En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

51 minutes ago, Altan Yoklar said:

edik: Bunlar sanyo eneloopmuş.

Evet eneloop, Sanyo'dan Panasonic'e geçti. (Sanyo = OG  :P)

35 minutes ago, T800 said:

Bende bütün Xbox Gamepad'ler bozuldu, birisinin analog kontrolün üzerindeki kaplama soyuldu, diğerinin analog kontrolünü tutan bir parça var, o işlevini yitirdiği için o kontrol kullanılamaz oldu. Daha başkaları da var da hatırlayamadım şimdi.

Analog kaplaması soyulan gamepad için silikon analog koruyuculardan alıp takabilirsiniz, tabi diğer bir problemi yoksa, ben de o şekilde kullanıyorum.

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

canım pc'de oyun illa klavye mouse ile oynanır diye birşey yok ki zaten. single senaryo fps olmayan aksiyon oyunları ve forza horizon gibi yarış oyunları için gamepad en iyi seçenek. Ben de yıllarca önce x360 kontrolcüsü ve son dönemde de xbox one s kontrolcüsü kullanıyorum. One S ve sonrası gamepadler çok iyi. X360 kolu olanlar bence değiştirsinler. 

Bu arada ben de 3-4 ay önce artık ölmüş olan tüm GP şarjlı pillerimi panasonic enelooplarla değiştirdim. 

jackjoker and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, ZvAnA said:

canım pc'de oyun illa klavye mouse ile oynanır diye birşey yok ki zaten. single senaryo fps olmayan aksiyon oyunları ve forza horizon gibi yarış oyunları için gamepad en iyi seçenek. Ben de yıllarca önce x360 kontrolcüsü ve son dönemde de xbox one s kontrolcüsü kullanıyorum. One S ve sonrası gamepadler çok iyi. X360 kolu olanlar bence değiştirsinler. 

Bu arada ben de 3-4 ay önce artık ölmüş olan tüm GP şarjlı pillerimi panasonic enelooplarla değiştirdim. 

Bende xbox 360 gamepad dışında Sony DS4 de var ve çok memnunum ama xbox 360 kolu kablolu olduğu için titreşimden kısmamışlar, zangır zangır insanın kemiklerini titretiyor. :)) Şaka bir yana dijital yön tuşları hariç taş gibi gamepad, atmaya kıyamıyorum. Çoğu oyunda analog drift sorun olmuyor, oyun içi güzel bir deadzone ayarı yapılmışoluyor fakat State of Decay 2 gibi tek tük oyun ve emülatörde sorun yapıyor. Örneğin SoD2'de karakter bana doğru dönüyor ve hafif hafif yürümeye başlıyor. Dirt 4 ve Dirt Rally 2 de sıkıntı yok. Emülatör ve beat'em up tarzı oyunlarda DS4'e geçiyorum. M$ adilik yapmasa da standard sürücülerine deadzone ayarı koysa tadından yenmeyecek. One S ve Series x/s yani bluetooth ile PC'ye bağlanabilen kollarına uygulama yapmışlar, sanırım her türlü ayar var. Ama DS4 ve DS4Windows uygulaması varken şu an gidip 1300-1500₺ TL M$ yeni seri kollara bayılmak istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla kusura bakmayın da gamepad denen şey casual oyuncunun kontrolcüsüdür. ortalama üzeri yeteneğe sahip oyuncunun gamepad ile işi olmaz, zorunlu olmadığı sürece her oyunu klavye mouse ile oynar çünkü oyun kontrolü her zaman gamepad'e göre daha keskin ve nettir.

hayatımda gamepad'in klavyeden bariz daha iyi olduğu tek bir oyun gördüm o da DmC4'tü.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

çünkü oyun kontrolü her zaman gamepad'e göre daha keskin ve nettir.

arabaya gaz verirken de kontrol etsene bakayım o keskinliği. :zuh:

fps, strateji vb. oyunlar tartışılmıyor zaten. konu yine piç olacak. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, wazzap said:

arabaya gaz verirken de kontrol etsene bakayım o keskinliği. :zuh:

arabaya gaz vereceğim zaman direksiyonumu bağlıyorum :8

ayrıca araba yarışını da klavye ile gamepad'le oynayan adamdan daha iyi oynayacağıma eminim... :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Analog tuşlu klavyeler de gelir bu arada sanırım, bazı tuşları analog olur ilk etapta belki, Tartarus V2 Pro var mesela şu anda da analog tuşlu.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla Elden Ring de kesinlikle gamepad efsane ötesi rahat. ben bu kadar fark edeceğini tahmin etmiyordum. inanılmaz bir özgürlük ve rahatlık veriyor. bu tarz oyunlarda kesinlikle gamepad den ötesini düşünmem net. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TiesTorN said:

arabaya gaz vereceğim zaman direksiyonumu bağlıyorum :8

ayrıca araba yarışını da klavye ile gamepad'le oynayan adamdan daha iyi oynayacağıma eminim... :1pof:

direksiyon da bir nevi gamepad değil mi canım benim? :mrgreen:

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, wazzap said:

direksiyon da bir nevi gamepad değil mi canım benim? :mrgreen:

direksiyon direkt olarak o amaca hizmet eden bir ekipman, gamepad gibi genel olarak her oyunda kullanılabilen bir şey değil o yüzden o sayılmaz :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel NUC7CJYHN - 2537 TL
İş yeri için aldım. Gayet yeterli derli toplu bir sistem oldu. Tek eksiği normalde görülen ses çıkışı sanırım bölgesel farklılıklar var. USB üzerinden onu da hallederim.
https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/214624/intel-nuc-kit-nuc7cjyhn/specifications.html

Crucial Basics Ntb 8GB DDR4 2666mhz - 500 TL
2 adet aldım. Fiyatına göre gayet iş görüyor.

WD Green 240GB Sata SSD - 503 TL
Nuc sistem için aldım. Gayet yeterli. Performans testi yapma gereği duymadım.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bykski sıcaklık ve akış göstergesi aldım Aliexpress'ten 10 günde falan geldi, şaşırdım, daha uzun sürer diye bekliyordum, montajını yaptıktan sonra su soğutma konusunda yazarım. 

@ZvAnAKorhan hortum yok piyasada.:) Su soğutma işi ile ilgilenenler azalıyor herhalde artık, 1/2" - 3/4" ölçülerinde ne hortum ne de fitting yok ortalıkta, Aliexpress'te var halen, EK'da falan kalmamış artık. Bizim buradan 3m EK ZMT hortum buldum Conn bilgisayar isminde bir yerden olmazsa onu alayım, bendeki hortumlar dört, dört buçuk sene kadar oldu takalı. Fittingler üzerinde de yeşil bakır oksit kalıntıları gördüm geçen söküm yaptığım sırada ekran kartı ile uğraşırken. Yine CPU bloğundan yeşil renkli ya o ring idi o ya da yine bakır oksit ancak o ring kalıntısı olduğunu zannediyorum öyle birşey boşaldı az bir miktar, CPU bloğunu tümden söküp temizleyip tekrar taktım, yine dört, beş defa sistemi doldur boşalt yaptım ancak gözüme bir kalıntı ilismedi başka, yine rezervuardaki su da hep berrak oluyor, en ufak bir kirlilik, kalıntı belirtisi olmuyor, ekran kartı bloğu da şeffaf, içi görülüyor, onda da herhangi bir kalıntı v.b. yok temiz. Komple hortumları falan söküp radyatörleri de sökerek tümden temizlik yaparak yine hortumları yenilemeyi düşünüyorum. 

CPU bloğu da nikel asetal, altı yıldır falan kullanılıyor, içinde en ufak bir paslanma yok, jet plate, onun altındaki blok v.b. hepsi temiz, sadece blokun o ring takılan yerinin altında yine yeşil bakır oksit oluşmuş ince bir tabaka, onları da bir bez ile çıkarabildigim kadar çıkardım. Beyaz sirke iyi geliyormuş sanıyorum bakır oksite.

T800 tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

Bizim buradan 3m EK ZMT hortum buldum Conn bilgisayar isminde bir yerden olmazsa onu alayım

İsim (con, conman) sakat görünüyor, bahçe hortumu satmasınlar sonra. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 29.05.2022 at 14:58, T800 said:

Bykski sıcaklık ve akış göstergesi aldım Aliexpress'ten 10 günde falan geldi, şaşırdım, daha uzun sürer diye bekliyordum, montajını yaptıktan sonra su soğutma konusunda yazarım. 

@ZvAnAKorhan hortum yok piyasada.:) Su soğutma işi ile ilgilenenler azalıyor herhalde artık, 1/2" - 3/4" ölçülerinde ne hortum ne de fitting yok ortalıkta, Aliexpress'te var halen, EK'da falan kalmamış artık. Bizim buradan 3m EK ZMT hortum buldum Conn bilgisayar isminde bir yerden olmazsa onu alayım, bendeki hortumlar dört, dört buçuk sene kadar oldu takalı. Fittingler üzerinde de yeşil bakır oksit kalıntıları gördüm geçen söküm yaptığım sırada ekran kartı ile uğraşırken. Yine CPU bloğundan yeşil renkli ya o ring idi o ya da yine bakır oksit ancak o ring kalıntısı olduğunu zannediyorum öyle birşey boşaldı az bir miktar, CPU bloğunu tümden söküp temizleyip tekrar taktım, yine dört, beş defa sistemi doldur boşalt yaptım ancak gözüme bir kalıntı ilismedi başka, yine rezervuardaki su da hep berrak oluyor, en ufak bir kirlilik, kalıntı belirtisi olmuyor, ekran kartı bloğu da şeffaf, içi görülüyor, onda da herhangi bir kalıntı v.b. yok temiz. Komple hortumları falan söküp radyatörleri de sökerek tümden temizlik yaparak yine hortumları yenilemeyi düşünüyorum. 

CPU bloğu da nikel asetal, altı yıldır falan kullanılıyor, içinde en ufak bir paslanma yok, jet plate, onun altındaki blok v.b. hepsi temiz, sadece blokun o ring takılan yerinin altında yine yeşil bakır oksit oluşmuş ince bir tabaka, onları da bir bez ile çıkarabildigim kadar çıkardım. Beyaz sirke iyi geliyormuş sanıyorum bakır oksite.

Yurt içinde conn'dan başka yerde bulacağını sanmam zaten. Benim daha önce epey alışverişim oldu onlardan. Ekstra gümrük vergileri, artan döviz kurundan sonra tamamen biter ülkede custom sıvı soğutma işi. Corsair ürünleri falan bulunur herhalde ancak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/31/2022 at 4:47 AM, ZvAnA said:

Yurt içinde conn'dan başka yerde bulacağını sanmam zaten. Benim daha önce epey alışverişim oldu onlardan. Ekstra gümrük vergileri, artan döviz kurundan sonra tamamen biter ülkede custom sıvı soğutma işi. Corsair ürünleri falan bulunur herhalde ancak. 

Custom sıvı soğutma işini yapan zaten kaç kişi kalmış olabilirsiniz yahu. :)

Corsair ürünleri falan diye neden aşağılıyorsun, gayet güzel yapıyorlar işlerini. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

custom sıvı soğutma ile diğer sıvı soğutmalar arasında ne kadar bir fark var ki? bence bir fark yok. yani mevcut zaten oda sıcaklığında ne kadar aşağı çekebilirsin ısı değerlerini? 

custom bence gereksiz maliyet ve stres. illa sıvı soğutma kuracağım diyenler kapalı devreler alsın kayda değer fark yok. hatta daha ileri gideceğim. noctua hava soğutma piyasada ki çoğu sıvı soğutmadan daha başarılı hem fiyat hem performans açısından. 

TiesTorN and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hepsini kullandım.

İyi bir custom gerçekten çok para tutuyor ama çöpe atılan bir şey değil. Ufak tefek değişikliklerle 20 sene kulanabiliyorsunuz.

Kapalı devreler böyle değil. Bir süre sonra ya pompası arızalanıyor yada içindeki sıvı topaklanıp kanalları tıkıyor, böylece soğutma kapasitesi düşüyor. Açıp tamir etme temizleme şansınız yok gibi bir şey.
İbneler tamir edilmez şekilde yapıyorlar. Açmaya çalıştığınızda yalama olsun diye yumuşak materyalden vidalar falan kullanıyorlar.

Custom öyle değil. Gerektiğinde yedek parça alıp, sadece sıkıntılı yeri değiştirip kullanmaya devam edebilirsiniz.
Ayrıca işin görsel kısmı da var.

"Performans farkı yok " iddiasına cevap bile vermiyorum.

Çoook iyi hava soğutucular var. Eğer bir engel yok ya iyi bir hava soğutma kullanılmalı yada custom yapılmalı.

mevcut zaten oda sıcaklığında ne kadar aşağı çekebilirsin ısı değerlerini? 

Mevcut oda sıcaklığına kadar çekebilirsin. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 minutes ago, wazzap said:

benim hayalim şuna benzer bir şey

https://www.youtube.com/watch?v=Q2SIrV_4-dM

fansız soğutma, 0 gürültü.

İşlemcilerin soğutma konusunda ekran kartı yongalarına göre ne kadar geride olduğunu gösteren bir test olmuş.
Su sıcaklığı ile gpu sıcaklığı arasında 5-6 derece oynarken neden cpu sıcaklığı ile su sıcaklığı arasında 60 derece oluyor?
Delid ile falan kurtarılacak bir şey değil bu. Intel gitsin kendini uçurumdan atsın amk.

wazzap and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında böyle 10 tane falan yanyana bağlasan, hem CPU hem de GPU gayet soğutulur. Tamam, belki 50C'de tutmaz ama throttle falan da olmaz. Gürültü olmaması da cabası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok