için fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. :thumbs: :rock:

Çok güzel bilgi hocam teşekkür ederim , hemen aksiyona geçeyim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mediamarkt.de de 29 euro ya 3 eksenli bir gimbal satılıyor sanırım stok bitirme hareketi. 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_snoppa-3051000-m1-2271335.html

az önce sipariş verdim, bir şekilde sony rx100 bile bağlanabiliyor alete (bazı modifikasyonlarla) http://danydanfree.free.fr/boutique-accessoires-sony-rx100-snoppa-m1-for-sony-rx-100.html belki  samsung nx mini ye adapte ederim bende.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mis gibi 3d baskı kokuyor. Vay anasını ya, TR' de 3d baskıyı leş paraya iş yaptırmaya çalışanlar var, adam 45€' dan satıyor iyimiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Emektar Sony Nex 6 fotoğraf makinem için yeni oyuncaklar aldım.

Vello marka aynasız sony fotoğraf makineleri için Canon EF lens adaptörlerinden aldım. Lens turbo yada speedbooster olarak da bilinen optik adaptörlerden ve elektronik bağlantısı da var. Yani hem taktığınız elektronik lenslerin otomatik focus ve iris özelliklerini fotoğraf makinesi üstünden kullanabiliyorsunuz hem full frame görüntüyü Aps-c sensöre optik olarak uyarladığı için daha çok ışık giriyor hem de full frame kamera kullanıyormuşsunuz gibi bütün görüş alanını kullanabiliyorsunuz.

İlk deneme sonrası ekleme:
Auto focus çok yavaş, tabi bunda lensin de etkisi var ama deklanşöre her dokunduğunuzda focus en yakından en uzağa kadar tarayıp sonra en net olduğu yeri buluyor.  Auto focus olayı herhalde en son 20 sene falan böyleydi.
Ayrıca video çekerken otomatik focus çalışmıyor, tabi bu makine ile ilgili de olabilir.

Ayrıca Sony2nin kendi lensleri ile birlikte kullandığınızda kullanabildiğiniz Chromatic aberration düzeltme, vignette düzeltme gibi özellikler bu adaptör ile doğal olarak çalışmıyor. Pahalı alternatiflerinin aksine herhangi bir firmware güncelleme olayı bu adaptörde yok, kutudan nasıl çıkıyorsa öyle kullanmak zorundasınız.

Uzak focusta bir sorun var, şuan elimde tek canon lens var ve onunla test edebildiğim kadarıyla sonsuzu netleyemiyor. 40(28)mm ile çok büyük bir sorun değil. Elimde tets edebileceğim başka bir lens şuan olmadığı için kesin bir şey söyleyemiyorum.

Bunların dışında malzeme kalitesi çok iyi, lense ve kameraya kaya gibi oturuyor. F/2.0 lens ile muhteşem bir bokeh oluşturuyor. Düşük ışıkta harikalar yaratıyor.
Zaten hedefim iyi aydınlatılmamış ortamlarda çoluğu çocuğu flaşsız nispeten geniş açı bir lens ile çekebilmekti, bu hedefimi gerçekleştirebiliyorum.
Ayrıca piyasada sıfır yada ikinci el canon lensleri ucuza bulunabiliyor. Ucuz hızlı manuel canon ef lensler alıp kullanabilirim artık.

s-l500.jpg

Yeni aldığım adaptör ile birlikte kullanmak için Canon 40mm EF f/2.8 STM lens aldım. Yanlış hesaplamıyorsam adaptör ile kullanınca 43mm F/1.8 gibi bir sonuç verecek. Aslında hedefim 24-35mm arası bir şeylerdi fakat o aralıkta uygun fiyatlı iyi bir FF lens bulmak çok zor. 100$'a 43mm-f/1.8'e razı oldum diyebilirim çünkü tam istediğim aralıkta fiyatlar 3'e 4'e katlanıyor.

Lens fena değil, 100$'lık f/2 bir lens ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi. Focus motoru çok yavaş ve inanılmaz gürültülü. Manuel modda bile motor hybrid olduğu için motor gürültüsünden kaçamıyorsunuz çünkü lensin focus halkası focus mekanizmasına fiziken bağlı değil, siz halkayı çevirdikçe motor ile net yapmaya devam ediyor. Fotoğraf çekerken motor sesi sıkıntı değil ama sessiz ortamlarda çekilen videolarda motor sesi kayda girdiği için rahatsızlık verebilir. Sürpriz olmadı zaten, alırken bildiğim bir şeydi bu. Gülü seven dikenine katlanır, özellikle de çok para harcamak istemiyorsa.

24983_1_xl.jpg

Bunların haricinde fotoğraf makinesinin vizörün önündeki lastik parça kaybolmuştu, yan sanayi olanlardan 3'lü paket aldım. Elimde bulunsun diye birkaç tane lens ve lens yuvası kapağı aldım.

Bakaç (vizör) için aldığım yan sanayi parçalar orjinalinin aksine lastik değil plastik çıktı. İyi mi kötü mü oldu bilemedim ama iş görüyor. Zaten gözlük kullanan biri olduğum için öyle çok elzem bir şey değildi ama kaybolduğu için gıcık oluyordum. Lastik olan çantaya sokup çıkarırken sürekli düşüyordu bu yeni parçalar çok daha sıkı oturuyor. Düşüp kaybolsa bile 2 tane daha yedeğim var artık.

Whooosh tarafından düzenlendi
Najaz, wazzap, Mono and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sırf can sıkıntısından ve saatimde yok diye akıll saat aldım.

aslında huawei g2 veya gt2 alacaktım ama murat gamsız son teknoseyir videosunda '' artık google play den güncellenmiyor uygulaması '' diyince ''kim uğraşacak onla zaten telefon samsung herşey otomatik olur'' dedim ve galaxy watch active 2 aldım. 3-4 dk. da kurulum tamamlandı.

8WToqe.jpg

daha dışarda kullanmadım ama pili ekran süreki açık 2 gün gidiyor. aslında siyah alsam daha iyiymiş foto lardan gümüşü daha koyu gözüküyordu bildiğin parlak gümüş çıktı.

2 günde bir şarj etmekle 14 günde bir şarj etmek karşılaştırılmaz tabide ne bileyim bu daha bir şık daha bir saat gibi paslanmaz çelik vs. diye aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tp-link wi-fi range extender aldım.Arka odalara düzgün kablosuz ağ erişmiyordu .
TL-WA854RE modelini hepsiburada'dan 126.74 liraya aldım.
.
CC5dYM.jpg
.

Prize taktım , modemdeki wps düğmesine bastım cihazdaki düğmeye bastım , hemen eşleşti . Normal ağımın ismine _ext uzantısı ekleyip yayına başladı , yani kurulumu 10  saniye sürdü.
Şifre aynısı, hiç ayar yapmadım gerek var mı acaba güvenlik için , bilmiyorum bu konuları ?
Keşke daha  önce alsaymışım.
ek: Arayüzüne giriş parolası koydum.
Modemimin de wps'ini kapattım.(Ne işe yaradığından tam emin değilim)

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim ufaklık katı gıda yemeye başladığında her şeyi tupperware'in küçük el öğütücüsünden geçiriyorduk, 2-3 sene sonra ipi koptu vs. bir daha da almadık. Her lazım olduğunda üşendiğimizden artık internetten sipariş verdim :

djYHtU.jpg

Eskisine göre bir boy daha büyük, oldukça yeterli, bakalım bu ne kadar süre gidecek.

Evde çok oturmaktan ahşap işlerine vakit bulabildim bu dönemde. Özellikle bir sehpa yapmak için marangoz tipi işkence-mengene aldım, 60 cm ebatlarına kadar sorunsuz sıkıştırabiliyorsunuz. Sait Demirci markasıyla satılıyor N11'de, tanesi 80-90 TL arasında değişiyor bazen, 100 TL altında bulduğunuzda direkt alabilirsiniz eğer bu tür hobileriniz varsa.

cwlGIw.jpg

Yine evde ciddi anlamda yıpranmış, kenarından ayrılmaya başlamış çerçevelerimiz vardı, bunların yenilerini almak yerine tamir etmeye karar verdim. Bu defa marangoz tipi değil hobi tipi işkence aldım. 30 cm ve 40 cm olanlardan ikişer tane geldi. Oldukça başarılı, öyle ki arada normal ahşap için de kullanmaya başladım. BHD marka, N11'de satılıyor. 

j9JBAh.jpg

Bu da bilgisayar monitör altlığı yaparken kullandığım hali :

cUyclt.jpg

pentaman tarafından düzenlendi
Mono and OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Super şef 220 lira görünüyor. Büyüğü 275.
ek: Küçük 155 büyük 200 görünüyor HB indiriminde.
Tamir olmayacak durumda mıydı?
Youtube'da tamir videosu var da.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 dakika önce, Altan Yoklar said:

Super şef 220 lira görünüyor. Büyüğü 275.
ek: Küçük 155 büyük 200 görünüyor HB indiriminde.
Tamir olmayacak durumda mıydı?
Youtube'da tamir videosu var da.

5-6 senedir alet yok hocam, ya attık ya kayboldu. 180 TL’ye aldım ben, bir küçüğü 130 TL n11’de.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, Altan Yoklar said:

Tp-link wi-fi range extender aldım.Arka odalara düzgün kablosuz ağ erişmiyordu .
TL-WA854RE modelini hepsiburada'dan 126.74 liraya aldım.
.
CC5dYM.jpg
.

Prize taktım , modemdeki wps düğmesine bastım cihazdaki düğmeye bastım , hemen eşleşti . Normal ağımın ismine _ext uzantısı ekleyip yayına başladı , yani kurulumu 10  saniye sürdü.
Şifre aynısı, hiç ayar yapmadım gerek var mı acaba güvenlik için , bilmiyorum bu konuları ?
Keşke daha  önce alsaymışım.
ek: Arayüzüne giriş parolası koydum.
Modemimin de wps'ini kapattım.(Ne işe yaradığından tam emin değilim)

Hocam ürün ile ilgili bir sorum var. Ben evde Google Wifi kullanıyorum. Aşırı memnunum ama dükkan için almak istemiyorum çünkü çok pahalı. Xiaomi veya TP Link almayı düşünüyordum bende. Sorum şu: _ext uzantısı ekleyip yayına başladı dediniz. Peki normal wifi ağınız ile _ext çakıştığında ne oluyor ? Telefon veya laptop bir ona bir buna bağlanmaya çalışıyor mu? Veya siz arka odadan salona geldiğinizde hala arka odadaki _ext'e bağlı kalıyor mu? Google Wifi'da mesela tek bir ağ gözüküyor sistem kendi içinde ayarlıyor.

Sorumun teknik terimi kesin vardır ama ben bilmiyorum :D mesh network olabilir belki ama emin değilim. ürünün tek bir ağ gibi gözükmesi gibi bir özelliği var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 dakika önce, Atrin said:

Hocam ürün ile ilgili bir sorum var. Ben evde Google Wifi kullanıyorum. Aşırı memnunum ama dükkan için almak istemiyorum çünkü çok pahalı. Xiaomi veya TP Link almayı düşünüyordum bende. Sorum şu: _ext uzantısı ekleyip yayına başladı dediniz. Peki normal wifi ağınız ile _ext çakıştığında ne oluyor ? Telefon veya laptop bir ona bir buna bağlanmaya çalışıyor mu? Veya siz arka odadan salona geldiğinizde hala arka odadaki _ext'e bağlı kalıyor mu? Google Wifi'da mesela tek bir ağ gözüküyor sistem kendi içinde ayarlıyor.

Sorumun teknik terimi kesin vardır ama ben bilmiyorum :D mesh network olabilir belki ama emin değilim. ürünün tek bir ağ gibi gözükmesi gibi bir özelliği var mı ?

Ben TP Link powerline serisi kullanıyorum. Çalışma odasında kablo modem duruyor ve wifi yayını yapıyor, salonda da powerline takılı. WPS ile eşleştirmede ağ adını ve şifresini birebir aldı, uzantı eklemedi. Bu sayede cep telefonu ile hareket ederken çalışma odası tarafında ana modeme, salona doğru geçtiğimde sinyal düşmeye başlayınca salondaki ağa geçiş yapıyor. Bendeki model şu;

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/powerline/tl-wpa8630p-kit/

Bu durum biraz sinyali alan (cep telefonu, laptop, vs) cihazla da ilgili olabilir. iki sinyalden hangisine geçiş yapacağını belirleyip tepki verebilmesi açısından

Barbarconan tarafından düzenlendi
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Barbarconan teşekkürler cevap için :) sizin dediğiniz gibi tek bir ağ gözüküyorsa zaten hiç sorun olmuyor alet kendi ayarlıyor. Fakat farklı farklı ağlar gözükmeye başlayınca bence çok verimli olmuyor. Şimdi inceledim sizin ürünü tam istediğimi yapıyor esasında. Google Wifi şu an n11'de 1500TL. 2 adet lazım 3000TL. Sizin ürün 900TL civarı. Güzelmiş. 

Sizin attığınız ürün iki parçadan oluşuyor. Aralarındaki fark nedir tam anlamadım ethernet çıkış sayısı dışında :D birde bu ürün için elektrik hattının belli bir özellikte olması gerekiyor mu ?

Barbarconan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, Atrin said:

@Barbarconan teşekkürler cevap için :) sizin dediğiniz gibi tek bir ağ gözüküyorsa zaten hiç sorun olmuyor alet kendi ayarlıyor. Fakat farklı farklı ağlar gözükmeye başlayınca bence çok verimli olmuyor. Şimdi inceledim sizin ürünü tam istediğimi yapıyor esasında. Google Wifi şu an n11'de 1500TL. 2 adet lazım 3000TL. Sizin ürün 900TL civarı. Güzelmiş. 

Sizin attığınız ürün iki parçadan oluşuyor. Aralarındaki fark nedir tam anlamadım ethernet çıkış sayısı dışında :D birde bu ürün için elektrik hattının belli bir özellikte olması gerekiyor mu ?

Benim ev eski, elektrik hatları da yaklaşık 10 yıl önce bir elden geçmiş. Özel bir altyapı istemiyor bu sistemler ama ne kadar kısa hat olursa o kadar verimli olacaktır. Her yere kurulabilir sorunsuz şekilde. Ben ürünü salonda; apple tv+nas+laptop ile çalışma odasında;ana modem+bilgisayar grupları arasında iletişim sağlamak için tercih ettim. Ethernet hatları kullanarak bağlantı sağlıyorum. Wifi yayını duvarlar, kolonlar, parazit vs. çok kesintiye uğrayabiliyor. Ek telefon bağlantısı için wireless yayınları kullanıyorum. Üzerinde priz olması da avantaj oluyor, evde priz sıkıntım var. Google wifi baya pahalı bir ürünmüş, hiç kullanmadım hız olarak verimini bilmiyorum ama kullandığım üründe 1300 Mbps hız vaadediyor. Wifi yayını da programlıyorum belli saatler arasında kapanıyor. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Atrin said:

Bende Xiaomi Mi Wifi Pro var, dediğiniz gibi aynı wifi ismini veya "_plus" eklentisini app'inden tek bir anahtarla ayarlıyor. Gayet verimli, bir tek bluetooth  ile anlaşamıyorlar telefonda, Duo konuşmalarında kablolu kulaklık takıyorum artık. Klasik 2.4 Ghz ve Bluetooth çakışması, benim telefonda bluetooth açıksa her 2.4 Ghz ağında (router bağımsız)  wifi hızı düşüyor, ancak 5 Ghz sorunsuz.

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Atrin said:

Telefon veya laptop bir ona bir buna bağlanmaya çalışıyor mu? Veya siz arka odadan salona geldiğinizde hala arka odadaki _ext'e bağlı kalıyor mu?

Tam olarak ikisi birden çalışırken modem ve range extender davranışlarını çözemedim ama:
Asus telefon hangisine bağlıysa onda kalıyor gibi görünüyor.
Ipad mini de bağlı olanda kalıyor değişmiyor.
Bir de bu ürünün wifi menzili çok geniş. Maksimum güçte evin her yerine dağıtıyor. 
Bu gün çok yağışlı burası, internet bağlantısı yağıştan mı bir garip yoksa extender bağlı diye mi bir tutukluk bilemedim bir gariplik var gibi geldi.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Altan Yoklar said:

Ama değerli kısımlara temas eden de o kapak, klozetin kendisi değil. :new_bdaysmile:

Kısımlarınız çok değerliymiş😁

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendinden kapanır oldu mu klozet kapakları fiyatları bunlar oluyor. Biraz daha uyguna hem de banyonuza uyumlu renk ve desenlerde Primanova Sierra duroplast klozet kapaklarından bulabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klozet kapaklarında bağlantı noktaları ve menteşeleri plastik olanları almanızı pek tavsiye etmem. Kapak sürekli gevşeyip kayıyor, doğru düzgün ayar tutmuyor. Mümkünse bağlantı ve menteşe bölümü metal olanları tercih edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5 senedir evde kullandığımız Delonghi 15250 filtre kahve makinesinin cam kahve haznesi garip bir kaza sonucu çatladı. Yeni makine almayı da planlıyordum ama yine de bir kontrol etmek istedim, N11'de yedek parça olarak satılıyormuş. 5 sene önce 95 TL'ye aldığım aletin cam haznesini 95 TL'ye aldım. Birebir aynı ürün, Kenwood-Delonghi orijinal yedek parçaları satan bir mağazaymış.

qpHBlE.jpg

Linki de burada

pentaman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10