En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

101.86 liraya psplus aboneliğimi deluxe pakete yükselttim.
Şuşimanın hayaleti , zpaydırmen vb. oynayacağım ilk.
güncelleme:Serious Sam oynuyorum:)

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, Peregrine said:

W_METEOR-VORTEX-PRO-2020-600x600.png

https://moon-sport.com/product/meteor-vortex-pro-2020/

Hepsiburada'dan yıllardır alışveriş yapmıyordum, bana özel 50₺ indirim tanımlamışlar, son 1 saat yazıyordu. Bunu epeydir gözüme kestirmiştim, fiyatlar iyice uçmadan alayım dedim. Sepete attım, ödemeye geçtim, bir 20₺ de Visa kart kampanyasından düştü, 70₺ indirimle 640₺'ye geldi. Aydınlatması da fena değil, şimdilik hoşuma gitti, yapacağım ilk uzun (30 km üstü) bisiklet turunda sürekli açık kullanıp denemesini yapacağım bakalım gerçekten de 1000 lümen modunda 2.5 saat gidecekmi?

gitmedi…😒

Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgi için teşekkür ederim 🙏. Moon bla bla bla 1300 aslında çok iyi de, ürünün üzerinde 1300 Lm yazmasından dolayı gerçekçi olmayan bir beklenti oluştu sanırım bende. Zaten sürekli 1000Lm kullanmaya gerek yok ve deneme turu sırasında arada 1300 Lm açıp unutmuşum, kısa süre sonra fark ederek 1000'e aldım ve zaten hareket halindeyken ısınıp kısılma problemi (problem değil özellik :)) olmasa da arada sırada durunca (hava akımı kesilince) ısınıp ışığı, led'in sağlığı için kısıyor, Ben aralarda kıstığı süre, 1300 de unuttuğum süreyi kompanse etmiştir diye düşünmüştüm ve 2 saat 20 dk gibi gitti bu şekilde. Yani aslında çok büyük bir sıkıntı yok. Bir de 1000 Lm gerçekten çoğu zaman overkill oluyor (deneme turuna çıktığımda akşam 18:30 gibiydi, kavşaktan dönmek için 300mt güvenlik şeridinden ters yönden süreyim dedim, ileriden ziyade yere doğru 15 derece açıyla çevrilmiş olsa da güneşli günde, gündüz vakti uzun far açma ve selektör ile protesto eden bir kaç araç oldu). VLS özelliği ile, 2. sürekli yanma modunu, göz kararı diğer 600 Lm fenerimin aydınlatma derecesine ayarladım. Sanırım bu şekilde 4 saat civarı gidecektir. Ürünün içinden kablolu uzaktan kumandası ve kask bağlantı aparatı da çıkıyor. Gidon aparatı (silikon saat kordonu gibi) dolanan delikli bir lastikle sabitleniyor bu nedenle diğer farlarımın (bunun haricinde 3 tane daha var) quick release tarzı sıkıştırma kollu ya da vidalı apartları taş gibi sabit olsa da bu aparat far üzerindeki düğmeyi kullanmak istersem farın açısını bir kaç derece kaydırabiliyor. Yani kötü bir ürün değil de bazı "quirk"leri var diyelim.

Omfs and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün 19:30-22:30 arası gece turuna çıktım. Farı zifiri karanlık dahil çeşitli şartlarda bolca test etme imkanım oldu. Hareket halinde, ısınmadan dolayı hiç ışık kısmadı; ışığı da önceki 600 lm farımdan bariz daha iyi. Parlaklık konusunda sıkıntısı yok, optik yapısı eski farım kadar başarılı olmasa da ileriye yönlendirince bisikletin önünü de tatminkar bir şekilde aydınlattı. İlk izlenimimde belirttiğim kadar kadar yetersiz bir far değilmiş, gayet tatmin edici, oldukça uzak mesafeleri dahi aydınlatıyor, sıcak tonlu ışığı, soğuk tondaki ışıklar gibi göz yormuyor. Fiyat konusunu sorun etmeyen herkese tavsiye edebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MiniDisc cihazları toplamaya devam ediyorum. Koleksiyon epey genişledi. Son 1 ayda 4 yeni cihaz ekledim koleksiyona. Aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz yeni ciciler :) 

Üst sıra soldan sağa: MZ-R35 ile MZ-R90
Alt sıra soldan sağa: MZ-R37 ile MZ-R70

2078274.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap, MilesTeg and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nitecore NEW i4

Forumun önerisi üzerine doğru düzgün bir pil şarj ünitesi aldım. Her kanalda bağımsız şarj edebiliyor. Daha önce çift kanallı bir ünite kullanıyordum. artık bağımsız 4 kanaldan şarj edebilen bir üniteye geçmiş oldum. 

Malzeme kalitesi güzel. Denemelerini de yaptım. Gayet başarılı. 

düşünenlere tavsiye ederim.

Peregrine and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 minutes ago, jackjoker said:

Nitecore NEW i4

Forumun önerisi üzerine doğru düzgün bir pil şarj ünitesi aldım. Her kanalda bağımsız şarj edebiliyor. Daha önce çift kanallı bir ünite kullanıyordum. artık bağımsız 4 kanaldan şarj edebilen bir üniteye geçmiş oldum. 

Malzeme kalitesi güzel. Denemelerini de yaptım. Gayet başarılı. 

düşünenlere tavsiye ederim.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam. Nimh AA pilleri şarj ederken şarj voltajı ve şiddeti (mAh) seçebiliyor musunuz? Çok beklemiş Nimh AA piller için refresh/recondition özelliği var mı? Bir paragraflık da olsa kısa bir bilgilendirme yapabilir misiniz?

jackjoker and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Peregrine said:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam. Nimh AA pilleri şarj ederken şarj voltajı ve şiddeti (mAh) seçebiliyor musunuz? Çok beklemiş Nimh AA piller için refresh/recondition özelliği var mı? Bir paragraflık da olsa kısa bir bilgilendirme yapabilir misiniz?

Teşekkürler.

Nimh AA pilleri şarj ederken şarj voltajı ve şiddeti (mAh) seçebiliyor musunuz?

hayır Li-iON piller için seçim yapabiliyoruz. Nimh AA da otomatik olarak algılıyor. 

Çok beklemiş Nimh AA piller için refresh/recondition özelliği var mı?

Evet. Aletin üzerinde C ve V buttonlarına aynı anda basınca.

----------------------------

Bunun dışında 2 gündür full kullanıyorum. Alet hiç ısınmıyor. Sıcaklık kontrolü mevcut. Ayrı ayrı şarj edebiliyorum. Şarj durumunu anlık olarak gösteriyor. 

çok detaylı kullanamadım henüz 2 günlük alet. 

uzun dönem kullanım durumunu yazarım. 

jackjoker tarafından düzenlendi
Peregrine and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker Güle güle kullanın, bende kullanıyorum aynısından.

16 minutes ago, jackjoker said:

Nimh AA pilleri şarj ederken şarj voltajı ve şiddeti (mAh) seçebiliyor musunuz?

hayır Li-iON piller için seçim yapabiliyoruz. Nimh AA da otomatik olarak algılıyor. 

Burada bir hata var. Nimh AA pillerde voltajı seçemiyorsunuz ama 300mah ile 1500mah arasında akımı seçebiliyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 dakika önce, Whooosh said:

@jackjoker Güle güle kullanın, bende kullanıyorum aynısından.

Burada bir hata var. Nimh AA pillerde voltajı seçemiyorsunuz ama 300mah ile 1500mah arasında akımı seçebiliyorsunuz.

nasıl seçiliyor bilmiyorum ben. Eneloop piller var. C ve V button da herhangi bir akım seçim gelmiyor. Otomatik yapıyor. Li-İON pil takınca ama geliyor. kullanım klavuzunda da sadece Li-iON da yazıyor o mod. Eğer varsa nasıl olacağını gösterirsen yapayım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

nimh pillerde voltaj seçimi diye bir şey olmaz zaten, kaliteli şarj aletleri deltaV tekniği ile dolduğunu anlayıp şarjı keserler. fakat akım seçeneği olması lazım. kalitelilerin hepsinde akım seçilebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende D4 modeli var, li-ionda da ni-mhlerde de düşük akım ayarlanabiliyor, ama her defasında ve her kanal için ayarlamak gerekiyor, yoksa standart yüksek akımla şarj ediyor takınca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, sgi said:

Bende D4 modeli var, li-ionda da ni-mhlerde de düşük akım ayarlanabiliyor, ama her defasında ve her kanal için ayarlamak gerekiyor, yoksa standart yüksek akımla şarj ediyor takınca.

Bendeki farklı model galiba. Nitecore UM4 yazıyor üstünde ve li-ion'da en son yaptığınız ayar değiştirene kadar kalıyor ama kalem pillerde her kapatıp açtığınızda 500mah'a dönüyor bendekinde.

https://charger.nitecore.com/product/um4

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bendeki biraz eski bi model sizinkine göre, 2016 başında almıştım, usb giriş-çıkış falan da yok. 2*750ma veya 4*375ma ile şarj edebiliyor en fazla. 6.5 sene bitmiş, haftada 2-3 kere kullanıyorum 18650ler için, çok memnun kaldım şimdiye kadar, alacak olanlara tavsiye ederim nitecore' u.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, sgi said:

Bendeki biraz eski bi model sizinkine göre, 2016 başında almıştım, usb giriş-çıkış falan da yok. 2*750ma veya 4*375ma ile şarj edebiliyor en fazla. 6.5 sene bitmiş, haftada 2-3 kere kullanıyorum 18650ler için, çok memnun kaldım şimdiye kadar, alacak olanlara tavsiye ederim nitecore' u.

evet cihazın malzeme kalitesi vs gayet iyi. şimdiye kadar kullandıklarımın yanında belirgin farklı. yalnız bende Ni-MH de ayar yaptırmaması üzdü. bilseydim bir üst modelini alırdım. kutunun üzerinde de belirtmemişler. ya da var ama ben beceremedim. neyse mail attım bakalım ne diyecekler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, jackjoker said:

evet cihazın malzeme kalitesi vs gayet iyi. şimdiye kadar kullandıklarımın yanında belirgin farklı. yalnız bende Ni-MH de ayar yaptırmaması üzdü. bilseydim bir üst modelini alırdım. kutunun üzerinde de belirtmemişler. ya da var ama ben beceremedim. neyse mail attım bakalım ne diyecekler. 

Çok önemli şeyler değil bunlar.

Her türlü yüksek akım, kısa devre, kaçak, ters takma vs koruması var zaten. Tam boşalmış 0 volt pilleri de şarj edebiliyor. Aynı anda birbirinden bağımsız 4 farklı pili de şarj edebiliyor.

E daha ne olsun?

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayar varsa zaten li-ionlarda nasıl ayarlanıyorsa ni-mhlerde de aynı şekilde ayarlanıyordur, yani bendekinde o şekilde en azından, alette zaten 2 tane tuş var, pilleri takıp istediğiniz kanala geldiğinizde tuşlardan birine 2 saniye basılı tutuyorsunuz ve ekranda low yazıyor. Sizinkinde de bu şekilde tuşa basılı tutup ayarlanıyorsa en azından bir deneyin, sizdeki modelin kılavuzuna bakmadım, li-ion u düşük akım şarj moduna aldığınızı nasıl anlıyorsunuz?

Şimdi üşenmedim ve kılavuza baktım, sizde zaten akım düşürme diye birşey yokmuş, 375ma dan daha aşağı inmiyor, yükseltme var, yüksek kapasiteli piller için 1.5*1 ya da .075*2 olarak şarj edebiliyormuş.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, sgi said:

Şimdi üşenmedim ve kılavuza baktım, sizde zaten akım düşürme diye birşey yokmuş, 375ma dan daha aşağı inmiyor, yükseltme var, yüksek kapasiteli piller için 1.5*1 ya da .075*2 olarak şarj edebiliyormuş.

Akım olayı şöyle aslında. Siz ayarladığınız şey "en yüksek akım limiti", alet şarj sırasında sürekli sabit bir akım ile şarj etmiyor, pil doldukça şarj aleti akımı otomatik azaltıyor. 1500mah'da seçseniz o yeri gelince tek haneli rakamlara bile düşüyor.

Whooosh tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur, yalnız o düşme işi bende 4.19v a gelince falan oluyor, 100 küsür ma civarına düşüyor önce, sonra da 4.20v olup şarj işlemini bitirene kadar 100 ün epey altında seyrediyor.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pilin kapasitesine göre doğru akımı seçmek lazım yoksa cihaz pilin dolup dolmadığını doğru ölçemeyebiliyor. nimh şarj işi biraz kompleks bir iş, lityum gibi net bir işlem değil. lityum'da voltaj 4.2'ye ulaştığında şarjı kesiyorsun oluyor bitiyor. nimh öyle değil.

jackjoker and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet mailime yanıt verdiler.

Dear İsmail Evren,

Thanks for reaching out to NITECORE!

When the New i4 is charging with the Ni-MH batteries (1.2V, small current batteries), the charging current is not adjustable (will adjust automatically). 

For more specific information, please refer to the attached picture or your user manual. 

The UM4 is a different type of charger and every slot is current-adjustable ranging from 300 mA to 1500 mA.

Any further questions, please let me know.

Yours sincerely, 

NITECORE Support Center

SYSMAX Innovations Co., Ltd.

Add.: 24/F TCL Plaza, No. 18 Haizhou Road, Haizhu District, Guangzhou 510335, Guangdong, China.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, jackjoker said:

evet mailime yanıt verdiler.

Dear İsmail Evren,

Thanks for reaching out to NITECORE!

When the New i4 is charging with the Ni-MH batteries (1.2V, small current batteries), the charging current is not adjustable (will adjust automatically). 

For more specific information, please refer to the attached picture or your user manual. 

The UM4 is a different type of charger and every slot is current-adjustable ranging from 300 mA to 1500 mA.

Any further questions, please let me know.

Yours sincerely, 

NITECORE Support Center

SYSMAX Innovations Co., Ltd.

Add.: 24/F TCL Plaza, No. 18 Haizhou Road, Haizhu District, Guangzhou 510335, Guangdong, China.

Şarj sırasında, başlangıçtan 30 dk falan sonra pilleri "barnah" layın. Ele sıcak geliyorsa çok iyiye işaret değil ama hafif bir ılıklık varsa aynen devam :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 dakika önce, Peregrine said:

Şarj sırasında, başlangıçtan 30 dk falan sonra pilleri "barnah" layın. Ele sıcak geliyorsa çok iyiye işaret değil ama hafif bir ılıklık varsa aynen devam :) 

onu da denedim. ılıktan bir tık altı. bende özellikle philips marka piller de var. çok ısınıyorlardı eski ünite ile şarj oluyorken. bunda ılık bile olmuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok