En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

10 tane falan bağlamaya gerek yok, tamamen pasif yapmaya da gerek yok. Sadece sıcak havayı tahliye edecek kadar hava akışı olduğunda iyi bir sıvı soğutma sıfır ses ile çalışıyor.
Atıyorum normalde ince 240'lık rad ile çalışacak sisteme bir tane kalın 360'lık rad takıp 3 fanı minumumda döndürseniz bile yetiyor. Soğutma kapasitesi ihtiyacın bir tık üstünde ise fanların öyle jet gibi çalışmasına gerek yok, ısınan havayı radyatörden uzaklaştıracak bir meltem yetiyor.

Pompa da aynı şekilde, sistemde akışı engelleyecek türbilans yapacak acayip eklentiler dirsekler falan yok ise sıvı sadece devirdaim etse yetiyor. Çünkü sıvı soğutma olayında şöyle bir paradox var; akış arttıkça soğutma sıvısının hem blok içinde hem de radyatör içinde geçirdiği süre kısalıyor ve dolayısıyla daha az ısı emip daha az ısıyı dışarı atıyor. Pompayı yavaşlatınca soğutma sıvısı blok ve radyatörde daha uzun vakit geçirdiği için daha sıvı daha fazla ısınıp daha fazla soğuyor. Sistem bir şekil dengeliyor kendini.

Benim custom sistemde en çok ses yapan şey güç kaynağının fanıydı ki güç kaynağının zamanının "sessiz" olarak bilinen bir güç kaynağı olduğunu söyleyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet performans farkı bence yok. ama şu şekilde. örneğin 5000 dolar maliyetle kurduğun custom ile bunun beşte biri maliyetle kurduğun hazır sıvı soğutma arasında performans illa ki olur ama fiyat performansa dökersen rezalet durumda olur. sen o kadar maliyet dizip çıkan sonuçta görsellik ve daha iyi soğutuyor dersen, bilemedim :lol: AIO hazır sistemlerin sorunları olduğu doğru ama pompa tarafında çok geliştirdiler. artık öyle belirgin sorunları yok. sıvı kaçırma ya da sıvıdan dolayı akışkanlığın bozulması olaylarına rastlamadım. varsa da hangi donanım tamamen sorunsuz diye sorarım illa ki gıdıklayınca çıkar. sonuçta custom gibi daha kaliteli malzemeden olmadığı için illa ki ömürleri çok uzun değil.
arabaların motorlarında da "forged" malzeme kullanıldığında fiyat 5 e katlanıyor. ama performans açısından bakarsan elde edilen kazanım sadece kullanım ömrü olarak ölçülebiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Custom soğutma yapmak isteyen adamın bence fiyatına bakacağını sanmıyorum hocam. :D

Yani illaki bakar da kesenin ağzını da açar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, wazzap said:

Custom soğutma yapmak isteyen adamın bence fiyatına bakacağını sanmıyorum hocam. :D

Yani illaki bakar da kesenin ağzını da açar.

ya elbette. ben arada ki fiyat ve performans çıkarımına bakıyorum. herkes bir kıyas yapıyor. ama ben gereksiz buluyorum açıkçası. düşünsene minik bir parça arıyor gidip çin den sipariş ediyor. gelen ürün doğru ürün mü değil mi tamamen şans. verilen emek karşılığı sonuç görsellik denince anlamıyorum. neyse bir gün hepimiz noctua'ya döneceğiz zaten. şimdilik geziyoruz :) 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 dakika önce, jackjoker said:

neyse bir gün hepimiz noctua'ya döneceğiz zaten. şimdilik geziyoruz :)

Birgün hepimiz Apple M1 ve türevi işlemciler kullanacağımız için, soğutma gibi angaryalarla uğraşmamıza gerek kalmayacak.

Thustu and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Najaz said:

Birgün hepimiz Apple M1 ve türevi işlemciler kullanacağımız için, soğutma gibi angaryalarla uğraşmamıza gerek kalmayacak.

Mod arkadaşlar bu şahısa 3 günlük uzaklaştırma verebilir miyiz?

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Najaz said:

according_to_this_you_are_heretic.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, SEP said:

Oha, bulaşık makinesinin fiyatı 7K mı olmuş, yuh!... :icon_eek:

Daha ucuza da işini doğru düzgün yapanlar var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen bu elime geçen ekran kartında @Najaz’ın gözü kalacak 😄 kendisinin derya deniz koleksiyonu kadar olmasa da ben de, sadece bazı ikonik (benim gençliğimde ikonikleşen) teknolojik aletleri toplamaya çalışıyorum. Bu aşağıdaki arkadaş da onlardan. Ebay’de gözüken o fiyatlara almadım tabiiki ama belki 10 yıl sonra güzel bir paraya okutabilirim.😎

Tanıyamayanlar için; ATI Rage Fury MAXX, ilk çift grafik işlemcili (GPU değil, GPU terimi Geforce 256 ile hayatımıza girdi) ekran kartı. ATI (sonradan AMD) Radeon serisi öncesinin en tepe temsilcisi. Geforce 256 SDR ve Voodoo 5 5500’e her zaman olmasa da yer yer kafa tutmaya çalışsa da, Geforce 256 DDR tüm bu arkadaşlara nal toplatmıştı zamanında.

EC0-E6-F23-C30-C-4-E6-C-8-D57-EB6247-AE9

41-D32-AC9-247-E-4-E60-8-BBF-81345-BCA03

F9-F7-CADD-E8-F2-45-C2-9-B74-049-B1-BD91

44-F45-E13-B3-D4-4-B8-C-8-D0-A-572-E741-

Coppermine tarafından düzenlendi
imla
Whooosh, stardust, TatanQa and 5 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust hayırlı olsun, bana bu tür aletler hep bir hype gibi geliyorlar;

Katı meyve suyu sıkıcıları -> Halı yıkama özellikli temizlik robotları -> Ekmek yapma makineleri -> Akıllı robot süpürgeler -> Airfryerlar….

stardust and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, Coppermine said:

Katı meyve suyu sıkıcıları -> Halı yıkama özellikli temizlik robotları -> Ekmek yapma makineleri -> Akıllı robot süpürgeler -> Airfryerlar….

Diğer ürünler konusunda hak veriyorum, evimde olan kullandığım aletler değil.

Ben kızartma seviyorum, evde yemek yapmayı da seviyorum. 10 senede 2 tane Tefal Actifry çürüttüm yoğun kullanımdan dolayı.

İmkan olsa tattırmak isterim cidden, Tefal Actifry'a göre bir çok yönden daha üstün Philips Airfry.

Kısaca evde yemek yapmayı seviyorsan bir heves alınıp köşeye konulup unutulacak bir ürün değil.

-

Geçen gün milföy hamuruna börek yapmıştım, 2 tane kalmıştı. Bozulmasın diye buzdolabında saklıyoruz tabi.

Mikrodalga'da ısıtınca yumuşuyor, genel olarak hiçbir şeyi mikrodalga'da ısıtmayı sevmiyorum.

Patates kızartmasından dolayı içi kirliydi zaten Airfry'ın. Yıkamadan önce o milföy hamuruna börekleri 3 dakika ısıttım içinde, fırından yeni çıkmış gibi oldu.

normalde 2 dilim börek ısıtmak için koca fırını çalıştımazsın, ısınması uzun sürer, fuzuli bir elektrik yakmış olursun. 

Bu Airfry ise anında ısındığı için ısı kaybını minimize ederek çok çabuk ısıtabiliyor.

Benim ilk gün izlenimim çok olumlu, yarın da tavuk kızartıp deneyeceğim.

Omfs, Coppermine, MilesTeg and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, Altan Yoklar said:

:icon_eek:
Benim için olmazsa olmaz artık şu robot züpürge.

Ben Türkiye’de ilk alanlardan biri olabilirim. Türkiye’de adam akıllı bir yaygınlığı, satışı filan yokken Aliexpress’den sanıyorum 2016 gibi almıştım. ilife V5Pro. Salonda 5+1 setin kablolarına filan takılıp duruyordu. Onun dışında gündelik, zemindeki tozalma vs de iyi denebilir ama ben bu tür ufak işler için Dyson DC35 kullanıyorum, çok daha verimli.

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Robot süpürge aldığım en verimli cihazlardan birisi, kesinlikle uygun dekorasyona sahip evler için hayat kurtarıcı bir ürün.

Katı meyve sıkacağını da yaz ayları haricinde çok aktif kullanıyorum. Temizlemesini sevmesem bile alışınca 2 dakikada hallediliyor.

Omfs, Altan Yoklar and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

W_METEOR-VORTEX-PRO-2020-600x600.png

https://moon-sport.com/product/meteor-vortex-pro-2020/

Hepsiburada'dan yıllardır alışveriş yapmıyordum, bana özel 50₺ indirim tanımlamışlar, son 1 saat yazıyordu. Bunu epeydir gözüme kestirmiştim, fiyatlar iyice uçmadan alayım dedim. Sepete attım, ödemeye geçtim, bir 20₺ de Visa kart kampanyasından düştü, 70₺ indirimle 640₺'ye geldi. Aydınlatması da fena değil, şimdilik hoşuma gitti, yapacağım ilk uzun (30 km üstü) bisiklet turunda sürekli açık kullanıp denemesini yapacağım bakalım gerçekten de 1000 lümen modunda 2.5 saat gidecekmi?

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok