En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Evet ülkenin durumundan ötürü gaza gelip (hafif alkol etkisi ile) Sony SA-SW5 Subwoofer siparişini de verdim. 2022 Sony OLED TV de olsa onu center channel olarak kullanabiliyor olacaktım ama başka bir bahara. 

Küçük hesap yatpım 2017 aralıkta 18.500TL ye benim TV'yi almışım. O günkü kur bugünkü kur derken güncel fiyatı 75.000TL çıktı. Ebesinin bir şeyi. 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, infestor said:

340 liraya powerbank aldim (Anker marka, 20k mAh)

covid bitti, seyahatlerde benim emektar oneplus 5'in pili dayanmaz fln diye surekli stres oluyordum :D

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07XKFV145/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Gayet iyi bir seçim yapmışsınız. Yatağımın yakınında priz olmadığından sürekli kullanıyorum. 2 sene önce aldım. Başta tek şarjda 4030 mah pilli Xiaomi Mi A3'ü 5 defa dolduruyordu şimdi bu 4'e düştü. Çok memnunum.

Mono tarafından düzenlendi
TatanQa, Omfs and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet biliyorum @stardust ve @TiesTorN un diline düşeceğiz ama sırf Elden Ring için Xbox One Gamepad aldım 9. nesil. bununda tek sebebi oyun ileri gitme işlemini mouse ile yaptırmaması. @MilesTeg ben mümkün değil klavye ile oynayamam bu oyunları. ben fps olsun, rpg olsun, mporg olsun her oyunda ileri tuşum mouse sağ kliktir. böyle alıştım.

biliyorum saçma ama böyle alıştım lan işte. oyun buna izin vermeyince göt gibi kaldım. neyse artık gamepad ile oynarım. 

gerçi halen alışma süresindeyim. ilk defa gamepad tutunca ne oluyoruz lan bununla nasıl oynayacağım dedim ama alıştım gibi.

yalnız 32" ekranda iyice geriye yayılıp gamepad ile oynamak ayrı keyifmiş be. niye daha önceden almamışım dedim. 

not: Elden Ring böyle işte. hayatımda ilk defa bir oyun için donanım alıyorum. Allah kimseyi bu hale getirmesin amin. 

not2: bir cicinizi alırım. 

jackjoker tarafından düzenlendi
wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, stardust said:

Evren bence iyi yapmışsın, ben de pc de bazı oyunları x360 gamepad ile oynuyorum. Güle güle kullan. @jackjoker

teşekkürler. evet alışınca zevk vermeye başladı. bir de cidden çok  rahat ya yayıla yayıla oynamak. tek sorun pil. 

onu da elimde 8 tane şarj edilebilir pil vardı. ( çok şükür vardı çünkü şuan 4 tane şarj edilebilir pil 500-600 lira civarına geliyor en ucuz ) 

ayrıca usb-c kablo desteği de varmış gerekirse onu da takarım ( 3 metrelik var ) 

buttonların da ışık yok ama. keşke olsaymış dedim. ya da varsa ben bilmiyorum açmayı. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, jackjoker said:

evet biliyorum @stardust ve @TiesTorN un diline düşeceğiz ama sırf Elden Ring için Xbox One Gamepad aldım 9. nesil. bununda tek sebebi oyun ileri gitme işlemini mouse ile yaptırmaması. @MilesTeg ben mümkün değil klavye ile oynayamam bu oyunları. ben fps olsun, rpg olsun, mporg olsun her oyunda ileri tuşum mouse sağ kliktir. böyle alıştım.

biliyorum saçma ama böyle alıştım lan işte. oyun buna izin vermeyince göt gibi kaldım. neyse artık gamepad ile oynarım. 

gerçi halen alışma süresindeyim. ilk defa gamepad tutunca ne oluyoruz lan bununla nasıl oynayacağım dedim ama alıştım gibi.

yalnız 32" ekranda iyice geriye yayılıp gamepad ile oynamak ayrı keyifmiş be. niye daha önceden almamışım dedim. 

not: Elden Ring böyle işte. hayatımda ilk defa bir oyun için donanım alıyorum. Allah kimseyi bu hale getirmesin amin. 

not2: bir cicinizi alırım. 

:cici:

stardust and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, jackjoker said:

( çok şükür vardı çünkü şuan 4 tane şarj edilebilir pil 500-600 lira civarına geliyor en ucuz ) 

4x aa recyko pro 2050 mah , bunların cycle sayısı çok yüksek ve durdukları yerde beklemeyle şarj salmayan hibrit piller
https://www.hepsiburada.com/gp-4-lu-recyko-pro-2000-serisi-nimh-aa-kalem-boy-sarjli-pil-gp210aahcbll-2ece4-p-OFISGPLL2ECE4

1 hour ago, stardust said:

Evren bence iyi yapmışsın, ben de pc de bazı oyunları x360 gamepad ile oynuyorum. Güle güle kullan. @jackjoker

xbox 360 gamepad için non-steam oyunlar için herhangi bir driver, util, vs ile deadzone ayarı yapmayı başarabildin mi? Benim sol analog aşağıya doğru drift yapıyor, steam (steam'in dahili deadzone ayarı olduğundan) oyunları haricinde çözüm bulamadım. 🤷‍♂️

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, Peregrine said:

4x aa recyko pro 2050 mah , bunların cycle sayısı çok yüksek ve durdukları yerde beklemeyle şarj salmayan hibrit piller
https://www.hepsiburada.com/gp-4-lu-recyko-pro-2000-serisi-nimh-aa-kalem-boy-sarjli-pil-gp210aahcbll-2ece4-p-OFISGPLL2ECE4

xbox 360 gamepad için non-steam oyunlar için herhangi bir driver, util, vs ile deadzone ayarı yapmayı başarabildin mi? Benim sol analog aşağıya doğru drift yapıyor, steam (steam'in dahili deadzone ayarı olduğundan) oyunları haricinde çözüm bulamadım. 🤷‍♂️

şuan 8 tane pil mevcut. 2li şarj döngüleri ile kullanırım. ama bu linki attığın iyi oldu listeye aldım lazım oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, wazzap said:

Yarıştırmak anlamında değil, doğru yönlendirmek açısından belirtiyorum: sizin önerdikleriniz 300 kez şarj olabiliyor, benim önerdiğim recyko pro'lar 1500 kez şarj olabiliyor. Kapasitelerini dikkate alıp hesaplarsak pro lar 3.7 kat daha fazla hizmet ediyor. ((2000x1500)/(2700x300))

https://international.gpbatteries.com/products/recyko-battery-2700-aa-2
"Cycle Life: Up to 300 times" (specs kısmı sayfada aşağıda)

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 minutes ago, Peregrine said:

ihtiyaç olmadı alsında, son dönemde gamepad ile oynadığım oyunlar sadece forza horizon 4 ve hollow knight.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, Peregrine said:

Yarıştırmak anlamında değil, doğru yönlendirmek açısından belirtiyorum: sizin önerdikleriniz 300 kez şarj olabiliyor, benim önerdiğim recyko pro'lar 1500 kez şarj olabiliyor. Kapasitelerini dikkate alıp hesaplarsak pro lar 3.7 kat daha fazla hizmet ediyor. ((2000x1500)/(2700x300))

https://international.gpbatteries.com/products/recyko-battery-2700-aa-2
"Cycle Life: Up to 300 times" (specs kısmı sayfada aşağıda)

Haftada bir pil tamamen boşalsa bile en azından 6 yıl ömrü var. Bence ideal. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bisiklet sürüşleri için base layer aldım yine aliexpress 'ten... Ne sora'da ne jordanred 'de yok bu base layer denen nane. Memelekette stok yok. Neyse , yorumlarda iyi denmiş ben de aldım 2 tane. 103TL de vergi ödedim hamdolsun !

Diilke-erkekler-bisiklet-yelek-bisiklet-

https://tr.aliexpress.com/item/1005002608242456.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.25ae3d12oNyc0o&gatewayAdapt=glo2tur

TatanQa tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, wazzap said:

Şarjlı pili 10 yıl gibi bir süre ile kullanma amacınız varsa, o ayrı tabi. :)

Zaten bu değerler ideal kullanım için. Genelde kullanılan şarj aletinin dandikliği (GP, Duracell, vs. şarj aletlerinin geneli iki kanal ve bana göre çöp) fazla mA değerinde şarj etmek vs. gibi nedenlerle ömrü kısalacaktır. Sizin link verdiğiniz pillerin sağlıklı kullanım ömrü iki yılı benim link verdiklerimin ise beş yılı geçmez, onun için recyko pro modelini ve hatta bulunuyor olsa Panasonic Eneloop marka pillerin 2000 cycle şarj olan modelleri tercih edilmeli.

Sanırım ya Ties'in ya da El Capitan'ın LaCrosse analizer şarj cihazı vardı; ya öyle bir şey ya da benim Maha Powerex tarzı analizer şarj cihazlarından almak lazım ki pahalı gelir ve son gümrük saçmalığından sonra zaten temin edilmesi zorlaşır. Bu nedenle ben 4 kanallı (tek bir pili bile şarj edebilen, çift kanallılar iki kanal için tek şarj devresine sahip oldukları için uzun kullanımda aynı kanalda şarj edilen iki pilden kapasitesi biraz düşük olanı overcharge ederek ufak ufak bozuyorlar) bir şarj cihazı öneriyorum ya da çift kanallı cihazla şarj edilecekse pilleri ikili gruplayın ve üzerine parmanent kalemle grup ismini yazarak kullanın, farklı gruptan iki pili aynı kanalda şarj etmeyin.

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
wazzap and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şarj edilebilir kalem pillerle ilgili şöyle bir şey var.

Standart alkalin piller tam dolu iken 1.5v sağlarken, şarj edilebilir Nimh AA piller 1.2volt'a kadar şarj oluyor. Dolayısıyla bazı cihazlarda tam dolu (1.2v) pil taktıktan çok kısa bir süre sonra "düşük pil" uyarısı almanıza sebep olabiliyor. Bu durum özelikle 4+ AA pil ile çalışan elektronik cihazlarda çok daha belirgin bir hale geliyor.

4x 1.5v = 6V

4x1.2v = 4.8V

Hal böyle olunca şarj edilebilir pilleri teknik olarak hala dolu olsalar bile tekrar tekrar şarj etmek zorunda kalıyorsunuz.

Diğer taraftan yeni "lithium" AA piller uyumlu şarj aleti ile 1.5 1.6 volta kadar şarj oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış... şarj edilebilir pillerin 1.2v'a şarj olduğunu söylemek lityum pillerin 3.7v'a şarj olduğu söylemeye benziyor. üstlerinde yazan 1.2v (ya da 3.7v) nominal voltajları, full şarjlı voltajları farklı.

nimh pil full şarj edildiğinde 1.45-1.52v civarına kadar yükselir, bir kaç gün kendi halinde bıraktığınızda 1.38v'da sabitlenir. yani aslında 1.38v diyebiliriz. 1.2 değil.

cihazların uyarı verdiği doğrudur ama nimh pillerin çalışma karakteristiğini bilen birisi "düşük pil" uyarısını ciddiye almaz. cihaz uzuuunca bir süre çalışır düşük pil uyarısı vererek.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

Diğer taraftan yeni "lithium" AA piller uyumlu şarj aleti ile 1.5 1.6 volta kadar şarj oluyor.

Şu konuda bir iki link paylaşır mısınız; şarjlı pilleri takip etmeyeli bir süre olduğu için dediğiniz tip pillerden haberim olmamış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Peregrine said:

Panasonic Eneloop marka pillerin 2000 cycle şarj olan modelleri tercih edilmeli.

... pilleri ikili gruplayın ve üzerine parmanent kalemle grup ismini yazarak kullanın, farklı gruptan iki pili aynı kanalda şarj etmeyin.

Beni tarif etmişsiniz.
10 sene önce 2 flaş için 16 tane eneloop almıştım (paraya bak)Ve dediğiniz gibi 4lü gruplamış ve işaretlemiştim sabit kalemle. Flaşı senelerdir kullanmadım diyebilirim , piller de kumandaya -wii kontrolcüsüne çoğuğun uzaktan kumandalı arabasına takıldı bir kısmı kayboldu ya da heba oldu. Ama 2 tane de aa pille çalışan el fenerim var ona takıp tamamen bitirip öyle şarj ettim aldığım günden beri.
o3drnak.jpg
.
3mgyk3p.jpg
Belli belirsiz c4 c1 c2 grup isimleri yazıyor.
Bazılarında da bazı harfleri karalayarak gruplamışım.
edik: Bunlar sanyo eneloopmuş.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bütün Xbox Gamepad'ler bozuldu, birisinin analog kontrolün üzerindeki kaplama soyuldu, diğerinin analog kontrolünü tutan bir parça var, o işlevini yitirdiği için o kontrol kullanılamaz oldu. Daha başkaları da var da hatırlayamadım şimdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok