En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

16 dakika önce, wazzap said:

İyi de switchleri aynı değil ki? :D 

yani? bahsettiğim klavye 3 lira 3. bozulsun bir daha al. mantık yine aynı. aşırı saçma geliyor mekanik klavyelerin şuan bu durumda olması. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, jackjoker said:

olm üzerinde IBM yazan mekanik klavyeyi hurdacıdan 3 liraya alıyordunuz. Şimdi 3000 lira olan mekanik klavyeden tek farkı janjanlı ışıklarının olmaması.

Şu an o IBM klavyeyi de 3000'e satıyorlar yalnız :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

Şu an o IBM klavyeyi de 3000'e satıyorlar yalnız :D 

vurgulamak istediğim de o. siktiri boktan bir klavyenin sırf gamer ayağına bu şekilde değerlenmesi kadar saçma bir durum yok. 3 liralık klavye teknolojisine bok gibi para dağıtılıyor. eskiden klavyenin tuşları bozulurdu gider 3 liraya yenisini alırdık kasmazdık tamir etmek için. kapitalist düzenin ebesine atlayım. hatta ebesine atlamakla kalmayım o ebeyi gang partisinde topluca .... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bundan bi 10 sene sonra biri çıkıp "Ağbi, membran klavye diye bişi varmış, çok iyi ağbi. Ses de çıkarmıyo çataçuta, kafanı dinliyosun valla. Pro gamerlar da kullanıyomuş" derse şaşırmayın. Birçok şeyde olduğu gibi bunda da eskileri çıkarıp çıkarıp servis edecekler, millet de "vauv" diye ayıla bayıla alacak. Ürünün ne olduğu önemli değil, önemli olan nasıl pazarladığın.

SEP tarafından düzenlendi
Omfs, Altan Yoklar, ZvAnA and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç RGB'li klavye ve mouse'a heves etmedim ve hiç satın almadım. Logitech K330 & M215 setim var, oyunlar için de Logitech G305'im farem var, bazen G305 gerekli miydi diye düşünsem de  bir kaç yıl önce kara cumadan almıştım ve sadece oyun oynarken kullandığım için yepyeni duruyor. Bunun receiver'ı diğer Logi Unifying receiver'lar ile uyumsuz ama mevcut 2.4 ghz enterferanslarını algılayıp otomatik bant değiştiriyor, diğer setten çıkan Logi mouse'lar bazen sapıtabilse de G305'in kablolu mouse'dan  (kablosuz olması dışında) tek farkını görmedim, zaten mod gösteren ve sadece mod değiştirince yanıp, kısa süre sonra sönen bir uyarı led'inden başka ışığı yok.

Klavye konusunda hissini vs bilmem ama bu klavye bile bana fazla, bir alt model olan daha sade ve dikdörtgen bir Logi modeli vardı bir önceki klavyem, keşke ondan alsaymışım yine. 

Yani demem o ki gamepad'lerim ve G305 mouse haricinde "gamer" donanımım yok. Onları da olabildiğince sade tercih ettim, DS4'ün led aydınlatmasını bile profilden %1 çekiyorum, o da DS4 Windows uygulamasına bağlı mı bilmek için. Işıklar, renk cümbüşü vs. bana ters geliyor. Hele hele bu ıvır zıvır için o para farkını vermek çok çok saçma geliyor.

Peregrine tarafından düzenlendi
typo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben klavyede aydınlatmayı saçma bulmuyorum. Hatta kesinlikle istediğim bir özellik. Ancak bu mekanik kalvyelere verdiğimiz para kesinlikle ürünlerin hakettiği tutarlar değil. Artı çok sık başkalarında da gözlemlediğim birden fazla tuşa basma kronik sorunları bezdirici. Geçen hafta Corsair K70 mk'II cherry red switchli klavyemi tek tek tüm tuşlarını söküp izopropil alkolle temizledim. Bazı tuşlar birden fazla kez basmaya başlamıştı. Temizleyince düzeldi, bir hafta sonra şimdi başka iki tuş aynı şeyi yapıyor. Üşengeçliğimden de inatla temizlemedim. Şimdi her bastığımda sinir oluyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, wazzap said:

RGB saçmalığı bambaşka bir şey. Konu bambaşka bir yere gidiyor.

Farklı bir yere gitmiyor hocam o da "gamer" ürünlerin başka bir alamet-i farikası. Ben hiç mekanik klavye kullanmadım, en azından şu yeni nesil olanları, ve sırf mekanik diye kesinlikle ek bütçe ayırmam. Bir ürün "gamer" diye 5 kuruş fazla ödemem. Örneğin Anker Q10 bluetooth kulaklığımın normal kablo bağlantısı da var, her işimi görüyor, latency problemim olmadığı için kablosu kutudan hiç çıkmadı. Gidip berbat müzik performansı olan "gamer" kulaklıklardan sırf şekilli" diye almak aklımdan geçmediği gibi çok itici de geliyor.

Konu aslında uzaklaşmıyor, sadece donanım firmaları aynı ürünler "gamer" makyajıyla çok daha pahalı satabileceklerini farkettiler ve insanlar bunları tercih ediyor. Tercih ettikleri sürece de kazığı yiyecekler. Yeni bir teknoloji olsa, örneğin gerçekten daha uzun  ömürlü ve dayanıklı olsalar tercih ederdim ama sizlerden gelen geri beslemeye göre membran klavye alıp üzerlerindeki yazılar silinip tuşlar cilalanmış gibi pasparlak olana kadar uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edeceğim gibi görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, ZvAnA said:

Ben klavyede aydınlatmayı saçma bulmuyorum. Hatta kesinlikle istediğim bir özellik. Ancak bu mekanik kalvyelere verdiğimiz para kesinlikle ürünlerin hakettiği tutarlar değil. Artı çok sık başkalarında da gözlemlediğim birden fazla tuşa basma kronik sorunları bezdirici. Geçen hafta Corsair K70 mk'II cherry red switchli klavyemi tek tek tüm tuşlarını söküp izopropil alkolle temizledim. Bazı tuşlar birden fazla kez basmaya başlamıştı. Temizleyince düzeldi, bir hafta sonra şimdi başka iki tuş aynı şeyi yapıyor. Üşengeçliğimden de inatla temizlemedim. Şimdi her bastığımda sinir oluyorum.

Klavyenin backlit olması, karanlıkta kullanıyorsanız, oldukça işe yarayan bir özellik. Beyaz renk olması ve ışık şiddeti ayarlanıyor olması fazlasıyla yeterli. Sanırım o backlit de klavyenin membran/mekanik olmasından bağımsız onun için şahsi fikrim; membran FTW şeklinde devam edeceğim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony'nin MiniDisc cihazları yanında, Network Walkman serisi cihazlarını da topluyorum. NW serisinde hem flash bellekli, hem de HDD kullanan farklı cihazları var firmanın..

HDD'li cihazlardan şimdiye kadar, fotoğrafta gördüğünüz üç tanesini bulabildim. Her üç cihazda da 1.8" ebatında, 20 GB kapasiteli mekanik HDD bulunuyor.

NW-HD3
NW-HD5
NW-A3000

NW-HD5, fotoğrafta solda duran beyaz cihaz, Sony tasarımcılarının kafaları güzelken ortaya çıkardığı bir model :D Sony bu cihazda, kullanıcı tarafından değiştirilebilen Li-ion pil kullanmış. Bu pil, Sony Ericsson telefonlarda da kullanılan BST-33 pille birebir aynı. Ve işin en güzel tarafı da, piyasada hala makul fiyatlarla bu pilden bulunabiliyor olması. Aldığım cihazın üzerinde gelen pil çok zayıf durumdaydı ve 35 TL'ye sıfır pil aldım cihaza.

9k5j4g7.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
Thustu, Coppermine and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, TatanQa said:

Bu klavye mevzuunda Everest KB GX-6 numpadsiz ile 3 yıldır mutlu mesut ve sessiz şekilde devam.. Bozulursa yine f/p gözüme kestirdiğim:

Frisby FK-G575QU TR Q
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08NH3XFTL/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A2GIIOEX0K3LR5&psc=1

41jPT9qJ2PL._AC_.jpg

Hocam membran bu değil mi yoksa 200₺'ya vermezlerdi herhalde. ಠ_ಠ

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Peregrine said:

Hocam membran bu değil mi yoksa 200₺'ya vermezlerdi herhalde. ಠ_ಠ

Evet kesinlikle hakiki membran :)

Ben memnunum sessiz oluyorlar , mekanikte tıkır tıkır evde at koşturur gibi ne gerek :)

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya dün ben de dolabımdaki dip kutularda birşey arıyordum, eski sony kasetçalar walkmanimi buldum. Pil takıp bir bakayım dedim. Ama çalışmadı. Sarıcı kafalar motor çalıştığı halde dönmedi. İçini açtım baktım; motordan çarka giden lastiği erimiş. O lastikten nasıl bulunur acep, ya da nasıl birşey yapılabilir? Bu orada diğer cihaz da ortaokulda kullandığım Casio cep bilgisayarım. :)

naKe71.jpgnaKWqA.jpg

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, stardust said:

ben klavyenin zeki, cevik ve mekanik tuşlusunu severim...

https://www.amazon.com.tr/dp/B09TLD6CND?tag=web-desktop-forum-21&ie=UTF8&language=tr_TR

TR tuş dizilimliği değil, bu konuyu dert etmeyecekseniz bence bu fiyata mekanik kalitesini yaşamanız ve membran'dan kurtulmanız için iyi fırsat. (849 TL)

membran'dan neden kurtulmak isteyelim? uzun süreler mekanik klavye kullanmış biri olarak iyi ki membrana geçmişim diyorum. onda yapıp da membran da yapamadığım bir şey olmadı. ama membran da yapıp da mekanik klavyede yapamayacağım şey sayabilirim.

Firienholt and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

e0wxcyi.jpg

USB Flash Bellek koleksiyonum.

Yaşın ilerleyişi ile doğru orantılı olarak, psikolojik sıkıntılarda baş gösterme ve cezai ehliyette bir azalma durumu söz konusu olabilir :lol:

kablosuz ve bulut teknolojilere inanmadığım için evde aynı ağın üstündeki TV'ye bile bilgisayardan dizi/film taşımakta illa bunları kullanıyorum.

En soldaki 2 tanesini -Jeff Bezos yine yaptığı indirimlerle kanıma girdi- dayanamadım aldım.

1 tane büyük boyutlu sandisk extreme olsa hepsine bedel aslında ama fiyatları o kadar abartılı hale gelmiş ki, yazma hızlarının biraz düşük olmasına aldırmadım artık.

-

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07YYJRXQR/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

bu 189 lira idi, USB C ucuyla direkt android telefona bağlanabilmesi cezbetti.

-

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B017RD10X8/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s01?ie=UTF8&psc=1

bu biraz gereksiz oldu ama 10 parça alışverişe %10 indirim veriyordu, 76 liraya geliyor baktım, çeşit olsun diye aldım.

-

https://www.amazon.com.tr/dp/B01MU8TZRV

gönül isterdi bunu aladım.

950 liradan 650'ye düşmüş fakat hala çok pahalı.

128 GB için böyle bir para vereceğine ucuzundan taşınabilir 500 GB SSD almak daha mantıklı olur. misal:

https://www.hepsiburada.com/wd-elements-se-480gb-usb-3-0-tasinabilir-ssd-wdbayn4800abk-wesn-p-HBCV00001CJUPY

yazma hızı 400 mb/s diyor, doğruysa bu fiyata gayet iyi

-

bu da şık bir modelmiş:

https://www.hepsiburada.com/sandisk-portable-480gb-520mb-s-tasinabilir-ssd-disk-sdssde30-480g-g25-p-HBCV000007RIFB?magaza=Yurtbaylariletisim

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de evdeki şarj cihazlarıma bir yenisini daha ekledim. Bununla kuru akü ve paralel seri bağlı lifePO türü lityum piller de güzel şarjediliyormuş. Aslında bu cihazın orjinali SkyRC diye bir marka. Bu onun klonu ucuz bir şarj cihazı. Açıkçası ben biraz araştırdım hobi işleri için falan orjinaline 3-4 katı para vermeye gerek görmedim. Daha çok evdeki mevcut 9 adet 12v'luk akünün hangilerini kurtarabilirim diye aldım. Şu ana kadar iki akü çöp çıktı, iki akü kurtarıldı. Onları FSP online ups'e taktım. Kalan 5 taneden iki tane daha çıkarsa evdeki diğer 1500 Kva'lık APC ups de tekrar kullanılabilecek.

nNAnxR.jpgnNAJpe.jpgnNAQZN.jpg nNAHDy.jpg

Bakalım öncelikleri bir halledelim de, bir sonraki planım Ayarlı güç kaynağı almak.

ZvAnA tarafından düzenlendi
wazzap, Peregrine and allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/1/2022 at 14:58, ZvAnA said:

Ya dün ben de dolabımdaki dip kutularda birşey arıyordum, eski sony kasetçalar walkmanimi buldum. Pil takıp bir bakayım dedim. Ama çalışmadı. Sarıcı kafalar motor çalıştığı halde dönmedi. İçini açtım baktım; motordan çarka giden lastiği erimiş. O lastikten nasıl bulunur acep, ya da nasıl birşey yapılabilir? Bu orada diğer cihaz da ortaokulda kullandığım Casio cep bilgisayarım. :)

naKe71.jpgnaKWqA.jpg

Uygun kalıklıkta oring alarak yapıştırabilirsiniz (kesip uzunluğu ayarladıktan sonra).

sCoRPion_tr tarafından düzenlendi
ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye