En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Benim de Cynosa v2'ye gözüm kaymış halde ama şu sıralar ölücü modda olduğum için biraz daha ucuzlasın istiyorum. :D

5 hours ago, RFID said:

qthmxpr.jpgadrko5u.jpg

İndirimden klavye edindim. Membran HyperX Alloy Core 

Bu klavyeye de bakmıştım bi ara, tek sorunu per-key aydınlatma olmaması. Bölgelere bölmüşler aydınlatma işini. Onun dışında hiç fena değil, tepe tepe yazın. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony'nin USB üzerinden PC'ye bağlanabilen ve bu şekilde müzik kaydı yapabilen ilk NetMD (MiniDisc) cihazı: MZ-N1

Bu cihazı, bu kondüsyonda Türkiye'de bulabileceğim aklımın ucundan bile geçmezdi...

pvqwrio.JPG

3gh2rf0.JPG

Solda MZ-N1; sağda ise Sony'nin NetMD cihazların 10. yılı şerefine özel olarak ürettiği MZ-N10. Sanırım dünya üzerinde pek az insanda her iki cihazın da çalışan birer örneği mevcut :)

5xlmo16.JPG

emre666, wazzap, Mono and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, SEP said:

Benim de Cynosa v2'ye gözüm kaymış halde ama şu sıralar ölücü modda olduğum için biraz daha ucuzlasın istiyorum. :D

Bu klavyeye de bakmıştım bi ara, tek sorunu per-key aydınlatma olmaması. Bölgelere bölmüşler aydınlatma işini. Onun dışında hiç fena değil, tepe tepe yazın. :thumbs:

@SEPbu Razera baktım o modele enterı küçük olan bir modeli var birde büyük. Birde bunun kablo koruyucusu HyperX in iyi ve enter tuşu büyük ondan aldım. Evet bölgesel atama var. Ben çok takılmadım ona aydınlatsın yeter. 

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, stardust said:

membran neymiş ya, işkembenin üstüne tuş dizer yazarım daha iyi :zuh:

Mekanik klavye tamamen gereksizlik. Sürekli sorun. Hangi marka olursa olsun bir süre sonra gidiyor. Arıza oranlarında da mekanikler tepe noktada. 
ayrıca bundan 5 yıl öncesine kadar tüm dünya membran kullanıyordu. Ne sıkıntısı varda mekanik ihtiyacı doğdu? Bende kandım kabul ediyorum. Ama geri döndüm membran a. Çok da mutluyum. 

TatanQa and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, jackjoker said:

Mekanik klavye tamamen gereksizlik. Sürekli sorun. Hangi marka olursa olsun bir süre sonra gidiyor. Arıza oranlarında da mekanikler tepe noktada. 
ayrıca bundan 5 yıl öncesine kadar tüm dünya membran kullanıyordu. Ne sıkıntısı varda mekanik ihtiyacı doğdu? Bende kandım kabul ediyorum. Ama geri döndüm membran a. Çok da mutluyum. 

çakma switch'ler kullananlar sorun yaşıyor doğrudur, cherry mx marka switch kullananlarda sorun yok.

aile ve arkadaş çevremde 20 tane bilgisayarın bakımı bende, ister istemez membran da kullanıyorum. kendi klavyemden sonra parmaklağım ağlıyor resmen yazamıyorum.

yeni nesil membran'lar mutlaka iyidir güzeldir de, bir süre sonra sertleşiyor tuşları. kaliteli bir mekanik hala doğru yatırım, şuan benim bilgisayarımın en eski parçası klavye, 5 senedir kullanıyorum daha da en az 5 sene gider.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, stardust said:

kaliteli bir mekanik hala doğru yatırım, şuan benim bilgisayarımın en eski parçası klavye, 5 senedir kullanıyorum daha da en az 5 sene gider.

5 gün sonra bozulacak.

Mono and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Klavyenin kullanımı yeni daha gerçi ama rahat fiyatıda makul olduğundan mekanik almadım switch derdi çok birde gürültülü. Bazı geceler gece kuşu oluyorum. Oyunda fazla oynamıyorum birkaç aydır, o da bir etken oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cherry mx brown switch'li bir klavyede ses sorunu olmazdı, "blue" olanlar gece rahatsız edecek kadar ses yapıyor. cherry daha da sessiz switch'ler çıkarmış fakat brown kendini kanıtlamış durumda...

hayırlı olsun, ben takılıyorum zaten sana. kendim LG evime sokmam diyordum şuan hem monitörüm, hem televizyonum LG.

Klavye de şuan bozulsa yenisi 1500-2000 lira olmuş, ben de uygun bir membran deneyebilirdim Türkiye'den almak zorunda kalsam.

ben bu kaliteli çevre birimleri alırken fiyatlar acıtmıyordu yani corsair K70 alırken çok da düşünmemiştim, şuan bu fiyatlardan almak istemem.

jackjoker and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Everest KB-GX6 membran ışıklı klavyeyi 2 yılı aşkın süredir kullanıyorum ne sertleşme ne başka birşey. Sadece sol ctrl tuşunun siyah boyası silindi biraz , hiç de mühim değil.. 65₺ lik klavye daha ne olsun :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/25/2021 at 0:50 PM, stardust said:

membran'lar mutlaka iyidir güzeldir de, bir süre sonra sertleşiyor tuşları.

Membran'ın sertleştiğini ilk defa duyuyorum.

Elimdeki en eski membran klavye Logitech G13, yılını tam hatırlamıyorum ama ilk çıktığında almıştım wikipedia 2008 diyor çıkış yılına. Sonradan bir tane daha aldım, onu eve koydum eskisini işyerinde kullanıyorum.

12-13 yaşındaki membran klavyenin tuş sertliği hala ilk günkü gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yenisiyle kıyaslama imkanın olsa farkedersin, 10 senelik membran kurumuş ve sertleşmiştir kesinlikle.

benim g15 takoz gibi olmuştu, logitech gibi ürünlerinde leğen plastiği kullanan bir markanın sertleşmemesi imkansız, zaten 10 sene sonra hala çalışıyorsa ufak bir mucize olmuş o noktada üstüne zemzem suyu falan dökülmüş olabilir.

genelde logitech 2-3 sene içinde bozulacak şekilde tasarlar ürünlerini.,

bu markadan klavye dışında, mouse ve kulaklık bile alan insanlar bile var ilginç bir şekikde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 minutes ago, stardust said:

yenisiyle kıyaslama imkanın olsa farkedersin, 10 senelik membran kurumuş ve sertleşmiştir kesinlikle.

Birebir yenisi ile kıyaslama şansı yok, bu modelin üretimi uzun zamandır durdu ama önceki mesajda da dediğim gibi 1-2 sene önce bir tane daha aldım. İkincisini kutudan çıkartalı 1 sene falan oldu herhalde.Muhtemelen üretim tarihleri aynıdır ama ikincisi son 1 seneye kadar kullanılmadı. Aralarında bir fark yok.

Hadi onu geçtim, diyebilirsin ki o da kutunun içinde kurumuş sertleşmiştir. İşyerinde bir tane 2020 model yeni logitech membran klavye buldum. Elle karşılaştırdığımda o da aynı.

Sonra dedim bu iş öyle elle olmaz gittim birkaç tane irice M8 somunlar getirdim ve bu somunları tuşların üstüne üst üste koyarak ağırlık testi yaptım. Eski ve yeni klavye arasında bir fark çıkmadı, ikisinin de bir tuşunun basılması için üstüne 4 tane somun koymanız lazım.

Zaten klavye bundan daha yumuşak olmamalı, yoksa elini üstüne koysan parmak ağırlığından kendi kendine basılır tuşlar, basılmaması için sürekli parmaklarını havada tutman lazım ki o da insanın elini yorar.

Oturdum deney yaptım senin yüzünden. Yanlışsın, kabul et.

Whooosh tarafından düzenlendi
CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanayi Bakanlığı'nın yayınladığı yönetmelikte, dayanıklı tüketim mallarının ekonomik ömrü zaten 7 sene olarak belirlenmiş. Eğer o klavye 10 yıl sonra bile iyi-kötü çalışıyorsa, yok orası sertleşmiş, yok burası yıpranmış diyerek haksızlık ediyorsunuz bence. Zaten uzatmaları oynuyor, biraz insaflı davranın :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizzat g15'i deneyimlememiş olsam uzun uzun yazdıklarının hatrına inanırdım ama malesef g15 rezil gibi olmuştu... hatta sattığım insan itiraz eder geri yollar diye endişe etmiştim.
klavyede mekanik mi membran mı diye tartışmanın anlamı yok, bütçe uygun olduktan sonra mekanik tek tercih olmalı. 

kullanıp kullanmamış olman farketmez o membranın silikonu zamanla sertleşir, "stiff keyboard" diye aratın bütün membran kullananlar bunu yaşar ama bazısı alıştığı için hissetmez.

marka konusunda da logitech'in dandikliğinin eline su dökebilecek tek marka razer'dır heralde.

benim everest, a4tech, monster gibi markalara sonsuz saygım var çünkü kaliteli olmak gibi bir iddaları yok, al işin görülsün, kullan at tarzı şeyler, fiyatları da ona göre uygun.

ama logitech ve razer sanki kaliteli bir mal satıyormuş gibi fiyat çekiyor... kesinlikle parasını hakeden ürünleri yok.

öte yandan şuan corsair, steelseries ve asus çevre birimlerine bakıyorum, ciddi anlamda taş gibiler.

şu BİM'de 219 liraya satıldı diye olay olan Steelseries Rival 3 Mouse merak ettim, aldırdım yurtdışından. kendinden 2 misli pahalıya satılan razer mouselardan çok daha kaliteli, zaten daha kullanmadan hissediyorsun.

razer feci bozdu, logitech ile yarışır dandiklikte. deathadder'ın her versiyonu var elimde, yahu arkadaş hepsinin mi mouse 3 tuşu bozulur çalışmaz, adamlar 5 kez yenilediler aynı kasayı ama gel gör ki aynı sorun hepsinde de var.

arabada pejo neyse, oyuncu ekipmanında da razer o, bütün parayı reklam ve gösterişe harcayıp, teknik ve malzeme olarak  3 kuruşluk ürün yapan bir marka oldu.

benim anlamadığım insanlar bir de bunlardan yüksek meblağlara kulaklık alıyor, yahu kulaklık ciddi iştir. hani ucuz olsa anlarım da öyle paralara razer, logitech kulaklık mı alınır, "hiç mi bir mukayese yapma yetiniz yok arkadaş" diye isyan edesi geliyor insanın.

misal corsair'in K serisi klavyeleri ile adam öldürürsün. razer'ı kutusundan dikkatli çıkarmasan daha açarken kırılıp çatlayabilir. logitech ise zaten %50 ihtimalle bozuk gelmiştir.

neyse çok uzatmayayım, kıyasladan anlayamazsınız, aradaki farkı bilmeyince iyi sanırsınız ama şuan yıllardır mekaniğe alışmış biri olarak membran kullanmak zul gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

k alıyor, yahu kulaklık ciddi iştir. hani ucuz olsa anlarım da öyle paralara razer, logitech kulaklık mı alınır, "hiç mi bir mukayese yapma yetiniz yok arkadaş" diye isyan edesi geliyor insanın.

ben şuraya takıldım. peki ne alınmalı? ne alalım? ve neden? mesela hem oyun oynayan hem müzik dinleyen biri ne veya neler almalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
48 dakika önce, jackjoker said:

mesela hem oyun oynayan hem müzik dinleyen biri ne veya neler almalı.

Beyerdynamic, Sennheiser, AKG gibi, asıl işi kulaklık üretmek olan firmaların kulaklıklarını alın.

stardust and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, Najaz said:

Beyerdynamic, Sennheiser, AKG gibi, asıl işi kulaklık üretmek olan firmaların kulaklıklarını alın.

ben zaten aynı fikirdeyim seninle @Najaz 

ben yıldıztozuna soruyorum. onun seçimlerini merak ettim.

hem oyun için hem de müzik için ne almalı. o ne düşünüyor. hadi oyun için razer alınmaz, logitech de alınmaz. ne alınmalı. ya da müzik için de bildiğim kadarıyla bilindik markaların var. ne alınmalı. 
not: logitech kulaklık kullanıyorum oyun için. defalarca düşürdüm. darmadağın ettim hala taş gibi çalışıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, wazzap said:

@jackjoker hocam bence çalışması ile sesi düzgün/doğru/güzel vermesi aynı şey değil.

oyun oynarken beklentim sesin aşırı kaliteli vermesi değil. işini yapsın, çevresel sesi versin yeterli benim için. zaten oyun oynuyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok