En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

8 minutes ago, Coppermine said:

@Najaz çok teşekkür ederim, eksik olma, ancak benim için ayırmana gerek yok, bende yeterince var voodoo2 çipi. DHW zamanı 3dfx çiplerinden anahtarlık yapıp sizlere dağıtıyorken 1 tabla çipi olduğu gibi ellemeden bırakmıştım. Orada sanırım 30-40 çip olmalı. 3dfx ekran kartlarının koleksiyonerlerce bu hızlı fiyat artışı sayesinde o tabla benim ileriki dönemde emeklilik ikramiyem olacak 🤣

622-F6-C91-AC4-E-4-AB6-9945-6-C3-A06-C14

996-ADC41-A2-CC-4-DA8-8350-4-A68130-ADC8

Uuuuuvvvv beybiiii !!! Geçen gün konusu geçmişti, çipleri kim getirdi diye düşünmüştüm aklıma gelmemişti bir türlü :D

OnLyTNT tarafından düzenlendi
Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@OnLyTNT
nasil bir manyakliksa 1 koli Voodoo2 yongasını ebay'den almıştım, gümrüğe de çağırmışlardı hatta beni,  ne olduğunu anlamamışlardı. Tatlı dille hiç gümrük ödemeden teslim almıştım. Sonrasında çipleri İkitelli organizede ince uçlu dikey matkapla tek tek deldirip eminönünden de anahtarlık demiri ve ziynet kutuları satın almıştım. Anahtarlık başı 5TL ile cebime de iyi para kalmıştı diye hatırlıyorum😂 Gençtik ve zamanımız da boldu....

ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Coppermine said:

@OnLyTNT
nasil bir manyakliksa 1 koli Voodoo2 yongasını ebay'den almıştım, gümrüğe de çağırmışlardı hatta beni,  ne olduğunu anlamamışlardı. Tatlı dille hiç gümrük ödemeden teslim almıştım. Sonrasında çipleri İkitelli organizede ince uçlu dikey matkapla tek tek deldirip eminönünden de anahtarlık demiri ve ziynet kutuları satın almıştım. Anahtarlık başı 5TL ile cebime de iyi para kalmıştı diye hatırlıyorum😂 Gençtik ve zamanımız da boldu....

hehe, bendeki de duruyor. Anahtarlığın ucunda durduğundan biraz yıprandı ama olsun :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Huawei P40 Pro’nun desktop modu özelliğinden faydalanarak basit laptop ihtiyaçlarımı da karşılayabilmek amacıyla aliexpress’den şu lapdock’u satın aldım. Görünüş itibariyle 13,3 inclik premium bir laptopdan farksız. Aslında klavyesi ve touchpadi olan taşınabilşr bir monitör bu. Full aluminyum alaşımlı yapısı, güzel bir klavye ve geniş bir touchpadi var. Ben gayet memnun kaldım. Teknoseyir’de de ufak bir inceleme yaptım hatta, dileyen daha fazla detay için oraya da bakabilir. Benzer ihtiyacı olup, benzer telefon kullanan ve laptopa çok para vermek istemeyenlere tavsiye ederim.

https://teknoseyir.com/inceleme/laptop-gibi-olup-laptop-olmayan-cihaz-eviciv-lapdock

https://de.aliexpress.com/item/1005001761528858.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&algo_pvid=cbfeb169-a894-4c1b-9d23-51efb15194ae&algo_expid=cbfeb169-a894-4c1b-9d23-51efb15194ae-0&btsid=2100bde716156559923081737ea96e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

06290-E2-D-E01-C-4790-BC62-BDF372843-FFF

wazzap, Thustu, SpeedFreak and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap bana maliyeti 150 euro oldu. Bu paraya ucuz yollu yada ikinci el bir laptop’da bulabilirdim ama bunun aslında taşınabilir ve full dokunmatik bir ekran oluşu beni cezbetti. Buna USB stick boyutlarındaki Windows Stick PC yi bağlayarak normal windows pc gibi de kullanabiliyorum mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıdaki mesajımı editleme sürem geçtiği için mecburen yeni bir mesaj yazıyorum.

Bu sabah bu cihazı, Windows 10 stick PC ile de denedim. Stick PC 5V 3A güç ile çalışıyor. Lapdock'a HDMI üzerinden bağlayıp, ayrıca USB kablosunu da bağladığımda (klavye, touchpad ve dokunmatik ekranın işlevselliği için; sadece hdmi’den bağlarsam bir tek monitörü kullanabiliyorum) sonuç kablo salatasına dönse de gayet iyi bir şekilde çalıştı. Dokunmatik ekran, touchpad, klavyeve SD kart okuyucusu düzgün şekilde çalışıyor. Dokunmatik ekranlı premium görünüşlü bir Windows PC yapmış oldum. Daha kısa kablolar kullanılarak ve kablo yönetimi de yaparak, PC stick için de bir powerbank kullanarak gayet taşınabilir bir windows laptop çözümüne dönüşebilir.

7-FBBEE46-351-B-40-E9-AA3-D-663-F4661-CE

0-AB3773-F-5954-4-AE7-8-DD4-B27-EC33-FC7

FB4273-F7-8-F1-A-4-F28-9-CA2-5-F07-B0024

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Coppermine said:

Huawei P40 Pro’nun desktop modu özelliğinden faydalanarak basit laptop ihtiyaçlarımı da karşılayabilmek amacıyla aliexpress’den şu lapdock’u satın aldım. Görünüş itibariyle 13,3 inclik premium bir laptopdan farksız. Aslında klavyesi ve touchpadi olan taşınabilşr bir monitör bu. Full aluminyum alaşımlı yapısı, güzel bir klavye ve geniş bir touchpadi var. Ben gayet memnun kaldım. Teknoseyir’de de ufak bir inceleme yaptım hatta, dileyen daha fazla detay için oraya da bakabilir. Benzer ihtiyacı olup, benzer telefon kullanan ve laptopa çok para vermek istemeyenlere tavsiye ederim.

https://teknoseyir.com/inceleme/laptop-gibi-olup-laptop-olmayan-cihaz-eviciv-lapdock

https://de.aliexpress.com/item/1005001761528858.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&algo_pvid=cbfeb169-a894-4c1b-9d23-51efb15194ae&algo_expid=cbfeb169-a894-4c1b-9d23-51efb15194ae-0&btsid=2100bde716156559923081737ea96e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

06290-E2-D-E01-C-4790-BC62-BDF372843-FFF

Bu Samsung'un DeX ile yaptığı iş değil mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@allreadydead aynen öyle, Samsung’da DeX varken, benzeri Huawei’de EMUI Desktop Mode diye geçiyor. Her iki markada tek bir usb kablo ile bu cihaza bağlanıp laptopvari bir işlev ile kullanılabiliyorlar.

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsept yeni değil, yanılmıyorsam Android'in ilk çıktığı yıllarda Asus ve Motorola falan da yapmıştı benzer şeyler fakat o zamanlar hem donanım hem de yazılım olarak daha emekleme aşamasındaydı. Şimdi olgunlaşmıştır.

motorola-lapdock_1.jpg

Whooosh tarafından düzenlendi
Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorola Atrix'te de bu vardı galiba, hatta bir eleman vardı. Android 4.0 gelecek diye aldırmıştı hepimize, ben dahil. :D hey gidi günler, 10 yıl olacak neredeyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 14/03/2021 at 2:42 PM, Coppermine said:

@allreadydead aynen öyle, Samsung’da DeX varken, benzeri Huawei’de EMUI Desktop Mode diye geçiyor. Her iki markada tek bir usb kablo ile bu cihaza bağlanıp laptopvari bir işlev ile kullanılabiliyorlar.

Bildiğim kadarıyla DeX de artık kablosuz imkanı da var. Benim elimde DeX uyumlu telefon var ama kablosuz bağlanabileceğim monitör vs yok :\

Atrix ve laptopu sanırım Ömer de vardı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@allreadydead Samsungdaki kablosuz Dex Huawei’de de var . Olay windows 10’un kablosuz projeksiyonu ile aynı mantık, miracast üzerinden bağlanıyor. Bazı tvlerde miracast var yada siz dongle ile takıyorsunuz. Aynı şekilde bu hdmi dongle’yi monitöre takarsanız monitörden de kablosuz Dex kullanırsınız ama olay ekranı yansıtmak değilki; klavye, touchpad, dokunmatik ekran vs gibi aygıtları kullanabilmek için telefona yine bişeyler bağlamanız gerekecek. BT ile bağladığınızda accaip bir lag oluyor. Telefon touchpad gibi kullanılsa da, kullanırsanız göreceksiniz ki bence çok rahat olmuyor. Bu alette tek bir type c kablosu ile tüm bu dertleri çözmüşler işte. Alet gerçekten tam bir laptopa dönmüş oluyor. Sevdiğim noktası da bu oldu.

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim oğlan doğdu doğalı kirli sakalımdan çekmesin diye şimdiye kjadar trimmer ile  traş oluyordum ama aldığım geleneksel traş makinasına karar verdim :)  Senelerdir traj jileti ile traş olmamama rağmen kendime kıyak geçeyim dedim.

https://www.qshave.com/parthenon-razor

Alet muazzam!!

https://www.qshave.com/qshave-100-best-original-pure-badger-hair-shaving-brush-with-resin-handle-50

Fırça mırça derken baya güzel oldu :)

Enyalios tarafından düzenlendi
MilesTeg, wazzap and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eldekilerin kapasitesi dolunca asagidakini aldim Amazon'dan, 4 ulke dolasip elime ulasti sonunda;

JxoOAN.jpg

Yarin oburgun, hizi itibariyle, PS5'te de kullanilabilir diye bunu aldim ama durduk yere de kendime masraf cikardim... Anakart, islemci, RAM almam lazim buna uygun yok mu X570 anakartli sistem sataniniz... :mrgreen:

emre666 and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

500gb yetmiyordu artık.

Edit:Samsung migrate gormuyor , hatta gene samsungun kendi programı magican da bir haber sadece seri nosunu doğruladı orjinal diye 

oem felan tamamda bu kadarda kısıtlanmaz ki arkadaş.

KRALMd.jpg

ssa.jpeg

Psikobat tarafından düzenlendi
TatanQa, Najaz and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OMRON Mouse Micro Switch D2FC-F-7N(50M) Blue Dot Mouse Button Fretting

Elimde çift tıkladığı için yada hiç tıklamadığı için kenera atıp yenisini aldığım bir sürü fare vardı. Geçenlerde aklıma geldi ben de internetten 10 tane Omron'un mavi serisi (50 milyon tık) fare düğmesi satın aldım.

Elimdeki emektar G700s'in ve A4Tech XL740k'nın düğmelerini değiştirdim, fıstık gibi oldu. Bir tane de sağ click'i sorunlu Logitech G9x var, onu da bir ara halledeceğim.

Bir 10 -15 sene daha fare ihtiyacım kalmadı.

photo-2021-03-29-17-11-39.jpg
photo-2021-03-29-17-11-33.jpg

Peregrine and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iUvYtA.png
.
Squall'ın önerisiyle 4 ay sonra direnç bandı aldım. Bugün geldi , asıl amacım dambelle birlikte kullanmak ama düşündüğümden zor sanırım o iş. Bakalım...
.
7EsOnh.jpg

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Altan Yoklar said:

iUvYtA.png
.
Squall'ın önerisiyle 4 ay sonra direnç bandı aldım. Bugün geldi , asıl amacım dambelle birlikte kullanmak ama düşündüğümden zor sanırım o iş. Bakalım...
.
7EsOnh.jpg

4 saat önce, Altan Yoklar said:

iUvYtA.png
.
.

Kilo verme amaçlı eşimle birlikte kullanacağım hangi kg lardan alayım sizce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeşil olan 15 kg şeklinde etiketlenmiş. Onu alın. Bir de mavi renkli olanı var 5 kg olarak etiketlenmiş. O çok yumuşak gelebilir.

Diğer renkler sert , kullanması da kolay değil.
ek: Kilo vermek için almazdım. 

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Altan Yoklar said:

Yeşil olan 15 kg şeklinde etiketlenmiş. Onu alın. Bir de mavi renkli olanı var 5 kg olarak etiketlenmiş. O çok yumuşak gelebilir.

Diğer renkler sert , kullanması da kolay değil.
ek: Kilo vermek için almazdım. 

Kilo vermek derken kol ve bacaklar baya bir hamtallaştı bire hayli kilo aldım 90 dım 140 oldum şu bir senede... Diyete başladım yanındada kol ve bacakları güçlendirip şekillendişrmek istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok