En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Optik sürücüler hayatımızdan çıkalı epey oldu. Lakin zaman zaman, özellikle CD albümleri FLAC olarak bilgisayara aktarmak istediğimde optik sürücü ihtiyacı doğuyor. Elimde Lenovo'nun harici bir DVD yazıcısı var ve şimdiye kadar işimi görüyordu. Ancak geçen hafta "artık beni emekli et" dedi ve CD okumamaya başladı :)

O esnada tesadüf bu ya, Dolap uygulamasından çok uygun fiyatlı bir harici DVD yazıcı buldum; Lenovo ThinkPad Ultraslim DVD yazıcı. Yurtdışında 80 USD gibi bir fiyata satılan sürücüyü 8 USD gibi komik bir fiyata aldım.

Kullandığım eski DVD sürücünün aksine bu cihazın USB kablosu tümleşik ve kullanılmadığı zaman kasanın altındaki yuvaya gizleniyor. Yani cihazı yanınızda taşımak gerektiğinde bir de ekstradan kablosunu taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Cihazın profili de epey ince.

7qa4psm.JPG

quad, wazzap, Omfs and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, jackjoker said:

şimdiye kadar hiç OP ayarlamadım ssd lerimde. gerek de duymadım. bu ssd'lerin ömrünü muhtemelen siz görmezsiniz. bu kadar kasmaya gerek yok. takın ve default ayarı neyse onu kullanın. ben samsung magician yükledim ve hiç bir ayar yapmadım. standart kendisi kontrol ediyor zaten. 

:icon_friendship:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.05.2022 at 21:41, Najaz said:

Optik sürücüler hayatımızdan çıkalı epey oldu. Lakin zaman zaman, özellikle CD albümleri FLAC olarak bilgisayara aktarmak istediğimde optik sürücü ihtiyacı doğuyor. Elimde Lenovo'nun harici bir DVD yazıcısı var ve şimdiye kadar işimi görüyordu. Ancak geçen hafta "artık beni emekli et" dedi ve CD okumamaya başladı :)

O esnada tesadüf bu ya, Dolap uygulamasından çok uygun fiyatlı bir harici DVD yazıcı buldum; Lenovo ThinkPad Ultraslim DVD yazıcı. Yurtdışında 80 USD gibi bir fiyata satılan sürücüyü 8 USD gibi komik bir fiyata aldım.

Kullandığım eski DVD sürücünün aksine bu cihazın USB kablosu tümleşik ve kullanılmadığı zaman kasanın altındaki yuvaya gizleniyor. Yani cihazı yanınızda taşımak gerektiğinde bir de ekstradan kablosunu taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Cihazın profili de epey ince.

7qa4psm.JPG

Hayırlı olsun benim de böyle bir şeye ihtiyacım vardı. Bir bakayım etrafa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ofiste röntgen pc için şu üçlüyü aldım. Bugün gelir gelmez sabırsızlıkla kurdum ve fiyatına göre gayet memnunum. Umarım sorunsuz kullanırız.

Huawei Matestation S - 5900TL

Kendi online mağazalarından uyguna aldığımı düşündüğüm bir cihaz oldu. Ryzen 4600G bizim işimizi gayet görecek. İkinci M2 ssd ve ikinci etherneti eklemeyi düşünüyorum sadece. Çok şık ve ufak bir cihaz. İçindeki m2 ssd WD. Ayrıca dahili wifi da bulunuyor.

Acer SB241Y 23.8” 75Hz 1ms Freesync IPS Full HD - 1950TL

Görüntü kalitesi gayet yeterli. İçinden HDMI kablo da çıktı uğraştırmadı. Fiyatına göre yine iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Eksi yanı hoparlör yok ama bizim ihtiyacımız da yoktu.

Logitech MK235 Kablosuz Klavye Mouse Seti - 298TL

Omfs tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En son ahşap sabun kalıbı aldım n11'den.
https://urun.n11.com/ahsaplar/ahsap-sabun-kaliplari-P403226795
9 x 5.5 x 49 cm boyutlarında .
İçine 2.4 kilo sabun alacak hacmi var.
225 liraya aldım , içine pişirme kağıdı koyulup sabun dökülüyor 2 güne sertleşiyor sabun ,kalıp açılıp kesiliyor.
Fakat pişirme kağıdını döşerken zorlandım gereksiz vakit harcattı. Bir dahakine vazelin ya da benzeri bir şey süreceğim içine öyle deneyeceğim.
ahiap-sabun-kaliplari__0671144276102779.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony NW-A55 Walkman ile Anker Soundcore Life Q35 kablosuz kulaklık aldım.

Hem Walkman hem kulaklık, Sony'nin geliştirdiği bir Bluetooth codec'i olan LDAC destekliyor. LDAC sayesinde (kağıt üzerinde) 990 Kbit/s kablosuz veri aktarımı mümkün. Ancak bu değere en iyi şartlarda ulaşılabiliyor. Sinyal zayıflarsa veri aktarım hızı kademeli olarak 660/330 Kbit/s'ye düşüyor. Sony'nin destek verdiği Walkman cihazlarının yanı sıra Android 8.0 ve üzeri işletim sistemini kullanan cep telefonları da LDAC destekliyor. Bazı telefonlarda LDAC desteğini "geliştirici menüsü"nden aktif hale getirmek gerekebiliyor. Apple cihazlarda ise LDAC desteği yok.

Teoride 16-bit 44.1Khz bir FLAC dosyasının LDAC ile kayıpsız aktarılabilmesi lazım. Hatta Sony, 24-bit 96Khz bir Hi-Res müzik dosyasının da "neredeyse kayıpsız" bir biçimde aktarılabildiğini iddia ediyor.

Q35 kulaklığı Walkman'e hem LDAC hem de SBC ile bağladım ve açıkçası çok büyük bir fark duyumsayamadım. Ya 40+ olduğumuz için artık bizim kulak zarları kadayıf olmuş, ya da LDAC ile Sony yeni bir müşteri söğüşleme metodu geliştirmiş :D

LDAC haricinde kulaklık fiyatına göre kaliteli ve bol özellikli bir model. Şık bir taşıma çantası, kablolu kullanım için 3.5mm mikrofonlu kablo, uçak fişi için adaptör ve USB-C şarj kablosuyla birlikte geliyor.

Kulaklıkta aktif gürültü engelleme (ANC) özelliği var ancak ihtiyaç duymadığım için adam akıllı denemedim. Kullananlar bir Sony WH-1000 serisi kadar iyi olmasa da genel anlamda iş gördüğünü söylemiş. Ancak bu kulaklığın Sony'lerin üçte biri fiyatına satıldığını düşünürsek, bu kadar kusur kadı kızında da olur diyebiliriz.

İncelemelere göre pil ömrü çok çok iyi. Anker ANC ile 40 saat, ANC olmadan 60 saat pil ömrü belirtiyor ancak kulaklığı kullananlar bundan çok daha iyi değerler elde etmişler. Hızlı şarj özelliği de mevcut ve 5 dakikalık şarj ile kulaklığı 4 saat kullanabiliyorsunuz.

Kulaklığın varsayılan ses profili bass ağırlıklı. Telefona yüklenen Soundcore uygulaması ile farklı EQ profilleri seçebiliyorsunuz veya kendi EQ ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. Ben "Bass Reducer" profilini kullanıyorum ve bu şekilde kulaklık çok daha dengeli ses veriyor.

Soundcore uygulamasıyla kulaklığın bazı özelliklerini kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin, kulaklığı kafanızdan çıkardığınız zaman çalan müziği durdurma özelliği uygulamadan açılıp kapatılıyor. Kulaklığı kullanmadan önce, uygulama üzerinden firmware güncellemesi yapmakta fayda var; şu an için en güncel firmware v1.21.

Konfor meselesine gelince... Kulaklık pad'leri suni deri, 2 saatlik evde sürekli kullanım sonucunda hafif terlettiğini söylemeliyim. Sıcak yaz günlerinde, dışarıda kullanım için (hele bir de sportif aktivite esnasında) pek uygun olmayabilir. Bunun dışında kafaya uygulanan baskı ve ağırlık minimal düzeyde, o konuda rahatsızlık veren bir durum yaşamadım.

Son bir not: Anker'in sitesinde kulaklıktaki LDAC özelliği için "Sadece Android cihazlarda desteklenir" gibi bir ibare var. Bu biraz kafa karıştırıcı, zira bendeki NW-A55 Walkman gibi Android tabanlı olmayan ancak LDAC destekleyen cihazlarda LDAC kullanılmıyor gibi bir anlam da çıkabiliyor bu cümleden. Lakin kulaklık LDAC ile sorunsuz bir şekilde Walkman'e bağlanıyor.

Kulaklığı Hepsiburada'daki indirimden, 100 TL kredi kartı puanını da hesaba katarsak 1700 TL'ye aldım. Anker'in LDAC desteği olmayan bir önceki Q30 modeli de 1500 TL gibi bir fiyat etiketiyle satılıyor. LDAC sizin için önemli değilse, temelde Q35'le birebir aynı olan Q30 da tercih edilebilir. Bir üst segmente çıkmak içinse, Sony'nin WH-1000XM3 (veya XM4) gibi modellerine 3500-4500 TL gibi paralar ödemek gerekiyor. Bu açıdan Anker Q35, parasının hakkını veren bir ürün diyebilirim.

dkohm65.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
Thustu and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bir ssd bu, güle güle kullanın, chia coin için uzunca bir süre kullandım, hala da sistemde takılı. Amazon Almanya'dan 1750 TL gibi bir fiyata gelmişti. 7-8 ay önce, çok zamlanmamış diğer ürünlere göre.

Edit : Bir önceki sayfadan alıntı yapmaya çalışırken böyle tek bir mesaj düşmüş, @T800'ün aldığı Kioxia 2 tb için yazmıştım.

pentaman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@NajazMassive Attack'ı görene kadar, "Yeter kardeşim, insan parasının olduğunu bu kadar da ortaya koymaz" diyordum, neyse ki Massive Attack beni sakinleştirdi. Bundan dolayı, "Hayırlı olsun" diyorum. :baba:

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
47 minutes ago, wazzap said:

"Yeter kardeşim, insan parasının olduğunu bu kadar da ortaya koymaz"

Daha o kadar değil, henüz Anker, vs. ufak ufak ekonomi yapmaya çalışıyor. Ama kara saplı Sony WH-1000XM5'i "ZIBAMM" diye masanın üzerine vursaydı (!) işte o zaman "ehh bee kardeşim" denilebilirdi; ama henüz değil, nıccık! :zuh:

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, wazzap said:

Massive Attack'ı görene kadar, "Yeter kardeşim, insan parasının olduğunu bu kadar da ortaya koymaz" diyordum

Samimiyetime inan ki çekine çekine paylaşıyorum bu tür şeyleri. Şu kulaklığı Avrupa'da, Amerika'da bir öğrenci yarı zamanlı çalıştığı işinde iki günlük yevmiyesiyle rahatlıkla satın alabiliyor. Ancak bizim ülkemizde (ki bana göre en büyük fiyat çıpası olan) asgari ücretin üçte birine, yani bir insanın 10 günlük emeğinin karşılığına denk geliyor. Yani oralarda çok sıradan bir alışveriş olan bu tür ürünler bile ülkemizde lüks sınıfına girdi ne yazık ki.

Öte yandan her şeyden kıstık kıstık, hobi olarak elimizde kala kala bunlar kaldı :) Biz de kendimizi avutuyoruz işte.

wazzap, Omfs and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Delonghi Espresso makinesi alıpla almamak arasında gidip geliyorum.

Sonunun tozlanmakta olan Cafissimo'yu çıkaracağım gibime geliyor. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12.11.2021 at 11:12, JardeL said:

Dun de Hepsiburadadan bluetooth Microsoft Modern Mobile Mouse aldim 200TLye bakalim sorun cikarmaz insallah... 

Sununla ilgili bir guncelleme yapayim; mouse cok sikkoymus ya hic begenmedim... Tekerlek kismi o kadar sert ki bir sure kullandiktan sonra elim agriyor... Sanki uzun sure tumsekli yolda sert suspansiyonlu otomobil kullanmisim gibi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, snc-tr said:

İş görür belki ama çok eski bir ürün değil mi? 4. nesil i3 var üzerinde.

Biraz yorumlara baktım faturasız ve teşhir ürün gönderiyorlar. Benim attığım nuc daha güncel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/16/2022 at 11:24 AM, Erwin said:

Delonghi Espresso makinesi alıpla almamak arasında gidip geliyorum.

Sonunun tozlanmakta olan Cafissimo'yu çıkaracağım gibime geliyor. :D

Al al, Cafissimo kartuşlu makina yer kaplamasın diye düşünerek bana verebilirsin. Yazlığa götürürüm seve seve seni kurtarmak için. :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Altan Yoklar said:

31.75 litre benzim aldım en son 730 liraya BP'den. :facepalm:
19.25 liraya da yarım kilo yoğurt aldım.:facepalm:
Dolar 30 olunca ne yapacağım bakalım.

Arabayı satıp ulaşımı bisikletle sağlayacaksın.
Mahalleye gelen sütçüden süt alıp yoğurdu evde yapacaksın.

Demokrasilerde çareler tükenmez...

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, Najaz said:

Arabayı satıp ulaşımı bisikletle sağlayacaksın.
Mahalleye gelen sütçüden süt alıp yoğurdu evde yapacaksın.

Demokrasilerde çareler tükenmez...

Demokrasi dedin de aklıma Idiocracy filmi geldi.

Et için de ava mı çıkacağım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye