En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

On 08.09.2022 at 14:52, Najaz said:

Maalesef anakart 5500 işlemci ile boot etmedi :( Ben de iade talebi oluşturdum ve bugün anakartı Teknobiyotik'e geri gönderdim: Umarım sıkıntı çıkarmazlar iade aşamasında.

@serseridingil ile bu konuyu konuşurken, kendi sistemini Ryzen 5600X işlemci ile güncelleyeceğini, boşa çıkacak 2600 işlemciyi de BIOS güncellemesi için bana ödünç verebileceğini söyledi. İşte o an aklıma cin bir fikir geldi :D Amazon TR'nin stoklarında son 1 adet kalan MSI B450I GAMING PLUS AC ITX anakartın siparişini geçtim hemen. 2600 işlemci ile BIOS güncellemesi yaparak Ryzen 5000 desteği kazandıracağım bu anakart ile kuracağım sistemi. Bir nesil eski yongaseti olmasına rağmen, BIOS'tan hızaşırtma imkanı sağlayacak olması avantaj olacak bana.

Teknobiyotik, Amazon'un zorlamasıyla ittire kaktıra para iadesini yaptı. Bu da bana ders olsun diyeyim.

Ryzen 2600 işlemci geldi ve bu haftasonu anakarta en güncel BIOS'u yükleyebildim. Kasadan eski anakartı sökmesi, yenisini takması, çük kadar kasada biri işlemci biri grafik kartı için 2 tane AIO sıvı soğutma olunca da baya uğraştırdı ve 3-4 saatime maloldu diyebilirim.

Elimde boşta duran Samsung 970 EVO eşdeğeri 512 GB'lık bir NVMe SSD vardı. Bu SSD'ye Windows 11 PRO kurdum. Yaklaşık 1 yıl kadar önce, Amazon TR'den Windows 10 key almıştım 15 TL'ye. Aynı key ile Windows 11'de de sorunsuzca aktivasyon yapabildim :D Baya bereketli bir lisansmış.

Sistemi ayağa kaldırınca biraz hızaşırtma deneyeyim dedim. 1.3v ile tüm çekirdekler 4.5GHz'de çalıştı. Bu esnada işlemci 65Watt güç tüketiyor ve sıcaklık da kapalı kasada 70 derece.

pya0acu.jpeg

Tüm çekirdekleri 4.5GHz'de çalışan 4790K işlemcim bu testte 2100 civarı bir skor alıyordu. Demek oluyor ki, ham işlemci performansında Ryzen 5500 bu haliyle eski işlemcimi tam ikiye katlamış.

Coppermine, yarimpower and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz o anakartı hangi kasaya AIO lar ile ucu ucuna sığdırdın merak ettim.Ben de 3400G ile cücük kadar kasada kullanıyorum.

Foto rica ediyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, yarimpower said:

@Najaz o anakartı hangi kasaya AIO lar ile ucu ucuna sığdırdın merak ettim.Ben de 3400G ile cücük kadar kasada kullanıyorum.

Foto rica ediyorum..

Kasa: Corsair 250D
İşlemci: Corsair H80i
VGA: Arctic Accelero Hybrid (NZXT Kraken G12 ile)

20220919_202717.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
TatanQa and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22.09.2022 at 13:43, Omfs said:

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Gayet memnunum  ₺219 liraya almıştım fiyatı artmış şuan baktığımda.

https://www.ottoangelino.com.tr/ofis-ve-ev-gerecleri/mousepad?product_id=1946

Image.jpeg

26 kanal, 27 mesial çürük vardır om dolgu.28 çekilir. 48'de mobilite varsa alınabilir.47'de de birşeyler var gibi. Detertraj ihtiyacı da vardır muhtemelen.

Ek:Aaa OMFS şimdi anladııım.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, Altan Yoklar said:

26 kanal, 27 mesial çürük vardır om dolgu.28 çekilir. 48'de mobilite varsa alınabilir.47'de de birşeyler var gibi. Detertraj ihtiyacı da vardır muhtemelen.

Ek:Aaa OMSF şimdi anladııım.

:icon_think: :icon_detective:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Altan Yoklar said:

Ek:Aaa OMFS şimdi anladııım.

:)

CpkpowKW8AAuVMl.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Huawei P40 Pro telefon için yine Huawei’nin çıkardığı sualtı kılıfını aldım. Klasik premium Huawei kalitesi hissediliyor. Kılıfı takıp, kılıf üzerindeki power butonuna basınca telefon kılıfı otomatik görüp bağlanıyor. Orjinal ekipman olduğu için de uyumu ve bağlantısı gayet sorunsuz. Telefon su altı modundayken dokunmatik ekran devredışı olacağı için kılıf üzerindeki düğmeler ile fotograf, video ve zoom in/out yapılabiliyor. Ben bu kılıfı gayet başarılı buldum.

Yalnız kılıfta herhangi bir şarj portu yok. Yani bt bağlantı için dahili bir pili olmalı. Bu pilin ömrü ne kadardır ve değiştirilebilir mi bilemiyorum. Zaman gösterecek.

6-BC93970-D356-4-F67-996-C-6-FE95368-EAA

5-ABA60-A2-4-A95-4663-850-D-9-B0-AFAB2-B

680-F9009-2-F44-4-DDB-BA51-9-FC553317206

Whooosh and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

anker q10 un yastığı patlayınca amazonla görüştüm satıcı kendileri olmamasına rağmen 5 saniyede iade kodunu verdiler bende hem küçük hem büyük kulaklıklarımı yeniledim gene anker aldım liberty air 2 pro ve q30 aldım özellikle liberty de daha önce hiç duymadığım bir bas dokusu aldım.

Bu arada amazon yanlışlıkla 2 tane liberty yolladı :D

306966518_1617508018665451_7113492863315062622_n (1).jpg

307336224_1122457588665271_5468291374078386300_n.jpg

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.com.tr/dp/B08GS7748F?psc=1&smid=A3O5TP4R0OZYXZ

Samsung NVMe 980 PRO 1 TB - 2063 TL - 6 Taksit

Fiyat o kadar iyi ki, aslında hiç ihtiyacım olmamasına rağmen, seneye 4-5 bin lira görünce keşke alsaymışım dememek için aldım.

Bence ihtiyacınız varsa kaçırmayın. Paranın alabileceği en iyi m.2 SSD'lerden biri ve cidden bu doviz kuruna nazaran çok iyi fiyata...

wazzap, jackjoker and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Benim için kapasite olsun, hız önemsiz diyorsanız. Şu da olur

https://www.amazon.com.tr/SAMSUNG-SAPSI-Dahili-Sürücüsü-MZ-V8V1T0BW/dp/B08TJ2649W/

1633 TL.

o hep o civara düşüp çıkıyordu zaten, 980 pro için 400 lira farka değer.

bir kaç önce imzadaki 2tb mp510'u 2000 liraya almış olmam artık çok uzak bir hayal gibi, 5-6000 yazıyorlar şuan alete. vay arkadaş ya...

ddr5 de mi alıp koysak acaba kenara :icon_think:

Omfs and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, stardust said:

https://www.amazon.com.tr/dp/B08GS7748F?psc=1&smid=A3O5TP4R0OZYXZ

Samsung NVMe 980 PRO 1 TB - 2063 TL - 6 Taksit

Fiyat o kadar iyi ki, aslında hiç ihtiyacım olmamasına rağmen, seneye 4-5 bin lira görünce keşke alsaymışım dememek için aldım.

Bence ihtiyacınız varsa kaçırmayın. Paranın alabileceği en iyi m.2 SSD'lerden biri ve cidden bu doviz kuruna nazaran çok iyi fiyata...

Emeğe saygı, teraziye tık :lol:

Ben de kaptım nihayet

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Coppermine said:

@stardust bir de beni dinlemeyip donanımhaber ölücülerinden almam diyordunuz. Bu, bir ölücüden alınma bile olsa, şahane bir fırsattı 😅

2000 liraya alıp 2100 liraya verdi o arkadaş bana. ölücünün safı denk geldi :icon_twisted:

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışına iş için çıkınca Rotterdam 'dan DJI Osmo Action3 aldım epey insani bir fiyata. 359€ fiyatı var standart paketin ama vergi iadesini de istedim , oradan da bir 60€ civarı iade gelir.

Tabii inceledim de..

https://youtu.be/S0ZzG0ETmRk

5c7m8nx.png

TatanQa tarafından düzenlendi
Atrin, wazzap, Najaz and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, MilesTeg said:

DDR5'lerde durum ne acaba:icon_think:

GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 RGB 5600MHz CL36 DDR5 1.25V Siyah Dual Kit Ram / 9400 TL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10