En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

22 saat önce, Najaz said:

Arabayı satıp ulaşımı bisikletle sağlayacaksın.
Mahalleye gelen sütçüden süt alıp yoğurdu evde yapacaksın.

Demokrasilerde çareler tükenmez...

Mahalleye gelen sütçü daha pahalı, şaka yapmıyorum gerçekten daha pahalı :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/18/2022 at 5:56 PM, Najaz said:

Mahalleye gelen sütçüden süt alıp yoğurdu evde yapacaksın.

Çiğ süt alıp yoğurdu uzun yıllardır evde kendimiz yapıyoruz. Hazır yoğurtları asla yiyemiyorum artık, hanım öyle bir yoğurt yapıyorki dışarıda satılanın 10 katına malediyorsa bile helal olsun.

3 hours ago, ZvAnA said:

Eşime ve kendime yeni saatler aldım.

İyi günlerde kullanın. Sonra elektrik fiyatı arttı aman aman cafe'de maliyetler belimizi büktü diyen esnafa üzülürüz biz. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Çiğ süt alıp yoğurdu uzun yıllardır evde kendimiz yapıyoruz. Hazır yoğurtları asla yiyemiyorum artık, hanım öyle bir yoğurt yapıyorki dışarıda satılanın 10 katına malediyorsa bile helal olsun.

İyi günlerde kullanın. Sonra elektrik fiyatı arttı aman aman cafe'de maliyetler belimizi büktü diyen esnafa üzülürüz biz. :mrgreen:

Sütün yağını mı alıp satıyorlar yoksa su katıp mı satıyorlar bilmiyorum. Ktı kıvamlı yoğurt yapamadım.
4-5 yıl önce çok denedim hatta içine jelatin falan koymaya çalıştım katılaşsın diye.
Ancak sütü çok uzun süre kaynatırsam suyu iyice buharlaşınca yoğurt daha katı oluyor.
Koyun sütü bulunca her şey farklı oluyor tabi, o zaman ekmeğin üzerine sürüp yiyordum.
Çok uzun süredir yapmıyorum. Başlamak lazım tekrar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Altan Yoklar said:

Sütün yağını mı alıp satıyorlar yoksa su katıp mı satıyorlar bilmiyorum. Ktı kıvamlı yoğurt yapamadım.
4-5 yıl önce çok denedim hatta içine jelatin falan koymaya çalıştım katılaşsın diye.
Ancak sütü çok uzun süre kaynatırsam suyu iyice buharlaşınca yoğurt daha katı oluyor.
Koyun sütü bulunca her şey farklı oluyor tabi, o zaman ekmeğin üzerine sürüp yiyordum.
Çok uzun süredir yapmıyorum. Başlamak lazım tekrar.

Eşim inek sütüyle yapıyor, tek bildiğim budur. Ne kadar kaynatıyor, mayayı nereden temin ediyor, sonra nasıl dinlendiriyor ..vb hiç fikrim yok. Ancak hem yoğurt kıvam ve lezzet olarak çok iyi hem de kaymağını yemeye doyum olmuyor. Sürekli aynı lezzeti tutturduğu ve bunu farklı sütlerle de becerdiği için üzümü yiyorum bağını sormuyorum. :mrgreen:

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mk1vwrs.jpg

babama diye aldım ama gayet güzel bir monitörmüş. 

3 saattir deniyorum özellikle 165 hz'de 165 fps horizon 4 ile cidden beğendim.

IPS'in renk canlılığı da oldukça iyi, sevdim.

ekran kartı için fazla bütçe ayırmayıp, 1080p takılırım diyenler için ya da ps5 native 1440p desteklemediğinden ps5 monitörü yapıp 120hz kullanmak için ideal bir monitör.

ölü piksel çıkmadı. 

benim 32" monitörden sonra küçük geldi ama zaten 1080p için 27", 1440p için 32" üst limit, 4K'ya geçmeden boyutu büyütürseniz bu sefer piksel yoğunluğu azaldığı için netlik kayboluyor.

bence FHD 1080p oyun oynamak için ideal bir monitör olmuş, ilk başta HDR olmadığı vazgeçmiştim ama diğer markalardaki HDR'da tırışkadanmış, bu fiyat seviyesinde gerçek HDR beklememek lazımmış...

https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-27-vg279q1a-165hz-1ms-hdmi-dp-elmb-ips-fhd-freesync-premium-gaming-monitor_u15043

yarın geceye kadar kampanyası devam ediyor. tavsiye ederim.

Peregrine, wazzap, TatanQa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

mk1vwrs.jpg

ekran kartı için fazla bütçe ayırmayıp, 1080p takılırım diyenler için ya da ps5 native 1440p desteklemediğinden ps5 monitörü yapıp 120hz kullanmak için ideal bir monitör.

ölü piksel çıkmadı. 

benim 32" monitörden sonra küçük geldi ama zaten 1080p için 27", 1440p için 32" üst limit, 4K'ya geçmeden boyutu büyütürseniz bu sefer piksel yoğunluğu azaldığı için netlik kayboluyor.

bence FHD 1080p oyun oynamak için ideal bir monitör olmuş, ilk başta HDR olmadığı vazgeçmiştim ama diğer markalardaki HDR'da tırışkadanmış, bu fiyat seviyesinde gerçek HDR beklememek lazımmış...

https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-27-vg279q1a-165hz-1ms-hdmi-dp-elmb-ips-fhd-freesync-premium-gaming-monitor_u15043

IPS glow olsa da mid-gray'lerde olan VA smearing olmaz bunda, açıları da daha geniştir. Şahsen VA sevemedim ben. Tabi en üst segment VA'lar nasıldır bilemem, sonuçta teknoloji de durduğu yerde durmuyor.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, Peregrine said:

IPS glow olsa da mid-gray'lerde olan VA smearing olmaz bunda, açıları da daha geniştir. Şahsen VA sevemedim ben. Tabi en üst segment VA'lar nasıldır bilemem, sonuçta teknoloji de durduğu yerde durmuyor.

ben VA kullanıyorum, 1 tane ölü piksel harici sorun olmadığı gibi her ihtiyacı da karşıladı bu zamana kadar. IPS panel de güzelmiş ama VA'dan geçmeye değecek de çok süper bir olayı yok.

Peregrine and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, stardust said:

mk1vwrs.jpg

ölü piksel çıkmadı. 

IPS candır. Bu saatten sonra farklı bir panele geçmem çok zor. Gülegüle kullansın peder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok gaza geldim. Her an bunu alabilirim https://electronics.sony.com/audio/soundbars/all-soundbars/p/hta9 Şirket kartına vade farksız 12 taksit varmış. incelemeleri okudum çok övüyorlar aleti. bu fiyata belki bir tık daha kaliteli bir şey kurulabilir fakat ben kablo vs ile uğraşmak ve kablo görmek istemiyorum. speakerları istediğin noktaya koyabilme özelliği çok cezbediyor beni. çünkü evdeki mobilyalar ve koltuğun konumundan ötürü ideal yerlere koyamıyorum uyduları. aletin tek eksiği bass. Ek bass ünitesi alınması öneriliyor ama gerçi apartman dairesindeyiz ne kadar bass açabilirim ki ? önerilen bass Sony SA-SW5 cezası 10k. ilk sistemi alıp yetmezse bass ı almayı planlıyorum. bu ara nedense taksit maksit ne varsa girip bir şeyler alasım var. istediğim motoru alamıyorum. istediğim arabayı alamıyorum. yatırımlık ev alamıyorum bari bunları alayım diyerek sürekli bir şeyler alma isteği var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, MilesTeg said:

IPS candır. Bu saatten sonra farklı bir panele geçmem çok zor. Gülegüle kullansın peder.

kaliteli bir VA'nın aşağı kalır yeri yok.

gerçi OLED'e alıştıktan sonra, abartısız söylüyorum, hepsi çöp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Efe, Altuğ doğru söylüyor, adam gibi soundbar al. 50 m2 salon olup da koltuğu tam ortaya koyamıyorsan samimi söylüyorum surround işi ev ortamında yalan. zaten asla keyifle sesi istediğin seviyeye açamıyorsun apartman ortamında. ölü yatırım bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Najaz said:

Bunun yerine eli yüzü düzgün bir soundbar al bence.

16 hours ago, stardust said:

@Atrin Efe, Altuğ doğru söylüyor, adam gibi soundbar al. 50 m2 salon olup da koltuğu tam ortaya koyamıyorsan samimi söylüyorum surround işi ev ortamında yalan. zaten asla keyifle sesi istediğin seviyeye açamıyorsun apartman ortamında. ölü yatırım bence.

Gençler bende sizinle normalde aynı fikirde olurdum ama yaklaşık 20 inceleme okudum/izledim. aletin net soundbarlardan daha iyi olduğuna herkes hem fikir. sony ht7000 serisi bose serisi samsung q950a vs daha iyi değiller. arada net fark olduğunu söylüyor herkes. bir konu da soundbarı koyabileceğim bir yer yok. benim tv ile stand arasında hiç boşluk yok. soundbar ı koyarsam görüntüyü kesecek. tv standının altında da yer yok. takıldım kaldım :D 

5dc2db41-91b1-4913-914e-f52bf090e838-CR0

bu sistemle kendimi salonun tam orasına konumlandırabiliyorum. tv zaten direk karşımda. 

https://www.youtube.com/watch?v=eHcjvdGbaa0&feature=youtu.be&ab_channel=AndrewRobinson

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, Atrin said:

istediğim motoru alamıyorum. istediğim arabayı alamıyorum. yatırımlık ev alamıyorum bari bunları alayım diyerek sürekli bir şeyler alma isteği var.

Alın gitsin , hatta şu an verin şiparişi.
Çarşambaya falan gelir. Kurar kullanırsınız.
Bluetooth vb. tercih etmem ama siz kabloyla falan uğraşmak istemiyorum demişsiniz , araştırmışsını içinize sinmiş hemen verin siparişi olsun bitsin .
+
O ne biçim tv yahu?

O tv'ye kablosuz da yakışır hani doğru:thumbs:

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 minutes ago, Altan Yoklar said:

Alın gitsin , hatta şu an verin şiparişi.
Çarşambaya falan gelir. Kurar kullanırsınız.
Bluetooth vb. tercih etmem ama siz kabloyla falan uğraşmak istemiyorum demişsiniz , araştırmışsını içinize sinmiş hemen verin siparişi olsun bitsin .
+
O ne biçim tv yahu?

O tv'ye kablosuz da yakışır hani doğru:thumbs:

Cihaz kendi arasında bluetooth yerine wireless dan haberleşiyor. TV de eARC girişi olsa kayıpsız gönderiyor sesi ama benim tv de normal ARC var. Biraz compress edip gönderiyor.

@stardust bunu tv ye nasıl bağlayacağım ? receiver falan mı almak lazım ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yok yahu ne receiver'ı, stereo-in'den bağlayacaksın direkt. kardeşimde cr4 var mis gibi ses veriyor. mümkünse cr4 bluethooth olana da bakabilirsin. ama cr3 bile yeter salon için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, Atrin said:

fakat ben kablo vs ile uğraşmak ve kablo görmek istemiyorum.

Her uyduya ayrı ayrı elektrik bağlantısı yapman gerekecek. Bunu yapınca da ha ses kablosu çekmişsin ha elektrik kablosu; o kablosuz işi yalan yani.

Kabloyla falan uğraşmak istemiyorsan soundbar almak en mantıklısı. En derli toplu ve zahmetsiz kurulum soundbar ile oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

Her uyduya ayrı ayrı elektrik bağlantısı yapman gerekecek. Bunu yapınca da ha ses kablosu çekmişsin ha elektrik kablosu; o kablosuz işi yalan yani.

Kabloyla falan uğraşmak istemiyorsan soundbar almak en mantıklısı. En derli toplu ve zahmetsiz kurulum soundbar ile oluyor.

Uyduları koymayı planladığım yerlerede hep priz var. Fakat oralara ses kablosu çekersem gözle görülecek. süpürgeliği söküp arkasına gizlemek gerekiyor ve hiç o işlere girmek istemiyorum. Ben Altan hocamın gazına gelip verdim siparişi. şirket kartına 12 ay taksitle. Pahalı mı pahalı fakat kablo vs derdini tamamen çözen soundbardan daha iyi bir ses sistemi almış oldum. gaza gelip sw5 bass da alırsam tadından yenmez :D bizim apartman 5 kat 5 daire. alt kat kayınbiraderler. allahtan iyi geçiniyoruz bass ı açsamda sıkıntı çıkarmazlar. üst katta yaşlı amca var ama oda bu güne kadar müzik vs açtığımızda hiç ses etmedi sağolsun. akraba sayılır zaten oda. neyse bana hayırlı olsun :D yorumlarımı yazarım.

edit: ben sipariş verdikten sonra teknosa'da stok kalmadı. inşallah bana açılmış kutu vs gelmez. anında geri yollarım valla.

Atrin tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Atrin said:

@stardust bunu tv ye nasıl bağlayacağım ? receiver falan mı almak lazım ?

eym0rnv.jpg
Görüntü kaynağınız ne bilmiyorum da giriş çıkışları şöyle. 1 Tane hdmi in olması garip , optik giriş de yok? Tv'de hdmi out varsa iş görür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, Altan Yoklar said:

eym0rnv.jpg
Görüntü kaynağınız ne bilmiyorum da giriş çıkışları şöyle. 1 Tane hdmi in olması garip , optik giriş de yok? Tv'de hdmi out varsa iş görür.

Yok hocam stardust'ın önerdiği alet için sormuştum. Benim aleti bağlamak kolay. hdmi out ile tv ye hdmi in ile ps5 i bağlayacağım böylece hdmi kaybı yaşamayacağım

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok