En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

13 dakika önce, jackjoker said:

çevresel sesi versin yeterli benim için.

Oyunu PC'de oynuyorsan Windows 10'da ücretsiz gelen Windows Sonic for Headphones eklentisini aktif hale getirirsen, PC'ye bağlayacağın her çeşit kulaklıkla çevresel ses alırsın.

Bunun bir tık üzerini istiyorsan, 35 TL lisans bedeli ödeyerek hem PC'de hem Xbox'ta kullanabileceğin Dolby Atmos for Headphones eklentisini satın alabilirsin.

Her iki eklenti + iyi bir kulaklık, bilmemkaç kanal çevreleyen ses desteklediğini iddia eden janjanlı oyuncu kulaklıklarından kat be kat daha iyi ses verir.

Altan Yoklar, jackjoker and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bisiklete yatırım yapıyorum gibi oldu sürekli.. :)

3 yıllık RockRider SPD ayakkabım biraz yumuşak yapıdaydı , güç kaybının olduğuna dair sağlam şüphelerim vardı .. Fiyat/performans noktasında ürünleri Aliexpress 'te ararken Decathlon'da Triban RC500 SPD ayakkabılara denk geldim.. 1 adet stokta kalmıştı az biraz uzak bir mağazasında.. Gittim denedim ve aldım..  Fiyat/performans gerçekten de yüksek..

Tanıtımı da elbette kanalımda : https://www.youtube.com/watch?v=mpsuZvFaDO4

roadc-500-ayakkabi.jpg?format=auto&quali

TatanQa tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 dakika önce, TatanQa said:

Bu arada bisiklete yatırım yapıyorum gibi oldu sürekli.. :)

3 yıllık RockRider SPD ayakkabım biraz yumuşak yapıdaydı , güç kaybının olduğuna dair sağlam şüphelerim vardı .. Fiyat/performans noktasında ürünleri Aliexpress 'te ararken Decathlon'da Triban RC500 SPD ayakkabılara denk geldim.. 1 adet stokta kalmıştı az biraz uzak bir mağazasında.. Gittim denedim ve aldım..  Fiyat/performans gerçekten de yüksek..

Tanıtımı da elbette kanalımda : https://www.youtube.com/watch?v=mpsuZvFaDO4

roadc-500-ayakkabi.jpg?format=auto&quali

Ben ayakkabımı 1997 de almıştım.Neredeyse 25 yıldır giyiyorum.İncelemeyi izledikten sonra Decathlon'a gidip bir bakayım hele.Alırım belki..

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/27/2021 at 7:03 PM, stardust said:

o membranın silikonu zamanla sertleşir, "stiff keyboard" diye aratın bütün membran kullananlar bunu yaşar ama bazısı alıştığı için hissetmez.

Google'da "stiff keyboard" diye arattım, bir tane senin bahsettiğin gibi membran klavyenin zamanla sertleşmesi ile ilgili sonuç bulamadım. Çıkan sonuçlar hep mekanik klavyelerle ilgili yada pislikten takılan klavyelerle ilgili.

Bu yanlıştan hala dönebilirsin, henüz çok geç değil. Membran'ın daha iyi olduğunu kabul et artık.

G13 ile G15 aynı klavye, aynı tuşlar aynı yazılım aynı üretim tekniği. G15 5 seneden sonra sertleştiyse G13'de 12 seneden sonra sertleşmesi lazımdı fakat yaptığım ultra bilimsel deneylerin de gösterdiği gibi hiç öyle bir şey yok. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, yarimpower said:

Ben ayakkabımı 1997 de almıştım.Neredeyse 25 yıldır giyiyorum.İncelemeyi izledikten sonra Decathlon'a gidip bir bakayım hele.Alırım belki..

25 yıl epey futuristik :)

Alırsanız onları müzede sergilemek lazım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/22/2021 at 0:31 PM, Whooosh said:

Witcher 3'da 30w/60w karşılaştırma şu şekilde;

Screenshot-0.png

TDP limitini patlattım :D  Şşşşt Nvidia duymasın.

RTX 3050 80w

30/60/80 watt karşılaştırma

Screenshot-00.png

Uzun vadede sonucunu bilmiyorum, 150watt'lık harici adaptör sıkıntı çıkarabilir.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

di2ut4q.jpg
24 Temmuz tarihinde tanesi 34.08 liradan almışım. Orjinal kablolarım sorunsuz çalışıyor yedekte bulunsun diye aldım.
Şu an 21.99.
Kablo çok kalın, uçları estetik ve ince , saçmasapan çıkıntıları yok. 
Orjinal kablodan %5-10 arası yavaş çalıştı diyebilirim. 
Yorumlarda yazıldığı gibi hızın yarıya düşmesi gibi bir sorun yaşamadım.
Kopma bağlantıda kesilme gibi şeyler hiç olmadı.
İhtiyacınız varsa kaçırmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gamerock out, suprim in :) 

https://www.hizliresim.com/qd3q1a6

Ama ufak bir supriz oldu kasaya sıgmadı 33cm benim kasa bu arkadas 33,5 muş fanların iki tanesini sokmek zorunda kaldım.

Dikey riser kablo ile sanki işim olur gibi ona bakıyorum, bakalım.

Psikobat tarafından düzenlendi
wazzap and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, wazzap said:

270$lık kasanın da GPU sığdırmaması enteranmış.

Sorma üzdü valla, bu arada dikey riser da işime yaramıyor bugun iyice baktım kenar kısmı daha çukur görünse de orası da kurtarmayacak belli, fanların yerini hava akımını değiştireceğim mecbur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust ın üstüne basa basa Steelseries mouse'ları taş gibi, muhteşem, leğen plastiği değil demesinden ötürü, sırf elimde ki Logitech G502 mouse da hiç bir problem olmamasına rağmen gittim Steelseries Rival 710 siparişi verdim. Bakalım gelince yorumlarımı yaparım. 

https://tr.steelseries.com/gaming-mice/rival-710

RFID and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, jackjoker said:

@stardust ın üstüne basa basa Steelseries mouse'ları taş gibi, muhteşem, leğen plastiği değil demesinden ötürü, sırf elimde ki Logitech G502 mouse da hiç bir problem olmamasına rağmen gittim Steelseries Rival 710 siparişi verdim. Bakalım gelince yorumlarımı yaparım. 

https://tr.steelseries.com/gaming-mice/rival-710

beğenmezsen bana hediye edersin sıkıntı yok :lol:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet farem geldi. Daha henüz evde ki bilgisayara takmadım. Şirkette kendime uygun config yapıp mouse içine gömdüm. eve gidince denemelerini yaparım.
İlk izlenimlerim malzeme kalitesi gayet premium. ucuz plastik izleniminden uzak. farklı bir yapısı var. oldukça ağır bir mouse. bunun da sebebi içinde ki titreşim motoru. ama ben zaten ağır mouse seviyorum. elimde ki g502 de ki ağırlıklar takılı mesela. 

Önce ki seri Rival 700 zamanında 4-5 uygulama ve oyun desteklenirken şimdi kurduğum yazılımda daha çok uygulama ve oyun desteği olduğunu görüyorum. eğer oyun desteği yoksa da titreşim modlarını istediğiniz gibi uyarlayabiliyorsunuz.

ancak özellikle discord kullanıcıları çok beğenir. çünkü hem üzerinde ki OLED ekran hem de titreşim özelliği Discord kullanımında güzel seçenekler sunuyor. 

yani aslında bu OLED tamamen görsel şov amaçlı. İşlevsel değil yani oyun da veya uygulamalarda bir katkısı yok. Ancak görünüm olarak epey dikkat çekici olduğunu belirtmem gerekli. Şirkette kullanırken bu nasıl mouse vs diye tepkiler gelmiyor değil. 

@stardust evet şimdilik ama şimdilik sen haklı gibi görünüyorsun ( malzeme kalitesi vs ) diğerleri için uzun kullanımda ortaya çıkar. şahsen daha elimde ki G502 taş gibi çalışıyor problemi yok. 

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ucuz plastik olayı da ayrı bir şey. Dünyadaki çoğu FPS pro oyuncunun kullandığı mouse olan Zowie FK serisi neredeyse full plastik. Nasıl bir fetiş var sizde bi' anlasam. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nooie smart plug

Evdeki birkaç cihazı uzaktan açıp kapatabilmek için akıllı prizlerden aldım. Bu modelde herhangi bir ana istasyon falan gerekmiyor. Her bir adaptörün kendi wi-fi desteği var ve evdeki kablosuz ağa bağlanıp kendi yazılımı ile cep telefonundan kumanda edilebiliyor.

Çok fazla seçenek yok, yazılımdan yada cihazın üzerindeki düğmeden manuel açıp kapatabildiğiniz gibi haftanın belli günleri belli saatlerde açılıp kapanacak şekilde programlayabiliyorsunuz. Yada belli bir süre tanımlıyorsunuz o süre bitince otomatik kapanıyor falan.

10 amper'e kadar olan cihazları kullanabileceğiniz söylenmiş ama bence bu boyutlardaki bir cihaz için biraz iddialı bir rakam, 7/24 kullanımda 6-7 amper (1500 watt) üzerine çıkmamakta fayda var.

Outlet mağazasından 4'lü paketini 15$'a aldım.

Eve aldığım bu akıllı aletlerin sayısının artması ile birlikte şöyle bir sorun oluştu; hepsi başka marka ve her birinin kendi yazılımı var. Neyse ki evdeki akıllı aletlerin hepsinin Google ve Alexa desteği var.

Evdeki akıllı cihazların hepsini Google Home ile eşleştirdim ve bütün cihazlara Google Home arayüzünden erişebiliyorum ve sesli asistan kullanarak bu cihazları yönetebiliyorum, "Hey google, ışıkları aç" "10 dk sonra süpürgeyi çalıştır" "klimayı kapat" falan diyince "Future is now " hissi gelmedi değil.

PE10-4_2000x.jpg?v=1602689579

51m7b7RfcNL._AC_SL1000_2000x.jpg?v=16026

https://nooie.com/products/nooie-smart-plug-4-packs?variant=35128395202717

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, Whooosh said:

"Hey google, ışıkları aç" ... falan diyince "Future is now " hissi gelmedi değil.

Asıl his, Google "kalk lan kendin aç!" dediğinde gelecek :)

Najaz tarafından düzenlendi
ZvAnA and CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

@Whoooshgoogle servisleri çökünce evdeki ışıkları açamayan adamın tiviti geldi aklıma. 

Yok henüz o noktaya gelmedim. İnternet olmasa da evdeki akıllı ampuller anahtardan kapatıp açınca normal ampul gibi çalışıyor. Bu en son aldığım soketlerin de üstünde düğme var, eğer yazılımdan çocuk kilidini açmadıysanız oradan açıp kapatabiliyorsunuz , en kötü bu aleti fırlatıp atar fişi direkt prizde takarsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Whooosh said:

Yok henüz o noktaya gelmedim. İnternet olmasa da evdeki akıllı ampuller anahtardan kapatıp açınca normal ampul gibi çalışıyor. Bu en son aldığım soketlerin de üstünde düğme var, eğer yazılımdan çocuk kilidini açmadıysanız oradan açıp kapatabiliyorsunuz , en kötü bu aleti fırlatıp atar fişi direkt prizde takarsın.

Mantıklı olmuş. Ben de her ne kadar teknoloji sevsem de analog kontrolleri hep dahil ediyorum evdeki çözümlere. Neme lazım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, MilesTeg said:

Mantıklı olmuş. Ben de her ne kadar teknoloji sevsem de analog kontrolleri hep dahil ediyorum evdeki çözümlere. Neme lazım...

Evet öyle bir risk var hep. Bizim yeni yapılan ofisin terasında müteahhitin koyduğu aydınlatma, müzik ve açılır kapanır tavan sistemi tamamen internet üstünden çalışıyor misal. Herifler duvara dandik bir android tabletten bozma bir şey koymuşlar (geçirecekler ya) ama o aletin sistemle tek iletişimi internet üstünden. İnternete bir şey olsa hiçbir şey yapamazsın. Fırtına çıksa internet yok ise çatıyı bile kapatamazsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu akıllı ev cihazlarını alırken Home Assistant gibi opensource yönetim sistemlerinin kontrol edebileceği aletler olmasına dikkat etmek lazım sanırım... bir de mümkün olduğunca aynı markadan devam etmeli diye düşünüyorum ben... sonoff'un anahtar ve switchleri ilgimi çekiyor şu sıralar, bir de içimdeki DIY insanı al 8-10 tane ESP8266 diyor sürekli :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şirkette ki insan kaynaklarında ki kız evde ki masamı gördü ve kardeşin kaç yaşında dedi. 

o an dank etti ve masayı değiştirmem gerekli dedim.

Adore Gaming Profesyonel Oyuncu Bilgisayar Masası Karbon Çeli

öncelikle bunu aldım.

oldukça kaliteli malzeme ve kurulumu zor değil. gayet güzel oldu.

sonrasında koltuk arayışım başladı. ilk olarak Nurus'a baktım ama rahat gelmedi. istediğim şekilde olmadı. tabi vereceğim para da çok olunca vaz geçtim ( 4500 lira civarı istiyorlar ) 

MSI MAG CH120

Vatanda indirime girmiş. bir de 130 X modeli vardı. Baktım daha büyük ama daha sert. Hoşuma gitmedi. gittim 120 modelini aldım. İnanılmaz rahat ve malzeme kalitesi çok hoşuma gitti. O kadar rahat etti ki sırtım, belim. 

Oyuncu koltuğu arayanlara ve bilgisayar başında uzun süreler vakit geçirenlere tavsiye ederim. 

jackjoker tarafından düzenlendi
allreadydead, RFID, TatanQa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, Najaz said:

Hayırlı olsun diyelim demesine de... Şöyle bir tipin inceleyip önerdiği bir ürünü almadan önce 10 kere düşünürdüm :)

pq6awo0.jpg

asdafasada yok ben bu incelemeyi baz alarak almadım. Ankarada ki Adore mağazasına gittim. bir çok çeşit vardı. Alan olarak hem kasayı hem stereo amfimi hemde 32" monitörü alabilecek tek büyük masa buydu. 160cm 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok