En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

İlave bir güç beslemesi olmadan, Beyerdynamic DT 880 Pro 250 Ohm monitör kulaklığı besleyebileceğini söyleyen youtube incelemelerinden sonra tercih ettik. Bir de şuan için gerekmese de ileriye dönük şekilde mic de bağlama ihtiyacı olabilir diye AMP yerine audio interface olsun dedik. Akşama bir iki deneme yapalım, bakalım haklılar mı?
#scarlett_solo , #Focusrite

C5-CC9-A03-A439-43-C9-8-A52-AEAB0-BAA059

3-FC2-B6-FC-3-B6-C-4-B81-AC73-3-C32-EB14

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 dakika önce, Coppermine said:

İlave bir güç beslemesi olmadan, Beyerdynamic DT 880 Pro 250 Ohm monitör kulaklığı besleyebileceğini söyleyen youtube incelemelerinden sonra tercih ettik. Bir de şuan için gerekmese de ileriye dönük şekilde mic de bağlama ihtiyacı olabilir diye AMP yerine audio interface olsun dedik. Akşama bir iki deneme yapalım, bakalım haklılar mı?
#scarlett_solo , #Focusrite

C5-CC9-A03-A439-43-C9-8-A52-AEAB0-BAA059

3-FC2-B6-FC-3-B6-C-4-B81-AC73-3-C32-EB14

hayırlı olsun öncelikle. kulaklığı ne için tercih ettiniz? müzik? günlük kullanım? stüdyo? tercih ettiğiniz kulaklık FLAT yani düz karakterli. genelde stüdyo ve müzik kayıt işlerinde kullanılıyor.

ayrıca 250 empedans isteyen bir kulaklık almışsınız. Focusrite dökümanlarında şunu yazmış "For all 1st Gen, 2nd Gen, and 3rd Gen Bus-Powered Scarlett interfaces (Solo, 2i2, 2i4, and 4i4), iTrack Solo and Saffire 6 USB look for headphones with a maximum impedance of 200 ohms."

bir de unutmayın Focusrite'ın bu cihazı genelde FLAT karakterli kulaklıklarda ( aslında stüdyo kulaklığı olarak doğru seçim yapmışsınız ) tercih ediliyor. Özünde AD/DC converter bir cihaz. asıl işi in ve out olarak kayıt da girilen sesin dönüştürülerek FLAT olarak çıkış vermesi. Bir nevi eski tabir ile ses kartı. 

Eğer müzik tabanlı bir çözüm istiyorsanız salt DAC tercih etmelisiniz. bu kulaklık ile kullanırsanız volume yetersiz kalabilir. Ya da istediğiniz ses düzeyini alamayabilirsiniz. İade etme şansınız varsa bence değerlendirin ve kulaklık amfisi ve DAC barındıran bir üniteye geçin. 

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, jackjoker said:

hayırlı olsun öncelikle. kulaklığı ne için tercih ettiniz? müzik? günlük kullanım? stüdyo? tercih ettiğiniz kulaklık FLAT yani düz karakterli. genelde stüdyo ve müzik kayıt işlerinde kullanılıyor.

ayrıca 250 empedans isteyen bir kulaklık almışsınız. Focusrite dökümanlarında şunu yazmış "For all 1st Gen, 2nd Gen, and 3rd Gen Bus-Powered Scarlett interfaces (Solo, 2i2, 2i4, and 4i4), iTrack Solo and Saffire 6 USB look for headphones with a maximum impedance of 200 ohms."

bir de unutmayın Focusrite'ın bu cihazı genelde FLAT karakterli kulaklıklarda ( aslında stüdyo kulaklığı olarak doğru seçim yapmışsınız ) tercih ediliyor. Özünde AD/DC converter bir cihaz. asıl işi in ve out olarak kayıt da girilen sesin dönüştürülerek FLAT olarak çıkış vermesi. Bir nevi eski tabir ile ses kartı. 

Eğer müzik tabanlı bir çözüm istiyorsanız salt DAC tercih etmelisiniz. bu kulaklık ile kullanırsanız volume yetersiz kalabilir. Ya da istediğiniz ses düzeyini alamayabilirsiniz. İade etme şansınız varsa bence değerlendirin ve kulaklık amfisi ve DAC barındıran bir üniteye geçin. 

@jackjokerteşekkürler. Eşim video ve ses üzerine tasarımlarla yapıyor. Kendi müziğinin yapmıyor ama müzik ve sesleri işliyor. Sesleri doğru duyup işleyebilmesi için de ya monitör hoperlör alacaktık yada bu tarz bir kulaklık tercih edecektik. Yer sıkıntısı sebebiyle kulaklık ile başlayalım dedik. Amp için açıkcası ben FiiO K5 Pro alacaktım ama Scarlett için eşim reddit vs de bu işin uzmanları ile konuşup tavsiyeler almış, onlar Scarlett 2i2 iş görür demişler. Bu model onun bir level altıymış, 2 mic yada 2 enstrüman bağlama gibi bir ihtiyacımız yok. O sebeple soloyu tercih ettik.

Şu videolarda da yeterli olacağı söylenmiş. Biz ilerde mic. bağlasak da bu kulaklık ve mic birlikte kullanılamayacağı için o da dert değil. Bakalım, iş görmezse amazonda iade opsiyonu açık.

https://youtu.be/6wWK6kjLWug

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, Coppermine said:

@jackjokerteşekkürler. Eşim video ve ses üzerine tasarımlarla yapıyor. Kendi müziğinin yapmıyor ama müzik ve sesleri işliyor. Sesleri doğru duyup işleyebilmesi için de ya monitör hoperlör alacaktık yada bu tarz bir kulaklık tercih edecektik. Yer sıkıntısı sebebiyle kulaklık ile başlayalım dedik. Amp için açıkcası ben FiiO K5 Pro alacaktım ama Scarlett için eşim reddit vs de bu işin uzmanları ile konuşup tavsiyeler almış, onlar Scarlett 2i2 iş görür demişler. Bu model onun bir level altıymış, 2 mic yada 2 enstrüman bağlama gibi bir ihtiyacımız yok. O sebeple soloyu tercih ettik.

Şu videolarda da yeterli olacağı söylenmiş. Biz ilerde mic. bağlasak da bu kulaklık ve mic birlikte kullanılamayacağı için o da dert değil. Bakalım, iş görmezse amazonda iade opsiyonu açık.

https://youtu.be/6wWK6kjLWug

rica ederim. tekrar hayırlı olsun. o zaman taşlar yerine oturdu. çünkü genelde insanlar HiFi odaklı gidip FLAT kulaklıklar tercih ediyorlar. Bunda satıcıların büyük bir suçu var. yeteri kadar anlatamıyorlar ve bunu al geç diyorlar. bende salt müzik dinleme tabanlı aldığınızı düşündüm. o zaman seçimler yerinde olmuş. 

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01.04.2022 at 17:35, stardust said:

breitling navitimer var bende ama ne yalan söyleyeyim meslek icabı değil sadece hava atma icabı alınmış bir saat.

Sanırım bu saat, 165.000 TL fiyatıyla saatten ziyade bir "servet saklama aracı" daha çok :) Yani sanat koleksiyonu, mücevher vb. bir çeşit yatırım gibi düşünebiliriz.

Bir şekilde böyle bir yatırıma niyetlendik diyelim. Bu tür saatlerin ikinci el alım-satımı hangi şartlarda oluyor? Bir sertifikalandırma sistemi vardır muhakkak. İstanbul'da firmanın ofisine veya yetkilendirdiği bir acentaya gidip sertifikanın ve saatin orijinalliğini teyit ettirebiliyor muyuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Najaz said:

Sanırım bu saat, 165.000 TL fiyatıyla saatten ziyade bir "servet saklama aracı" daha çok :) Yani sanat koleksiyonu, mücevher vb. bir çeşit yatırım gibi düşünebiliriz.

Bir şekilde böyle bir yatırıma niyetlendik diyelim. Bu tür saatlerin ikinci el alım-satımı hangi şartlarda oluyor? Bir sertifikalandırma sistemi vardır muhakkak. İstanbul'da firmanın ofisine veya yetkilendirdiği bir acentaya gidip sertifikanın ve saatin orijinalliğini teyit ettirebiliyor muyuz?

o konularda bir bilgim olmamakla beraber bir bok saklama aracı falan değil breitling markası... sonuçta isteyen istediği an, piyasası belli olan ve değişmeyen bir fiyattan sıfır bulabiliyorken, ciddi fiyat avantajı yoksa gidip de 2. el almaz, en azından ben almazdım.

diğer rolex vs. markalarda durum nasıl bilmiyorum ama breitling'in çok kalbur üstü, limitli üretim bir modelini almadığınız sürece, yani navitimer gibi standart bir modeli aldığınız anda euro/frank bazında zarardasınız.

şimdi sen Türkiye'de satılan TL fiyatı yazınca ben de bir irkildim. burdan almak yerine isviçre'ye tatile gitsen, 3-4 gün dolaşıp saati alıp dönsen cebine yine para kalır. 

sitesinden baktım, breitling sahiplik belgesi, orjinallik sertifikası gibi şeyleri blok zincire kaydetmeye başlamış.

https://www.breitling.com/ch-en/blockchain/

gerçi ne bunlara, ne saatçiye gerek var, kronometresini çalıştırdığınız anda saniye ibresi akar gibi çalışıyorsa orjinaldir, tık-tık atıyorsa çakmadır.

çinliler mekanik makinenin de taklidini yapmış diyorlar ama tabi o nasıl çalışır, çalışırsa kaç gün çalışır muamma. muhtemelen arkası mekanik görünümlü içi yine quartz'dır çünkü mekaniğin imitasyonunu bile yapsan yine pahalı tutar.

ps: olay nedir mekanikte merak edenler için.

https://www.youtube.com/watch?v=3zMalJbKYvU

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çinlilerin kopyaları genelde rahat anlaşılıyor işçilikten. Mekanik kısmında ve kadrandaki detaylar ele veriyor genelde. 2. el piyasasında benim bildiğim öyle bir sertifikasyon falan yok. Saatten anlayan adam zaten biliyor ne aldığını. Ama bilmeyen alacaksa bir bilenle almasında fayda var. Şu ana kadar benim gördüğüm en iyi fake saat Patek Philippe 5711'un bir kopyasıydı. Ama onda bile işçiliğe dikkat edince anlaşılıyordu.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, ZvAnA said:

Çinlilerin kopyaları genelde rahat anlaşılıyor işçilikten. Mekanik kısmında ve kadrandaki detaylar ele veriyor genelde. 2. el piyasasında benim bildiğim öyle bir sertifikasyon falan yok. Saatten anlayan adam zaten biliyor ne aldığını. Ama bilmeyen alacaksa bir bilenle almasında fayda var. Şu ana kadar benim gördüğüm en iyi fake saat Patek Philippe 5711'un bir kopyasıydı. Ama onda bile işçiliğe dikkat edince anlaşılıyordu.

Patek Philippe'in fake'i bile çok paradır tahminen. Benim toplam ederimden bile daha pahalı bu saatler:cici::lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, stardust said:

diğer rolex vs. markalarda durum nasıl bilmiyorum ama breitling'in çok kalbur üstü, limitli üretim bir modelini almadığınız sürece, yani navitimer gibi standart bir modeli aldığınız anda euro/frank bazında zarardasınız.

Döviz bazında evet ama Türkiye gibi enflasyonun %100'ün üzerinde olduğu bir ülkede, birçoğumuz aldığımız ürünü 2. elde TL bazında kar ederek satabiliyoruz. O açıdan TL bazında zarar ettirmez diye düşünüyorum. En azından "kullandığımızı kar sayarız" :) 

Saat olmasa da model araç, müzikçalar vb. şeylerin koleksiyonunu yapmaya çalışıyorum imkanlar ve bütçe dahilinde. Ve bu ürünlerin 2. el piyasasında karşılaştığım şöyle bir durum var: Ürünün orijinal kutusunun ve kutu içeriğinin olması, ürünün fiyatını doğrudan etkiliyor. Yani misal bir MD çalar modeline rastlıyorum, kutusu ve kutu içeriği tam olanı için 1000 TL isteniyorsa sadece cihazın kendisi için 200-250 TL istendiği durumlar olabiliyor. Ambalaj, kutu, kutunun kozmetik durumu, kutu içeriğinin tam olması (orijinal kulaklık, kumanda, adaptör vs.) fiyatta 3-4 misli fark yaratabiliyor.

Saat konusunda da aynı durum geçerli mi diye sorayım? 2. elde böyle bir saat almak istesek, sertifikasının, kutusunun ve kutu içeriğinin (artık içeriğinde ne varsa) varlığı ya da yokluğu fiyatı ne seviyede etkiliyor? Sertifikası ve/veya kutusu olmayan ancak orijinalliğini bir şekilde teyit ettirdiğimiz bir saate, sıfır fiyatının ne kadarını teklif etmeliyiz? Saydığım şeylerin yokluğunu ileri sürerek pazarlığı biraz daha sıkı tutabilir miyiz diye merak ediyorum :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 sene önce aldığım Tag Heuer Calibre 16 saatimi çok seviyorum, o zaman 4000 USD civarıydı, beğendiğim Omega daha sade bir model 6200 USD idi.

Şimdi neden Omega almadım diye soruyorum, çünkü TAG in bu şekilde bir değer artışı olmuyor.

Sanırım o dönemdeki cahilliğime denk geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, escape said:

12 sene önce aldığım Tag Heuer Calibre 16 saatimi çok seviyorum, o zaman 4000 USD civarıydı, beğendiğim Omega daha sade bir model 6200 USD idi.

Şimdi neden Omega almadım diye soruyorum, çünkü TAG in bu şekilde bir değer artışı olmuyor.

Sanırım o dönemdeki cahilliğime denk geldi.

Aşık olduğum saatir. Bende aynı tasarım ama Nacar marka olanından var. Orijinali elbette çok daha güzel. Güle güle kullan hocam.

Next'te Nicholas Cage kullanır bu saati.

https://watch-fever.blogspot.com/2014/05/next-nicholas-cages-film.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

17 hours ago, MilesTeg said:

Aşık olduğum saatir. Bende aynı tasarım ama Nacar marka olanından var. Orijinali elbette çok daha güzel. Güle güle kullan hocam.

Next'te Nicholas Cage kullanır bu saati.

https://watch-fever.blogspot.com/2014/05/next-nicholas-cages-film.html

Bilmiyordum, evet budur. Deri kayışlı model, 2010 yılında aldığımda böyle deli paralar değildi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün aksam Itopya'da Corsair MP510 1920GB SSD 1.999 TL den satildi. Hemen siparis verdim. Saniyorum son zamanlarda gördügüm en uygun fiyatli ve Dram cache'li SSD bu. 2 TB SSD 115 Euro'ya geldi, Almanya'da aynisi en ucuz 240 Euro.

1-2 saat sonra fiyatini 2 katindan fazla arttirdilar https://www.itopya.com/corsair-1920gb-force-mp510-nvme-m2-ssd-3480mb-okuma-2700mb-yazma_u8176

cosrair1.jpg

corsair2.jpg

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

@Coppermine hocam 1 gün geçtikten sonra söylüyorsun, olmuyor böyle, silerim bu mesajı da bak :lol: hayırlı olsun.

ya ben kampanya oldugunu bilsem yazardim aninda, sitede kampanya filan yazmamislardi bende linki biryerlerden görüp Almanyadaki fiyatiyla kiyaslayip aldim, acikcasi 1-2 saat sonra fiyatini 5800 e cikarmalari da bir garip oldu. Bir daha yakalarsam mutlaka yazarim :D

stardust and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Coppermine said:

Dün aksam Itopya'da Corsair MP510 1920GB SSD 1.999 TL den satildi. Hemen siparis verdim. Saniyorum son zamanlarda gördügüm en uygun fiyatli ve Dram cache'li SSD bu. 2 TB SSD 115 Euro'ya geldi, Almanya'da aynisi en ucuz 240 Euro.

1-2 saat sonra fiyatini 2 katindan fazla arttirdilar https://www.itopya.com/corsair-1920gb-force-mp510-nvme-m2-ssd-3480mb-okuma-2700mb-yazma_u8176

cosrair1.jpg

corsair2.jpg

bende ssd almak istiyorum bu tarz. ihtiyacım da var. ama anakartımda yer yok. aslında varda dual DIMM.2 şeklinde. Ram gibi takıyorsun. bios da zilyon tane ayarı var diye uğraşmak istemiyorum. @T800 belki kullanmıştır aynı anakart vardı. açıkcası tecrübem yok dimm.2 şeklinde nasıl oluyor diye. pratik olsa direkt alırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 09.04.2022 at 23:21, jackjoker said:

bende ssd almak istiyorum bu tarz. ihtiyacım da var. ama anakartımda yer yok. aslında varda dual DIMM.2 şeklinde. Ram gibi takıyorsun. bios da zilyon tane ayarı var diye uğraşmak istemiyorum. @T800 belki kullanmıştır aynı anakart vardı. açıkcası tecrübem yok dimm.2 şeklinde nasıl oluyor diye. pratik olsa direkt alırım. 

Ben m.2 almadım hiç, baya uzun süredir dört adet Samsung 850 500GB kullanıyorum. Üç tanesi RAID 0, birisi de sistem diski olarak.

İncelemelere baktığımda oyun yükleme sürelerinde tek SATA 3 SSD ile bile kayda değer bir fark göremedim, yani bir tanesi 10-15 saniye önce yüklese ne yüklemese ne diye düşündüm, hiç girmedim o işe. 

Ama özel olarak büyük dosyaları oradan oraya kopyalama yok 8K video edit falan işleri yapılıyordur o zaman profesyonel kullanımda ayrı değerlendirmek gerekir tabii. Ben memnunum gayet bu kurulumdan uzun süredir, benim kasa da çok büyük yer sorunu yok, Cooler Master'ın iki ITX, bir ATX kasası ile kurulan apartman gibi kasa kullanıyorum yedi yıl falan oldu herhalde şu soğutma nedeniyle.

Günün birinde Micro ATX, ITX gibi bir sisteme geçmeye kalkarsam ancak o zaman anlamlı olur benim için.

stardust and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

@Najaz çalışıyor mu ?

Çalıyor ama çalışıyor :D

Şaka bir yana, haftasonu CRT TV'ye bağlayıp oynayacaktım ama tavanarasına kaldırdığım TV eşşek ölüsü kadar ağır olduğu için aşağıya indiremedim :(

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 dakika önce, Altan Yoklar said:

3 oyunum vardı ; Dobişko , Missile Command ve Basketball .

Resimde kollar kablolar yeni gibi duruyor.

Senin PS5'le takas yapalım mı Altancığım? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok