En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

evet önce satın almayın diye önereceğim ürüne gelelim.

bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde NXZT Kraken X73 360mm sıvı soğutma aldım. ama bunu alırken termal macun almadım. kendi üzerinde sürülü macunu kullanırım dedim.

ama biliyorsunuz biz forum olarak kurtluyuz. rahat durmayız. bende gittim piyasada ki en iyi macunlardan biri olan COOLER MASTER MASTERGEL MAKER NANO satın aldım. büyük bir hevesle uygulayım dedim.

tam bir FAIL. ya ben uygulayamadım ya da ürün 5 para  etmez. uygulaması zor. Almayın. ben ettim siz etmeyin. 

sonra gittim bu iş böyle olmayacak. ZALMAN ZM-STC9 aldım. bunun iletkenliği 9. iyi de yorumları var. 

geldim uyguladım. Ve çok beğendim. bakın bunu tavsiye ederim. eski usul. ne öyle alengirli sürmeler falan yok. X şeklinde yap ortaya damlacık bırak sonra koy bloğu. oh be. 

stok macuna göre yaklaşık 10 derece daha da iyileşti. 

jackjoker tarafından düzenlendi
quad, TatanQa and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Coppermine

hocam sanırım jackjoker'ın mesajının üstünde senin yeni aldığın monitör ile ilgili bir mesajın vardı. yanlışlıkla senin mesajını sildim sanıyorum.

telefondan bakıyordum foruma, heralde o mesaj seçili kalmış, altta bir toolbar gibi bir şey çıkıyor o zaman...

başka sayfaya geçtim ama hangi mesaj seçili kalmış bulamadım, toolbar kalksın diye çöp kutusuna bastım... 

sanıyorum ki senin mesajını sildi, yani bir mesaj kesin sildim ama kimin mesajını sildim emin de değilim. tamamen el kasası oldu ya özür diliyorum. :icon_redface:

asdas.JPG

tamamen benim mallığım, ne yaptığımı anlamadan dinlemeden bastım tuşa :cry:

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, Coppermine said:

@stardust sağlık olsun hocam 😊

hocam sanırım bilinçaltımda aldığın monitörü kıskanmış, sonra da "istemsizce" böyle bir harekete imza atmış olabilirim, psikoanaliz yapmak gerekirse. :|

anlayışın için teşekkür ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, stardust said:

hocam sanırım bilinçaltımda aldığın monitörü kıskanmış, sonra da böyle bir harekete imza atmış olabilirim, psikoanaliz yapmak gerekirse. :|

anlayışın için teşekkür ederim.

Ayıp ettin, bi Hannover uçuşuna bakar, kutusu duruyor zaten, kutulayıp havalimanında teslim ederim sana 😃

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, Coppermine said:

Ayıp ettin, bi Hannover uçuşuna bakar, kutusu duruyor zaten, kutulayıp havalimanında teslim ederim sana 😃

sağol çok incesin. inşallah eskisi gibi Hannover yatılarımız yapılmaya başlasın da Türkiye'den canın ne isterse ben getireyim sana. :new_bdaysmile:

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

emekliliğini, bu topladıklarını zengin koleksiyonerlere binlerce dolardan satıp yaşayacakmışsın gibi bir his var içimde, o zamana kadar da Eskişehir'de bir müze açıp bilet kesilebilir... @Najaz

Omfs and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, stardust said:

emekliliğini, bu topladıklarını zengin koleksiyonerlere binlerce dolardan satıp yaşayacakmışsın gibi bir his var içimde, o zamana kadar da Eskişehir'de bir müze açıp bilet kesilebilir... @Najaz

Bunların o kadar para edeceğini pek zannetmiyorum :) Benim gözümde değerliler, evet. Ama işte orada sihirli kelimemiz devreye giriyor: "meraklısına"

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

Bunların o kadar para edeceğini pek zannetmiyorum :) Benim gözümde değerliler, evet. Ama işte orada sihirli kelimemiz devreye giriyor: "meraklısına"

amerikadan çıkar bir çılgın koleksiyoner. vakti gelince bunların reklamını yapmaya başla yeter :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust 'un bu sayfanın en üstündeki birşeyleri zamanında satın alma ile ilgili yorumuna tamamen katılıyorum. Enflasyonist bir ülkedeyiz bugün aldığın yarın yanına kesinlikle kar kalacaktır. Özellikle ev ve araba gibi yatırımlarda.  Bugün 3 milyon'a "o ev" çok pahalı abi dediğimiz , seneye 4.5milyon olursa hiç şaşırmam.. Antalya 'da günlük artıyor evler borsa gibi.  Geçen hafta 2.3 istedikleri ev bu hafta 2.9 !

stardust and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nespresso makinesinde bir ariza olustu, kahveyi onden akitmak yerine ic bolmeye akitiyordu... Youtube vs baktim yaygin bir problemmis, sadece 1 parca degisikligi ile halloluyormus... Neyse aradim durdum parcayi, Rounded diye Hollandada bir siteden siparis verdim... Parca su;

krups-coffee-outlet-ms-623323-ms-623323.

Parca €6.50 shipping ise €13, totalde €20 filan... Neyse taa 23 Subattan beri bekliyorum, DHL Express ile gondermisler ama 1 ay boyunca Almanyada kaldi neredeyse... En son geldi bugun, tam 98TL gumruk masrafi... :mad:Gerizekalilar urunun uzerine value olarak €28.50 yazmislar, gumrukteki de affetmemis cakmis %20 vergiyi... €6.5 euroluk kiytirik plastik parcaya toplamda 420 TL odemis oldum... Rezalet ya...  

JardeL tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, JardeL said:

Nespresso makinesinde bir ariza olustu, kahveyi onden akitmak yerine ic bolmeye akitiyordu... Youtube vs baktim yaygin bir problemmis, sadece 1 parca degisikligi ile halloluyormus... Neyse aradim durdum parcayi, Rounded diye Hollandada bir siteden siparis verdim... Parca su;

krups-coffee-outlet-ms-623323-ms-623323.

Parca €6.50 shipping ise €13, totalde €20 filan... Neyse taa 23 Subattan beri bekliyorum, DHL Express ile gondermisler ama 1 ay boyunca Almanyada kaldi neredeyse... En son geldi bugun, tam 98TL gumruk masrafi... :mad:Gerizekalilar urunun uzerine value olarak €28.50 yazmislar, gumrukteki de affetmemis cakmis %20 vergiyi... €6.5 euroluk kiytirik plastik parcaya toplamda 420 TL odemis oldum... Rezalet ya...  

Okurken dahi içim gitti. Cihaz ne kadardı şuan  ve TR'de neden yok bu parçalar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Omfs said:

Okurken dahi içim gitti. Cihaz ne kadardı şuan  ve TR'de neden yok bu parçalar...

Hocam bendeki cihaz su; [ https://www.nespresso.com/au/en/order/machines/original/delonghi-umilk-pure-black-coffee-machine ] ... Uretimden kalktigi icin fiyat yok ama daha alt seviyedekileri 2.500 TL civarina satiliyor... Nespresso Turkiye'yi aradim, "siz bir gonderin bakalim, fiyati neyse soyleriz" dediler... Parca satmiyorlarmis... Muhtemelen en asagi 1000TLlik bir fatura cikardi karsima...

Rounded.com sitesinde makinenin neredeyse tum parcalari bulunuyor, o yonden iyi... 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, JardeL said:

Parca satmiyorlarmis

Yasal mı bu? Değildir muhtemelen. PArçasını makul fiyata satmak ve tamir hizmeti vermek zorundalar. 

Tipik yurdum şirketi. Sorsan büyük firmanın yerel temsilcisi, modern, medeni insanlar tarafından yönetilen şirket. Altyapı çapulcu ama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sonunda istediğim abartı olmayan aydınlatma olayını tamamladım. ekran kartı3 bölmeli ısıya göre renkleri değişiyor. şuan soğuk olduğu için tek renk.

CPU da NZXT de yine işlemci / GPU ısısına göre renk değiştiren şekilde ayarladım. hangi sıcaklığa göre renklerin geçişini görebiliyorum. 30 derece civarı beyaz ve ısındıkça sarıya doğru gidiyor.

bunun yanında ekran kartı sabitleyici aldım Cooler Master ARGB. onu da ekran kartının ARGB çıkışına bağladım. EVGA yazılımında onu da kontrol edebiliyorum. Gayet sade ve güzel bir aydınlatma oldu bence.

Najaz, MilesTeg, Omfs and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Coppermine saatler gerçekten harika gözüküyor.

Saat birçoğumuzun günlük yaşamından çıkalı epey oldu ama bizim forumda bu işe meraklı birkaç arkadaş daha vardı diye hatırlıyorum. @lawnmower'da bir hayli geniş saat envanteri olması lazım. @stardust da mesleği icabı havacılar için özel üretilmiş bir saat kullanıyordu diye aklımda kalmış. Yanılıyorsam düzeltin :)

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/30/2022 at 2:43 PM, Najaz said:

@stardust da mesleği icabı havacılar için özel üretilmiş bir saat kullanıyordu diye aklımda kalmış.

breitling navitimer var bende ama ne yalan söyleyeyim meslek icabı değil sadece hava atma icabı alınmış bir saat.

eskiden uçaklar daşşaklı pilot abiler tarafından manuel uçurulduğu için, yakıt-zaman-mesafe hesapları yüzünden iyi bir saat şartmış ama şuanki airbus uçağımın FMS sistemi bütün bu hesapları en ince ayrıntısına kadar kendi yaptığı için "havacılara" özel bir saate falan gerek yok. (var diyen pilot varsa s. git yemeyiz diyebilirsiniz, o derece :D )

heralde daha yeni pilot olup, cebimin para görmesiyle sapıtmamın, bir de tabii ki euro'nun ucuz olması sebebiyle tek maaş ile alabilme imkanı olması dolayısıyla almıştım.

açıkçası deri kayışlı olanı aldığım için, eskimesin diye, sağa sola çarpar çizilir korkusuyla 1-2 kez dışında kesinlikle uçuşlarda takmadım, anca şık bir yere giderken falan diycem zaten pandemide oda kalmadı, çekmecenin derinliklerinde duruyor. en son ne zaman taktım unuttum bile.

şuanki aklım olsa kesinlikle almazdım, hatta 2. el piyasası da var ama zurih'de kendi dükkanından "nispeten" ucuza almış olmamın hatırasına ve havacılığın güzel günlerinin anısına satmak da gelmiyor içimden.

erkeğin pek bir aksesuarı yok ama yine de şu devirde, türkiye şartlarında böyle bir saat almayı düşünmek, atadan-dededen zengin hazıra konmuş tipler dışında maaşlı çalışan için enayilik.

mekanik olduğu için ufak da olsa sapma yapıyor, bakımı var her yerde yaptıramazsın, yapan yer sağlam ücret ister vs. vs.

çok açık söylüyorum en iyi saat casio edifice serisi, hani illa kaliteli bir saat istiyorsanız da seiko chronograph... bundan ötesi fanteziye girer.

benim günlük en çok taktığım saat seiko solar chronograph, saatin kadranı güneş enerjisi paneli, pili şarjlı, en az 10 sene gidiyor diyorlar benim 7 sene oldu, aşırı tarz en memnun olduğum saat. pil değiştirmesi yok, kurması yok, mekanik sapması yok. tak ve kullan. amerika'dan bedava fiyata almıştım amazon'dan. şuan türkiye'deki fiyatlarına baktım da vay anasını sayın seyirciler keşke 1-2 tane de yedek alsaymışım diyorum.

2. olarak en çok taktığım da "victorinox swiss army alpnach chronograph" ucuz bir isviçre mekaniği ama içindeki makine rolex'lerin ucuz modellerindekinin aynısı. o yüzden çok kaliteli bir saat, babama mezuniyet hediyesi diye aldırmıştım. (ucuz dediğim işte 1600 euro'cuk)

bunlar dışında da 12 tane daha saat var ama pek takmadığım 2 tane g-shock, çok uyguna alıp hala daha metal bracelet'ini ayarlatmadığım bir edifice, 2 tane dandik ama tarz timex, 1 tane seiko kinetic var o da çok sade bir model seçmiştim anca takım elbise ile giyilecek vs.

-

uzun lafın kısası içinde olduğumuz şartlar aynı araba merakı olduğu gibi saatlere olan merakımı da kaçırdı.

şuan kol saatine bakarak saat öğrenme ihtiyacı diye bir olay kalmadı 2022 dünyasında, uçakta saat, arabada saat, bilgisayarda oyun oynarken bile steam in-game menüsünü açsan saat., telefonu hiç saymıyorum bile. 

komik gelecek ama victorinox saatim tam kurulu iken 46 saatten az gidiyor, yani genelde 2. taktığımda saat durmuş oluyor, çoğu zaman tekrar kurmakla uğraşmıyorum, gösterdiği saat de tarih de hep yanlış, hani kurması dert değil de tekrar saati ve tarihi ayarlamak vakit kaybı.

(ps: sürekli takarsan kendi kendini kuran otomatik-mekanik saat ama sürekli takmıyorsun, mekanik saatleri takmadığın zaman sürekli hareket ettiren zamazingolar da var ama o kadar ileri gitmedim)

öyle bir şey işte. 

eskiden "erkek adam mekanik saat takar, pilli çocuk oyuncağı quartz saatler takmayın" falan gibi talihsiz açıklamalarım olmuştu DHW forumunda.

şuan saatlerin geldiği nokta saat gösterme işlevinden çok uzakta, bilezik takmak gibi sadece bir aksesuar malesef. en azından benim için öyle, geçti o hevesler.

amaaaaaaa....

sözüm meclisten dışarı, apple watch takan, erkek demekten imtina edeceğim tiplere de dönüşmedim henüz. takan varsa alınmasın ama yakışmıyor be abi, yapmayın.

fitness tracker ile alıp veremediğim yok, 100 liraya alınmış sade köşeli tasarımlı bir tane var, dışarıda spor yaparken takıyorum, kauçuk kayış, terlesen de yıkanır, kalp atışı, adım-mesafe falan ölçüyor, yani hiç değilse bir işlevi var ama cebinde akıllı telefon varken, akıllı saatin ne işlevi var, anca "ışınla bizi skati" derim ben o saatlere :lol:

Mr.Smith, wazzap and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iFi Zen DAC ile Sennheiser Hd 600 ikilisini kombo yaptım. Hd 600 iyi bir amfiye bağımlı bir kulaklık. Araştırdığım kadarıyla iFi Zen DAC ile çok iyi bir ikili deniyordu. Birleştirdim ve sonuçtan çok memnunum. 
TIDAL ülkemizde kullanılmıyordu. Arjantinden üyelik alıp abonelik başlattım. Amacım DAC'ın MQA performansını test etmekti. Sonuç, Muhteşem. Kendi içinde MQA Decode işlemini yapıyor ve o şekilde çıkış veriyor.  Eğer MQA devresi aktifse üzerinde ki led göstergesi mor oluyor. Müzik sevenlere bu ikiliyi tavsiye ederim. Tabi ki çok daha kaliteli HiFi Kulaklıklar mevcut ama fikrimde mid ve sahnenin netliği açısından HD600 halen rakipsiz bu fiyat segmentinde. 

öncelikle DAC ünitesini çalıştırmanın 2 yolu var. Ya USB 3.0 kablo ile bağlayacaksınız. Bu şekilde sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.

Eğer daha fazla OHM değerlerine çıkmak istiyorsanız  USB + Adaptör ( 5v 2.5A ) kullanmak zorundasınız. 
Bu yüzden adaptör ile de desteklemek gerekiyor. Türkiye de Zen DAC adaptör satılmıyor bulunamazsınız yani. Ancak iFi adaptörünü aslında Raspberry Pi de kullanılan 5v 2.5A aynısı. Bu yüzden bende Raspberry Pi adaptörü aldım. Elimde Wireworld Starlight 8 USB 2.0 de vardı. Bilgisayara bu USB ile bağlayıp veri aktarımını bununla sağladım. Gücü de adaptör den alınca çıkış gücü tamamlandı. Sonuçtan çok memnunum. 

Coppermine, Omfs and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok