En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

Tur bisikletimin 3 yapraklı Deore aynakolunu 2 yapraklı Deore XT aynakolla değiştirdim. Bununla beraber 2'li ön vites değiştirici de aldım. Vites kolunu değiştirmeme gerek olmadı. Zira kol, üzerindeki bir anahtar yardımıyla hem 2'li hem 3'lü olarak kullanılabiliyor.

Aldığım parçaların model no'ları şunlar:

Shimano Deore XT FC-M785 2X10V Aynakol (40x28T)
Shimano Deore XT FD-M785 Ön Vites Değiştirici 2x10V

Sz6d8w.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ps5 gelince uzaktan kumandasını da aldım.
Düşündüğümden küçük çıktı. Dokulu yüzey olmasına rağmen elden kayıp düşecek gibi.
Silikon kılıf alınabilir-alınmalı.
Şekilli olsun demişler ama düğmelere zor basılıyor , kaygan diyebilirim .
2 tane pil kutunun içinden çıkıyor.
LG televizyonumu ps5 üzerindeki bilgiden tanıdı , hiç bir ayar yapmama gerek kalmadı.
Televizyonu açma kapama ve ses ve mute özellikleri infrared üzerinden problemsiz çalışıyor.
Netflix'i ps üzerinden kullananlar için biçilmiş kaftan.
Dualsense'e dokunmadan tek tuşla netflix ve ötesi.
Ps tuşuna basınca ps5 menüsünde dolaşılıyor mesaj-indirme durumu- psstore vb. hepsini problemsiz aynen dualsense gibi gezebiliyorsunuz.
.
dk7b3X.jpg
.
Amazon'da fiyatı 308 liraya düşmüş şu an.
Ben 328'e aldım.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
rammstein, Thustu and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir suredir "en son aldiklariniz" yapmamisiz - update edelim.

Kinesis Freestyle Pro klavye:   18 yasindan beri hayatini esimin deyimiyle "rastgele tuslara basarak" kazanan birisi olarak klavyelerin benim icin ne kadar onemli oldugunu soylemeye gerek yok. Yillardir Microsoft Sculpt ergonomik klavyeden ve acil bir durumda silah olarak da kullanilecek agirliktaki Das Keyboard mekanik klavyemden sasmiyordum ama bu ayrik tasarimli klavyeyi bir deneyeyim dedim. Su ana kadar gayet memnunum, aramizdaki cok seyidaki yazilimci ve benzeri "rastgele tuslara basma" emekcilerine de hararetle tavsiye ederim.  

Lenovo Flex 5 laptop:  Yazilim gelistirme vs icin baska bir sistemim var ama baska kisisel isler icin ozellikle Windows Ink kalem destegi olan, convertible bir sisteme ihtiyacim vardi ve bu son derece hizli, guzel bir sistem. Ustun AMD Ryzen 5 4000 serisi islemcisi  (mhaha) sayesinde oldukca hizli. Zaten salgin yuzunden gelen giden olmuyor, isyerinden birisi geldigi zaman ortadan kaldirdigimiz surece problem yok.

Argon One V2 Raspberry Pi 4 case: Gercekten mukemmel bir urun ve en son Pi 4B versiyonu ile kullaninca gercekten avuc icine sigan, guclu bir Un*x is istasyonuna sahip oluyorsunuz - hararetle tavsiye edilir.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.02.2021 at 13:54, stardust said:

Eve iş getirmeyin, kafanız dağılsın diye söylüyorum ben. 

Kaptan hepimiz eve iş getirirsek halimiz ne olur mazallah, çok tehlikeli. Bu arkadaşların engellenmesi lazım :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, pentaman said:

Kaptan hepimiz eve iş getirirsek halimiz ne olur mazallah, çok tehlikeli. Bu arkadaşların engellenmesi lazım :D

özellikle sen getirme hocam. o hortumlar hastanede dolabında kilitli kalsın lütfen yetkisiz kişilerin eline geçmesin. gece rahat uyumak istiyoruz :D

wazzap and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Huawei freebuds 3 aldım.
kablosuz kulaklık maceram samsung gear iconx ile başladı, kulak içi kulaklık bana göre değilmiş 1 hafta bile kullanmadım, sonra airpods 2 aldım, istediğim rahatlıktaydı ama sanırım android tel ile kullandığım için bağlantı kurmak çok sorunluydu, iş yeri bilgisayarına bağlanması tamamen çileydi. Herhalde apple ekosisteminde iyi çalışıyordur ama android de, windows ta facia, freebuds 3 aynı airpods şeklinde ama sorunsuz gayet memnunum. Gürültü engelleme fiziksel yapısından ötürü eh işte ama ses kalitesi vs hepsi yeterli, android için kulak içi ile rahat edemiyorsanız tavsiye ederim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gencler oyuncak nereden aliyorsunuz? (1 yasindaki yegenlerim icin alicam)

gordugum kadariyla ebebek ve toyz'shop mu neyse tekel olmuslar magaza olarak.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, infestor said:

gencler oyuncak nereden aliyorsunuz? (1 yasindaki yegenlerim icin alicam)

gordugum kadariyla ebebek ve toyz'shop mu neyse tekel olmuslar magaza olarak.

Gidip almak şart değilse amazon'dan (amazon'un kendi sattıklarından) alıyorum.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24 aylık telefon kontratım haziran ayında bitecek, kullandığım GSM şirketi kontrat yenileme teklifinde bulundu. Mevcutta 10 GB internet paketim ve sınırsız telefon için ödediğim ücrete ilk 6 ay 5 Euro fazla verip, 7. ay ile 24. ay arasında da 10 Euro fazla ödeyerek her ay 22 GB internet + Huawei P40 pro + Huawei Freebuds Pro vermeyi önerdiler.

Cihaz istemezsem de aylık 8 Euro indirim ile 22 GB internetli yeni tarifeye geçebilecektim.

Kısaca bana maliyeti fazladan cebimden çıkacak (18x10)+(6x5)+(8x24) = 402 Euro’ya huawei p40 pro+huawei freebuds pro almış oldum (aylık 16,75 Euro taksitle gibi)

Bana mantıklı geldi ve OK dedim. Ama cayma hakkımda var,  siz ne dersiniz?

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Coppermine said:

24 aylık telefon kontratım haziran ayında bitecek, kullandığım GSM şirketi kontrat yenileme teklifinde bulundu. Mevcutta 10 GB internet paketim ve sınırsız telefon için ödediğim ücrete ilk 6 ay 5 Euro fazla verip, 7. ay ile 24. ay arasında da 10 Euro fazla ödeyerek her ay 22 GB internet + Huawei P40 pro + Huawei Freebuds Pro vermeyi önerdiler.

Cihaz istemezsem de aylık 8 Euro indirim ile 22 GB internetli yeni tarifeye geçebilecektim.

Kısaca bana maliyeti fazladan cebimden çıkacak (18x10)+(6x5)+(8x24) = 402 Euro’ya huawei p40 pro+huawei freebuds pro almış oldum (aylık 16,75 Euro taksitle gibi)

Bana mantıklı geldi ve OK dedim. Ama cayma hakkımda var,  siz ne dersiniz?

P40 pro serisi güzel ama sanırım google servislerinin hiçbiri yok. Onu halledince fiyat makul gibi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, allreadydead said:

P40 pro serisi güzel ama sanırım google servislerinin hiçbiri yok. Onu halledince fiyat makul gibi

Halledince derken? Var mı bir yolu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mt7_hc_kombi_2021_final_2702431_3000px.p

Magura MT7 Pro 4 piston fren seti. Mevcut Sram Level TLM fren setimden kurtulmaya karar verdim. Resmen iman gücüyle fren yapan dünyanın en dandik frenleri. 

65kg olsam da uzun inişlerde güçlü frenler kritik önemde. Zayıf frenlerle bisikleti bırakıp son anda güçlü bir frenle yavaşlayamadığınızdan sürekli frene asılıp kontrollü bir hızla inmek zorunda kalıyorsunuz. Frenler ısınıyor, kollar bitiyor, zaman kaybediliyor. İlk fırsatta montaj ve ardından test edip göreceğiz bakalım. 

Trickstuff fren tabii hepimizin hayali ama loto kazanana kadar böyle devam. 

Whooosh and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kaptanpedal Yıllarca Deore XT'sinden XTR'ına, Avid (SRAM) Juicy Ultimate'inden XX'ine, Formula R1'e kadar envai çeşit hidrolik disk fren kullandım/denedim. Hiçbiri, tur bisikletimdeki Magura HS hidrolik jant freni kadar güven vermedi bana :) Biliyorum aynı sınıfta ürünler değiller, ama hidrolik fren konusunda Magura alıp arkana bakmayacaksın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

@kaptanpedal Yıllarca Deore XT'sinden XTR'ına, Avid (SRAM) Juicy Ultimate'inden XX'ine, Formula R1'e kadar envai çeşit hidrolik disk fren kullandım/denedim. Hiçbiri, tur bisikletimdeki Magura HS hidrolik jant freni kadar güven vermedi bana :) Biliyorum aynı sınıfta ürünler değiller, ama hidrolik fren konusunda Magura alıp arkana bakmayacaksın.

Alırsın Ford olursun Lord

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitor konusunda sordugum Dell S2721QS 27" 4K monitoru aldim gecenlerde... 

qPlU9i.jpg

Taktiktan sonra cekmemisim foto, kutusunu koyayim bari :D ... 

Oyun icin yorum yapamiyorum cunku ekran kartlarini sattim, hala Amazon'dan RTX 3080 dusurmeyi bekliyorum... Ofis kullanimina gelirsek, bence 4K monitor muazzam... 164 PPI oldugu icin (1080p monitorlerde 80-90 , 2K monitorlerde 109 civari )  "text clarity" vs cok iyi, zaten benim ozellikle istedigim de buydu... Yarin oburgun PS5 alirsam PS4 Pro'yu da baglarim buna muhtemelen... 3.400TL'ye aldim, bu fiyata 2K 144Hz iyi monitorler de var ama onceligim 4K idi... 

JardeL tarafından düzenlendi
wazzap, Thustu, pentaman and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, JardeL said:

Monitor konusunda sordugum Dell S2721QS 27" 4K monitoru aldim gecenlerde... 

qPlU9i.jpg

Taktiktan sonra cekmemisim foto, kutusunu koyayim bari :D ... 

Oyun icin yorum yapamiyorum cunku ekran kartlarini sattim, hala Amazon'dan RTX 3080 dusurmeyi bekliyorum... Ofis kullanimina gelirsek, bence 4K monitor muazzam... 164 PPI oldugu icin (1080p monitorlerde 80-90 , 2K monitorlerde 109 civari )  "text clarity" vs cok iyi, zaten benim ozellikle istedigim de buydu... Yarin oburgun PS5 alirsam PS4 Pro'yu da baglarim buna muhtemelen... 3.400TL'ye aldim, bu fiyata 2K 144Hz iyi monitorler de var ama onceligim 4K idi... 

Hayırlı olsun, Dell çok iyidir. Garantisi 3 yıllık modellerden midir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, MilesTeg said:

Tesekkurler, kac yil garanti olduguna bakmadim hic, kutunun ustundeki Garanti Belgesine bakayim aksam... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, MilesTeg said:

S serilerinde 2 yıl garanti var diye biliyorum. 3 yıl garanti P, U ve UP modelleri için geçerli

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LZHz0Q.jpg

iş olsun diye tablet aldım. 120 hz oled ekran baya iyiymiş. bizim okul zamanı olacaktı bunlar... kalemi ile yazı yazmak normal kağıttan kolay. al bunu git okula.

yeni android 11 ile smoothluk işi ipad i geçti galiba. gerçi ipad pro yu görmedim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, emre666 said:

LZHz0Q.jpg

iş olsun diye tablet aldım. 120 hz oled ekran baya iyiymiş. bizim okul zamanı olacaktı bunlar... kalemi ile yazı yazmak normal kağıttan kolay. al bunu git okula.

yeni android 11 ile smoothluk işi ipad i geçti galiba. gerçi ipad pro yu görmedim...

Güle güle kullan. iPad Pro bunu çok fena tokatlar. Ama ne için kullandığınla ilişkili tabi, bizim gibi fotoğraf ve video işliyorsan ciddi anlamda takla attırır Samsung'un olası tüm tablet ürünlerine. 4K video render süreleri gerçekten inanılmaz iPad Pro'nun. Oyun vs. kısmını ise hiç bilmiyorum, ama iPad Pro'da da 120 hz ekran (oled olmaması lazım), muhtemelen rahatlıkla akıcı bir şekilde oynatıyordur. O kadar para verip oyun oynamak için iPad Pro almak yerine PS5 almak daha mantıklı olabilir. Bir de şu olay var tabi, 4 sene sonra o iPad Pro hala aynı akıcılıkta çalışırken bu tablet muhtemelen ciddi sıkıntılara girmiş olur. 4 sene önceki iPad Pro'yu hala render için kullanıyoruz, tabi ki 3. nesil gibi değil ama hala oldukça hızlı (core i9'dan çok daha iyi alabiliyor) ve takılma gibi problemlerimiz hiç olmuyor.

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun @emre666

@pentaman a da katılıyorum, 2017 model ipad pro 10.5 inch kullanıyorum, 4 yaşına girdi ama hala tüm aplikasyonlar canavar gibi çalışıyor, ekranı da 120 Hz. Son 2 yıldır telefonda android’e döndüm ama tablet de ben hala ipad diyorum.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok