En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.944 mesaj var

Ikea'dan IDASEN masa ayağı aldım. İsterseniz tablasıyla da alabiliyorsunuz ancak elimde 2018 yılında yine Ikea'dan aldığım INGO masif çam masa vardı ve bu masanın tablasını ve IDASEN ayakları kullanarak değişik bir masa kurayım dedim. Ortaya son derece rijit ve şık bir masa çıktı:

EG4LjI.jpg

bs32uO.jpg

Biraz da nostalji :) Çocukluk dönemimde evdeki Sony pikapta dinlediğimiz plaklar ne zamandır tavanarasında tozlanıyordu. Hem onları yeniden hayata döndürmek, hem de farklı bir ses rengi deneyimleyebilmek adına, uzun zamandır uygun fiyatlı bir pikap arayışım vardı. Lakin hem döviz kurunun etkisiyle, hem de plak/pikap'a ilginin artmasıyl,a hem sıfır hem 2. el piyasasında fiyatlar epey bir uçmuş. Öyle ki, 20-25 yıllık cihazlara bile 1500-2000 lira isteniyor.

Ben de almışken daha güncel bir model alayım dedim ve nihayet arayışlarım sonuç verdi. Sıfır alınmış ve 1 ay kadar kullanılmış bir Pro-Ject Elemental Phono USB pikabı, sıfır fiyatının neredeyse yarısına satın aldım. Pikabın üzerinde kendi phono pre-amp'i var ve kullanabilmek için amfide phono katı olması gerekmiyor; herhangi bir line girişine bağlayabiliyorsunuz. Dahili Analog-Digital Converter (ADC) ve USB çıkışı sayesinde de, pikabı doğrudan bilgisayara bağlayarak plakları sayısal olarak kaydedebiliyorsunuz. Üzerinde Ortofon OM5 iğne ile geliyor ve benim gibi başlangıç seviyesindeki bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli. Tasarımı da farklı ve minimalist:

1TRQ60.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Prime'ın siftahını yaptık.9 Pin Amakart Pci USB 4 Port Kablosu

Yanına 3 tane de kitap aldım.

Jack London - Beyaz Diş (Ciltli)

Lev Nikolayeviç Tolstoy - İnsan Neyle Yaşar?

William Golding - Sineklerin Tanrısı: Modern Klasikler Serisi

Hepsine 41.47 TL ödedim. Beyaz Diş vardı zaten ama ciltli ve bu kadar ucuz olunca dayanamadım. 

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

Prime'ın siftahını yaptık.9 Pin Amakart Pci USB 4 Port Kablosu

Yanına 3 tane de kitap aldım.

Jack London - Beyaz Diş (Ciltli)

Lev Nikolayeviç Tolstoy - İnsan Neyle Yaşar?

William Golding - Sineklerin Tanrısı: Modern Klasikler Serisi

Hepsine 41.47 TL ödedim. Beyaz Diş vardı zaten ama ciltli ve bu kadar ucuz olunca dayanamadım. 

Prime ın kargosu nasıl oluyor kim getiriyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Batmobile'leri beşledik :)

İmzamda da görebileceğiniz model araç koleksiyonuma 3 farklı döneme ait Batmobile katıldı. 1960'larda TV dizisi olarak yayınlanan seride kullanılan Batmobile, çocukken deli gibi izlediğim Batman Animated Series'de arz-ı endam eden Batmobile ve son olarak Batman - Justice League'de sahne alan Batmobile...

7cztIL.jpg

Tur bisikletime Brooks GP1 deri elcik aldım.

Türkiye'de satılan Brooks ürünlerinde tuhaf bir fiyatlama var. Daha önce Brooks B17 seleyi, yurtdışı fiyatına nazaran çok hesaplı bir fiyata satın almıştım. Bu durum, Brooks ve Ergon işbirliği ile üretilen Brooks GP1 elcikler için de böyle oldu. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Amazon US mağazasından sipariş etmeye kalksam toplamda 128 USD (güncel kur ile yaklaşık 1000 TL) ödemem gereken elcikleri, Bike&Outdoor n11 mağazasından, 40 TL n11 indirim kuponunu da kullanarak kargo dahil 527 TL ödeyerek sipariş ettim. Yani yurtdışı fiyatının neredeyse yarısına maletmiş oldum.

0WMnjn.jpg

wazzap, TatanQa, NoFlyZone and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TatanQa said:

Bisiklet için btwin rc500 yerine Igpsport igs20e modelini aldım gps özellikli. Yakında kanalımda tanıtım/inceleme videosu olacak:

38e7bd_d1817ec516694e0e92967cd48d4fa869~

Hayırlı olsun. Nereden aldınız hocam?

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Peregrine said:

Hayırlı olsun. Nereden aldınız hocam?

Bir satıcıya denk geldim sahibinden de , bisiklet malzemeleri satıyor. Hatta yt kanalımdaki inceleme videosuna sizden bahsedeyim mi dedim yok şu an şirket evraklarını vs. birşeyler hazırlamam gerekli , yasak geldi gibi birşey söyledi ama malzemeleri orjinal ve sıfır . 
Özelden görüşebilirsiniz sanırım , pm den kontakt linkini atayım ...

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23.09.2020 at 22:30, Najaz said:

Batmobile'leri beşledik :)

İmzamda da görebileceğiniz model araç koleksiyonuma 3 farklı döneme ait Batmobile katıldı. 1960'larda TV dizisi olarak yayınlanan seride kullanılan Batmobile, çocukken deli gibi izlediğim Batman Animated Series'de arz-ı endam eden Batmobile ve son olarak Batman - Justice League'de sahne alan Batmobile...

7cztIL.jpg

Tur bisikletime Brooks GP1 deri elcik aldım.

Türkiye'de satılan Brooks ürünlerinde tuhaf bir fiyatlama var. Daha önce Brooks B17 seleyi, yurtdışı fiyatına nazaran çok hesaplı bir fiyata satın almıştım. Bu durum, Brooks ve Ergon işbirliği ile üretilen Brooks GP1 elcikler için de böyle oldu. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Amazon US mağazasından sipariş etmeye kalksam toplamda 128 USD (güncel kur ile yaklaşık 1000 TL) ödemem gereken elcikleri, Bike&Outdoor n11 mağazasından, 40 TL n11 indirim kuponunu da kullanarak kargo dahil 527 TL ödeyerek sipariş ettim. Yani yurtdışı fiyatının neredeyse yarısına maletmiş oldum.

0WMnjn.jpg

soldan sağa ne kadar da güzel içine sıçmışlar batmobile tasarımlarının.. :mad:

emre666, TatanQa and CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.hepsiburada.com/lego-creator-expert-10272-old-trafford-manchester-united-p-HBV00000R3HO9?magaza=LEGO Certified Store

şimdi bunu sipariş ettim. kendi sitesinde 1,999 tl olunca 1.599 tl ye alayım dedim sırf iş olsun diye. kendi evime geçince akşamları yaparım. :S:facepalm::lol:

edit: eheehe ben sipariş verdikten sonra fiyatı 1.999 tl oldu. bakalım gönderecekler mi ?

edit 2: zaten satan da lego nun kendiymiş. yollarlar galiba.

emre666 tarafından düzenlendi
RFID, TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/30/2019 at 7:14 PM, Whooosh said:

Iş için dokunmatik ekranlı Windows bir bilgisayara ihtiyacım vardı. eBay'den 59$'a ikinci el 11" Dell Venue tablet aldim, yine eBay'den bu tablet için 20$'a ikinci el orjinal klavye aldım. Tabletin kendisi de klavyesi de sıfırdan farksız çıktı, hatta bir iki kişiye 800$'a sıfır aldım falan dedim kimse yadırgamadı.

Aslında klavye kısmına pek ihtiyaç yoktu ama klavye içinde ekstra batarya olma durumu aklımı çeldi.

for-dell-venue-11-pro-5130-7130-7140-key

Bu tableti alalı 1 sene olmuş. Bu 1 sene içinde tabletin etinden sütünden fazlasıyla yararlandım. Normalde sadece 1 projede tek bir amaçla kullanmak için almıştım ama geçen zaman içinde yapmadığım şey kalmadı. Kullandığım süre boyunca çok memnun kaldım.

Normalde bu tableti satın alma amacım için kullandığımda hiçbir sorun yok ama geçen denediğim bir yazılım 2GB belleği pek beğenmedi. Çalıştı ama uyarı falan verdi, ben de biraz gıcık oldum.

Bugün de bir arkadaşım sohbet arasında ucuz küçük Windows tablete ihtiyacı olduğunu söyleyince "benim tableti aldığım fiyata vereyim sana" diye teklif ettim, o da kabul etti. 60$'a zaten daha iyisini bulamazdı.

Bende ebay'den aynı tabletin biraz daha güçlü bir modelini kendi orjinal dock'u ile birlikte 150$'a satın aldım.  Görünüşleri boyutları ve aksesuarları aynı ama iç yapısı tamamen farkı.

Öncekinde Atom 1.46Ghz Z3775  işlemci vardı, yeni aldığımda Core M-5Y71 2.9Ghz'a turbolayan işlemci var

Öncekinde 2GB ram vardı, bunda 8GB ram var

Öncekinde sabit sürücü olarak tuhaf 64gb emmc bellek vardı, bunda değiştirilebilir 256gb M2 SSD var.

Eski tableti sattığım arkadaşım klavyesini de lazım değil diyerek istemedi. Sattığım tabletin parasını düşünce dock ile birlikte yeni tablet 90$'a gelmiş oldu. 30$ dock'a saysak upgrade 60$'a mal oldu. Tabletin içinde gelen 256gb M2 SSD zaten o kadar para.

venue-docking-station.jpg

Whooosh tarafından düzenlendi
SEP, OnLyTNT and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, Whooosh said:

Bu tableti alalı 1 sene olmuş. Bu 1 sene içinde tabletin etinden sütünden fazlasıyla yararlandım. Normalde sadece 1 projede tek bir amaçla kullanmak için almıştım ama geçen zaman içinde yapmadığım şey kalmadı. Kullandığım süre boyunca çok memnun kaldım.

Normalde bu tableti satın alma amacım için kullandığımda hiçbir sorun yok ama geçen denediğim bir yazılım 2GB belleği pek beğenmedi. Çalıştı ama uyarı falan verdi, ben de biraz gıcık oldum.

Bugün de bir arkadaşım sohbet arasında ucuz küçük Windows tablete ihtiyacı olduğunu söyleyince "benim tableti aldığım fiyata vereyim sana" diye teklif ettim, o da kabul etti. 60$'a zaten daha iyisini bulamazdı.

Bende ebay'den aynı tabletin biraz daha güçlü bir modelini kendi orjinal dock'u ile birlikte 150$'a satın aldım.  Görünüşleri boyutları ve aksesuarları aynı ama iç yapısı tamamen farkı.

Öncekinde Atom 1.46Ghz Z3775  işlemci vardı, yeni aldığımda Core M-5Y71 2.9Ghz'a turbolayan işlemci var

Öncekinde 2GB ram vardı, bunda 8GB ram var

Öncekinde sabit sürücü olarak tuhaf 64gb emmc bellek vardı, bunda değiştirilebilir 256gb M2 SSD var.

Eski tableti sattığım arkadaşım klavyesini de lazım değil diyerek istemedi. Sattığım tabletin parasını düşünce dock ile birlikte yeni tablet 90$'a gelmiş oldu. 30$ dock'a saysak upgrade 60$'a mal oldu. Tabletin içinde gelen 256gb M2 SSD zaten o kadar para.

venue-docking-station.jpg

Fiyatları dolar ile okuyunca oha ne kadar da ucuza almış diyor insan :D

Yazık bu memlekete vallahi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu açma gereği duymadım ama elimde 1 yıllık geforce now kodu var rtx 3080 ile geldi, kullanacak bir arkadaşa hediye edeyim diyorum ? onu da haksızlık olmasın diye bir mod arkadaş ufak bir çekiliş yapsa mantıklı olur diyorum ama _?

@stardust beyler ne dersin ? :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, stardust said:

@Psikobat

yapalım tabi olur.

1- "geforce now" ne işe yarar :lol:

2- online olarak şüpheye yer vermeden katılan kullanıcılar arasından rastgele bir isim belirlyecek bir web sitesi var mı ?

Kodu gonderdim hocam, ihale sana kaldı hayırlı işler :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Askerden yeni geldim. Sivas-Şarkışla'daydım. Çarşı iznine çıkamadım, mektebe gidemedim, aç-aç'a bile katılamadım. Anlayacağın kaderin sillesini yedim, talih yüzüme gülmedi. Kodu bana yolla da sevinsin şu garip...

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence foruma çok katkı sağlayan ve en çok beğeni alan üye olarak direkt hakediyorsun kodu.

hatta çekilişle falan uğraşmadan direk sana vermem benim de çok işime gelir :D

fakat kodun sahibinin ağzından çekiliş diye çıktı, onun rızası olmadan direkt sana vermem doğru olmaz.

ama @Psikobat derse ki @Najaz istekli bu konuda, direkt verelim, bana uyar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

bence foruma çok katkı sağlayan ve en çok beğeni alan üye olarak direkt hakediyorsun kodu.

hatta çekilişle falan uğraşmadan direk sana vermem benim de çok işime gelir :D

fakat kodun sahibinin ağzından çekiliş diye çıktı, onun rızası olmadan direkt sana vermem doğru olmaz.

ama @Psikobat derse ki @Najaz istekli bu konuda, direkt verelim, bana uyar :)

Valla hocam ben sana devrettim...İster hibe et, ister çekiliş yap :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman çekiliş yapmaya karar verdim.

Bu akşam saat 4'e kadar istekli arkadaşlar lütfen mesaj atsınlar, istekliler arasında çekiliş yapıp kazananı belirleyeceğim.

şuanki tek katılımcı Najaz.

ps: katılımcılar arasında, noter huzurunda yaptığımız çekilişte kazanan talihlimiz @Najaz olmuştur. Tebrik ederiz:

Psikobat and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye