En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

Bir süredir bisikletimi değiştirme düşüncem vardı . Triban 500 'üme talip çıkınca zararsız sattım zaten temiz ve bakımlıydı.

Onun yerine yine Decathlon 'un ömür boyu garantisi altında Van Rysel EDR AF 105 aldım . Full 105 set herşeyiyle , kadro da pedalsız 8,8kg olunca çok düşünmedim. Yorumlarını bolca okumuştum yabancı decathlon sitelerinde.

1829874_default.jpg?format=auto&quality=

edr-af-105-bisiklet.jpg?format=auto&qual

https://www.decathlon.com.tr/edr-af-105-bisiklet-id_8529300.html

Squall, Thustu, Peregrine and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TatanQa said:

Bir süredir bisikletimi değiştirme düşüncem vardı . Triban 500 'üme talip çıkınca zararsız sattım zaten temiz ve bakımlıydı.

Onun yerine yine Decathlon 'un ömür boyu garantisi altında Van Rysel EDR AF 105 aldım . Full 105 set herşeyiyle , kadro da pedalsız 8,8kg olunca çok düşünmedim. Yorumlarını bolca okumuştum yabancı decathlon sitelerinde.

1829874_default.jpg?format=auto&quality=

edr-af-105-bisiklet.jpg?format=auto&qual

Hayırlı olsun çok güzel görünüyor. Mağazadan mı aldınız yoksa Decathlon sitesinden kargo ile eve teslimat mı?

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, Peregrine said:

Hayırlı olsun çok güzel görünüyor. Mağazadan mı aldınız yoksa Decathlon sitesinden kargo ile eve teslimat mı?

Teşekkür ederim. Mağazada L kadro vardı , ben M ile L kadro arasında kaldığım için konuştum ve M kadro alıp gelince deneyip hangi kadro daha uygun olursa onu alabilir miyim’e onay alınca ödemeyi yapıp mağazaya gelmesini bekledim. M kadro 4.gün geldi gittim sıfır kutuda kurdular denedim ve M kadro oldu. 181cm boy 81cm iç bacak boyuyla rahat ettim.

Biraz uzun oldu ama hikaye böyle :)

TatanQa tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 minutes ago, TatanQa said:

Teşekkür ederim. Mağazada L kadro vardı , ben M ile L kadro arasında kaldığım için konuştum ve M kadro alıp gelince deneyip hangi kadro daha uygun olursa onu alabilir miyim’e onay alınca ödemeyi yapıp mağazaya gelmesini bekledim. M kadro 4.gün geldi gittim sıfır kutuda kurdular denedim ve M kadro oldu. 181cm boy 81cm iç bacak boyuyla rahat ettim.

Biraz uzun oldu ama hikaye böyle :)

Gayet güzel olmuş. Yol bisikletinden devam etmeyi, hafifliği ve daha iyi bir grup seti seçmişsiniz. :thumbs:

Eğer ben alıyor olsa idim 36mm'ye kadar dış lastik desteği (cyclo-cross/gravel bike'a yakın bir kullanım için), mekanik de olsa disk frenleri, çamurluk desteği (çamurlukla 32 'ye kadar dış lastik desteği), kadro kablolarının daha temiz olması (top tube'den kablo geçmiyor) ve daha ekonomik olması sebebiyle Triban RC 500 tercih ederdim. Şose yola girmeyi seviyorum. :mrgreen:

https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/road-bikes/decathlon-triban-rc-500-disc-review/

7e49a1cbdc5e6f79e79daea00c47e71688b1df49
(gravel kullanımına örnek)

Peregrine tarafından düzenlendi
foto ekledim
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Peregrine said:

Gayet güzel olmuş. Yol bisikletinden devam etmeyi, hafifliği ve daha iyi bir grup seti seçmişsiniz. :thumbs:

Eğer ben alıyor olsa idim 36mm'ye kadar dış lastik desteği (cyclo-cross/gravel bike'a yakın bir kullanım için), mekanik de olsa disk frenleri, çamurluk desteği (çamurlukla 32 'ye kadar dış lastik desteği), kadro kablolarının daha temiz olması (top tube'den kablo geçmiyor) ve daha ekonomik olması sebebiyle Triban RC 500 tercih ederdim. Şose yola girmeyi seviyorum. :mrgreen:

https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/road-bikes/decathlon-triban-rc-500-disc-review/

7e49a1cbdc5e6f79e79daea00c47e71688b1df49
(gravel kullanımına örnek)

Vallahi yalan yok bir ara aklım oraya doğru kaydıydı hatta mağaza içinde bir tur attım. Ama bizim çevrede gravellik hiçbir yer yok:( 

bir de yolun hızına çevikliğine ve mesafesine alıştım , ayrıca bu yıl amatör yarışlara katılma hevesimden dolayı yol’a devam dedim :) . 

Evdeki yer sorununu veya evi değiştirebilirsem bunun yanına bir mtb aklımın köşesinde . 👍🏻

Gravelin de park yeri tam karakterine uygun 🤣

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, TatanQa said:

Onun yerine yine Decathlon 'un ömür boyu garantisi altında Van Rysel EDR AF 105 aldım .

Reis Fransız mallarını boykot edin diyor, sen gidip Decathlon bisiklet alıyorsun hem de 7500 TL! Vallaha 155'i ararun!

TatanQa and yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, emre666 said:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01L1IICR2/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

bunu aldım can sıkıntısından. bir kaç sene önce hd598 modelini almaya niyetlenip alamamıştım.

yorumlarımı yazarım gelince.

Evladiyelik bir kulaklık. :D

8 yıl öncemi ne sanalmarketimden 550 tl ya almıştım hala ilk günkü gibi banamısın demiyor.

Birde dünyanın  en rahat kulaklığı olur kendisi.

Squall tarafından düzenlendi
TatanQa and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

Reis Fransız mallarını boykot edin diyor, sen gidip Decathlon bisiklet alıyorsun hem de 7500 TL! Vallaha 155'i ararun!

Ahaha , neyseki kanun geriye işlemez temelinden 2 gün fark ile yırtıyoruz. 

Yahu işin komiği memleketin yarısı röno , sitröen ve pöjo dolu onları napalım ? Benzin döküp yaksın ‘delikanlılar’ :D

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, TatanQa said:

Ahaha , neyseki kanun geriye işlemez temelinden 2 gün fark ile yırtıyoruz. 

Yahu işin komiği memleketin yarısı röno , sitröen ve pöjo dolu onları napalım ? Benzin döküp yaksın ‘delikanlılar’ :D

Ya ne boykotu allasen.. Önce karısının kolundaki hermes'leri çıkarttıracak öyle ahkam kesecek halka.. ama halk sığır halk cahil.. nerede o izan yetisi.. 

TatanQa and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, yarimpower said:

@TatanQa

Arka vites attırıcı değiştirilerek (kısa kafes arka attırıcı) ve dişli küçültülerek dağ bisikleti rublesinden kurtulmak iyi olur bence.. 

Ben tam tersini düşünüyorum , özellikle 11-32 ruble  ile 50/34 aynakol oranları hem gerektiğinde hız ,  yokuş tırmanmada da rahatlık sağlıyor.  Zaten 11 li ruble , yeteri kadar vites oranı var , 11-28 veya 11-25 çok fantastik minik geçişler olurdu ;)

yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an ki kombinasyon 28-300 lens gibi olmuş .

50/34 nedir ? Hatta 34 nedir ?

Yarış kadrosuna 34 dişli olmamalı sanki Alpe d'Huez ,Tourmalet tırmanacağız.

53/39 Biopace ayna 12/23 dişli takımı ile Ankara'da çıkmadığım yokuş (Cinnah dahil) olmamıştı.

Sizlere keyifli sürüşler..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, yarimpower said:

Şu an ki kombinasyon 28-300 lens gibi olmuş .

50/34 nedir ? Hatta 34 nedir ?

Yarış kadrosuna 34 dişli olmamalı sanki Alpe d'Huez ,Tourmalet tırmanacağız.

53/39 Biopace ayna 12/23 dişli takımı ile Ankara'da çıkmadığım yokuş (Cinnah dahil) olmamıştı.

Sizlere keyifli sürüşler..

Vallahi helal olsun sağlam bacak ve kondisyonunuz var o zaman. Benim için 50/34 uzun tur planlarım için gerekli. (200-300km) ve tırmanışları bol olacak. 53/39 bana epey fantastik ;)

yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1829874_default.jpg?format=auto&quality=60&f=800x0
edr-af-105-bisiklet.jpg?format=auto&quality=60&f=650x0

Hayırlı olsun Decathlon’un bisiklet ürünlerinde zayıflığı ne zaman biticek acaba? Yurtdışında o kadar çok çeşit var ki Türkiyeye yarısı bile gelmiyor. İzmir’deki mağazalarda bu ürünü çok uzun süredir görmedim. İyi denk getirmişsiniz. Öncekine göre 105 set r7000 çok fark hissettirecektir. Yarışlara girince de Ultegra sisteme geçersiniz belki.
Dişli konusunda önceden ben de dağ bisikletinden geçtiğim için 11-32 çok işimi görüyor, günlük işe gidip gelirken eve varmadan önceki yokuşu rahatlıkla çıkıyorum. Belki yol bisikleti için fazla olabilir ama ihtiyaçlar evriliyor, gravel diye kategori çıktı artık kendi sistemi bile var. Herkes ihtiyaçlarına göre dişli oranlarını kullanıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, Barbarconan said:

Hayırlı olsun Decathlon’un bisiklet ürünlerinde zayıflığı ne zaman biticek acaba? Yurtdışında o kadar çok çeşit var ki Türkiyeye yarısı bile gelmiyor. İzmir’deki mağazalarda bu ürünü çok uzun süredir görmedim. İyi denk getirmişsiniz. Öncekine göre 105 set r7000 çok fark hissettirecektir. Yarışlara girince de Ultegra sisteme geçersiniz belki.
Dişli konusunda önceden ben de dağ bisikletinden geçtiğim için 11-32 çok işimi görüyor, günlük işe gidip gelirken eve varmadan önceki yokuşu rahatlıkla çıkıyorum. Belki yol bisikleti için fazla olabilir ama ihtiyaçlar evriliyor, gravel diye kategori çıktı artık kendi sistemi bile var. Herkes ihtiyaçlarına göre dişli oranlarını kullanıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet hocam denk gelince aklımdaki scott ve meridayı direkt eledim. Full 105-R7000 set olması ve üst borunun açısı güç aktarımında çok avantaj sağlıyor.

Halen M ve L kadrolar var , siteye bakın isterseniz. 
Oradaki elemanla konuştuğumda ; 2021 iribariyle çok yol bisikleti modeli getirmeye karar verdiğini söyledi firmanın. Zaten epey mtb modeli gelmiş .Ama tabi o zamana kadar fiyatlar katlayacak gibi. Biraz da o yüzden acele ettim almakta ki zaten aklımdaydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IXubMv.jpg

evet güzelmiş. daha önce HyperX Cloud II ve sennheiser game one almıştım ama onlar da rahat edememiştim. tabi onlar kapalı tipti ondadı galiba. 

bir de bunu aldım. sayın cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra hemen siparişimi verdim. saolsun amazonda kısa sürede teslim etti.

IX5rhv.jpg

bu paris, özgürlük heykeli, empire state e göre daha bir oyuncak gibi. 

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.10.2020 at 17:29, cherqes said:

https://www.hepsiburada.com/roborock-s5-max-robot-supurge-pm-HB00000VNULO

bir hafta önce arkadaşla tanıştık. Gayet güzelmiş, iş yapan bir alet. Yılbaşında aldığım Dyson kablolu yerine bir tane bundan bir tane de daha basit kablosuz alsaydım keşke diyorum. 

Hayırlı olsun. Ben de buna bakıp duruyorum. HB'den hangi satıcıdan aldın acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@CandleGarden HB'den almadım, GG üzerinden teknomosh isimli bir satıcıdan 4400'e aldım. Ben aldıktan sonra amazon.com.tr de amazon satıcılı olarak 4300'lere kadar satıldı. Halen de amazon.com.tr üzerinden zaman zaman indirimle bu fiyatlara satıyorlar. Alacaksanız amazon'u tercih etmenizi öneririm. Sonrasında servis hizmeti xiaomi ve roborock'larda biraz sıkıntılı. Sorun durumunda en azından amazon direk iade alır. Eğer TR garantili olsun diyorsanız ekayonline'dan almanız gerekiyor, o zamanda fiyat farkı baya bir açılıyor, 5500 civarında bir rakama satıyor ekay. 

@Altan Yoklar evet bunun su haznesi ayrı, xiaomi'nin yada viomi'nin diğer makinalarında su haznesi toz haznesi ile birlikte olduğundan küçük kalıyor. Bunun su haznesi tamamen ayrı olduğu için toz haznesini de küçültmemiş oluyorsunuz. mop'unu taktığınız zaman silme işini yapıyor, mop takmadığınız zamanlarda süpürüyor. Silme yaptırırken çok az, yaklaşık 1 çay kaşığı kadar deterjan ekliyorum. 

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.10.2020 at 08:37, cherqes said:

@CandleGarden HB'den almadım, GG üzerinden teknomosh isimli bir satıcıdan 4400'e aldım. Ben aldıktan sonra amazon.com.tr de amazon satıcılı olarak 4300'lere kadar satıldı. Halen de amazon.com.tr üzerinden zaman zaman indirimle bu fiyatlara satıyorlar. Alacaksanız amazon'u tercih etmenizi öneririm. Sonrasında servis hizmeti xiaomi ve roborock'larda biraz sıkıntılı. Sorun durumunda en azından amazon direk iade alır. Eğer TR garantili olsun diyorsanız ekayonline'dan almanız gerekiyor, o zamanda fiyat farkı baya bir açılıyor, 5500 civarında bir rakama satıyor ekay. 

Mesela bu var amazon.com.tr'de, amazon tüketici koruması kapsamında diyor ama satıcısı Sen Cep.

https://www.amazon.com.tr/Roborock-Vacuum-Cleaner-Akıllı-Süpürge/dp/B088WC24MD/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=10GRQ0I1BOIXT&dchild=1&keywords=roborock+s5+max+vacuum+cleaner&qid=1603959635&refinements=p_89%3Aroborock&rnid=13493765031&s=home&sprefix=roborock%2Caps%2C209&sr=1-1

Bu da satıcının amazon.com.tr olanın linki, fiyatı 600 TL daha pahalı. Bu mu 4300 lere kadar satıldı?

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Robot-Aspirador-Roborock-Color/dp/B07RYBT3DN/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=10GRQ0I1BOIXT&dchild=1&keywords=roborock+s5+max+vacuum+cleaner&m=A1UNQM1SR2CHM&qid=1603959649&refinements=p_89%3Aroborock%2Cp_6%3AA1UNQM1SR2CHM&rnid=15358539031&s=home&sprefix=roborock%2Caps%2C209&sr=1-1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, CandleGarden said:

Satıcı başka firma iken amazon yine arıza durumlarında garanti konusunu üstleniyor mu bilmiyorum açıkcası, o yüzden direk amazon'un kendi sattığı ürünleri almanın daha doğru olacağını düşünüyorum. 

benim satın aldığım ve fiyatını takip edip 4300 civarında gördüğüm model model S5 max. spy drop eklentisinden baktığımda sizin ikinci verdiğiniz s6 satıcısı amazon.com.tr olarakj 5038 liradan en uygun satılmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.10.2020 at 23:20, Altan Yoklar said:

Roborock S5 max.
Bildiğim kadarıyla su haznesi en büyük bu. Önce süpürüyor sonra suyla (deterjan konuyor mu bilmiyorum) siliyor.

Biz de geçen gün hanımla sipariş ettik Roborock S6 yı . Baya iyi temizlik yapıyormuş bu aletler. Valla her eve lazım, temizlikle uğraşmaya gerek kalmaz , silsin süpürsün .HB üzerinden aldık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda robot supurgeler ayri baslik hakediyor Ben de yeni evde tum dizayni (radyatorlerin yerden yuksekliginden, sandalye bacaklari araliklarina kadar) hep robot calisacak sekilde ayarladim.

Aklimda hep irobot s9+ var ama Amerika disinda bulamam ve fiyatinin cok yuksek olmasindan dolayi ve bir arkadasimin alip memnun olmasi ile Roborock S5 Max dusunmeye basladim.

irobot ta mop icin de ayri bir urun alacaktim, bunda mop da var ama performansi nasildir, icine parke temizleme sivilari konabiliyor mu su tanki tum eve yetiyor mu bakmak lazim..

TatanQa and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok