En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

On 20.02.2021 at 18:52, Coppermine said:

24 aylık telefon kontratım haziran ayında bitecek, kullandığım GSM şirketi kontrat yenileme teklifinde bulundu. Mevcutta 10 GB internet paketim ve sınırsız telefon için ödediğim ücrete ilk 6 ay 5 Euro fazla verip, 7. ay ile 24. ay arasında da 10 Euro fazla ödeyerek her ay 22 GB internet + Huawei P40 pro + Huawei Freebuds Pro vermeyi önerdiler.

Cihaz istemezsem de aylık 8 Euro indirim ile 22 GB internetli yeni tarifeye geçebilecektim.

Kısaca bana maliyeti fazladan cebimden çıkacak (18x10)+(6x5)+(8x24) = 402 Euro’ya huawei p40 pro+huawei freebuds pro almış oldum (aylık 16,75 Euro taksitle gibi)

Bana mantıklı geldi ve OK dedim. Ama cayma hakkımda var,  siz ne dersiniz?

Telefon bugün elime ulaştı, önceki telefonum da Huawei Psmart 2019 olduğundan her iki telefonda olan Phone clone aplikasyonu ile 10 dakikadan kısa sürede tüm aplikasyonlar ve tüm ayarları (SMS Block list dahil) yeni telefona taşıdım. Tüm gün kurcaladım cihazı ve gerçekten çok çok memnun kaldım. Akıcılık, hız, fotoğraf ve videolar şahane. Youtube premium üyeliğim var ve youtube music kullanıcısıyım. Firefox ile HD video ve arka planda çalma pluginlerini kurdum ve ana ekrana linkledim. Normal app den farksız oldular. Daimi kullandığım neredeyse tüm appleri sorunsuzca buldum, olmayanları da Phone clone ile taşıdım. Şimdilik tek sıkıntı bulunduğum yerdeki Uber tarzı app çalışmıyor (Google haritalar kullandıkları için) Başka bir sıkıntı yok şimdilik.

€129'luk freebuds pro yu çıkarınca €279 gibi bir fiyata gelecek toplamda. Bu fiyata da varsın Google olmasın 😆

Screenshot-20210225-001220-com-huawei-an

Coppermine tarafından düzenlendi
TatanQa and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kucuk bir "giyilebilir" bluetooth speaker aldim, baya memnun kaldim.

Saat gibi kola, ya da uzerindeki tisorte, kulaginiza yakin bir bolgeye falan takabiliyorsunuz. 4-5 saat falan caliyor.

Genelde bisiklete binerken takiyorum, podcast falan dinliyorum, ama her yerde, kulaklik kullanmak istemediginiz durumda kulanisli.

https://www.amazon.com/ANCwear-Portable-Bluetooth-Microphone-Waterproof/dp/B083XRMNLK/ref=sr_1_1?crid=2319EW587A1FF&dchild=1&keywords=ancwear+speaker&qid=1614309383&sprefix=anc+we%2Caps%2C195&sr=8-1

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni anahtarlığım geldi, tamam bu sefer biraz abartmış olabilirim😂

IMG-20210227-205731.jpg

IMG-20210227-205747.jpg

Bu vesileyle öncekileri de koyayım;

İlk göz ağrım, 3DFX Voodoo2 çipim, daha fazla kullanırsam üzerindeki baskılar silinecekti, kıyamadım, erken emekliye ayırdım 🙂

IMG-20210227-205814.jpg

Xbox 360 GPU anahtarlık. Çipin çekirdeği parçalanınca bunu da emekliye ayırmak durumunda kaldım.😆

IMG-20210227-205827.jpg

IMG-20210227-205844.jpg

sonrasında da Intel Xeon anahtarlığım:IMG-20210227-205900.jpgIMG-20210227-210027.jpg

Xeon çok çizilince Ryzen 9'u reçine ile kaplatayım, daha dayanıklı olur belki bu sayede.

Son olarak da hepsi bir arada

N1022.jpg

SEP, Squall, allreadydead and 6 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/30/2019 at 7:14 PM, Whooosh said:

Iş için dokunmatik ekranlı Windows bir bilgisayara ihtiyacım vardı. eBay'den 59$'a ikinci el 11" Dell Venue tablet aldim, yine eBay'den bu tablet için 20$'a ikinci el orjinal klavye aldım. Tabletin kendisi de klavyesi de sıfırdan farksız çıktı, hatta bir iki kişiye 800$'a sıfır aldım falan dedim kimse yadırgamadı.

Aslında klavye kısmına pek ihtiyaç yoktu ama klavye içinde ekstra batarya olma durumu aklımı çeldi.

Dell_Venue_11_35828031_011.jpg

Yaklaşık 1.5 sene sonra bu tableti 200$'a okuttum.

Aslında şöyle oldu, ben bu tableti aldım bir güzel kullandım, genel olarak bir sıkıntısı yoktu ama Atom işlemci, 2gb ram, 64gb emmc sabit sürücü ve 32 bit OS bazen kendini belli ediyordu. Sonra bir arkadaş benzer bir tablete ihtiyacı olduğunu söyledi, ben de ona bir teklifte bulundum, dedim ben sana bu tableti aldığım paraya vereyim, kendime üst modelini alayım. Olur mu? olur , anlaştık. Ben gittim yine ebay'den üst modelini (i5 işlemci, 8gb ram, 256gb m.2 sata ssd, 64bit OS) yanında masaüstü dock ile birlikte 120$'a aldım.

Benim planım şöyleydi, eski tableti klavyesiz şekilde 60$ arkadaşa satacak, klavyesini yeni aldığım tablet ile birlikte kullanmaya devam edecektim. Bu arkadaş sonra yan çizdi. Eski tablet de elimde patladı. Eski tableti kullanacak yer arıyorum. (Evde banyona sabitlemeyi bile düşünmedim değil :D)

9d8d345a13749c965cc5212ab1066afd-1200-80

Geçen gün birinin sıkıntılı bilgisayarında sistem kurarken muhabbet açıldı ayak üstü orada eski tableti klavye ile birlikte 200$'a okuttum ama bu sefer ben klavyesiz kaldım.

Toplamda 2 tablet + 1 klavye + 1 dock'a kargo hariç 200$ harcadım,  tabletlerin birisini klavye ile birlikte 200$'a okuttum, günün sonunda bir tablet ve bir dock bedavaya gelmiş oldu.  Fakat klavye önemli, klavyesiz pek bir işe yaramıyor. Mecburen yine ebay'den klavyenin sıfırını 40$'a bulup aldım. Şimdi dock'u ile klavyesi ile tam set tablet/laptop 40$'a gelmiş oldu.

Thustu and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merah edip hem Amazon hem Tr fiyatlarına baktım 11 Pro modelinin,

Sahibinden de 3100 TL , Amazonda 240 USD en ucuz kullanılmış modeller.

Valla TR de kullanılmışı 1200 falan olsa kesin alırdım, çok mantıklı hareket yapmışsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat avantajından ziyade güzel bir ekosistem oldu.

İlk tableti alırken amacım sadece dış işlerde üzerinde tek bir yazılım ve yazılımın usb dongle'ı ile kullanabileceğim dokunmatik ekranlı ucuz yollu bir Windows tablet edinmekti. Evde işyerinde cafede parkta kullanmak gibi bir düşünce aklımın ucundan geçmiyordu. Fakat sonra bir baktım ki çoğu bilgisayar işimi bu tablet ile görmeye başlamışım. İşte o zaman donanım yetersiz gelmeye başladı.

İkinci tableti alırken bir de dock satın alma niyetim yoktu ama satıcı dock ile birlikte satıyordu. Dock'un nasıl bir nimet olduğunu sonradan anladım. İşyerindeki masaüstü bilgisayarın kasasını da kaldırıp attım, oraya dock ünitesini sabitledim.

İşyerine gittiğimde tek hareketle takıyorum tableti, normal masaüstü bilgisayar gibi kullanmaya başlıyorum. Akşam çıkarken yine tek hareketle çantama atıyorum. Dosya senkronize et, cloud'a gönder, projeyi kaydet falan derdim yok. İhtiyacım olan herşey 7/24 yanımda.

Dock'un üzerinde 2 ekran çıkışı(1hdmı+1displayport) 3 USB (2xUSB2.0 + 1x Usb 3.0) 1 gigabit ethernet ve 3.5" kulaklık mikrofon kombo soketi var. Ethernet, monitör, klavye, fare, hoparlör hepsi dock'a bağlı duruyor, hiçbir şeyi söküp takmıyorum.

Dock etkileşimi de kusursuz çalışıyor. Yani öyle tableti dock'a yerleştirmeden önce yada çıkarmadan önce bir şey yapmanıza da gerek yok. Açık pencereler programlar falan aynen çalışmaya devam ediyor. Dock'a takılıyken oradan şarj da oluyor, gün içinde dock'a takılıyken dolan batarya bir sonraki güne kadar fazla fazla yetiyor. Tabletin şarj aleti öyle çantanın içinde geziyor.

Bu güne kadar yaptığım en iyi teknoloji yatırımlarından biri oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatında 60hz den yüksek refresh görmemiş biri olarak ilk defa 144hz bir monitör aldım ama verdiğim her kuruşu haketti kerata. 2K 144hz IPS ve Freesync (NVIDIA Gsync uyumlu..). Daha ne isterim. 

https://www.hepsiburada.com/hp-x27i-27-144hz-4ms-hdmi-display-freesync-2k-qhd-ips-oyuncu-monitor-8gc08aa-p-HBV000018WQAH

Masada sallanmayan monitör isteyenler için de bire bir. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi
TatanQa, quad and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belki aranızdan “hayırlı olsun mağaraya internet bağlatmışsın!” diyenleriniz çıkacaktır ancak bu tür bir aparatı yeni denediğim için çok heyecanlandım ve mutlu oldum açıkcası.

Nintendo Switch’in koca dock’unu, gittiğim yerlere yanımda taşımamak için amazondan şöyle bir alet almıştım:

https://www.amazon.de/dp/B07GQYTJ8G/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_2Z12PT8NQFYJMHQCC3PA?_encoding=UTF8&psc=1

A399-CF00-1-D1-F-471-C-B9-C3-D6-D284-C44

Bu zımbırtı Nintendo Switch’le işini gayet iyi gördüğü gibi, bugün bu aleti Huawei P40 Pro ile de denemeye karar verdim,

Zımbırtıyı, telefonu ve kabloları monitörün arkasına sakladım, usb’lerden birine Logitech touchpadli klavye bağladım, usb type c tarafına power kablosunu ve hdmi’dan da monitörü bağladım. 

787-A75-F3-914-D-4-F09-9810-D62-CD0-D90-

adamlar resmen cihazın içerisine desktop modu koymuşlar 🤭

31964572-C948-4106-A69-E-12-A66-B27-AAB3

hatta Xbox gamepad’ini telefona bağlayıp, Geforce Now’dan birkaç deneme dahi yaptım, dört dörtlük olmuş. Gayet de hızlı ve akıcı çalışıyor herşey. Basit işler için (Ms office, internet, youtube vs) artık laptop taşımaya gerek yok resmen. 

1-D0-D011-B-45-CE-4-C56-B776-9603-B01-A7

wazzap, TatanQa and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.03.2021 at 17:08, SkyWarrior said:

Hayatında 60hz den yüksek refresh görmemiş biri olarak ilk defa 144hz bir monitör aldım ama verdiğim her kuruşu haketti kerata. 2K 144hz IPS ve Freesync (NVIDIA Gsync uyumlu..). Daha ne isterim. 

https://www.hepsiburada.com/hp-x27i-27-144hz-4ms-hdmi-display-freesync-2k-qhd-ips-oyuncu-monitor-8gc08aa-p-HBV000018WQAH

Masada sallanmayan monitör isteyenler için de bire bir. 

Güzel monitörmüş bu fiyata , hayırlı olsun.. 2k kaldıracak AMD kartım olsa değişim için kolları sıvardım ama RX580 2k 'da oyunları sıvar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de uçuk birşey yok RX 480 ile akmaya devam :D CPU anakart ve ram değiştirsem biraz daha kıpırdanır. Xeon Sandybridge eskidi artık. 8 çekirdek olsa da. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evde bir sürü ayrı harici USB'de yedek tutup bunları da birbirine yedeklemekle uğraşmaktan kurtulmak için epeydir NAS almayı düşünüyordum. Sonunda USB disklerden birisi kafa ata ata can verince ertelemeyi bırakıp aldım.

Synology DiskStation DS220j üstüne 2 adet Seagate IronWolf NAS HDD 4TB alıp kurulumunu yaptım. Windows, MAC ve USB disklere dağılmış durumdaki tüm veriyi toparladım, Onedrive ile entegrasyonunu da yapıp yedekleme sürecine bir de bulut adımı ekledim. Evdeki televizyon, tablet, Apple TV  ve telefonlara bağlantısını da yaptıktan sonra download, medya istasyonu, NAS ..vb tüm işlevleri aktarıp rahat ettim. Yarın da hanımla çocuğun bilgisayarlarına tanımlarını yapınca gayet otomatik bir sisteme kavuşmuş olacağım gibi görünüyor.

Coppermine and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Pablo 'Definitive' Vader hayırlı olsun, bende benzer bir sistemi yine benzer sebeplerle geçtiğimiz sene sonuna doğru Qnap TS-230 ve 2 adet 4tb WD Red ile yaptım. DS220j ile bunun arasında çok kalmıştım, işlemcileri aynı ama Ram Qnap’de 2gb olduğundan Qnap’ı seçtim. Hatta bir level daha abartıp WD My Cloud Home Duo ve 2x3tb WD Red de satın alıp bunu da raid 1 değil JBOD olarak 6tb olarak formatladım. Amacım Qnap’da kayıtlı önemli bir klasörü (yaklaşık boyutu 2tb şuan) WD’de de periyodik olarak yedeklemek ancak Qnap ve WD Mycloud’u yedekleme için nasıl birbirlerine gösterebileceğimi henüz çözemedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Coppermine , benim evde sanal makinalar için kullandığım ayrı bir PC var, o yüzden bu alet üzerinde NAS dışında çok fazla servise ihtiyacım olmadığından ram miktarına çok takılmadım. NAS üzerinde iki disk yedekli çalışsa bile ayrıca USB'den 2 TB'lik harici diski de takıp USB Sync ile oraya da yedekliyorum. One Drive'a da film, dizi gibi yeniden indirebileceğim içerik haricindeki verileri yedekliyorum. Ayrıca ransomware ..vb ihtimaline karşı haftalık olarak 1 TB'lık ayrı bir USB diske de offline tutmak üzere yedekleme yapmaya devam edeceğim. Buna rağmen veri kaybedersem de artık canım sağolsun.

Muhtemelen QNAP'e kurulacak bir uygulamayla falan yapılıyordur istediğin senaryo diye düşünüyorum. Benzer bir senaryo ihtiyacım olmadığı için araştırmadım.

Bu arad Onedrive'a NAS'ın gönderdiği dosyalar oradan dönüp günlük olarak kullandığım PC'ye yeniden senkronize oluyor. Yani önemli verilerin bir yedeği de PC'nin üzerindeki SSD'de de duruyor. 😂 Aynı veri evden Internet'e gidip oradan geri dönüp geliyor. NAS ile Onedrive senkronizasyonu bitince muhtemelen PC'deki Onedrive kullanımını kapatıp NAS üzerinden çalışmaya dönerim.

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullanın da, aldığınız naslarda intel' in belli bir sürede ölen atom işlemcilerinden yok değil mi? Haber ne kadar eski hatırlamıyorum ama çok eski değilse hala naslarda kullanılan bir işlemci olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 dakika önce, sgi said:

Güle güle kullanın da, aldığınız naslarda intel' in belli bir sürede ölen atom işlemcilerinden yok değil mi? Haber ne kadar eski hatırlamıyorum ama çok eski değilse hala naslarda kullanılan bir işlemci olabilir.

Bildiğim kadarıyla Synology DS220J’de de Qnap TS-230’da da Realtek RTD1296 quad-core 1.4 GHz işlemci var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, sgi said:

Synology DS220j 'nin işlemcisi Realtek RTD1296 4-core 1.4 GHz

Ürünün datasheet'i de burada var ek merak edilen özellikler için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27/02/2021 at 11:28 PM, Coppermine said:

Yeni anahtarlığım geldi, tamam bu sefer biraz abartmış olabilirim😂

Bu vesileyle öncekileri de koyayım;

İlk göz ağrım, 3DFX Voodoo2 çipim, daha fazla kullanırsam üzerindeki baskılar silinecekti, kıyamadım, erken emekliye ayırdım 🙂

Xbox 360 GPU anahtarlık. Çipin çekirdeği parçalanınca bunu da emekliye ayırmak durumunda kaldım.😆

sonrasında da Intel Xeon anahtarlığım:

Xeon çok çizilince Ryzen 9'u reçine ile kaplatayım, daha dayanıklı olur belki bu sayede.

Son olarak da hepsi bir arada

Güzelmiş. @Najaz sağolsun geçenlerde bir 3dfx yongası hediye etti, anahtarlık yapacağım ben de ama epoksiye gömerek. Deneme amaçlı eski bir sodimm ram modülünü gömdüm düzeltme zımparalama vs.. işleri var. Elimde br tane de S3 Trio yongası var. Bakalım sırayla halledeceğim hepsini...

PWztV4.jpg

LH6dqH.jpg

Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz çok teşekkür ederim, eksik olma, ancak benim için ayırmana gerek yok, bende yeterince var voodoo2 çipi. DHW zamanı 3dfx çiplerinden anahtarlık yapıp sizlere dağıtıyorken 1 tabla çipi olduğu gibi ellemeden bırakmıştım. Orada sanırım 30-40 çip olmalı. 3dfx ekran kartlarının koleksiyonerlerce bu hızlı fiyat artışı sayesinde o tabla benim ileriki dönemde emeklilik ikramiyem olacak 🤣

622-F6-C91-AC4-E-4-AB6-9945-6-C3-A06-C14

996-ADC41-A2-CC-4-DA8-8350-4-A68130-ADC8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok