En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

nj3an8w.jpg
.

https://www.koctas.com.tr/mac-allister-polisaj-makinesi-mss-p1010-tmc/p/2000024581

.
Esas halı yıkamak için aldım. 
Geçen ay bu aletler için halı yıkama fırçası almıştım ,
https://www.ziraishop.com/hali-yikama-fircasi-ve-firca-matkap-aparati-urun18370.html
onu matkap ile balkonda halı yıkayarak denedim , sonuç başarılı çıkınca Koçtaş'tan aldım polisaj makinesini.
Duşakabin teknesini parlatmayı düşünüyorum, kolay lekeleniyor . 

MilesTeg and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

Bizim burada metrekaresi 5 TL'den halı yıkıyorlar.

Burada da yıkıyorlar , fiyatını bilmiyorum en son pandemi öncesi vermiştim halıları. 
Benim gibi yıkayamaz onlar , tahta gibi sert pis ve uzun tüylü kallavi bir halıydı bu (duvardan duvara halıdan kesip overlok yapmıştık kenarlarına) , altında  ketenkenevir gibi kalın dokuma var .
Üstünü temizlemeye zaten çok emek harcayacağım altını baştan savma yapmayayım diye önce altını-tersini yıkadım halının sonra üst kısmını yıkadım. 
En son vernelle geçtim pambık gibi (gerçekten pamuk gibi) oldu.

Yalnız alet ağır ve çok sağlam gövdeli.
Resimde fırçanın takıldığı siyah kısım kalın döküm metal.
Çalışırken de motordan çok kuvvetli hava çıkıyor.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yol bisikletnin yanına , dağ-taş , bozuk arazi keyfini de kaçırmamak için Carraro Force 970 aldım . İkincel fiyatına neredeyse sıfır aldım bayiinden.

Artık farklı ve yol olmayan yerlere de girebilirim.

n5zwe28.jpeg

TatanQa tarafından düzenlendi
JardeL, wazzap, Peregrine and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Suntour maşa var, bisikletin üzerinde gelen Zoom'dan 10x falan daha iyidir yani. Zaten downhill yapmayacağı için günübirlik turlara fazlasıyla yeter, üstelik gidondan kilitleme rahatlığı var. Zaten yol olmayan yerlere girmesini sağlayacak olan MTB teker ve lastikleri olacaktır. MTB janrası ilk çıktığında amortisörü yoktu zaten. :) Asıl mesele teker kalınlığı ve vites oranları daha ziyade, adam yol bisikletinden geçtiği için her şekilde asfalt dışı çok rahatlatacaktır. 3000₺'ye alınmış fiyat/performans zirvede bir makine zaten, yoksa parayı kamyonla dökse RockShox, Manitou air maşalar akardı tabi...

Peregrine tarafından düzenlendi
ekleme
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/22/2021 at 0:37 PM, Coppermine said:

Huawei P40 Pro ile birlikte gelen 40W şarj cihazı gayet iyi olsa da malesef Apple'in kabul ettiği şarj standartları ile tümüyle uyumsuz. Hızlı şarjı geçtim, en yavaş modda dahi şarj etmiyor. Hal böyle olunca laptop çantasında rahatça taşıyabileceğim, Iphone (şirket telefonu), ipad pro, Huawei P40 Pro ve olmuşken de Şirket laptopunu sorunsuzca şarj edebileceğim bir adaptör arayışına giriştim ve Baseus 120W Quick charger da karar kıldım. Adaptör az önce geldi ve sıcağı sıcağına denemeye başladım. Adaptörün çıkış standartlarını ve Huawei'nin adaptörü ile olan boyut kıyaslamasını sizlerle de paylaşayım istedim. Gayet rahat taşınabilecek boyut ve ağırlığı var. P40 Pro'yu super fast charge ikonu ile şarj etse de ekranda 40W yazmıyor. Muhtemelen Huawei'nin 40W standartını desteklemese de, diğer hızlı şarj standartlarını destekliyor gibi. Ipad Pro, P40 Pro ve IBM laptopu aynı anda şarj edebiliyor. Tuzlu fiyatını bir kenara bırakabilirseniz, almayı düşünen arkadaşlar için ilk intibam olumlu diyebilirim.

5606-AD0-C-B305-483-F-9-A26-F7-A22321862

FA3-D0056-1-EA9-4-D9-D-8-D08-A22-D5264-D

FCAF8-DF3-976-C-4577-AE72-A82-DAABF9917.

30812137-47-E6-43-E2-9730-7-B192-DA39119

Hocam selam. Bu urunu nerden aldiniz? 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gittim 1 milyoncudan plaj şemsiyesi aldım ebatina bakmadan. "Biraz" uzunmuş. Arabanın bagajına sığmıyor. Kendi kendimi kazikladım 😕

200 lira girdi

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Aliexpress’de ve Amazon’da satılıyordu ancak fiyatları biraz yüksek 50-60 Euro seviyesinde. Ben kendisine 2 tane alıp birini hiç açmadan satan bir kullanıcıdan 30 Euro’ya satın almıştım.

Bu gün bu şarj cihazı için satın aldığım yine Baseus marka 2 adet şarj kablosunu da birlikte deneyimledim. Bu kabloların güzel yanı üzerinden geçen gücü watt cinsinden gösterebilmeleri. 2 kablodan birisinin iki ucu da type c (1 metre), diğerinin ise bir ucu type a diğer ucu type c (2 metre) Type c olan kabloyu Baseus'un 40W taşınabilir bataryasına, type a olan diğer kabloyu da Huawei P40 Pro’ya takarak şarj denemelerinde bulundum. Gayet tatminkar duruyorlarsa da P40 Pro’yu 40W şarj edemiyor, en fazla 22,5W şarj gücüne kadar çıkabiliyor. Zaten şarj cihazının type A portu en fazla 30W destekli olduğundan Huawei’nin kendi adaptörü ile de denedim ancak yine 40 Watt’a çıkamadı. 

Kabloları şu linkten satın aldım https://a.aliexpress.com/_uYWlad

F165-F970-A94-B-4-D63-BD1-E-893-B776-B2-

Coppermine tarafından düzenlendi
JardeL and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz yok hocam, mesajda dedim ya 2 kablo var biri type c-type c, diğeri type a-type c. Her iki kablonun da diğer uçları yukarda paylaştığım Baseus 120W şarj cihazına bağlılar 🤓

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/31/2021 at 00:28, Najaz said:

Güle güle kullan. Ama o maşa ile asfalt yoldan pek çıkma istersen :)

On 7/31/2021 at 01:58, Peregrine said:

Suntour maşa var, bisikletin üzerinde gelen Zoom'dan 10x falan daha iyidir yani. Zaten downhill yapmayacağı için günübirlik turlara fazlasıyla yeter, üstelik gidondan kilitleme rahatlığı var. Zaten yol olmayan yerlere girmesini sağlayacak olan MTB teker ve lastikleri olacaktır. MTB janrası ilk çıktığında amortisörü yoktu zaten. :) Asıl mesele teker kalınlığı ve vites oranları daha ziyade, adam yol bisikletinden geçtiği için her şekilde asfalt dışı çok rahatlatacaktır. 3000₺'ye alınmış fiyat/performans zirvede bir makine zaten, yoksa parayı kamyonla dökse RockShox, Manitou air maşalar akardı tabi...

Gerçi @Peregrine cevaplamış ama ben yine de kısa özet geçeyim ... Bu 1 aylık bisikletin üzerindeki dandiridundiri zoom maşa cortlayınca alan kişi düşüyor sağa doğru sağ elcik köşeden yırtılmış , arka aktarıcı plastik yüzeyinde de çizikler var ama önemsiz. Neyse carraroya gönderiliyor , maşa hatasından kaynaklı olduğu için kıyak olsun diye Suntour XCM 15 gidondan kilitli maşa takılıp gönderiliyor , elcikler değiştiriliyor . Alan kişi gıcık kapmış bir kere param da param diye yanıyor... veriyorlar parasını tabii.. bisikleti de 3530₺ liste fiyatından 3k ₺ ye bırakınca ve garanti başlangıcını benim aldığım tarihle hazırlayıp tekrar fatura kesince , extra daha iyi maşalı almış oluyorum... 

Zaten downhill değil , nerde bulayım öylesini.. dağlık , taşlık , abartısız arazi yollarına gireceğim hepi topu bu yani :)

(e tabi bir de çadırlı-matlı-kamplı tur yapmaya çıkarsam bu bisikletin oranları biçilmiş kaftan) .. Peregrine 'ye çok teşekkür bu arada , bisikletforum 'da mtb arayışı başlığından bana mesaj atıp doğru yönlendirdi... !:alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, TatanQa said:

kıyak olsun diye Suntour XCM 15 gidondan kilitli maşa takılıp gönderiliyor

Suntour her halükarda Zoom'dan iyidir, lakin sen yine de bana kulak ver. Çok fazla zorlama o maşayı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 dakika önce, Najaz said:

Suntour her halükarda Zoom'dan iyidir, lakin sen yine de bana kulak ver. Çok fazla zorlama o maşayı...

Yani tabii Suntour da ahım şahım bir ürün değil , Zoom 'dan bir-iki tık daha eli yüzü düzgün. İlerde denk gelince sağlam ve daha hafif bir maşayla değiştirilir geçilir.. Giriş seviyesi bir MTB için fena değil , bir de ön arka aktarıcılar M2000 Altus , eh yine Tourneyden bir tık iyi.. Asıl önemlisi , aynakol ve ruble oranları .  11-36 ruble , 40-30-22 aynakol fena değiller. Göbekler de shimano kullanılmış fh-tx505 , idare ederler. Tekerler monster truck gibi geliyor yol bisikletinden sonra , Impac 29x2.10 Smartpac markası (schwalbe çakması deniyor) .

Bir de nedense ekleme ihtiyacı duydum... Yol bisikletimin yeri apayrı , o başka bir dünya , MTB başka bir dünya.

Sırada katlanır bisiklet var , onu da daha büyük eve taşınınca İnşallah.. artık katlansa bile koyacak yer kalmadı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, Najaz said:

Samsung HMD Odyssey+ VR set ile Half Life - Alyx'i aldım.

Söylemek istediğim tek şey şu: 4K imiş, ray tracing'miş, geçin bunları... Oyun deneyiminizi temellerinden sarsmak istiyorsanız, VR set ile Alyx oynayın...

Pics or didn't happen! :icon_twisted:

yarimpower and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI Katana GF66 11UC

1024.png

11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.3-4.6 GHz (8-16)

NVIDIA® GeForce RTX 3050 Laptop GPU, 4GB GDDR6

16gb DDR4 3200 (8+8)

512GB Kingston NVME SSD (+ 2.5"  boş sata slot)

15.6" 144hz IPS ekran

https://www.msi.com/Laptop/Katana-GF66-11UX/Specification

Masaüstü bilgisayarımdaki GTX 1060 bozulunca ekran kartı arayışına girdim makul fiyata bir ekran kartı bulamadığım için gidip uygun fiyata oyun oynayabileceğim bir laptop aldım. 

Denediğim bütün oyunları sorunsuz çalıştırıyor, fps olarak 1060 6gb'dan kat kat iyi sonuç veriyor. Tek sıkıntı kafa ütülüyor ve bazı oyunlarda 4gb vram nedeni ile grafik ayarlarını kısmam gerektiği uyarısını alıyorum, onun dışında gayet temiz çalışıyor.

Artık ekran kartı fiyatları normal seviyeye düşene kadar bununla idare edeceğim.

Coppermine, Omfs and Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5.08.2021 at 23:45, Najaz said:

Samsung HMD Odyssey+ VR set ile Half Life - Alyx'i aldım.

Söylemek istediğim tek şey şu: 4K imiş, ray tracing'miş, geçin bunları... Oyun deneyiminizi temellerinden sarsmak istiyorsanız, VR set ile Alyx oynayın...

"Çok pahalı" dır o... :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin dilinden düşmeyen soundcore q10 kulaklıktan aldım. Harbiden kulakta subwoofer gibi ve 13 gündür kullanıyorum ancak %30 a düştü bataryası güzel alet çok satmasına şaşmamak lazım ayrıca bağlantısı kusursuz kopmuyor yada çıt pıt sesler olmuyor.

Birde monitörü tutmaya kesin karar verdikten sonra ayak aldım pivot vs için:

95ae4297-85ac-40df-b32a-f039f74b7a99.jpg

975578a7-e946-4c18-a949-2f007a740a6c.jpg

Squall tarafından düzenlendi
wazzap, quad, TatanQa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Squall said:

Herkesin dilinden düşmeyen soundcore q10 kulaklıktan aldım. Harbiden kulakta subwoofer gibi ve 13 gündür kullanıyorum ancak %30 a düştü bataryası güzel alet çok satmasına şaşmamak lazım ayrıca bağlantısı kusursuz kopmuyor yada çıt pıt sesler olmuyor.

Birde monitörü tutmaya kesin karar verdikten sonra ayak aldım pivot vs için:

Monitör için pivot malzeme iyiymiş  - linki var mıdır ?  Özellikle evden çalışırken monitörü sağa sola vs. çekebilme iyi olurdu..

Birde Soundcore q10 'u oyunda deneme şansın oldu mu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok