En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Linux'da open source Nvidia sürücüleri sorunlu, kilitlenme, boot sırasında 30 tane error mesajı verme, vs. Proprietary sürücüleri kurarsanız sıkıntı kalmıyor.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Najaz said:

Linux = OpenGL = Nvidia

Durum böyleyken nasıl bir sorun olabilir ki?

OpenGL = Vulkan = AMD diye biliyorum ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.08.2020 at 12:01, RFID said:

Isınma durumu hakkında bilgi verirseniz office uygulamalarında sevinirim

Cihaz bugün geldi birkaç saat önce tv ye taktım ve kurulumu tamamladım. Kötü yanı, micro usb den elektriğini alıyor olsa da 2000mah güç istiyor. TV nin usb çıkışları malesef 2000 mah değil max 900 mah olduğundan mecburen içinden çıkan adaptörle kullanabildim.

İlk kurulum biraz uzun sürdü ancak şimdi 5 sn gibi bir sürede açılıyor. Office 365 kurdum. Gayet sorunsuz, hızlı ve akıcı çalışıyor. Ayrıca Windscribe VPN ve netflix kurdum. TV de rahatça USA netflixini açabiliyorum artık. (tv deki androidde olmuyordu)

Geforce now üyeliğim var. Onu da kurdum. otüyunlar stream üzerinden açıldığı için hızlı bir internet ile full hd çözünürlükte (ben 500mbit kullanıyorum) gayet akıcı oldu.

Son olarak xbox game pass ultimate ile de denemek istiyorum ama sanırım MS henüz oyun stream işine başlamadı. Onu daha sonra deneyeceğim artık.

Windows’da çözünürlüğü 4k yaptım, windows ve office de bir sıkıntı olmuyor ancak netflix daha yavaş tepki veriyor gibi oldu. Full hd ye geri döndüm.

Cihaz, usb hub boyutları ve fansız, sessiz ve ısınmayan yapısı ile benim ihtiyaçlarımı karşıladı.

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/16/2020 at 0:30 PM, Coppermine said:

amazon günlük indirimlerinden windows 10 pro yüklü stick pc aldım. 130 euro tuttu. 8GB ddr3 RAM/ 120GB ROM, Intel Atom Z8350 işlemcili. 4 çekirdek, 2M Cache, 1,44GHz, max. 1,92GHz’e çıkıyor. microsd girişi var usb 3.0, dual wifi, bt 4.2 destekli. TV yada taşınabilir projeksiyona takıp kullanmayı düşünüyorum. TV de android 9.0 olsa da bazen windows da elimin altında hazırda açık dursun istiyorum.

UO4Cf8.jpeg

https://www.amazon.de/dp/B0833N93CD/ref=sr_1_17?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=acepc+6&qid=1597569552&smid=A39EWRVDM9V2DE&sr=8-17

Hastası oldum çok güzel cihazlar. Kapasitesini de merak ettim. Media player yerine böyle bişey koysam vallaha uçar kaçarım.

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, argelfelhis said:

Hastası oldum çok güzel cihazlar. Kapasitesini de merak ettim. Media player yerine böyle bişey koysam vallaha uçar kaçarım.

8gb ram ve 120 GB HDD fazla fazla yeterli geliyor bu alete. Görebildiğim tek sıkıntı 4k çözünürlükte windowsu akıcı şekilde kullanmak için daha güçlü bir işlemcinin daha iyi olabileceği yönünde. 4k Netflix ara ara tekliyor gibi ama bunun sebebi hem onca veriyi wireless den alıp işleyip hemde göstermeye çalışması olabilir. USB den 4k videolar sorun yaratmayabilir. Ancak yinede mediaplayer özelinde multimedya boxlar 4k özelinde daha iyi olabilir. Mesela android 9.0 yüklü TV'mden Netflix, YouTube 4k vs izlerken daha fazla performans alıyorum. Ben bu aleti bir anlamda laptop taşımak istemediğim yerlere cebime atıp götürmek için de aldım. Windows gerektiren basit işlerde gayet yeterli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir şey aldım geçen gün:

https://www.aliexpress.com/item/4000398511748.html

8.8 inch Long Strip HSD088 HDMI TO MIPI 1920*480 Second Monitor

Masada yer yok o yüzden böyle küçük bir ekran işimi görecek. Sistem değerlerini izlemek dışında bir çok şey için kullanılabilir. Yeter ki ölü piksel falan olmasın.

499 TL'ye maloldu, bir de gümrük gelecek üzerine. 

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 dakika önce, MilesTeg said:

499 TL'ye maloldu, bir de gümrük gelecek üzerine

Ufak bir tablet + klonlama yazılımı da aynı işi görmüyor muydu?

İşte dolar hep bu yüzden yükseliyor. Saçın dolarları Çinlilere :D

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bu iş için eski bir netbook'un lcd panelini sökmüştüm. Bir tane lcd controller alıp aynı şekilde sistem değerlerini devamlı göstersin diye kullanacaktım. Ama proje beklemede. Controller konusunda bir türlü çinlilere güvenemedim. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Najaz said:

Ufak bir tablet + klonlama yazılımı da aynı işi görmüyor muydu?

İşte dolar hep bu yüzden yükseliyor. Saçın dolarları Çinlilere :D

Kıskanmayalım reca ediyorum:2no::kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Upgrade projesi icin bugunku alimlar:

NZXT H510 kasa

Gigabyte Z390 Aurus Pro anakart

Anakart icin cok secenek yoktu, sirketin anlasmali oldugu ve elemanlarina indirimli alma imkani verdigi sadece 3-4 anakart modeli var. Bunu sectilerse herhalde iyidir diye dusundum. O kadar kasa icinden de bundan daha begendigim olmadi.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
[mention=288]RFID[/mention] hocam 27 inçte full hd rahatsız etmiyor mu ?
Tabiki 1920 * 1080 27" pekte iyi değil harfler açısından. Ben mesafeyi uzak tutuyorum o yüzden. Bunu youtube için aldım yanda izlemek için ve görüntü tatminkar videolarda. Ama siz düşünüyorsanız 1440 gereklilik. Bu arada VA monitörlerin benim kullanımım açısından daha iyi olduğu kanaatine vardım. Bu monitör IPS.@Atrin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/21/2020 at 0:28 PM, ChipArchitect said:

Upgrade projesi icin bugunku alimlar:

NZXT H510 kasa

Gigabyte Z390 Aurus Pro anakart

Anakart icin cok secenek yoktu, sirketin anlasmali oldugu ve elemanlarina indirimli alma imkani verdigi sadece 3-4 anakart modeli var. Bunu sectilerse herhalde iyidir diye dusundum. O kadar kasa icinden de bundan daha begendigim olmadi.

Yeni bilgisayari bu malzemeler ve daha once aldigim Nvidia Quadro P620 kart ile kurdum - NZXT  H510  kasa cok guzelmis ve gercekten kablo yonetimi acisindan hic bu kadar derli toplu bir sistemim olmamisti. Kallavi bir Noctua sogutucum var ve kasaya sigmayacagindan endise ediyordum ama problem cikmadi. 

Linux Nvidia driver'lari gayet guzel calisiyor, P620 ile 3 tane 27" Philips 276e9 monitoru cok guzel kullaniyorum, sadece kutudan cikmayan HDMI-mini DP adaptorleri ayrica almak zorunda kaldim. Ozellikle kasayi ve sistemlerini cogunlukla benim gibi yazilim gelistirme vs. icin kullananlara Nvidia P620 kartini tavsiye ederim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıda NZXT kasayı görünce aklıma geldi: Ryzen 5 3600 ve b550 bir sistem toplamak için bana micro atx, 4 adet 5.25" veya 1 x 5.25" ve 3 x 3.5" yuvalı güç kaynaksız bir kasa lazım. Makul fiyatlı böyle bir marka/model bilen varsa makbule geçer. RGB falan hiç önemli değil, olup olmaması bir şey farkettirmez. Düzgün ve kompakt bir kasa olması yeter.

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, Whooosh said:

5.25 yuvası olan kasalar pek üretilmiyor artık.

Elimde bir DVD-RW mevcut, illa da takasım var. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dvd'nin neye benzediğini bile unuttum.

Eğer aktif olarak kullanmıyorsanız hiç uğraşmayın, atın gitsin. Eğer DVD yazıcısız yapamam diyorsanız o zaman harici usb olanlardan kullanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Peregrine said:

Yukarıda NZXT kasayı görünce aklıma geldi: Ryzen 5 3600 ve b550 bir sistem toplamak için bana micro atx, 4 adet 5.25" veya 1 x 5.25" ve 3 x 3.5" yuvalı güç kaynaksız bir kasa lazım. Makul fiyatlı böyle bir marka/model bilen varsa makbule geçer. RGB falan hiç önemli değil, olup olmaması bir şey farkettirmez. Düzgün ve kompakt bir kasa olması yeter.

Silverstone RL08 var. Kasanın pencereli kısmı sağda yalnız (diğer çoğu kasada solda oluyor). Bi ara mATX kasa ararken incelemiştim. Buralara da gelmişti hatta ama hala stoklarda varmı bilemiyorum, biraz bakının isterseniz.

https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=862&area=en

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok