En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Reis doları uçurmadan hemen önce, tarlayı/biçerdöveri satıp parayı fotoğraf-video ekipmanlarına gömmüştüm. İyi ki de öyle yapmışım :D

Rig:

Sony a6500 Gövde
Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS Lens (SELP18105G)
Sony E 16-70mm f/4 ZA OSS Vario-Tessar T* Lens (SEL1670Z)
SmallRig 1889 Kamera Kafesi
SmallRig 1955 Nato Kafes Kolu
SmallRig 2913 Ahşap Yandan Tutucu
SmallRig 3010 Mini Follow Focus Kit
SmallRig 3293 Follow Focus için 72-74mm Halka
SanDisk 128GB Extreme SDXC Hafıza Kartı (SDSDXV5-128G-GNCIN)
NP-FW50 USB Dummy Güç Adaptörü

Gimbal:

Zhiyun Crane Plus 3-Axis
Zhiyun Dual-Handle Grip
Zhiyun Finger Control BT Kumanda

q90ejs3.JPG

985fkvz.JPG

o9hcwqr.JPG

79dtimy.JPG

c89vftd.JPG

Najaz tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1) gidon-saat-adaptoru.jpg?f=3000x3000

(Sporcu saati gidon adaptörü - 50₺)
https://www.decathlon.com.tr/p/gidon-saat-adaptoru/_/R-p-145589

2) kadro-cantasi-15-l-300.jpg?f=3000x3000

(1,5 lt Bisiklet kadro çantası - 85₺)

https://www.decathlon.com.tr/p/kadro-cantasi-1-5-l-300/_/R-p-120030

3)                    20211110-162232.jpg?revision=1636784785

( Aynakol koruyucu - ben aldığım zaman 25₺ civarıydı)

(bunu diğer bisiklete, diğer bisikletteki aynısının kırmızı renklisini Salcano hybrid/trekking bisikletime taktım)

https://www.ozceylanbisiklet.com/urun/impact-epic-aynakol-koruma-silikon-siyah

4) tfn-kirmizi-fren-kolu-silikon-koruyucu__

(Fren kolu koruyucu - ben aldığımda 25₺ idi)

https://urun.n11.com/bisiklet-fren-grubu/tfn-kirmizi-fren-kolu-silikon-koruyucu-P480062174

Salca-Latest-Form.jpg
                Ürünlerin bisiklete montajlı halleri

- Kadro çantası lastik pompası, yama seti, multi-tool, zamanında Epox Ep8rda+ anakart ile hediye gelen küçük bir modüler tornavidayı da aldıktan sonra bisikleti ters çevirince gidon, vites kolları ve diğer aksesuarlar zarar görmesin diye taşıdığım iki parça, kalın, köpük ambalaj malzemelerini de rahatça aldı. Çok önceden Aliexpress'den aldığım tek matara kafesi montaj deliklerine iki matara kafesi montaj adaptörüne takılı matara kafeslerinin tam ortasına ve yeterli mesafe ile hizalandı. Sonuçtan gayet memnunum.
- Spor saati gidon adaptörünü bir paket lastiği yardımıyla hiç kaymayacak şekilde monte edebildim. Koluma takılı Polar Verity Sense'den gelen nabız verisi dahil tüm verileri bir bisiklet bilgisayarı rahatlığında, gidondan, spor saatimin ekranından rahatça okuyabiliyorum. Yaştan kaynaklı yakını okumada zorluk çektiğimden dolayı bileğime takılı iken okumaktan çok daha rahat oldu.
- Kırmızı silikon aynakol ve fren kolu koruyucuları fotoğrafta görünüyor. İkisinin de malzeme kalitesinden ve kullanımından memnunum. Fren kolu koruyucuları ekstra tutuş kolaylığı ve uzun inişlerde parmakların normalden daha az yorulma ve acımasını sağlıyor. Ayrıca hem aynakol pedal kolları hem de fren kolları için sürtmelere karşı da ek bir koruma sağlıyor.
- Genel olarak bisikletin şu son halinden oldukça memnunum. Daha önce yaptığım lastikleri daha kalın olanlarla ve ruble ve aynakol dişlilerini daha iyi mekanik avantaj sağlayanlarla güncellemem de dahil çok iyi bir hale geldi. Daha iyi bisikletler yok mu? Tabii ki var ancak Ghost Square Urban 5.8 (pandemi öncesi fiyatı 1229€) bisikletimi aldıktan sonra, eğer yarışlara katılınmayacak ve bu işten para kazanılmayacak ise bisiklete çok aşırı yatırım yapılması taraftarı olmadığıma kanaat getirdim. Hem ufak tefek çizilince insana çok koyuyor, hem de gidilen mekanlarda bir yere bırakınca, düşecek, çizilecek biri zarar verecek diye çok işkilleniliyor. Hatta bir tane de atıl duran 1993 model retro bir MTB'm var, orta okul zamanlarından kalma. Onu da bakımla ayağa kaldırarak, bir dükkana, cafe'ye girdiğimde kafaya takmadan sağda solda kilitli bırakabileceğim bir bisikletim de olsun istiyorum ancak bence cafe, vs. gezmeleri için henüz erken. :)  Bu Salcano ise sadece spor ve şoseye/orman yoluna girme amaçlı bir bisiklet oldu. Bunu satıp aynı özelliklerde (Altus/Acera groupset, Shimano HD frenli) yeni bir MTB almaktansa bazı parçalarında güncelleme yapmak çok daha ucuza geldi ve kişisel tatmin de sağladı.

1706572683-751f4e5494dda4c1a0b320b8bb7f5

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ & son foto
TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/5/2021 at 17:14, Peregrine said:

1) gidon-saat-adaptoru.jpg?f=3000x3000

(Sporcu saati gidon adaptörü - 50₺)
https://www.decathlon.com.tr/p/gidon-saat-adaptoru/_/R-p-145589

2) kadro-cantasi-15-l-300.jpg?f=3000x3000

(1,5 lt Bisiklet kadro çantası - 85₺)

https://www.decathlon.com.tr/p/kadro-cantasi-1-5-l-300/_/R-p-120030

3)                    20211110-162232.jpg?revision=1636784785

( Aynakol koruyucu - ben aldığım zaman 25₺ civarıydı)

(bunu diğer bisiklete, diğer bisikletteki aynısının kırmızı renklisini Salcano hybrid/trekking bisikletime taktım)

https://www.ozceylanbisiklet.com/urun/impact-epic-aynakol-koruma-silikon-siyah

4) tfn-kirmizi-fren-kolu-silikon-koruyucu__

(Fren kolu koruyucu - ben aldığımda 25₺ idi)

https://urun.n11.com/bisiklet-fren-grubu/tfn-kirmizi-fren-kolu-silikon-koruyucu-P480062174

Salca-Latest-Form.jpg
                Ürünlerin bisiklete montajlı halleri

- Kadro çantası lastik pompası, yama seti, multi-tool, zamanında Epox Ep8rda+ anakart ile hediye gelen küçük bir modüler tornavidayı da aldıktan sonra bisikleti ters çevirince gidon, vites kolları ve diğer aksesuarlar zarar görmesin diye taşıdığım iki parça, kalın, köpük ambalaj malzemelerini de rahatça aldı. Çok önceden Aliexpress'den aldığım tek matara kafesi montaj deliklerine iki matara kafesi montaj adaptörüne takılı matara kafeslerinin tam ortasına ve yeterli mesafe ile hizalandı. Sonuçtan gayet memnunum.
- Spor saati gidon adaptörünü bir paket lastiği yardımıyla hiç kaymayacak şekilde monte edebildim. Koluma takılı Polar Verity Sense'den gelen nabız verisi dahil tüm verileri bir bisiklet bilgisayarı rahatlığında, gidondan, spor saatimin ekranından rahatça okuyabiliyorum. Yaştan kaynaklı yakını okumada zorluk çektiğimden dolayı bileğime takılı iken okumaktan çok daha rahat oldu.
- Kırmızı silikon aynakol ve fren kolu koruyucuları fotoğrafta görünüyor. İkisinin de malzeme kalitesinden ve kullanımından memnunum. Fren kolu koruyucuları ekstra tutuş kolaylığı ve uzun inişlerde parmakların normalden daha az yorulma ve acımasını sağlıyor. Ayrıca hem aynakol pedal kolları hem de fren kolları için sürtmelere karşı da ek bir koruma sağlıyor.
- Genel olarak bisikletin şu son halinden oldukça memnunum. Daha önce yaptığım lastikleri daha kalın olanlarla ve ruble ve aynakol dişlilerini daha iyi mekanik avantaj sağlayanlarla güncellemem de dahil çok iyi bir hale geldi. Daha iyi bisikletler yok mu? Tabii ki var ancak Ghost Square Urban 5.8 (pandemi öncesi fiyatı 1229€) bisikletimi aldıktan sonra, eğer yarışlara katılınmayacak ve bu işten para kazanılmayacak ise bisiklete çok aşırı yatırım yapılması taraftarı olmadığıma kanaat getirdim. Hem ufak tefek çizilince insana çok koyuyor, hem de gidilen mekanlarda bir yere bırakınca, düşecek, çizilecek biri zarar verecek diye çok işkilleniliyor. Hatta bir tane de atıl duran 1993 model retro bir MTB'm var, orta okul zamanlarından kalma. Onu da bakımla ayağa kaldırarak, bir dükkana, cafe'ye girdiğimde kafaya takmadan sağda solda kilitli bırakabileceğim bir bisikletim de olsun istiyorum ancak bence cafe, vs. gezmeleri için henüz erken. :)  Bu Salcano ise sadece spor ve şoseye/orman yoluna girme amaçlı bir bisiklet oldu. Bunu satıp aynı özelliklerde (Altus/Acera groupset, Shimano HD frenli) yeni bir MTB almaktansa bazı parçalarında güncelleme yapmak çok daha ucuza geldi ve kişisel tatmin de sağladı.

1706572683-751f4e5494dda4c1a0b320b8bb7f5

Harika çalışmalar olmuş.. Bisikletin konforu ve keyfinin artmış olduğunu hissettim okuyunca. Fren kollarına silikon takmak mantıklı geldi , özellikle yağmurda ve/veya sıcakta terleyince metal kollar kayabiliyor . Bu iyi bir çözüm olmuş..

Merak ettiğim ; aynakol uçlarına takılan silikon malzeme nereye değmesine engel oluyor koruma amaçlı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TatanQa said:

Harika çalışmalar olmuş.. Bisikletin konforu ve keyfinin artmış olduğunu hissettim okuyunca. Fren kollarına silikon takmak mantıklı geldi , özellikle yağmurda ve/veya sıcakta terleyince metal kollar kayabiliyor . Bu iyi bir çözüm olmuş..

Merak ettiğim ; aynakol uçlarına takılan silikon malzeme nereye değmesine engel oluyor koruma amaçlı ?

Kaldırım köşeleri, kadrodan tutup bisikleti yol arası refüjlerden vs. atlatırken refüj kenar taşlarına, bir patikada rastlayabileceğin büyükçe taşlara falan. Bir kere kadrodan tutup bisikleti yüksek bir kaldırımdan indirirken baya kötü çarpmıştım. Tabi çarpsam ne olacak diye de düşünülebilir, sonuçta aluminyum krank kolu ve her ne kadar bu koruyucu malzemenin hedef kitlesi karbon krank kollarına sahip çok daha pahalı bisikletler olsa da, daha önceden can sıkıcı bir tecrübe olunca Ghost marka bisikleti alır almaz koruyucu taktım keza Gates marka krank seti oldukça pahalı ve her ne kadar yine alüminyum olsa da anodize boyasının - siyah parmanent (cd'lere yazılan) kalemle estetik açıdan gizlenebiliyor olsa da - çizilmesini istemem.

imlâ
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Milliyet Kardeş , Bando , Doğan Kardeş vb. dergilerde reklamını görüp imrenirdim.
Oğluma aldım bakalım becerebilecek mi?
1tlw0hl.jpg
.
9pyx8yb.jpg
.
t43t6cl.jpg
.
Paketin dışında irsaliyenin fotokopisi içinde irsaliye , firmanın detaylı bir kataloğu ve hediye olarak da şu resimdeki trafik temalı kartları eşleştirme oyunu geldi.
Çok çeşitli setler var , aldığım giriş seviyesi denilebilir.
https://www.hepsiburada.com/e-3-fen-bilgisi-elektrik-elektronik-deney-seti-p-HBV000018NCLI?magaza=tees

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Altan Yoklar said:

Milliyet Kardeş , Bando , Doğan Kardeş vb. dergilerde reklamını görüp imrenirdim.
Oğluma aldım bakalım becerebilecek mi?
1tlw0hl.jpg
.
9pyx8yb.jpg
.
t43t6cl.jpg
.
Paketin dışında irsaliyenin fotokopisi içinde irsaliye , firmanın detaylı bir kataloğu ve hediye olarak da şu resimdeki trafik temalı kartları eşleştirme oyunu geldi.
Çok çeşitli setler var , aldığım giriş seviyesi denilebilir.
https://www.hepsiburada.com/e-3-fen-bilgisi-elektrik-elektronik-deney-seti-p-HBV000018NCLI?magaza=tees

Bende bunun en büyük boyu vardı hayatımda unutamadığım hayalkırıklıklarından biriydi çocukluğumda travma olmuştu bana hala unutmam..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Squall said:

Bende bunun en büyük boyu vardı hayatımda unutamadığım hayalkırıklıklarından biriydi çocukluğumda travma olmuştu bana hala unutmam..

Ben de bundan korkuyordum. Neyse şimdi vermeyeceğim.Okumayı öğrensin , ilgisini çekecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, Altan Yoklar said:

Ben de bundan korkuyordum. Neyse şimdi vermeyeceğim.Okumayı öğrensin , ilgisini çekecektir.

mesele yapamamak değildi reklamındaki yazıları okuduğumda çocuk aklımla ve zaten sınırsız hayalgücümle ben bu aletle dünyayı ele geçiririm diye düşünmüştüm yalan makineleri radyolar telsizler neler neler ama pratikte çok tırt birşey çıkmıştı. :)

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, JardeL said:

13 Pro Max 256GB

31y1v5a.jpeg

Zam gelmeden birkac saat once almistim, 7-17 Ocak arasi diyordu, bugun ulasti... Ihtiyactan degil tamamen "kur aldi basini gidiyor, seneye tel degistirmem gerekirse alamam" dusuncesiyle aldim... 

hayırlı olsun. apple hangi kargo ile yolluyor veya hangi kurye sistemi ile diyelim?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, emre666 said:

hayırlı olsun. apple hangi kargo ile yolluyor veya hangi kurye sistemi ile diyelim?

Tesekkurler, Apple UPS ile yolluyor ama takip sistemi bir garip... Urun yolda yaziyor surekli, nerede oldugu, dagitima cikip cikmadigi vs. yazmiyordu hic... 

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12.12.2021 at 16:13, Omfs said:

Tp-Link Tapo L510E Akıllı Ampül kod ve puan ile 50 liraya geldi. Şuan mutfak masasında kullanıyoruz. Işık parlaklık ayarı açma kapama tatil modu gibi oyuncakları var.

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/smart-bulb/tapo-l510e/

Fiyat iyiymiş. Bunun renklilerinde de böyle avantajlı fiyat var mı ki? Gerçi yaklaşık 2015'den beri evin aydınlatması neredeyse tamamen philips hue ekosistemine emanet. Ayrı ampullerin kullanımı zor olabilir.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Almanya fiyatı € 1.029 iken dünkü fiyatla €650 seviyelerine gelen Mac Mini M1 16gb siparişini verdim. Dün gece de kallavi zam gelmiş tüm Apple ürünlerine, demin baktım bu model de 17.499 TL olmuş. Bakalım gönderilecek mi?

6-D99147-A-922-B-489-A-8-C41-3-E02-AADF4

TatanQa, Thustu and yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haftaiçi mesai sonrası kışın ; soğuk , karanlık ve genellikle yağmurlu olduğundan bisiklet sürüşleri daha çetin hal alınca trainer 'a yöneldim.. tabii minimum bütçeyle ancak inride 100 aldım.. Çok faideli bir mevzuymuş .. tavsiye ediyorum bisiklet sevenlere.. evde rahatça antrenmanları yapabiliyorum..  inceleme de yaptım 

https://youtu.be/DM_khaPBfIM

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TatanQa said:

Haftaiçi mesai sonrası kışın ; soğuk , karanlık ve genellikle yağmurlu olduğundan bisiklet sürüşleri daha çetin hal alınca trainer 'a yöneldim.. tabii minimum bütçeyle ancak inride 100 aldım.. Çok faideli bir mevzuymuş .. tavsiye ediyorum bisiklet sevenlere.. evde rahatça antrenmanları yapabiliyorum..  inceleme de yaptım 

https://youtu.be/DM_khaPBfIM

Zwift harika bir olay hayırlı olsun, metaverse'ün ilk adımlarından.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mosso katlanır bisikletim çalındıktan sonra epeydir bisiklet için boşta kalmıştım, zaten pandemi ötürüsüyle evdende pek çıkmıyordum; tarla bahçe işleri bir süredir yormaya yetiyordu. Derken kışa giriyor olmamıza rağmen bisiklet kaşıntım geldi İzmir'de bir öğrenciden oda eğitimini yapacağı için Kron XC150 denk getirip tekrar sahalara döndüm :P

İzmir Karşıyaka Bostanlı sahile çıkıp sürüş yapmak çok keyifli oluyor vesselam. Haftasonları falan güzel hava yakalarsam yine bir arada Sasalı doğal yaşam parkına kadar sürüp gelmeyi falanda planlıyorum.

TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xlc-bagaj.jpg

XLC sele borusuna kolay montajlı (tak-çıkar) portbagaj (862 gr)

(Pannier çantamla denedim, tekere sürtme vs. sorunu yok. Sabit montajlı
olmadığı için ihtiyacım olmadığında yanıma almayıp ağırlık etmeme avantajı
var ancak sadece 10kg taşıma ağırlığı limiti var)

sirius.jpg

Moon Sirius 200 lümen bisiklet arka ışığı

(gündüz kullanımı amaçlı aldım, eğer siz de alırsanız modları kaynak gözlüğüyle
deneyin; şaka değil, sarı gece lambasını 3 dk boyunca yeşil gördüm, sonra düzeldi :))))

eastpower-ebl-3211-50-lumen-arkaon-lamba

Eastpower ebl-3211 50 lümen bisiklet arka ışığı

(Bunu Moon Sirius'dan önce, @TatanQa 'nın video incelemesinde görüp, almıştım; kuvvetli
güneş ışığında, şehirlerarası yolda yeteri kadar güvenlik sağlamadığı fikri oturunca
Moon Sirius'u da aldım. Bunu da 180 dereceyi aşan geniş açısından dolayı gece
sürüşlerinde daha önceden mevcut olan kare şekilli başka bir COB LED çakar ışığımın
altına takıp sürekli/sabit açık modda kullanacağım, çakarla uzaktan gelen araçların
dikkatini çekerken bununla da yakındaki araçlar konumumu rahatça görüp mesafelerini
(umarım) ayarlayabilecekler, Sirius'da gece kullanımı için mevcut olan "steady flash" modunu
manuel olarak elde etmiş olacağım, Sirius'un pili de cycle yapmayıp daha uzun yıllar
(kendi ömrüm vefa ederse tabi) bana hizmet edebilecek.)

matara-750-ml-siyah.jpg?format=auto&f=96
2 tane 750 ml btwin marka matara
(Decathlon fiyatını roketlemeden, tanesi 45₺'den kaptım)

siyah-sahara-moduler-sapka-arazi-kosusu.
Decathlon modüler sahara arazi koşusu şapkası

(Alt kısım cırt cırtlı, ayrılabiliyor; bisiklet şapkası olarak kullanacağım, kask altı)

spor-kamerasi-sabitleme-aparati-co-nect.

2 tane Decathlon spor kamerası sabitleme aparatı

(go pro montaj aparatlarıyla uyumlu Guee Sol 700+
bisiklet ön farım için aldım; iki bisikletime de takacağım,
ışık montaj aparatını birinden sök diğerine tak derdi olmayacak)

imlâ
Thustu and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine  Moon arka ışık efsaneymiş  .. (tabii fiyatı da öyle :D)   Ama güvenlik için ayrılan bütçeye acımak olmaz  .. Şu özellikler takdire şayen :

Moon'un en akıllı arka bisiklet lambası indi. Otomatik parlaklık ve hareket algılama işlevlerine sahip en az beş farklı modla, bu ışığın neler yapabileceğine şaşıracaksınız! Hem yolda hem de arazide sürüş için uygundur, Sirius'u denedikten sonra normal bir arka ışığa geri dönmek bir seçenek olmayacaktır.
Moon's Sirius, düzenli frenleme ve hız değişikliklerinin kaçınılmaz olduğu kentsel bir ortamda sürücülere mükemmel bir çözüm sunuyor. Sirius, fren yaparken 100 sabit lümen çıkışı aracılığıyla trafiği ve diğer yol kullanıcılarını hızınızdaki değişiklikler konusunda uyarır; Bir dizi ışık için durmak, yaya geçidi veya trafiğe takılmak. IPX7 su yalıtımı, yağmura yakalanmak bir sorun olmadığı anlamına gelir ve sadece 68g'de yağmurun orada olduğunu bile fark etmezsiniz.

TatanQa tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

r3t4giv.jpg
Xiaomi mi box +tv stick ve lg televizyon için kumanda kılıfı aldım. 7.99 usd.
https://www.amazon.com/gp/product/B08BHH4QQ1/ref=ox_sc_saved_image_1?smid=AKI54NNZ6PH23&psc=1
https://www.amazon.com/gp/product/B07MV6PLH4/ref=ox_sc_act_title_3?smid=AKI54NNZ6PH23&psc=1

+
Ps5 remote için yine sikai marka kılıf aldım.Daha önce de yine başka bir LG tv için kumanda kılıfı almıştım. Dolardaki değişimle uçuk fiyat ama müthiş işe yarıyor. Kumandalar koruma altında.
+
Nintendo switch için pro controller (kontrollerin şahı)  nintendo-switch-pro-controller-kablosuz-
+ 4 tane switch game (patron çıldırdı)
SM 3d wörld (wii u'da bitirmiştim ama cd'si bozuldu okumuyor ) Bowser's Fury
Zelda Link's Awakening+Paper Mario Origami King+Super Smash Bros Ultimate.

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok