En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

5 hours ago, allreadydead said:

@stardust 3080 bulursan düzgün fiyata haber ver :D

10 gün daha, ocak ayı uçuş programı çıksın diye bekleyeceğim amerikadan aldırabilmek için. Yine denk getiremezsem artık Asus'un tuf modeli var, anakartı msi yaptık, ekran kartında asusa dönelim bari :icon_cyclops: 

Fiyatları takip ediyorum, üzücü fiyatlar. MSI'ın ucuz bir modeli geldi, heatsink pcb'nin üstünden sarkıyor, gpu ile temas kesilip sıcaklık fırlıyormuş, hay lanet dedim... 

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=11183

Fiyatı çok iyi olsa da, bi tane zevkimiz kaldı onu da sallantıda bırakmayalım. 

Ps: inventus'ta bitmiş bile. Dün vardı, fiyat 9300 liraydı. Stok bitince insan alsamıydım acaba diyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok, o fiyat ciddi pahalı, bekle biraz daha, bunun normalde üzerinde kâr v.b. dahil bugünkü kur ile ne bileyim artık maksimum 8.000 TL'yi geçmemesi gerekli, çok saçma noktada fiyatlar.

Diğer bir konu da Ryzen 7 5800X ve X570 anakart ile RX 6XXX serisi ekran kartı kullanman durumunda Smart Access Memory özelliğinden de yararlanabilirsin, ne getirir, değer mi kullandığın çözünürlükte, oyunlarda ona da bir bak istersen.

stardust and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, stardust said:

10 gün daha, ocak ayı uçuş programı çıksın diye bekleyeceğim amerikadan aldırabilmek için. Yine denk getiremezsem artık Asus'un tuf modeli var, anakartı msi yaptık, ekran kartında asusa dönelim bari :icon_cyclops: 

Fiyatları takip ediyorum, üzücü fiyatlar. MSI'ın ucuz bir modeli geldi, heatsink pcb'nin üstünden sarkıyor, gpu ile temas kesilip sıcaklık fırlıyormuş, hay lanet dedim... 

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=11183

Fiyatı çok iyi olsa da, bi tane zevkimiz kaldı onu da sallantıda bırakmayalım. 

Ps: inventus'ta bitmiş bile. Dün vardı, fiyat 9300 liraydı. Stok bitince insan alsamıydım acaba diyor. 

Daha pahalısı da şurada:

https://www.sinerji.gen.tr/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-10g-oc-10gb-gddr6x-320-bit-ekran-karti-p-37100

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, MilesTeg said:

ben 9300'e sepete attım inventusta tam alacaktım, dur 1-2 inceleme bakayım elimde patlamasın kronik bir sorun varsa dedim.

https://youtu.be/TTR8rucBWgk?t=72

bu abi çok üzücü şeyler söylemiş. gerçi bende yatay değil, dikey duracak kart raven rv02 kasada, muhtemelen bişey de olmazdı ama 2. elde bile böyle adı kötüye çıkan kartlar alıcı bulamayabiliyor.

9300 bile aslında pahalı. fakat türkiye şartları için, dünyada da bulunmazken bir nebze olsun kabul edilebilir bir fiyattı.

en son böyle gaza gelip sırf 1 oyun için upgrade  / yeni sistem kurduğumda crysis çıkmıştı. hey gidi günler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, stardust said:

Operasyon devam ediyor.

photo_2020-12-11_15-25-12.jpg

bu noktada biraz abartmış olabilirim :mrgreen:

Kahverengi ve bej değil bu fan çakma geri gönder. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım yaşlandığımın bir göstergesi, geçen hafta eşimin bilgisayarına aldığımız RTX 3060 TI haricinde hiç teknolojik alımlara girişemedeğimi farkettim, hobilerime gömmüşüm kendimi.  

Ufak çaplı bir plak arşivim var, sevdiğim albümlerin eski yada yeni basımlarını buldukça alıyorum. Ne zamandır aklımda olan bir plak var, belki çoğunuz da bilmiyorsunuzdur. Barış ve Lale Manço’nun düğün plağı. Bu plağı, düğüne gelen davetlilere bir nevi nikah şekeri olarak vermişler. Piyasada çokca bulunmayan bir plak. A yüzünde “Ne Kadar da Mutluyuz” isminde, çiftin tatlı bir sohbeti var, B yüzünde de “Ne Kadar da Mutlusunuz” isminde bir oyun havası konulmuş. 1978 de böyle bir incelik ancak Barış Manço’dan beklenirdi zaten.

D3976-F8-B-C9-E0-45-D0-810-F-1-A956-D196

C546-AD00-68-CC-42-AE-94-DF-73-AE13049-C

yarimpower, wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, stardust said:

ben 9300'e sepete attım inventusta tam alacaktım, dur 1-2 inceleme bakayım elimde patlamasın kronik bir sorun varsa dedim.

https://youtu.be/TTR8rucBWgk?t=72

bu abi çok üzücü şeyler söylemiş. gerçi bende yatay değil, dikey duracak kart raven rv02 kasada, muhtemelen bişey de olmazdı ama 2. elde bile böyle adı kötüye çıkan kartlar alıcı bulamayabiliyor.

9300 bile aslında pahalı. fakat türkiye şartları için, dünyada da bulunmazken bir nebze olsun kabul edilebilir bir fiyattı.

en son böyle gaza gelip sırf 1 oyun için upgrade  / yeni sistem kurduğumda crysis çıkmıştı. hey gidi günler...

Evet bunu ben de izledim, çok olumlu şeyler söylemiyor arkadaş. Biraz beklemek lazım 3000 serisi için bence. Daha yeterince arz yok piyasada ve Palit, Zotac veya iyi markaların düşük modellerine çok sıcak bakmamak lazım. Gerçi biz beklerken dolar da roketleyebilir, o zaman da beklediğimize değmez belki kim bilir.

7 hours ago, stardust said:

Operasyon devam ediyor.

photo_2020-12-11_15-25-12.jpg

bu noktada biraz abartmış olabilirim :mrgreen:

Bu soğutucu için abartmaya değer. Normal versiyonunu kullanıyorum ve sisteme kattığım en iyi parçalardan birisi. Siyah oluşu da onu daha bir yakışıklı yapmış tabii:8

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 dakika önce, MilesTeg said:

...Gerçi biz beklerken dolar da roketleyebilir, o zaman da beklediğimize değmez belki kim bilir...

Bu kısım ilginç geldi, elinizde Dolar ile bekleyin, bu kadar basit. :)

Yani böyle bir beklenti var ise ve dövize endeksli bir alışveriş yapacaksanız, öyle değil mi ?

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, T800 said:

Bu kısım ilginç geldi, elinizde Dolar ile bekleyin, bu kadar basit. :)

Yani böyle bir beklenti var ise ve dövize endeksli bir alışveriş yapacaksanız, öyle değil mi ?

Elimde dolar olsa sorun yok ama alım günü geldiğinde ancak taksitle falan alıp TL olarak ödeyeceğim kart için şimdiden dolar toparlamak pek mümkün görünmüyor.

Şimdiden taksit parasını bir kenara koyup onunla dolar alıp bekleyebilirim de fakat yumurta kapıya dayanmadan o miktarlarda paraları kenara koyma gibi bir durumum da yok. Ancak alışverişi yapacağım ki elim mahkum taksit günü geldiğinde paşa paşa ödemek için kendimi zorlayayım. Fakirin işi zor:icon_think::zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de taksitle alıyorum açıkçası baya süredir yurtdışı olmadıkça. :)

En avantajlısı bu hem de bir anda bu meblağlar elden çıkmamış oluyor.

Tabii elde nakit var ve bu şekilde bağlanmasında sakınca görülmüyor ise yapılabilir. :)

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık az buz paralardan bahsetmiyoruz söz konusu görüntü kartları olduğunda. Açıkçası hala o kadar para bir karta verilir mi diye vicdan muhasebesi de yapıyorum içten içe. 10bin+ tutarlardan bahsediyoruz. Dolar olarak bakıldığında yine kulağa makul geliyor ama ülke gerçekleri, işsizlik, pandemi koşulları falan işin içine girince benim için oldukça lüks bir alım olur eğer alabilirsem. Eminim bir çok kişi de aynı durumdadır. Çok şükür aç açıkta değiliz ama söz konusu şey 'eğlence için avuç dolusu para vermek' olunca insan on kere düşünüyor.

TatanQa and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun oynadığım PC'yi en son 1080Ti ile güncelledikten sonra "Bir daha PC'ye kuruş yatırım yapmayacağım" diye söz vermiştim kendime :) Şimdilerde güncel bir CPU&GPU terfisi için ortalama 20K bütçe gerekiyor ki mevcut ekonomik durumda yaptığım fayda/maliyet hesabı bana hep "otur oturduğun yerde" diyor.

Bunun alternatifi olarak, 3 yıllık Gamepass Ultimate aboneliğimi de hesaba katarak Xbox Series X öne çıkıyor ama bu sefer de yurtdışında 500 dolara satılan bir cihazı burada 2 misli fiyata satın alacak olmak, ister istemez "%100 enayi vergisi mi ödeyeceğim?" sorusunu getiriyor akla. Ben bu devlete bu fahiş vergiyi ödemek istemiyorum arkadaş. O yüzden yine paşa paşa bekleme moduna geri dönüyoruz...

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, MilesTeg said:

Artık az buz paralardan bahsetmiyoruz söz konusu görüntü kartları olduğunda. Açıkçası hala o kadar para bir karta verilir mi diye vicdan muhasebesi de yapıyorum içten içe. 10bin+ tutarlardan bahsediyoruz. Dolar olarak bakıldığında yine kulağa makul geliyor ama ülke gerçekleri, işsizlik, pandemi koşulları falan işin içine girince benim için oldukça lüks bir alım olur eğer alabilirsem. Eminim bir çok kişi de aynı durumdadır. Çok şükür aç açıkta değiliz ama söz konusu şey 'eğlence için avuç dolusu para vermek' olunca insan on kere düşünüyor.

Ben de aynı kafadayım, fakat araştırmalara başlayıp upgrade moduna girince para harcamadan bir türlü sıyrılamıyorum. Şu nokta ile avutuyorum hep kendimi: ellimdeki parçaların 2. el değeri hala yüksekken sistemi bir güncellemiş olayım.

ama işin aslına bakınca oyun için işlemci upgrade'i gayet gereksizdi, 7700k'yı çıktığı sıcaklıklardan dolayı bir türlü sevemedim. yine de cyberpunk'ı da rahat rahat oynatırdı, aman aman bir işlemci kullanımı yok oyunda.

Bir de sessiz sistem olsun diye sıvı soğutmaya yaptık güya ama 7700k öyle ısınıyor ki, radyatörün fanlarını açmazsazsan sıvı soğutma da yeterli gelmiyordu.

şuan 5800x de beklediğimden çok ısınıyor ama noctua sağolsun tamamen sessiz sistem, 500 devirde çalışıyor fanlar. neyse işte böyle kendimi avutuyorum ama eski sistemi biran önce satamazsam yeni sistemin taksitleri geldikçe üzüleceğim :D

8 minutes ago, Najaz said:

Oyun oynadığım PC'yi en son 1080Ti ile güncelledikten sonra "Bir daha PC'ye kuruş yatırım yapmayacağım" diye söz vermiştim kendime :) Şimdilerde güncel bir CPU&GPU terfisi için ortalama 20K bütçe gerekiyor ki mevcut ekonomik durumda yaptığım fayda/maliyet hesabı bana hep "otur oturduğun yerde" diyor.

Bunun alternatifi olarak, 3 yıllık Gamepass Ultimate aboneliğimi de hesaba katarak Xbox Series X öne çıkıyor ama bu sefer de yurtdışında 500 dolara satılan bir cihazı burada 2 misli fiyata satın alacak olmak, ister istemez "%100 enayi vergisi mi ödeyeceğim?" sorusunu getiriyor akla. Ben bu devlete bu fahiş vergiyi ödemek istemiyorum arkadaş. O yüzden yine paşa paşa bekleme moduna geri dönüyoruz...

Cyberpunk açısından söylüyorum. illa 60 fps üstü alacağım diye bir takıntın yoksa, (ki benim yok) ilk kez g-sync'in gerçekten fayda ettiği bir oyun gördüm.

high ayarlarda onuyorum, FPS bazen 40'a kadar düşüyor. 40'ın altına hiç inmedi ama en yoğun çatışmada bile. 40-65 arası geziniyor. oyundan mı, g-sync'den mi bilmiyorum ama akıcı geliyor bana ağırlaştığını hiç hissetmedim.

yani diyeceğim o ki 1080ti hala iş görüyor, geçerli bir kart. bu ray tracing falan gibi "eye candy" zamazingolarla yetersiz gibi hissettirip para harcatıyorlar insana.

kendi açımdan diyeceğim de, arabayı değiştirme hevesim vardı onu da kursağımda bıraktılar, zaten çıkıp da bir yere de gidemiyorsun arabayla. bakıyorum kendime özel harcamam yok pc dışında.

konsola da heves ettim ama biliyorum evde tozlanacak, 2 tane exclusive oyun oynayacağım diye o işe de girmedim. zaten dediğin gibi vergisini düşününce insanın hevesi kaçıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust5800X kaç derece oluyor Noctua ile ?

Kendimden örnek, varsayılan halde 21C oda sıcaklığında 16C/32T olarak oyunlarda maks. 60C oluyor, genelde 56-57C, bu civarda.

Ryzen Master Utility üzerinden Game Mode'a alırsam (bu durumda bir CCX kapanıyor, iyi çekirdeklerin içinde olduğu tek bir CCX 8C/16T olarak çalışıyor), yine varsayılan halde ve oda sıcaklığı yine aynı, sıcaklık yine bahsettiğim civarlarda ancak işlemci hızı artık 4400-4500MHz aralığına çıkıyor.

SMT kapalı halde ilk durumdaki gibi.

Cyberpunk 2077 ile şöyle bur bakınca bu şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, T800 said:

@stardust5800X kaç derece oluyor Noctua ile ?

Kendimden örnek, varsayılan halde 21C oda sıcaklığında 16C/32T olarak oyunlarda maks. 60C oluyor, genelde 56-57C, bu civarda.

Ryzen Master Utility üzerinden Game Mode'a alırsam (bu durumda bir CCX kapanıyor, iyi çekirdeklerin içinde olduğu tek bir CCX 8C/16T olarak çalışıyor), yine varsayılan halde ve oda sıcaklığı yine aynı, sıcaklık yine bahsettiğim civarlarda ancak işlemci hızı artık 4400-4500MHz aralığına çıkıyor.

SMT kapalı halde ilk durumdaki gibi.

Cyberpunk 2077 ile şöyle bur bakınca bu şekilde.

Bizim ev sıcak biraz bebek yüzünden :) t-shirt ile oturuyorum. 25 derece gibi evin içi. Cyberpunk'da 65 dereceyi görüyor max. fakat fanlar 500 devirde onu da belirteyim.

biosu daha hiç kurcalamadım, stok takıl dedin takılıyorum. önce şu ramlerin timing'lerini düzeltip sonra bu söylediğin şeyleri kurcalayacağım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O normaldir bence, fazla değildir, overclock forumlarından bir bak milletin aldığı değerlere, çok fazla değildir herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok