En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.944 mesaj var

5 hours ago, Najaz said:

Commodore 128D

Spoiler

Choplifter! var mı bunda? :D

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ & spoiler
Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

18 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@CopperminePhilips gereksiz pahalı geliyor bana.

4 yıldır salonda sinema odası niyetiyle aldığım xiaomi yeelight lar var, salonun 4 köşesinde çalışıyor(evde toplam 6 adet)

Film izlerken en kısık lacivert tona çekiyorum, projeksiyon da olduğu için ev sinema salonu gibi oluyor:)

n tane cihaza aynı hesabı tanımlayarak kullanabiliyorsunuz, günlük kullanımda parlaklığı da gayet yeterli, öneririm.

escape tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@escape 2 adet yeelight bende de var, TV yanındaki lambader de kullanıyorum. Bizim ufaklık bunları resetleme olayını keşfetti. Resetlemede tüm renk geçişlerini de yaptığı için hoşuna gitti sanırım:) Sonrasında ben bunları tekrar tanıtamadım bir türlü. 

Superonline fiber kullanıyorum, DNS'leri değiştirdim bu kez de TV'deki bazı uygulamaların net bağlantısında sorun yaşadım, bende tekrar kurmadan tek renk olarak kullanıyorum halen. Siz nasıl kullanıyorsunuz, bağlantı da sorun yaşadınız mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@Copperminehocam Philips Hue ve türevleri öyle olabilir de @Whooosh'un aldıkları bildiğimiz ampülün 1 adım ilerisinde günlük kullanılabilecek ürünler. :)

Evet, bu aldıklarım bildiğiniz normal ampül, fakat isteğe bağlı akıllı ampül özelliği var diye tanımlayabiliriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/27/2021 at 11:47 AM, Whooosh said:

Linkind akıllı ampül seti

61em-NoH2YL._AC_SL1500_.jpg

Alışveriş listemde olan bir şey değildi ama ucuza bulunca aldım.

Bu modelde bir kontrol ünitesi falan gerekmiyor, her ampülün kendi wi-fi özelliği var ve her biri evdeki wi-fi ağı üzerinden firmanın sunucusuna bağlanıyor ve kendi yazılımı ile "internet üzerinden" kontrol ediliyor. Dolayısıyla kontrol etmek için aynı ağa bağlı olmanız gerekmiyor, internet olduğu sürece her yerden kontrol edebiliyorsunuz.

İlk dikkatimi çeken şey tahminimden daha güçlü olmaları. Böyle renkli wireless li bir ampülün oyuncak olduğu ve bir mekanı gerçek anlamda aydınlatmak için kullanılmayacağını düşünüyordum, fakat hiç öyle değilmiş.

Rengini 3000 kelvin civarına getirdiğinizde aynı boyutlardaki CFL ampulleri ışık gücü olarak tokatlıyor. Bunu RGB"W" ye borçlu olduğu aşikar. RGB ledlerin yanına koydukları beyaz ledler de yanınca oldukça yüksek ışık sağlıyor. Tabi düz renklere döndüğünüzde bu parlaklıktan eser kalmıyor ama evinizi Razer klavyeye dönüştürmek için iş görür.

Renk değiştirme telefondan açıp kapatma falan bir ampül için gerekli mi derseniz, gerekli değil ama oturduğunuz yerden ışıkları açıp kapatmak, rengini değiştirmek fena olmuyor. Tam televizyonun karşısına kurulmuşken, ışıkları kapatmak yada kısmak için yerinizden kalkmamak güzel bir şey.

Aslında akıllı ampül olarak kullanmak zorunda da değilsiniz, elektriğini kapatıp açtığınızda en son ayarladığınız şekilde yanıyor ve farkedilebilir bir boot süresi yok, normal ampül gibi direkt yanıyor.

Alexa Google falan da destekliyormuş ama şuan çok ilgimi çeken bir şey değil.

hocam nereden aldınız acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

Evet, bu aldıklarım bildiğiniz normal ampül, fakat isteğe bağlı akıllı ampül özelliği var diye tanımlayabiliriz.

Hocam ürünün telefona yüklenen uygulaması birden fazla telefona yüklenip yönetmek mümkün mü? Sormuştum ama önceki sayfada bir yerlerde karanlığa gömüldü sanırım. :)

Bir de nereden sipariş ettin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Hocam ürünün telefona yüklenen uygulaması birden fazla telefona yüklenip yönetmek mümkün mü? Sormuştum ama önceki sayfada bir yerlerde karanlığa gömüldü sanırım. :)

Bir de nereden sipariş ettin?

Gördüm de emin olmadan cevap vermek istemedim.

Evet birden fazla cihaz yada kullanıcı ile kullanabiliyorsunuz. Bir ev, bir oda, bir alan oluşturup başka birine bu alanı kontrol edebilmesi için davetiye gönderebiliyorsunuz.

Benim aldığım yer karışık, Türkiye'de nereden alınır nereden getirilir bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, Whooosh said:

Benim aldığım yer karışık, Türkiye'de nereden alınır nereden getirilir bilmiyorum.

Bitcoin ile ödeme yapıp Darkweb'den mi aldın yahu nasıl karışık. 🤣

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Bitcoin ile ödeme yapıp Darkweb'den mi aldın yahu nasıl karışık. 🤣

hahahaha :D harbiden şimdi daha da çok merak ettim :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/28/2021 at 1:00 PM, cherqes said:

@escape 2 adet yeelight bende de var, TV yanındaki lambader de kullanıyorum. Bizim ufaklık bunları resetleme olayını keşfetti. Resetlemede tüm renk geçişlerini de yaptığı için hoşuna gitti sanırım:) Sonrasında ben bunları tekrar tanıtamadım bir türlü. 

Superonline fiber kullanıyorum, DNS'leri değiştirdim bu kez de TV'deki bazı uygulamaların net bağlantısında sorun yaşadım, bende tekrar kurmadan tek renk olarak kullanıyorum halen. Siz nasıl kullanıyorsunuz, bağlantı da sorun yaşadınız mı?

Tam olarak aynı noktadayız, dns olarak google dns kullanılması gerekiyor. Superonline modemine custom firmware yükleyerek müdahale ettim. Bu şekilde çalışıyor şuanda.

Benim evdeki Huawei modemde nedense SOL bunu kısıtlamayı tercih etmiş. Alternatif olarak kullanıcı adı ve şifreyi öğrenip daha iyi modemler kullanan bir sürü insan var, detayı için PM'den yazabilirsiniz

cherqes beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2018 de aldığım emektar laptopun ramini 16gb’a çıkarıp, m2 ssd’sini de 1tb yapayım bu haliyle daha bir müddet götürür dedim ama öncesinde laptopun içini açmak lazım. O sebeple de şu şarjlı tornavida setini aldım. Xiaomi’nin fonladığı şirketlerden birisiymiş. Paket 2 günde elime ulaştı. Gayet kaliteli bir hissiyatı var, uç çeşitliliği de hayli iyi. Standart dışı laptop vivadalarını ve kapağını rahatlıkla sökebildim.

0426ae8a-062b-4687-bcbc-d2da02f87818.jpg

https://www.banggood.com/Wowstick-1F+-64-In-1-Electric-Screwdriver-Cordless-Lithium-ion-Charge-LED-Power-Screwdriver-p-1294707.html?rmmds=product_topselling&cur_warehouse=CZ&act_poa=SKU956025

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kedimi traş için aldım , salı gelecek.
.
EAG3r.jpg

Bugünkü başarısızlık aşağıda
.
24ed42a25ce977755c6c7db32adeaebb.jpg
.
51a7ee2c71ef6f49d61e7eb67c53c996.jpg
.
ek: Şimdi biraz bakındım da bu da hayvan için uygun değil sanırım. Gücü yetersiz diyorlar yorumlarda. 
Ek:2 Cihaz geldi şıkır şıkır kesiyor , ısınma duraklama yok. Fakat tarağıyla biraz kalın kesmek istediğimde tarağa sıkışıp birikiyor tüyler. Tarağı takmadan kestiğimde sorunsuz .
İnternette 14 liraya 4lü tarak seti satılıyor bu makina için. Bir alıp bakayım belki iş görür.(Makinanın kendisi tek tarakla geliyor)

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son zamanlarda adam gibi refresh ve test yetenekleri olan, Ni-MH yanında lion batarya da şarj edebilen bir cihaz bakıyordum. Hem bilinen kaliteli ürünlerden hem de Türkiye'de de bulabildiğim için XTAR Dragon V4 Plus şarj cihazı aldım. Bugün geldi elime, bir iki saat kurcaladım çok iyi oldu gibi. Kendi problarıyla pilin iç direncini de göstermesi de extra çok işe yarayacak benim için. 4 slot hepsi kendi başına ayrı kullanılabiliyor. 4 slotun hepsi doluyken 1 A, sadece 1, 4 veya 1-4 doluyken de 2A şarj akımı verebiliyor. USB cihazları hem adaptörden, hem de üzerine takılacak lion piller vasıtasıyla powerbank gibi şarj edebiliyor. Ayrıca 11.1V/3s portu sayesinde batarya paketlerini de şarj ediyor. Uzun kullanımda da sıkıntı çıkarmazsa oldukça iyi iş çıkaran bir ürün gibi.

1500x1500_thumb_323505009_2.jpg

ZvAnA tarafından düzenlendi
MilesTeg, Mono, emre666 and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ZvAnA said:

Son zamanlarda adam gibi refresh ve test yetenekleri olan, Ni-MH yanında lion batarya da şarj edebilen bir cihaz bakıyordum. Hem bilinen kaliteli ürünlerden hem de Türkiye'de de bulabildiğim için XTAR Dragon V4 Plus şarj cihazı aldım. Bugün geldi elime, bir iki saat kurcaladım çok iyi oldu gibi. Kendi problarıyla pilin iç direncini de göstermesi de extra çok işe yarayacak benim için. 4 slot hepsi kendi başına ayrı kullanılabiliyor. 4 slotun hepsi doluyken 1 A, sadece 1, 4 veya 1-4 doluyken de 2A şarj akımı verebiliyor. USB cihazları hem adaptörden, hem de üzerine takılacak lion piller vasıtasıyla powerbank gibi şarj edebiliyor. Ayrıca 11.1V/3s portu sayesinde batarya paketlerini de şarj ediyor. Uzun kullanımda da sıkıntı çıkarmazsa oldukça iyi iş çıkaran bir ürün gibi.

1500x1500_thumb_323505009_2.jpg

Güzel ürün hayırlı olsun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.ign.com/articles/nintendo-physically-cant-make-enough-switch-consoles-right-now-and-that-might-continue
Nintendo yarıiletken üretim yetersizliği sebebiyle talebi karşılayacak switch üretemeyeceğini açıklamış.
.
Sony de benzer açıklama yapmıştı.
https://www.ign.com/articles/sony-now-expecting-ps5-shortages-to-continue-into-next-year
.
Almam gereken bir kaç beyaz eşya var seneye alacaktım. Acaba fiyatlar yükselmeden alsam mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oppo a73 aldık. 2500 civarına gözümüze en iyi o gözüktü. şimdilik iyi gibi. çocuklar ufak olunca telefonlar uzun süre dayanmıyor. birazda o nedenle pahalı bişeyler bakmıyoruz. bir ara telefon alma (kırma :zuh:) aralığımız 3 aya kadar düşmüştü. hafifliği etken oldu biraz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Commodore 128D'nin DIN Video çıkışından LCD monitöre görüntü alabilmek için, DIN>SCART kablo ve AverTV Box W7 aldım.

C128D'den gelen görüntü sinyalini, SCART>S-Video çevirici yardımıyla, AverTV cihazın S-Video girişine aktardım. Cihazın VGA çıkışından da LCD monitöre görüntü aktarımı yaptım. Sonuç tatmin edici (RF çıkışından fersaf fersah iyi); ancak görüntüde çok ufak bir titreme mevcut. SCART kablosunu kısaltmayı deneyeceğim bakalım, o da olmazsa, hiçbir çevirici kullanmama gerek bırakmayacak bir DIN>S-Video kablo yapmaya çalışacağım.

vxy6owd.jpg

1kvyv69.jpg

SEP, wazzap, Squall and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10