En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

1 minute ago, T800 said:

Bu 2996 TL, Amazon'dan aldım, tam adı KIOXIA PCIe M2 2TB EXCERIA PLUS G2.

Kioxia dediği de eski Toshiba.

hmm değerleri güzelmiş ama çok ucuz sayılmaz tabi.

CrystalDiskMark_20220507141812.png

benim Corsair MP510'da durum böyle, tabi bunu itopya 2000 liraya sattı, ben de 2150'ye aldım.

bak o settings tab'ında default seçeneğinden farklı olarak bir de NVMe SSD için bir test koymuşlar, öyle mi yapmak gerekirdi acaba. Bi öyle yapayım bakayım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Amazon'da içeride bir hediye çeki vardı, o şekilde aldım, birikmiş hediye çekini de kullandım. MP510 da iyi gayet değerleri.

O fiyatlara bulmak imkansız olurdu herhalde, görsem etsem bile mümkün değil alamazdım, çok iyi fiyat olmuş.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CrystalDiskMark_20220507143723.png

NVMe diye seçince böyle geldi, gerçi bilgisayarda şuan bir sürü program açık, çok etki etmemiştir ama benchmark modunda vanilla açıp bir tekrar yapmak lazım. 3500mb okuma yazıyordu, hani nerde :D

gerçi evde oyun oynayan için bile o kadar yüksek ki bu hızlar.

misal anno 1800'ü HDD'ye atmıştım, oyunun açılması 15 dk sürüyordu, normal SSD'de 15 saniye, NVMe'lerde abartısız 5 saniyede açılıyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 dakika önce, T800 said:

Kioxia'nın yazılımı Windows 11 ile tam uyumlu değil sanırım baya bayılttı ayarları yapana kadar.

windows 11 ile uyumlu olduğu söylenen her şeye inanmıyorum ben. şimdiye kadar gördüğüm en kötü windows sürümü 8 ve 11. o kadar problem yaşadım ki. daha oturması için 2 yılı var kendi fikrimce. geçen hafta çıkan patch de de problem varmış misal. artık yamanın yamasını yapıyorlar. windows 10  ile gayet mutluyum. sonuna kadar da devam ederim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun da kampanyası vardı Hepsiburada'da 1399 TL'ye 1TB. RAID 0 yapayım mı diye düşündüm iki tane alıp da sonradan bir tane 2TB almayı daha uygun buldum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, stardust said:

@TiesTorN ah be olm, seviyorum seni aslında, hiç üzmek istemiyorum ama böyle net frikik veriyorsun, napayım şimdi vurmayayım mı topa:

senin aldığın 1TB, bizim aldıklarımız 2TB...

farkındayım da sizin aldıklarınızın 1tb modelleri de 1400 den daha pahalı yanlız öyle de bi durum var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.04.2022 at 21:56, jackjoker said:

Samsung 870 EVO 1TB  

babayı masadan kaldırmayın beyleeeer. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı paraya bundan RAID yapılabilirdi, o doğru ancak sıralı okuma dışında çok bir fark olmuyor bir tane kullanmak ile.

İki tane daha boş M2 yeri daha uygun geldi bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, TiesTorN said:

farkındayım da sizin aldıklarınızın 1tb modelleri de 1400 den daha pahalı yanlız öyle de bi durum var.

tamam da ben zaten normalde çok daha pahalı satılan bir modeli ucuza kapattım. sen de almamış olsan, aynı anda 2 tercih olsa önünde benimkini alırdın.

o hızlardaki ufak farkların bizim gibi oyun amaçlı kullanımlarda hiçbir etki etmediğini de biliyorsun. 

almışken 2tb almakta fayda var.

ben 500gb samsung 960 evo alırken, windows + 5 oyun rahat yüklerim diyordum. 3 oyun zor yükleniyor artık böyle 100 gb üstü oyun klasörleri yüzünden...

1 minute ago, jackjoker said:

babayı masadan kaldırmayın beyleeeer. 

şov yapmayalım

ayrıca:

çok pahalı!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim windowsum her zaman ayrı bir ssd'de yüklü durur o yüzden onun önemi yok. 1 tb'ı sadece steam için aldım. en ucuzu ve en hızlısı buydu, aldım geçtim. 2 tb falan gereksiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, TiesTorN said:

benim windowsum her zaman ayrı bir ssd'de yüklü durur o yüzden onun önemi yok. 1 tb'ı sadece steam için aldım. en ucuzu ve en hızlısı buydu, aldım geçtim. 2 tb falan gereksiz.

bırak şimdi ya 2tb gereksiz demek V8 motor gereksiz demekle aynı şey, bas git.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, T800 said:

O Ramdisk ya, normal SATA 3 SSD o.

evet ya ben de bakıyorum, nasıl olur diyorum, 970 evo olmasın o dedim de alakası yokmuş tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

böyle fatal error verdirilir foruma. asfasgasgfsdagdf

evet samsung rapid mod. bir süre kullandım. evet çok hızlı kopyalamalar yazmalar oluyor dosya transferlerinde. 32gb ram olduğu için bende ram'i tampon bellek olarak kullanıyor. 6-7gb samsung alıyor. haliyle de aşırı hızlı bir transfer söz konusu oluyor. böyle photoshop gibi programlar a tıklayıp ekrana gelmesi bir. 

ama gereksiz ya. normal ssd hızı bile fazla geliyor. bu kadar uçmaya ramleri ayırmaya gerek yok :D 

neyse konunun özü.

2TB'a gereksiz demek yanlış. adam 600 liraya 1TB fazla aldı. bence başarılı bir ticaret olmuş. TB'in fazlası iyidir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, T800 said:

Hiç overprovisioning yapmıyor musunuz ? Herkes tam kapasiteyi kullanıyor gibi baktığımda.

Benim sata olsun, nvme olsun tüm ssd'lerimin hepsinde %10 overprovision var. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şimdiye kadar hiç OP ayarlamadım ssd lerimde. gerek de duymadım. bu ssd'lerin ömrünü muhtemelen siz görmezsiniz. bu kadar kasmaya gerek yok. takın ve default ayarı neyse onu kullanın. ben samsung magician yükledim ve hiç bir ayar yapmadım. standart kendisi kontrol ediyor zaten. 

TiesTorN and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, T800 said:

Hiç overprovisioning yapmıyor musunuz ? Herkes tam kapasiteyi kullanıyor gibi baktığımda.

Tolga abi, OP SSD'lerde firmware bazlı yapılıyor zaten. SSD'nin kontrolcüsü, tüm veri hücrelerini kullanıma açmıyor ve belli bir yüzdeyle yedekte hücre tutuyor. Bu işlem tamamen transparan olarak gerçekleşiyor.

jackjoker and T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok