En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Epeydir dag bisikletine hafif ve genis bir jant seti bakiyordum. Gonlum yeni cikan duke lucky sls3 cemberlerdeydi ama 1400 den baslayan maliyet ve 2 aydan uzun bekleme suresi yuzunden vazgectim.

Onlarin yerine aslan gibi cin cemberlerinden set toplayan yerel bir dukkandan aldim. 

Carbon, 28mm ic genislikte cemberler, 320gr

Dt swiss 180exp gobekler ve aerolite teller.

1250gr civari diyor ama bakalim donunce tartacagim.

Su anki setim 1550gr ve 22.5mm oldugundan epey fark olacaktir. Artik gelsin maratonlar gitsin komlar.

DSC01233.jpg

kaptanpedal tarafından düzenlendi
TatanQa and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, Peregrine said:

Biraz önceki post'ları okudum ama matematik problemi gibi bir sonuç çıktı. Ortalama TR fiyatı kaçtı, siz kaça aldınız? Net yazarsanız daha aydınlatıcı olacak.

Amazon DE satış fiyatı 3700 TL. Benim ödediğim rakam kargo&gümrük dahil 1260 TL.

Bu arada diske ihtiyaç duyan biri olursa, her ikimiz için de karlı olacak ortalama bir fiyat belirleyip alışveriş yapabiliriz :D

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 minutes ago, Najaz said:

Amazon DE satış fiyatı 3700 TL. Benim ödediğim rakam kargo&gümrük dahil 1260 TL.

Bu arada diske ihtiyaç duyan biri olursa, her ikimiz için de karlı olacak ortalama bir fiyat belirleyip alışveriş yapabiliriz :D

Askerden yeni geldim, helal 1.265 telem var. IBAN gönder anlaşalım kardeş.  :baba:

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 dakika önce, Whooosh said:

Bilgisayarda çalışıyor mu?

Çalışıyor. Hatta USB 3.1 Gen2 desteği varsa saniyede 900 MB okuma/yazma yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Najaz said:

1261 lira verebilirim, senin için de benim için de karlı olur :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SPD pedallarım eskimişken ve alternatif ararken bu Shimano PD-ES600 Ultegra serisi spd pedalları buldum. Yabancı kaynakları da inceledikten sonra aldım geçtim. 

Platformu olması ayağın ön tarafı ve pedal çevresinde de baskı alanını genişlettiğinden daha iyi güç transferinden bahsedebiliriz. Ancak en önemli nokta alan genişlediğinden ayak tabanındaki ağrı-sızı sona erdi. Tabii ki kanalda inceledim :)

shimano-pedal-yol-pd-es600-spd-sl-siyah_

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Najaz said:

Çalışıyor. Hatta USB 3.1 Gen2 desteği varsa saniyede 900 MB okuma/yazma yapıyor.

Kesin bunun bir yerde içinin açıldığı bir video vs. vardır. İçinde standart 2280 m.2 nvme ssd varsa o şekilde de değerlendirilebilir.

Peregrine tarafından düzenlendi
typo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Najaz said:

pcfepjz.jpg

Sipariş verdikten sonra 2 gün içinde teslim edildi. Amazon neredeyse 2500 lira kıyak yaptı bize :)

Amazon Türkiye üzerinden Amazon Almanya siparişleri bu kadar hızlı ve kolay verilebiliyorsa, Türkiye'deki diğer e-ticaret şirketlerinin ruhuna fatiha okuyabiliriz şimdiden.

Geliyor valla. Benim nvme de geldi. En ufak sekme yok, DHL dakik, düzgün çaaaaaaaaaaaaaaat diye getiriyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, infestor said:

nasıl oluyor da oluyor bu? :)

Amazon TR sitesinde listelenen bazı ürünlerin satıcısı Amazon Germany. Fiyata ilave olarak 80 TL gibi bir ücret ödeyerek, kargo&gümrük dahil sipariş verebiliyorsunuz. Bu şekilde listelenen birçok ürün, Türkiye'deki satılanlardan çok daha ucuza geliyor. Ödemeyi Amazon TR tahsil ettiği için kredi kartına taksit imkanı da var.

infestor, emre666, RFID and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

JBL Quantum 300 kulaklık

JBL_Quantum_300_Box.png?sw=590&sfrm=png

https://www.jbl.com/gaming-headsets/QUANTUM300.html

Bilgisayarda oyun oynarken kullanmak için çok pahalı olmayan ama utandırmayacak kadar da iyi bir kulaklık bakıyordum. Eve en yakın elektronik mağazasından bu kulaklığı aldım.

Standart 3.5mm analog kablosu ve bu kabloyu bağlayabileceğiniz USB DAC ile birlikte geliyor. Yani ister analog ister USB'den kullanabiliyorsunuz. USB'den bağlarsanız sanal 7.1, ekolayzır gibi fonksiyonlardan yararlanabiliyorsunuz.

JBL_Quantum_300_Product%20Image_Accessor

Ses kalitesi bir "oyun kulaklığı" için bariz iyi. Biraz da kendi yazılımı ile ekolayzır ayarlarını dürtünce jilet gibi oluyor.

Çok konforlu olduğunu söyleyemem ama pratik. Yukarı kaldırdığınızda otomatik sesi kapatan mikrofonu ve sol baş parmağınızla çok rahat erişebileceğiniz ses seviyesini ayarlama tekeri var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair Dark Core RGB Pro SE kablosuz fare aldım.

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Gaming-Mice/Wireless-Gaming-Mice/DARK-CORE-RGB-PRO-SE-Wireless-Gaming-Mouse/p/CH-9315511-NA

-CH-9315511-NA-Gallery-DARK-CORE-RGB-PRO

Uzun zamandır düzgün bir kablosuz fare arıyordum, indirimde görünce artık alayım dedim. G403'ten sonra bu fare çok farklı geldi. Kablosuz oluşunu yok sayarsak ürün kalitesi olarak aralarında bariz fark var (Corsair çok çok daha iyi). Hafif fare kullanmayı sevmediğimden nispeten ağır fareleri tercih ediyorum, bu fare ağırlık olarak tam olmuş diyebilirim (142g). Hem 2,4 GHz hem de Bluetooth olarak bağlanabiliyor, kabloyla da kullanılabiliyor. Şarjı normal kullanımda (RGB aydınlatma açıkken) ortalama 1 hafta kadar gidiyor. Elde tutuşu çok başarılı, G403'teki gibi bi süre sonra yapış yapış olacak türden plastik kısımlar yok. Qi kablosuz şarj desteği var, eğer o tür bir mousepad varsa (bende yok) kablosuz olark da şarj oluyor.

Eksi diyebileceğim nokta iCUE yazılımı. Kullanımı biraz garip, henüz pek alışabildiğimi söyleyemem. Arayüz karmaşık, mesela makro ayarını kaydetmek için menü menü gezmek gerekiyor. Bir sorun da kablosuz alıcının takılı olduğu USB portun yanına başka bir şey takıldığında bağlantı kesilmeye başlıyor. Eğer kasadaki portlar çok doluysa sorun olabilir.

9/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/22/2021 at 10:21 PM, MilesTeg said:

Ben de şundan aldım:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07M64QXMN/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Tabii hemen artırmışlar fiyatını. Bana vergi dahil toplam maliyeti 1.279 TL oldu. Vermişler bile kargoya. Umarım sağlam gelir.

Benim NVMe geldi geçen hafta. 5 gün falan sürdü toplamda. Çıkış yeri İspanya. 

Performans harika, ısınma sorunu yok, fiyat da Türkiye'ye göre çok çok iyi. Bir de üzerine ayrı bir güzellik yaptı Amazon. "Kargoya geç verildi" diye kargo ücreti olan 79 TL'yi iade edeceklerine dair bir mail geldi. Ne diyebilirim bilmiyorum.

Bizimkiler bu kafayla daha çoook ağlarlar. Adamlar başka ülkeden gönderdikleri ürünü bana daha ucuza verebiliyor. Arkasında da Amazon güvencesi var.

Hatta fiyatı çok olmasına rağmen bizdeki piyasasının altında olması yüzünden aşağıdaki ürüne bile gözüm kaydı. İçimden bir ses "Al Amazon'dan, burada bir iki bin üzerine satarsın" diyor.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B095X51RHY/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3O5TP4R0OZYXZ&psc=1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, TiesTorN said:

amd 5800x aldım. artık bu da bir 10 sene gider heralde.

AMD işlemciler çok ısınıp yanıyormuş diyorlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Commodore 128D'ye microSD karttan oyun-program yükleyebilmek için SD2IEC aparatı aldım.

Bu aparat üzerinde bir microSD kart okuyucu barındırıyor. Commodore 64/128'in arkasındaki kartuş yuvasına takılıyor ve seri port çıkışından güç alıyor. microSD kartın içindeki bir dosya yöneticisi sayesinde, kartta kopyaladığınız oyun-program imajlarını bilgisayara yükleyebiliyorsunuz.

SD2IEC aparatını, 3D baskı kutusuyla birlikte CGTR forumlarındaki bir arkadaştan 250 TL'ye satın aldım. Bu arkadaş hem aparatı hem kutusunu üretip satıyor. İhtiyaç duyan varsa iletişim bilgilerini paylaşabilirim.

ipukg46.jpg

brj3isy.jpg

djc7qz2.jpg

Ah unutmadan... Microsoft Press'in 1991 basımı Computer Dictionary sözlüğünü de aldım :)

rgq68l4.jpg

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler
18 minutes ago, Najaz said:

Commodore 128D'ye microSD karttan oyun-program yükleyebilmek için SD2IEC aparatı aldım.

Bu aparat üzerinde bir microSD kart okuyucu barındırıyor. Commodore 64/128'in arkasındaki kartuş yuvasına takılıyor ve seri port çıkışından güç alıyor. microSD kartın içindeki bir dosya yöneticisi sayesinde, kartta kopyaladığınız oyun-program imajlarını bilgisayara yükleyebiliyorsunuz.

SD2IEC aparatını, 3D baskı kutusuyla birlikte CGTR forumlarındaki bir arkadaştan 250 TL'ye satın aldım. Bu arkadaş hem aparatı hem kutusunu üretip satıyor. İhtiyaç duyan varsa iletişim bilgilerini paylaşabilirim.

ipukg46.jpg

brj3isy.jpg

djc7qz2.jpg

Ah unutmadan... Microsoft Press'in 1991 basımı Computer Dictionary sözlüğünü de aldım :)

rgq68l4.jpg

Ooooo, Quickshot mı o? 🤤

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan 43" LG tv aldım.
LG 43LM6300PLA
1920x1080.
Kalın kasa , o incecik televizyonlardan değil. 
En ucuzu bu sanırım. 
3.869 lira.
Ips olsun istedim ama va panel. Yorumlarda görüş açısı problemi yok deniyor. Göreceğim.
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07R1DJGHV/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

Amazonun kendisi satıyor , umarım iade vb durumları olmaz.
Adem Helvacı tüketici şikayetleri izleye izleye paranoya oldum iyice.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi mi stick bağlayacağım , uydu, wi-fi hiç kullanılmayacak.
.
Ek:
LG servisi benden ücret talep edecek mi acaba?
Duvara montaj falan yok gelsin kutuyu açsın çatlak patlak yok çalışır durumda olduğunu göstersin garanti belgemi versin yeter benim için.
.
Güncelleme
MNG kargo bu sefer de şaşırtmadı , evde bulamadılar ve şubeden aldım.
Kutunun 2 tarafında da karton hasarlıydı.
Tv'nin arka tarafına gelen kısım:
fna9412.jpeg
.

Alttaki de ön - panel kısmındaki hasar
qk43sg8.jpeg
.
Öndeki darbe kartonu geçmemişti , arkadaki için de parmağımla tv'nin arkasını kontrol ettim çizik vs. yoktu naylon da yırtılmamıştı.
Şubede o halde kendimi de içeren bir iki resim çekip eve getirdim.
Servis geldi , kutuda panele gelen kısımdaki hasarı incelediler sonra açtılar ,bir problem çıkmadı. 
Ama tv tırt çıktı. Renkler bir garip sanki sarı ağırlıklı biraz ayar yapıp düzeltmeye çalıştım.
Hafif soluk bir perde var gibi ekranda.VA panelin doğası gereği olabilir ya da ucuz bir va panel olduğu için sanırım . Doğal keskinlik yok gibi.Bir karmaşa hakim.
Yorumlarda budget tv yazmasından anlamalıydım.
İşletim sistemi eski lg televizyonumdan daha iyi - netflik daha performanslı çalışıyor.
Ses idare eder.
O parayı kesinlikle haketmeyen (3bin8yüz tele) bir tv bence.
Bir de 43" ufacık kaldı, 49 olabilirmiş.
Neyse bu dert de bitti gitti.
ek:2 Biraz ayarla renkler görüntü toparladı. Çok kötü değil ortaüstü / iyi bir görüntüsü var 
Şimdilik görüş açısı sorunu en büyük sorun. Görüş açısı belirtildiği gibi dar. İzleyen memnun odaya girip yandan tv'ye bakan ben memnun değil. 

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok