En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.944 mesaj var

Hocam sanırım irobot s9+ parasına  2 tane roborock s5 max alabiliyorsunuz. İsterseniz bir tane alın deneyin , s5max mop özellikle mopping - ıslak silme için seçiliyor - su haznesi diğer modellere göre daha büyük. 
Ben kullanmadım hiç (aldım ama coronadan dolayı elime geçmedi) , kullanan arkadaşlarım (bir roomba - sanırım 7 serisi bir de  roborock -eski model s5 öncesi isimsiz model kullanan) ikisi de memnun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

150 m2 benim evim. Süpürge alanı ise 90 m2 civarı çıkıyor. Evin eşyalarının dizaynı bu konuda önemli. Mesele ben bazanın ayaklarını değiştirip yükselteceğim. Oturma odamdaki koltuğun ayakları 9-10 cm aralığında tam girmiyor, onu da yükselteceğim. 

Damlama ayarını en son ayara aldığımda tüm ev için yetiyor. Ben su haznesine 1 çay kaşığı kadar yüzey temizleme deterjanı koyuyorum. Bir sorun olacağını düşünmüyorum, başka yerlerde de bunun sorun yaratmayacağını söylüyorlar. Mop özelliği ise düz silme işi yapıyor. Sizin yer silme yaparken yaptığınız gibi bir basınç uygulamasını beklemeyin. 

Ecovacs T8 modellerinde titreşimli mop özelliği var biliyorum. Bu titreşim olayı mop yaparken daha fazla basınç sağlayabilir. Ayrıca bu modellerde nesne tanıma sistemi de olduğundan dolayı, yere düşen anahtar, vs gibi nesnelerin üzerinden de geçmeye çalışmıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım, arkadaş evinizde halı falan yok mu sizin, halı olan evde kullanılıp beğenileceğini sanmıyorum bu robotların.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim eve olmuyor bunlar maalesef. Alt katta salon ile mutfak arasında üç basamaklık merdiven var. Salona koysam mutfak kalacak. Üst katlara da taşımam lazım tek tek. Ne anladım ben o işten.

O yüzden Dyson'ın şarjlı modellerinden alacağım sanırım en sonunda. Ama evi uygun olanlar için çok pratik gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 minutes ago, ZvAnA said:

Benim anlamadığım, arkadaş evinizde halı falan yok mu sizin, halı olan evde kullanılıp beğenileceğini sanmıyorum bu robotların.

bende zeminden isitma oldugu icin hic hali koymadim. aslinda bicilmis kaftan ama o kadar para vermeye elim elvermiyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Halı var tabi ki, hatta halı üzerine geldiğinde alet çekiş gücünü artırıyor. Hanım yeni bir halı almıştı, kullanmadan yıkamaya verdik tüylenme az olsun diye. Peşpeşe 2 defa halıyı süpürttürünce tüm haznesi dolacak kadar tüy topladı üzerinden. Az önce tüm evi süpürdü, bu toz bu evde nasıl birikiyor anlam veremiyorum, yine halı tüyleri ve tozla doldurdu haznesini. 

Mop olayını, halıların olduğu kısımları no mop zone olarak ayarlayıp, oralarda mop yapmasını önlüyorsunuz. Yine yukarıda belirttiğim ecovacs robotlarda ise ona gerek yok, robotun halı tanıma özelliği var, mop yaparken halının etrafından dolaşıyor. 

TatanQa and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

halı olayı bu tip süpürgeler için çok basit bir olay.. yeterki halı shaggy denen salkım saçak tüylü modellerden olmasın.. onlarda sorun yaşıyor..

benim evde klasik bir halım var sıfır sorunla süpürüyor.. cherges'in dediği gibi sadece mop yapacağım zaman yasaklı alan yapıyorum ve halının olduğu bölümü pas geçiyor.. üstte bir yerlerde de yazmıştım.. herhalde şu ana kadar hayatımda aldığım en doğru 3 elektronik cihazdan biridir.. büyük bir kolaylık.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her şeyi robotlara yaptırmaya bu kadar alışmayın ya. Sonra sonumuz The Matrix'teki gibi olacak...

Animatrix'in The Second Renissance Part I & II bölümlerini izleyelim ve feyz alalım...

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, SEP said:

Robotları evde öyle sıkıcı şekilde tutmayın, biraz yaratıcı olun:

DSC02522-01.jpeg

Robot da olsa insan insandır...

sanırım bizim yaratıcılığımız şu an sadece robota isim verme yönünde.. kimse sorsam bir isim takmış robota.. alfredler ayşeler fatmalar havada uçuşuyor.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

İsmini Kakılmış koyan yok mu daha?

O kadar para verdiğim alete LORD ismini koyar pamuklara sararım be.
.
Şu ürün 40 lira.
Elektrikli süpürgeden bile daha kolay ve ucuz tozları topluyor (İddia ediyorum).
Yedek parçası bol ve ucuz ,kirlendi mi at çamaşır makinasına , türlü rengi var.
Halısı az evler için olmazsa olmaz.

https://www.hepsiburada.com/moniev-mikrofiber-makarna-yesil-mop-p-HBV00000PI3KS
.
S6XLIg.jpg

RFID, emre666 and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla 3 gündür kullanıyoruz roborock s6 yı , acayip memnun kaldık. Hergün çalıştırıyoruz ve çıkan toz-tüy vs. inanılmaz. Temizliği gayet iyi yapıyor, mob u 2 güne bir yapıyoruz o da iş görüyor. Hanım da kurtuldu bu dertten , hatta bugün başlattım evden çıktım gittim gezmeye. Yine program üzerinden robotun ne yaptığını izleyebiliyorum , bir yerde arkada mob olduğu için takıldı, remote kontrol yaptım biraz sağ sol yapıp kurtardım ve devam etti. 

Halıları gerçekten iyi temziliyor , epey şaşırdık. Ev müsait bizim , sadece mutfaktaki sandalyeleri lokanta hesabı ters çevirip masaya koyuyorum bu kadar. 

Kısacası büyük rahatlık.

emre666, cherqes and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakin zamanda benim roomba'nin pilli bozuldu yine, yeni bir robot alsam mi diye dusunuyordum ve bu defa yer silme fonksiyonu da istiyorum.

Bu roborock s6 iyi duruyor ama ucuz degilmis, ben daha ucuz bisey bakiyordum...

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, TatanQa said:

Valla 3 gündür kullanıyoruz roborock s6 yı , acayip memnun kaldık. Hergün çalıştırıyoruz ve çıkan toz-tüy vs. inanılmaz. Temizliği gayet iyi yapıyor, mob u 2 güne bir yapıyoruz o da iş görüyor. Hanım da kurtuldu bu dertten , hatta bugün başlattım evden çıktım gittim gezmeye. Yine program üzerinden robotun ne yaptığını izleyebiliyorum , bir yerde arkada mob olduğu için takıldı, remote kontrol yaptım biraz sağ sol yapıp kurtardım ve devam etti. 

Halıları gerçekten iyi temziliyor , epey şaşırdık. Ev müsait bizim , sadece mutfaktaki sandalyeleri lokanta hesabı ters çevirip masaya koyuyorum bu kadar. 

Kısacası büyük rahatlık.

Bir evden bir günde o kadar toz nasıl çıkabiliyor anlamış değilim bende. Sandalyeleri yer varsa biraz geri çekseniz ayaklarının etrafında dolaşır aslında. Ben dün kötü bir özelliğine rastladım. Koridordadaki halıyı no mop zone olarak ayarlamıştım, o halıyı geçemediği için arka odalara mop yapmaya gidemiyorum diyor. Sizin yaptığınız gibi remote control ile bir deneyeyim bakalım yapacak mı? 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, cherqes said:

Bir evden bir günde o kadar toz nasıl çıkabiliyor anlamış değilim bende. Sandalyeleri yer varsa biraz geri çekseniz ayaklarının etrafında dolaşır aslında. Ben dün kötü bir özelliğine rastladım. Koridordadaki halıyı no mop zone olarak ayarlamıştım, o halıyı geçemediği için arka odalara mop yapmaya gidemiyorum diyor. Sizin yaptığınız gibi remote control ile bir deneyeyim bakalım yapacak mı? 

İşe yarıyor remote olayı , hatta pin and go yapınca harita üzerinden direkt istediğiniz noktaya gönderiyorsunuz .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, MonkeyBusiness said:

Yakin zamanda benim roomba'nin pilli bozuldu yine, yeni bir robot alsam mi diye dusunuyordum ve bu defa yer silme fonksiyonu da istiyorum.

Bu roborock s6 iyi duruyor ama ucuz degilmis, ben daha ucuz bisey bakiyordum...

S5 max bakın , neredeyse aynı cihaz gibiler. Ben sonradan farkettim , yoksa s5 max de alabilirdim .

Hatta ucuz alternatif : https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-beyaz---akilli-robot-supurge-p-HBV00000SDB4B?magaza=Birnumara

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, cherqes said:

pin and go'yu denedim ancak, hedefe ulaşamıyorum, yolumun üzerinde no mop zone bölgesi var diye uyarı veriyor. 

Ben halıları da mop yaptırıyorum tertemiz oluyorlar ve hiç de ıslak olmuyor bazı kullanıcı yorumlarının aksine .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, TatanQa said:

Ben halıları da mop yaptırıyorum tertemiz oluyorlar ve hiç de ıslak olmuyor bazı kullanıcı yorumlarının aksine .

ben de ilk başlarda yaptırıyordum halıya mop ama bütün yerin kiriyle pislenen o mop bir de halının üzerinden geçince bana çok hijyenik gelmedi açıkçası.. belki ayrı ped takıp o pedle sadece halıyı temizletmek iyi olabilir..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mart ayından bu yana evinize normalin dışında ne kadar para harcadınız ? veya tutar olarak değil de 2 - 3 kat gibi.. gördüğüm kadarıyla herkes dışarıda harcayamadığını evine harcadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, emre666 said:

mart ayından bu yana evinize normalin dışında ne kadar para harcadınız ? veya tutar olarak değil de 2 - 3 kat gibi.. gördüğüm kadarıyla herkes dışarıda harcayamadığını evine harcadı.

çok bi fark olmadı bende ama şu yakın zamanda deprem kabini gibi bişi yaptırmayı düşünüyorum :icon_rolleyes:

bunu becerirsem muhtelemen 15-20K civarı bir şey girecektir bütçeye..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Devamlı teknolojik alet olacak değil ya, biraz da hobisel satın alımlarımızı paylaşalım. Çocukluğumdan beridir eski para ve madalyalara ilgi duyuyorum. Mütevazi bir koleksiyonum da oluştu zaman içerisinde. Bulunduğum şehirde her cumartesi bir antika pazarı kuruluyor, arada çıkıp geziyoruz eşimle, ilginç şeyler çıkabiliyor. Bugün, tezgahların birinde Çanakkale Savaş madalyası buldum. Sanıyorum o dönemde bizimle birlikte Çanakkale'de savaşmış bir Alman subayına verilmiş bu madalya. Almanlar bu madalyaya "Demir Hilal Madalyası" diyorlar. Biz onlara bu madalyayı vermişiz, onlarda bizim subaylarımıza "Demir Haç" diye bilinen madalyayı vermişler. Atatürk'te her iki madalya da var hatta. Bu madalyanın özelliği, Osmanlı İmparatorluğu tarafından verilmiş olan son madalya olması.

I4iIu0.jpg

I4iCkN.jpg

Son olarak, daha önceki bir bitpazarı turumda bulduğum, Sovyet 2. Dünya Savaşı madalyaları ile birlikte. Hepsi de yıldız formunda mineli kırmızı madalyalar olduğundan güzel bir takım oldular 😊

I4iu1q.jpg

Altan Yoklar, Mono, quad and 5 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye