En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

Fotoğraf makinesi için iki adet Godox TT600s flash ve bir tane Godox XPro-s kontrol ünitesi aldım.

Godox-TT600S-2-4G-Wireless-Speedlite-Cam

Bu tip aletler ile çok haşır neşir olmayanlar için şöyle açıklayayım. Bu flash'lar kendi aralarında kablosuz çalışabiliyor yani fotoğraf makinesinin üzerine takmadan da kullanabiliyorsunuz. Flash'ların kendinden transreceiver özellikleri var, isterseniz bu flashların birini kameranın üzerine takıp ikinci/üçüncü/dördüncü.... flash'ı eşzamanlı da kullanabilirsiniz ama bu durumda flashlardan biri kamera üzerinde sabit kalmak zorunda ve bağlı tüm flash'lar aynı ayarlarda çalışmakta.

Flash'ları hem fotoğraf makinesinden hem de birbirilerinden bağımsız hareket etirebilmek için uyumlu bir kontrol ünitesine ihtiyacınız var. Kontrol ünitesini makinenin üzerine takıyorsunuz ve flashları istediğiniz yere konumlandırıyorsunuz, siz deklanşöre bastıkça flashlar patlıyor. Kablosuz gruplama ve adreslendirme özelliği sayesinde kullandığınız flashları ayrı gruplara ayırıp bu grupların her birini ayrı ayrı kumanda edebiliyorsunuz. Misal kameranın üzerindeki kumanda ünitesinden yerinizden bile kalkmadan 10 metre ötedeki flash'ın parlaklığını arttırıp arkanızdaki flash'ın parlaklığını düşürebiliyorsunuz.

Coppermine and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Whooosh said:

Fotoğraf makinesi için iki adet Godox TT600s flash ve bir tane Godox XPro-s kontrol ünitesi aldım.

Yong-nuo muydu ne vardı Godox mu oldu yoksa o marka?
Yongnuo devam ediyomuş.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, Altan Yoklar said:

Yong-nuo muydu ne vardı Godox mu oldu yoksa o marka?

Yongnuo duruyor, Godox nispeten yeni bir firma, Yongnuo gibi başka markalara fason üretim yapıyorlar ama yenilikçiler. Özellikle bu ucuz kablosuz olayında güzel bir pazar elde ettiler.

Bu Godox kablosuzların şöyle güzel bir yanı var, yarın öbür gün makinenin markasını değiştirince flash'lar çöp olmuyor, sadece kontrolcüyü değiştirerek (yada sadece soketini değiştirerek) kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Whooosh tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, TatanQa said:

Bisikletim için yağmur/çamur 'da da sürebilmek için SKS S-Blade çamurluk seti aldım... takarken de ürünü tanıttım tabii ki ... :)

3aPVFm.jpg

https://youtu.be/1MbZE45TqLg

hocam keşke youtube linkini yazının hemen altına fotonun üstüne koysaydın yaw..

"takarken de ürünü tanıttım" kısmını okuyunca "oha bluetooth falan mı var o nasıl çamurluk lan" oldum haudsha.. linki görünce anladım olayı... :mrgreen:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük anket 7 kişinin katılımıyla sonuçlandı. 
zqiqM4.png
Çoğunluğun oylarını alan iphone12'nin değil de listeye bile girememiş iphone11 128 gb kazanan oldu.
Arastı yurtiçiydi mngydi rezilliğini-kepazeliğini yaşamamak kargocularla papaz olamamak tansiyonumu yükseltmemek içün güzide ilçemin tek teknoloji marketi olan Teknosa'ya gittim. Ege bölgesinde stokte sadece 4 mağazada iphone11 256 gb olduğunu öğrenince (nekaa doğru bilmiyorum) 128 gb'a yöneldim. İçinden adaptör ve kulaklık çıkmayan kutudan lila rengi Iphone 128gb , 2 tane preo kılıf bir tane de preo ekran koruyucuya 8686 tele ödeyip çıktım. 
12 veya11 pro almak için minimum 3binnira daha veremezdim. 8'e para yatırmak istemedim. Xs nedir ne değildir pek bilmiyorum.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 minutes ago, Altan Yoklar said:

Büyük anket 7 kişinin katılımıyla sonuçlandı. 
zqiqM4.png
Çoğunluğun oylarını alan iphone12'nin değil de listeye bile girememiş iphone11 128 gb kazanan oldu.
Arastı yurtiçiydi mngydi rezilliğini-kepazeliğini yaşamamak kargocularla papaz olamamak tansiyonumu yükseltmemek içün güzide ilçemin tek teknoloji marketi olan Teknosa'ya gittim. Ege bölgesinde stokte sadece 4 mağazada iphone11 256 gb olduğunu öğrenince (nekaa doğru bilmiyorum) 128 gb'a yöneldim. İçinden adaptör ve kulaklık çıkmayan kutudan lila rengi Iphone 128gb , 2 tane preo kılıf bir tane de preo ekran koruyucuya 8686 tele ödeyip çıktım. 
12 veya11 pro almak için minimum 3binnira daha veremezdim. 8'e para yatırmak istemedim. Xs nedir ne değildir pek bilmiyorum.

Benim 8686 liram olsa gider bir bisiklet daha alırdım. :baba:

TatanQa and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanacak olan o , ama eşim telefona o kadar para vermedi o yüzden 6s ile devam ediyor. 
O kadar parayı ben verdim , eşime noel hediyesi aldım. O da bana nintendo switch almıştı.
Apple evreninde olduğundan androide geçmesini teklif bile etmedim.
Benim de aklım bir arabaya 200 bin nira ödeyenlere ermiyor. Uzar gider...
Edik: Üstüme alınmışım hemen.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
Squall and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de aklım bir arabaya 200 bin nira ödeyenlere ermiyor.

Benimde. :)

Squall tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, T800 said:

Güle güle kullan. :)

RAM bendeki mi acaba ? 2x16GB DDR4 3600 C16 olan model ? 

Sağol Tolga abi, aynen o. ben büyük sözü dinlerim bilirsin.

photo_2020-12-10_18-10-14.jpg

B-Die falan değil bunlar heralde de, Türkiye şartların bu fiyata bu set artık öpüp başımıza koyacağız çare yok.

Bi amerika uçuşu yapan adam bulabilirsem neler aldıracağım da şuan malum herkes kendi derdine düşmüş durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, T800 said:

Bendeki RAM, kötü değil bunlar, Hynix D-Die olması lazım.

Bir B-Die kadar olmaz da kötü mü ? Değil kesinlikle.

kötü olsa sen almazdın diye ben de aldım işte. yani türkiye'de 3600mhz ve daha yüksek, CL16'dan daha düşük, insan gibi alınabilir bir fiyata ram bulamadım ben. hatta yani parasıyla bile stok yok.

bunların 2x8gb olan kiti 1400 liraydı, 2x16gb 2200 liraydı, çok gereksiz şimdilik 32gb ama olsun şanımız yürüsün, bir parçamız da T800'e denk olsun diyerek bunu aldım :D

-

ps: nvme ssd'deki dosyaları yedekliyorum, oyunları backup yapıyorum, sistemi formata hazırlıyorum şuan. yani yeni işlemci-anakart olmasa şu işi bana kimse yaptıramazdı heralde. gençliğimizde her ay sistem bi temizlensin diye nasıl format atıyormuşuz hayret ediyorum. ki yani windows 10 aslında 5 dk'da yükleniyor. yine de çok bayık iş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 20H2 kuruyorsun değil mi ? Eski bir versiyon kurma. Bir de kurulduktan sonra aramaya graphics yazsan yeter Graphics Settings(Türkçe ise Windows oradaki tam adını bilemiyorum) altından Hardware Accelarated GPU Scheduling açıp öyle de deneyebilirsin, performans sıkıntısı veya başka bir sorun v.b. olursa yine aynı yerden kapatabilirsin.

Bir de bir tavsiye daha, gözle kalibrasyon falan asla olmaz da yine aramadan Calibrate Display Color ayarı var, oradan Gamma ayarını tutturup, sonraki sayfada da gri tonu tutturursan görsel kalite ciddi farkediyor.

Kesinlikle tftcentral v.b. kalibrasyon ayarlarını kullanma, her panel farklı noktada kalibre oluyor, birbirinin aynısı değil hiçbirisi. Ona da bakarsan yeni bir PC olmuş gibi olur artık. :)

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, T800 said:

Windows 10 20H2 kuruyorsun değil mi ? Eski bir versiyon kurma. Bir de kurulduktan sonra aramaya graphics yazsan yeter Graphics Settings(Türkçe ise Windows oradaki tam adını bilemiyorum) altından Hardware Accelarated GPU Scheduling açıp öyle de deneyebilirsin, performans sıkıntısı veya başka bir sorun v.b. olursa yine aynı yerden kapatabilirsin.

Bir de bir tavsiye daha, gözle kalibrasyon falan asla olmaz da yine aramadan Calibrate Display Color ayarı var, oradan Gamma ayarını tutturup, sonraki sayfada da gri tonu tutturursan görsel kalite ciddi farkediyor.

Kesinlikle tftcentral v.b. kalibrasyon ayarlarını kullanma, her panel farklı noktada kalibre oluyor, birbirinin aynısı değil hiçbirisi. Ona da bakarsan yeni bir PC olmuş gibi olur artık. :)

media creation tool ne indiriyorsa microsofttan onu kuruyorum, heralde en son güncellemesi vardır. dediklerini deneyeceğim Tolga abi. Hardware Accelarated GPU fln kurcalamamıştım, sen bak dediğine göre bakarım ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 20H2'dir o. Bu Hardware Accelarated GPU Scheduling bir önceki update ile çıktı, çok bir getirisi v.b. yok ama getirdiklerine göre vardır bir hikmeti. :)

Ancak performans sorunu, başka problemler v.b. bahseden de var, dene bak bir, kötü olursa kapatırsın.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok