En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

@jackjoker güle güle kullan. Masanın bardaklık kısmına dikkat et, hafif bir çarpmada falan kırılabiliyorlar.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony'nin flash bellek kullanan ilk Walkman'i hangisiydi hiç merak ettiniz mi? Merakınızı hemen giderelim!

1999 yılının Aralık ayında Japonya'da piyasaya çıkan NW-MS7, firmanın Walkman ailesinde bir dönüm noktasını temsil ediyor. Zira Sony ilk defa, flash bellek tabanlı bir medya oynatıcı tasarlıyor. NW-MS7 depolama için, yine Sony'ye ait olan MemoryStick hafıza kartlarını kullanıyor. Ancak kullanacağınız MemoryStick'in aynı zamanda MagicGate şifreleme/kopya koruma teknolojisini desteklemesi gerekiyor.

Sadece ATRAC3 olarak kodlanmış müzik dosyalarını çalabilen bu cihaz, dahili bir Li-Ion pile sahip ve elimdeki cihazın pili de doğal olarak ölmüş durumda; 5.5v harici adaptöre bağlı iken çalışabiliyor.

NW-MS7'nin, klasik WALKMAN logosunu kullanan ilk ve tek flash bellekli Walkman modeli olduğunu da belirteyim. Bu modelden sonra üretilen tüm cihazlarda, firmanın yeniden tasarladığı Walkman logosu kullanıldı.

gd8bngc.JPG

rsnhyzg.JPG

3ykcjx7.JPG

ingigqz.JPG

Sony'nin NW-MS7'den 1 yıl sonra, tamemen yeni bir tasarımla piyasaya sürdüğü NW-MS9 değilse de, ondan 1 yıl sonra, Ekim 2001'de piyasaya çıkan ve aynı kasayı kullanan NW-MS11 elimizde! 1.2v ciklet (gumstick) pil kullanan bu cihaz, yine sadece ATRAC3 olarak kodlanmış dosyaları çalabiliyor. Magnezyumdan üretilmiş fütüristik kasası, yenilenmiş Walkman logosuna da ev sahipliği yapıyor.

NW-MS7 gibi sadece MagicGate özellikli MemoryStick'leri kabul eden NW-MS11'in en fazla 128 MB kapasiteli MS'leri desteklediği üzülerek deneyimledim. Bana gelen cihazın yanında 32 MB MS Duo vardı ve elimdeki 256 ve 512 MB kapasiteli MS'leri cihaza taktığımda "Format Error" hatasıyla karşılaştım. Neyse ki "New Old Stock" olarak tabir edilen, açılmamış paketinde ve MagicGate destekli bir 128 MB MemoryStick'i 2. elde 70 TL'ye bulabildim. Sanırım bu karta ödediğim ücret ile, son 5 yılın megabyte/maliyet rekorunu da kırmış olabilirim :)

h744o0u.JPG

2nr2ir5.JPG

kvsp3ae.JPG

ng7o6pr.JPG

1315aao.JPG

lfkf6dd.JPG

gw0fgza.JPG

5eaqqwj.JPG

Eskisi, yenisi birarada diyeyim ve elimdeki flash bellek depolama kullanan diğer Network Walkman modellerini de ekleyeyim konuya:

5c2y7rf.JPG

26k8jrj.JPG

oinguy5.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2009 Jazz için hava-yağ-polen filtresi aldım 166 tl, Bosch diyor ne gelecek göreceğim. Hepsiburada'dan.
Bir de Filips hue aydınlatma ürünü.
i5c4ir6.jpg
Avize lambader aplik vb. karar veremedim. Gidip görmek dokunmak lazım internetten olmayacak anlaşılan. Ben de hue dünyasına giriş yapayım dedim. Nedir ne değildir çok net bilmiyorum göreceğim.

2 hue play lamba + hue bridge 948 lira.

wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

btvn9wm.jpg

benim hanım android ile mutlu olacak gibi gözükmüyordu, yine kıyamadım gittim iphone 13 aldım.

aldım da

ya arkadaş...

bu apple nasıl bir çingene firmadır. 

tez zamanda batar inşallah.

ulan şarj aleti koymuyorsunuz anladık.

kulaklık koymuyorsunuz sineye çektik.

ulan adamlar şeffaf koruma jelatini bile koymamış.

kağıda kaplamışlar telefonu.

yuh yazıklar olsun be. 

jelatini çıkarmadan açar bakarım diyordum ama şimdi bu kağıdı çıkarsam ekranı kaplatmadan her yeri parmak izi olacak, öyle mi vereceğiz telefonu.

neyse merak da etmiyorum zaten, lanet olsun, elmasını kurtlar, solucanlar yesin.

Omfs, TatanQa and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 minutes ago, wazzap said:

gapıtan kilo almış. :zuh:

sen Antalya'da el falı mı bakıyorsun turistlere yeğenim ? :kayik:

kilomda değişen bir şey yok ya, bi 149'a düşüyor, ni 151'e çıkıyor, senelerdir hep aynı :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizüstü bilgisayarımda anakarta gömülü olarak 16 GB DDR4 bellek, boşta da 1 tane bellek yuvası vardı. Amazon'da uygun fiyata denk getirince bir 16 GB daha ekledim, toplamda 32 GB RAM oldu. İlk defa dizüstü bilgisayarımda, masaüstü bilgisayarımdan daha fazla bellek var. Belleklerin dual channel çalışması dışında da pek bir işe de yaramayacak ama olsun :) 

Eli-yüzü düzgün markalar arasında, piyasadaki en ucuz 16 GB DDR4-3000 SODIMM RAM bu:

Patriot Viper Steel DDR4 16GB 3000MHz CL18 SODIMM Memory Module PVS416G300C8S

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap, yarimpower and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şayomi projeksiyon aldım gariban işi:

Ekran Alıntısı.JPG

Tripod dandik olduğundan kütüphanein üstüne koydum 120 inch görüntü verdi duvardaki çivi delikleride ölü pixel oldu yarın boyayacağım becerebilirsem :D

Squall tarafından düzenlendi
yarimpower, TatanQa and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12.09.2021 at 12:35, ZvAnA said:

@jardel güle güle kullan. Masanın bardaklık kısmına dikkat et, hafif bir çarpmada falan kırılabiliyorlar.

Bu mesaji yeni gordum, sabah beri "lan ben ne masasi almistim ki" diye bakip duruyorum konuya meger @jackjoker almis masayi :D ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, JardeL said:

Bu mesaji yeni gordum, sabah beri "lan ben ne masasi almistim ki" diye bakip duruyorum konuya meger @jackjoker almis masayi :D ... 

Nickleri karıştırmışım. Olsun sen de al bir masa bu vesileyle. :lol::lol::lol:

ZvAnA tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni dizüstü bilgisayarım (ThinkPad T495) USB Type-C yuvasından şarj oluyor. Cihazın yanında Lenovo'nun 65 Watt Type-C uçlu şarj cihazı geldi. Ancak bu alet sürekli çantada taşımak için pek ideal değil. O yüzden, boyutları telefon şarj cihazlarına yakın olan, doğrudan prize takılabilen bir şarj cihazı alayım dedim. Amazon TR'de şunu buldum, fiyatı da epey uygun geldi:

Trust 23418 Maxo, Eu 61 W Usb-C Tip C Şarj Cihazı

61 Watt, Power Delivery 3.0 destekli, yanında 2 metre Type-C kablo da geliyormuş. Tek merak ettiğim konu, T495'deki Rapid Charge özelliğini bu şarj cihazıyla da kullanabilecek miyim? Gelsin, deneyip göreceğiz. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, Najaz said:

Yeni dizüstü bilgisayarım (ThinkPad T495) USB Type-C yuvasından şarj oluyor. Cihazın yanında Lenovo'nun 65 Watt Type-C uçlu şarj cihazı geldi. Ancak bu alet sürekli çantada taşımak için pek ideal değil. O yüzden, boyutları telefon şarj cihazlarına yakın olan, doğrudan prize takılabilen bir şarj cihazı alayım dedim. Amazon TR'de şunu buldum, fiyatı da epey uygun geldi:

61 Watt, Power Delivery 3.0 destekli, yanında 2 metre Type-C kablo da geliyormuş. Tek merak ettiğim konu, T495'deki Rapid Charge özelliğini bu şarj cihazıyla da kullanabilecek miyim? Gelsin, deneyip göreceğiz. 

Hocam aynı şarj aleti geldi banada L15 ile. Şarj cihazı hakkındaki yorumlarını bekliyorum. Bende alabilirim bundan. Dükkanda kasa tarafında çok kablo yığını oluyor bu alet çözebilir beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Hocam aynı şarj aleti geldi banada L15 ile. Şarj cihazı hakkındaki yorumlarını bekliyorum. Bende alabilirim bundan. Dükkanda kasa tarafında çok kablo yığını oluyor bu alet çözebilir beni.

Tamam, Pazartesi günü elimde olacak sanırım. Hemen deneyip yazarım buraya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Najaz said:

O 65W'lık ünite standart sanırım. Hepsinde o var. Benim T15'de de 65W'lık ünite var. Hepsini kullandığını sanmıyorum, Trust söylediği değeri verebiliyorsa, sorun olmaması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, allreadydead said:

O 65W'lık ünite standart sanırım. Hepsinde o var. Benim T15'de de 65W'lık ünite var. Hepsini kullandığını sanmıyorum, Trust söylediği değeri verebiliyorsa, sorun olmaması lazım.

Reddit'te okuduğum kadarıyla Lenovo'nun 65W adaptörleri zaten 60W gibi çıkış veriyormuş. Söylediğin gibi eğer bu alet yazdığı değeri veriyorsa hızlı şarjı destekliyor demektir.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/9/2021 at 5:40 PM, Najaz said:

eddit'te okuduğum kadarıyla Lenovo'nun 65W adaptörleri zaten 60W gibi çıkış veriyormuş. Söylediğin gibi eğer bu alet yazdığı değeri veriyorsa hızlı şarjı destekliyor demektir.

Macbook Pro'nun adaptörüne ek bir tane daha adaptör almak istiyordum bir süredir, bu işimi görür sanırım yapıştırayım 1 adet bari. Trust falan ama iş görür herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin, @Pablo 'Definitive' Vader

Şarj aleti geldi. Boyutları sandığımdan çok daha ufakmış. Spigen'in 30 Watt'lık şarj aletiyle neredeyse aynı boyutlarda.

27t7jwp.jpg

Dizüstü bilgisayara bağladığımda "60 W şarj cihazı bağlı" şeklinde bilgi veriyor. Hızlı şarj olayını denemedim ancak Lenovo'nun kendi şarj cihazını bağladığımda, tam şarj için gereken süre ile aynı süreyi gösteriyor bu Trust.

36qnfee.png

Amazon TR'de fiyat birazcık daha düşmüş, 164 TL olmuş. Bu fiyata pek düşünmeden alınası bir ürün bence.

Atrin and yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

16 mbps download  0.5 mbps upload kullandığım adsl bağlantımı (81 liraydı sanırım) 
20 mbps download  2 mbps upload vdsl 101 liraya güncelledim.

Upload 2 olmasına rağmen şu an speedtestte 4 veriyor.
Downloadda kablo ile 20mbps görünüyor.

Muhtemelen ikisi de kırpılacak 1-2 güne. 16'ya 1.5'e sabitlerler sanırım.
1f1ffb5.jpg

Ttnet servis sağlayıcı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler @Najaz

Şimdi 163,84 TL'ye verdim siparişi, iyi oldu kablosuyla birlikte bir set daha şarj aleti lazım oluyordu. Evdeki kurulumu bozmak istemediğim için genelde yanımda adaptör ve kablo taşımıyorum, ofiste zaten bir kaç Macbook kullanıcısı var, bir tane kablo da orada duruyordu bu iyi oldu boyutlarını düşününce çantada durabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Omfs said:

3500 TL'ye Teknosa'dan aldık. Evde denedik her parçasını tahmin ettiğimiz gibi çok iyi bir ürün. Yeni modellerine o kadar para vermeye gerek yok ki bu bile bana göre oldukça fazla. https://www.dyson.com.tr/dyson-v8-absolute-plus

https://www.cursedhardware.com/topic/2581-dyson-v8-şarjlı-süpürge/#comment-79808

bizim forumda bildiğimiz, kullandığımız bir ürün. bu başlıktaki tecrübelerden faydalanabilirsiniz. özellikle pil konusunda @TiesTorN 'un önerilerini dinlerseniz daha uzun süre kullanırsınız süpürgenizi.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok