En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

57 minutes ago, Najaz said:

Commodore 128D'nin DIN Video çıkışından LCD monitöre görüntü alabilmek için, DIN>SCART kablo ve AverTV Box W7 aldım.

C128D'den gelen görüntü sinyalini, SCART>S-Video çevirici yardımıyla, AverTV cihazın S-Video girişine aktardım. Cihazın VGA çıkışından da LCD monitöre görüntü aktarımı yaptım. Sonuç tatmin edici (RF çıkışından fersaf fersah iyi); ancak görüntüde çok ufak bir titreme mevcut. SCART kablosunu kısaltmayı deneyeceğim bakalım, o da olmazsa, hiçbir çevirici kullanmama gerek bırakmayacak bir DIN>S-Video kablo yapmaya çalışacağım.

Amiga 500'ün modülatörü bozulduktan sonra "Amiga'yı kolay yoldan LCD monitöre nasıl bağlarım?" diye düşünüyordum ama bi türlü fırsat bulamadım. Bu yöntem belki bende de işe yarar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elgato StreamDeck XL. 

https://www.elgato.com/en/stream-deck-xl

images?q=tbn:ANd9GcTsZhByWOosRI16ZUtq3Ov

Sirket bunu Twitch, YouTube vs. streamer'larina yonelik bir urun olarak satiyor ama yanilmayin, temelde tamamen programlanabilir LED ekranli bir makro klavye denebilir. Bir suru programci, tasarimci vs. gunluk is akislarini kolaylastirmak icin kullaniyormus, ben de bir deneyeyim dedim. Gercekten cok yararli bir seymis. Bir suru buton ve makro tanimladim, bir ton isi tek tusla vs yapiyorum. Linux icin official uygulamasi yok ama biraz ugrasla calistirmak icin gerekli yazilim, scriptler vs. var. Hatta sanirim evdeki her bilgisayarim icin bir tane alacagim. Kesinlikle tavsiye ederim.

yarimpower and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, SEP said:

Amiga 500'ün modülatörü bozulduktan sonra "Amiga'yı kolay yoldan LCD monitöre nasıl bağlarım?" diye düşünüyordum ama bi türlü fırsat bulamadım. Bu yöntem belki bende de işe yarar.

Daha önce SCART>HDMI dönüştürücüye HDMI>VGA dönüştürücü takarak denemiş ancak düzgün görüntü alamamıştım. Siyah/beyaz ve çok kötü bir görüntü veriyordu bu ikili. Daha sonra TV Box'lar geldi aklıma ve neden olmasın, diyerek bir deneyeyim dedim. Sonuç müsbet.

Dolap, Zebramo gibi mecralara bakabilirsin bu TV box cihazları için. Bendekini Dolap uygulamasından 50 liraya aldım geçen hafta. Çok uygun fiyatlar denk gelebiliyor zaman zaman. Pratikte pek kullanım alanı kalmadığı için insanlar üçüne-beşine bakmadan elden çıkarıyorlar cihazları.

wazzap and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IMG-20210529-113157.jpg

IMG-20210529-113142.jpg

2017 ipad pronun gerek hızından gerekse de performansından memnun olsam da artık pili miyadını doldurmaya başladığı ve  yeni bir soluk olsun dediğim için tablette m1 jenerasyonuna adım attım. Bu da bir 4-5 yıl götürse yeter.

MilesTeg, wazzap, TatanQa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine
teşekkürler. Ben 11 inch modelini aldım. Miniled olan 12.9 inch model. Açıkcası o kadar büyük, ağır ve pahalı bir tablet almak istemedim. Ama eminim ki oled'e yakın bir siyah başarımı veriyordur.
İlk izlenimlerim, özellikle hız ve batarya süresi açısından ipad pro 2017 den çok daha önde. Ancak ekran açısından gözle görülür bir fark yok.

Edit: 

ipad proyu, Huawei P40 Pro için aldığım Eviciv Lapdock cihazına usb type c kablosu ile bağladım. İpad ekranını, touchpadi, klavyeyi ve hatta lapdock’daki microsd kart okuyucuyu kullanabiliyorum ancak Lapdock’daki dokunmatik ekran bu ipados sürümü ile çalışmıyor. Haziran başında duyurulacak yeni IpadOS sürümü ile 2 harici ekran bağlama özelliği ve harici dokunmatik ekran özellikleri de gelirse bayaa iyi bir çözüme dönüşecek gibi.

0-FFAAA72-1699-466-B-A3-E1-EE49-A057-C66

9-E5-F3146-A374-43-F5-B08-D-EDB77-B0-ADD

Coppermine tarafından düzenlendi
TatanQa, RFID and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fotoğraf makinamı tripoda daha kolay söküp takabilmek için Arca Swiss standardında üretilmiş QR (Quick Release) aparatlar aldım. Bu aparatlar sayesinde, özellikle birden fazla tripod kullanıyorsanız fotoğraf makinanızı bir tripoddan diğerine taşımak oldukça hızlı ve kolay hale geliyor...

Sony a6000 makina için özel olarak üretilmiş olan Ayex LPS-A6000, makinanın alt kısmındaki tripod bağlantı yuvasına vidalanıyor. Aynı zamanda ergonomik bir grip görevi gören ve tutuşu da iyileştiren bu plaka sayesinde, makinayı hem yatay hem dikey konumda Arca Swiss uyumlu tripod başlıklarına bağlayabiliyorsunuz. Makinayı tripoda bağlamak için, tripod başlığının arka kısmında bulunan vidayı gevşetip sıkmanız yeterli oluyor.

LPS-A6000 makinaya takılıyken, alt kısımdaki pil ve hafıza kartı kapağı ile sol yandaki HDMI ve USB girişlerini kapatan kapak rahatça açılıp kapanabiliyor. Ayrıca LCD ekranın hareketine de mani olmuyor. Bu yönüyle sürekli makinanın üzerinde takılı olarak kullanılacak şekilde tasarlanmış.

ftd068t.JPG

n9zuh5r.JPG

mmia31n.JPG

h7ptwum.JPG

w6fhsou.JPG

Eğer tripodunuzun başlığı Arca Swiss uyumlu değilse, ayrıca satılan bir adaptör edinerek tripod başlığınıza takabilirsiniz. Elimde Velbon marka, 30 yaşında kaliteli bir video kamera tripodu vardı ve tripod başlığına vidalanan bir QR aparatı alarak Arca Swiss uyumlu hale getirdim. Amazon TR'nin aracılığında Hong Kong'tan satış yapan bir satıcıdan aldığım ürün, kargo&gümrük gibi ekstra bir ücret ödemeden 6 günde kapıma kadar geldi. Üzerinde 3 farklı konumda su terazisi de bulunan bu aparatı kullanarak, eski tripodunuzu yeniden hayata döndürebilirsiniz :)

3vpaipm.JPG

qqsrbnd.JPG

basdz0l.JPG

fpgi7gh.JPG

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Siemens WG42A1XVTR çamaşır mak. 4.350 tl
Magbox Pluton S Full Hd Uydu Alıcısı 125tl
Henüz ikisi de gelmedi.
Bir de şu alttaki ayakkabıyı aldım Boyner'den.
9tuj13p.png
Spor ayakkabı fiyatları cep yakıyor. Şansımı denedim.
Eğer numarası uyarsa bir de şu alttakini sipariş edeceğim sanırım
.rual1wi.png

TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Laptop’daki eski m.2 sata 256 gb ssd’yi değerlendirmek için aliexpress’den bir ssd kutusu aldım. Hızı ve genel kalitesi tatminedici. 6gbs destekliyor da benim hdd o kadar hızlı değil bildiğim kadarıyla. Yinede 4,5 gb dosyayı ipad pro’ya ve p40 pro’ya 18 saniyede aktarabildi. Bence gayet yeterli.

E2-E5-DF8-A-7412-4-CEB-B855-45139-D97-E0

AC0-A1-DC3-8-FD9-4-B54-9-E98-1-C853-B556

Najaz and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 29.05.2021 at 19:07, Altan Yoklar said:

Bir de şu alttaki ayakkabıyı aldım Boyner'den.
9tuj13p.png
Spor ayakkabı fiyatları cep yakıyor. Şansımı denedim.
Eğer numarası uyarsa bir de şu alttakini sipariş edeceğim sanırım
.rual1wi.png

İkinciyi de aldım , ikisi de geldi , güzel kaliteli ayakkabılar . Bir nike değil, dolgu taban zaten , sahte, kopya kötü işçilik ayakkabı değiller. Fakat numara tutmadı ikisini de iade ettim  , tam giydiğim numaradan sipariş verdim onlar da yarın geliyor. Siyahta numara bulamadım grisini aldım. Kalın taban kış aylarında rahat rahat giyilir. ek: Bu siyah spor ayakkabı falan değil bildiğimiz bot. Karda yağmurda çamurda giyilecek bir ayakkabı. Gerçi gri olanın da tabanı ağır ve sert. 
Lumberjack olanın bir de siyahını da almayı düşünüyorum zira sonsuza yükseliyor fiyatlar.
.
Magbox pluton s uydu alıcı da güzel çıktı. Uydudan pek anlamıyorum , kanal geçişi canavar gibi geldi bana. Next aldım 300 liraya 1.5 senede menü görüntüsü bozuldu, çalışmasında ya da görüntüsünde bir bozulma yok ama menü ayar kısmı-on screen display denen kısmı bozuk görüntüleniyor.
 Magbox'ı beğendim 125 liraya güzel ürün. 

On 03.06.2021 at 11:05, RFID said:

Youtube ve Telegram için indirimden ek monitör aldım. Samsung IPS 22''. 
53qdhb6.jpg

Model , fiyat nasıl? İnceleme bekleriz.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Altan Yoklar said:

Model , fiyat nasıl? İnceleme bekleriz.

Samsung 22" T35F Flat IPS freesync 75Hz
Monitor özellikleri: https://www.samsung.com/hk_en/monitors/flat/led-monitor-with-borderless-design-22-inch-lf22t350fhcxxk/#specs

Monitörü yan ekran düşünerek aldım 3. ye gerek oldu. Genel olarak güzel,  kötü yanı ayarlanabilir ayaklı değil, monitörün altına zımbırtı koymak gerekiyor ki bu almamak içinde bir neden.
Onun dışında görüntü güzel akıcı 200cd yeterince güçlü, ufak ebatından mıdır nedir 250cd 27'''den daha parlak göstermekte. Bir başka önemli husus  joystick ayarlı, ben nedense bu tarza alışamadım. Bağlantı hdmi ve PC-IN , ben DP to HDMI dönüştürücü aldım onunla kullanıyorum diğer slotları dolu ekran kartının.

r45zsf0.jpg

Kısacası ana ekran olarak kullanılmamalı istenileni vermez ama ek ekran için uygun, ben beğendim.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Psikobat said:

Geldi cocumm :) 

https://www.hizliresim.com/hw5wsuy

kaça mal olmuştu ? geriye gittim biraz bulamadım :D Güle güle iyi günlerde kullan. Amazon ispanya 3070, japonya 3080 siparişlerimi iptal etmemiş olsaydı bende de olacaktı :\

allreadydead tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, allreadydead said:

kaça mal olmuştu ? geriye gittim biraz bulamadım :D Güle güle iyi günlerde kullan. Amazon ispanya 3070, japonya 3080 siparişlerimi iptal etmemiş olsaydı bende de olacaktı :\

Teşekkürler, 21,367 hocam :) 

Amazon jp zalim yaa ne fırsatlar yakalamıştım(önceden) banladı hep.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında bile 2k$ altında goremedim acıkcası, hani msrp fiyatı şu kıtlıkta pek bir anlam ifade etmiyor ama gene yuksek tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, Whooosh said:

1200$'lık (10.500TL)  ekran kartına 21.367TL çok değil mi?

olmayan kartın MSRP si olmaz. Eylül 2020den beri piyasadaki talep NVIDIA arzı tarafından karşılanamıyor. Hatta ürünleri listelere bile giremeden bitiyor. Bu durumda middle man denen, kartı piyasadan toplayıp, 2. el satanlar astronomik fiyatlara satıyor. Onlar böyle yapınca sıfırı da MSRP'nin yanına bile yaklaşamıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

900-bisiklet-alet-cantasi.jpg?format=aut

Decathlon Bisiklet Alet Çantası 900 - 710₺

1800449_default.jpg?format=auto&quality=

Miranda 22-32-44t, 175mm, aluminyum & çelik, square taper crankset  (aynakol) - 240₺

1635197_default.jpg?format=auto&quality=

Microshift 11-36t cassette (ruble)

İşte bu teknolojiler sayesinde daha önceden 11-34t ruble ve 26-48t aynakol oranlarına sahip hibrit bisikletimi tam bir GOAT haline getireceğim! (Greatest Of All Time & the animal goat; both literally & metaphorically) :lol:

wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

22-32-44t ve 11-36 bence çok verimli olmamış.

22- 36 ile römork çekerim.Tork muazzam ama çok fazla boşa çevirirsiniz.

11-25 gibi birşey ara dişlilerin kullanım oranını artırırdı.

Ben eskiden rubleyi bozup araya 16 tek dişli alırdım mesela.15 ağır 17 hafif gelirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

22-36 zaten saçma sapan eğimdeki, başka malzeme ile mümkün olmadığı için, arnavut kaldırımı ile yapılmış yollar gibi zorlu şartlar için. Hep dağ bisikletlerinde görüp imrenirdim fakat o dağ bisikletlerinde aynakol 22-30-40 gibi değerlerde olduğu için 40-11 kombinasyonunun yavaş kalacağını, yokuş aşağı pedal çevirmeyi sınırlandıracağını düşünürdüm. 22-32-44 ile 26-36-48 ve 22-32-40 arasında, orta yollu ve her iki orandaki aynakolun üstün özelliklerini büyük oranda içeren bir seçim yapmış oldum. Bence ara dişlilerin kullanımı konusu daha çok yol bisikletçilerini ilgilendiren bir konu olarak görüyorum keza artık dağ bisikletleri 10-12 vites 11-51t ruble ve 32t tek yaprak aynakolla geliyor. Benim yaptığım kombinasyon her halükarda daha çok seçenek verecektir ve benim kullanım amacı olan günübirlik 32-90 km arası bisiklet turları için, bisiklet yüklü iken bile, hızsa hız, torksa tork yani her şartta yeterli olacaktır. Diğer durumlar için zaten Nexus 8 göbek vites ve Gates carbon belt drive (kayışlı) Ghost square Urban 5.8'im var.

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, Peregrine said:

22-36 zaten saçma sapan eğimdeki, başka malzeme ile mümkün olmadığı için, arnavut kaldırımı ile yapılmış yollar gibi zorlu şartlar için. Hep dağ bisikletlerinde görüp imrenirdim fakat o dağ bisikletlerinde aynakol 22-30-40 gibi değerlerde olduğu için 40-11 kombinasyonunun yavaş kalacağını, yokuş aşağı pedal çevirmeyi sınırlandıracağını düşünürdüm. 22-32-44 ile 26-36-48 ve 22-32-40 arasında, orta yollu ve her iki orandaki aynakolun üstün özelliklerini büyük oranda içeren bir seçim yapmış oldum. Bence ara dişlilerin kullanımı konusu daha çok yol bisikletçilerini ilgilendiren bir konu olarak görüyorum keza artık dağ bisikletleri 10-12 vites 11-51t ruble ve 32t tek yaprak aynakolla geliyor. Benim yaptığım kombinasyon her halükarda daha çok seçenek verecektir ve benim kullanım amacı olan günübirlik 32-90 km arası bisiklet turları için, bisiklet yüklü iken bile, hızsa hız, torksa tork yani her şartta yeterli olacaktır. Diğer durumlar için zaten Nexus 8 göbek vites ve Gates carbon belt drive (kayışlı) Ghost square Urban 5.8'im var.

Kullandıktan sonra yine yorumlarsanız sevinirim.Selamlar..

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye