En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

12 minutes ago, Najaz said:

Çok pahalı...

Yeni AMD veya Intel işlemcilerle üst seviye bir sistem kurarsam ne kadar maliyeti olur bakmaya bile hiç elim gitmedi. Üst seviye ana kart, RTX 4090, 64 GB DDR5, işlemci, hazır su soğutma kiti ne kadar tutuyor diye keyif için bakayım diye bile düşünmüyorum.

Pahalı ama asıl sorun biz çok fakiriz. Yani evet bizim için çok çok çok pahalı!

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 RGB 5600MHz CL36 DDR5 1.25V Siyah Dual Kit Ram / 9400 TL

DDR5'ler hala kol gibi maşallah. Çipse çip işte birader. DDR4 ucuzlarken bunların hala yüksek fiyatlı kalması sadece pazarlama kaynaklı. Alacağımızdan değil de işte dolar karşısındaki TL'ye yanıyorum daha çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8f9ce62b-f89f-474d-930c-67d177d4c1db_siz

Converse Run Star Hike alasım var.
Denemeden alamam , deneyecek yer de yok yakınlarda.
Başta eşime alayım dedim sonra ben de giyerim bunu diye düşündüm.
Gerçi 5cm dolgu taban varmış altında. 5 cm az değil devrilmeyeyim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Altan Yoklar said:

8f9ce62b-f89f-474d-930c-67d177d4c1db_siz

Converse Run Star Hike alasım var.
Denemeden alamam , deneyecek yer de yok yakınlarda.
Başta eşime alayım dedim sonra ben de giyerim bunu diye düşündüm.
Gerçi 5cm dolgu taban varmış altında. 5 cm az değil devrilmeyeyim...

Bu ayakkabı bana hiç unisex gibi görünmüyor, eski kafalı değilimdir ama ne bileyim öyle işte. :icon_think:

Mono and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Altan Yoklar said:

biraz kunil işi gibi de. Neyse hiç riske girmeyeyim.

Bu işlerin sonu şuraya çıkıyor biliyorsundur Altancığım. Kadırgalı Seda'nın oğlu da bekleşiyor oralarda:

1308598-1200x824.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. el 1080 fiyatına 2060Super aldım sıfır km. İnşallah hıyar çıkmaz paketten. bakalım. benim emektarlarla işimi görür fazlasıyla. 

EDIT: iyi şükür hıyar çıkmadı. Fan biraz ufak kartın üzerindeki o nedenle RT açıkken full yükte biraz ses geliyor fanlardan ama coil whine yok. Oyun oynamazken ses yok. Zaten oynarken de kulaklıklar full time takılı. Eski RX 480 de böyle ses yapardı oyun oynarken. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi
wazzap, SEP and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam Deck ile bazı denemeler yapmak üzere HP’nin iş dünyası için çıkardığı son Windows Phone olan HP Elite X3 için aksesuar sınıfında ürettiği Lapdock cihazını aldım. 12 inch full HD mat ekranı B&O hoparlörleri ve premium malzeme kalitesi ile gerçekten üst seviye bir lapdock olmuş. Muadil lapdock’lardan farklı olarak bu cihazda kablosuz bağlanma opsiyonu da var ama dokunmatik ekran yok. Ben Steamdeck ile bazı denemeler için bu aleti edinsem de, kablosuz Dex moduyla Huawei veya Samsung cihazlarda da efsane bir alet olmuş diyebilirim. Bu tarz bir telefonu olanın basit işlerde laptopa gereksinimi kalmıyor.

Steam Deck’de de önce Rufus yardımıyla 2TB Crucial X6 taşınabilir SSD'ye Windows 11 Pro yükledim. (cihazın üzerindeki siyah diktörtgen) sonrasında da ms continuum benzeri bir şekilde HP Elite X3 Lapdock'a yansıttım. Böylece Lapdock tam teşekküllü bir laptopa dönüştü :lol: Lapdock'un klavyesi ve hoparlörleri kablosuz bağlantıda aktif, YouTube'da içerik izlenebiliyor, internette gezinilebiliyor, MS Office üzerinde çalışılabiliyor, hatta Apple iTunes'dan satın alınan filmler bile izlenebiliyor. Çok eğlenceli bir oyuncak bu Steam Deck :alkis:

9-BD22-F00-C529-41-E7-922-A-6-B64641-E10

020-F62-BC-0459-4-FF2-8-C2-A-345648-B583

E35-BFCEA-3-BD6-4-F85-85-C8-4-AC817-DBC3

772-CB680-7919-4061-8-C3-F-4-A1-ED450850

Omfs, wazzap, ZvAnA and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Coppermine said:

Steam Deck ile bazı denemeler yapmak üzere HP’nin iş dünyası için çıkardığı son Windows Phone olan HP Elite X3 için aksesuar sınıfında ürettiği Lapdock cihazını aldım. 12 inch full HD mat ekranı B&O hoparlörleri ve premium malzeme kalitesi ile gerçekten üst seviye bir lapdock olmuş. Muadil lapdock’lardan farklı olarak bu cihazda kablosuz bağlanma opsiyonu da var ama dokunmatik ekran yok. Ben Steamdeck ile bazı denemeler için bu aleti edinsem de, kablosuz Dex moduyla Huawei veya Samsung cihazlarda da efsane bir alet olmuş diyebilirim. Bu tarz bir telefonu olanın basit işlerde laptopa gereksinimi kalmıyor.

Steam Deck’de de önce Rufus yardımıyla 2TB Crucial X6 taşınabilir SSD'ye Windows 11 Pro yükledim. (cihazın üzerindeki siyah diktörtgen) sonrasında da ms continuum benzeri bir şekilde HP Elite X3 Lapdock'a yansıttım. Böylece Lapdock tam teşekküllü bir laptopa dönüştü :lol: Lapdock'un klavyesi ve hoparlörleri kablosuz bağlantıda aktif, YouTube'da içerik izlenebiliyor, internette gezinilebiliyor, MS Office üzerinde çalışılabiliyor, hatta Apple iTunes'dan satın alınan filmler bile izlenebiliyor. Çok eğlenceli bir oyuncak bu Steam Deck :alkis:

9-BD22-F00-C529-41-E7-922-A-6-B64641-E10

020-F62-BC-0459-4-FF2-8-C2-A-345648-B583

E35-BFCEA-3-BD6-4-F85-85-C8-4-AC817-DBC3

772-CB680-7919-4061-8-C3-F-4-A1-ED450850

Bu lap dock dediğimiz cihaz şuan satılıyor mu ben bulamadım ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon Almanya'dan 28 Eylül'de sipariş verdiğim Corsair RAM'ler dün elime ulaştı. Tam olarak 12 günde gelmiş oldu.

Amazon yurtdışı siparişlerde yeni bir uygulamaya geçmiş. Sipariş kargoya verildiğinde, paket Türkiye'ye girdikten sonra yerel dağıtımı yapacak firmanın takip kodu çıkıyor kargo takip bölümünde. Benim siparişi Kolay Gelsin firması getirdi.

RAM'leri sisteme takıp CPU-Z ve Thaiphoon Burner uygulamalarıyla kontrol ettiğimde, Dual Rank ve Micron E-Die olduklarını gördüm. 16GBx2 kitlerde Dual Rank biraz şans işiymiş. Micron E-Die olması da RAM'lerin hızaşırtmaya yatkın olduğu anlamına geliyormuş. Her iki konuda da şansımız yaver gitti sanırım :)

RAM'ler 3600@CL18 olmasına rağmen, ek voltaj vermeden 3600@CL16 olarak kullanabiliyorum. CL18 parasına CL16 RAM almış oldum diyebilirim. Bana toplam maliyeti, her şey dahil 1985 TL oldu bu RAM'lerin.

WhatsApp Image 2022-10-10 at 10.49.56.jpeg

WhatsApp Image 2022-10-10 at 20.03.46.jpeg

WhatsApp Image 2022-10-10 at 20.54.07.jpeg

Najaz tarafından düzenlendi
MilesTeg, snc-tr, Whooosh and 5 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Omfs malesef bu cihaz 2016 gibi çıkmış olan HP Elite X3 telefonun ilave satılan bir aksesuarıydı. Benim şansım Almanya’da ikamet ediyor olmak. Yoksa bu cihaz Türkiye’ye belki en fazla 10 adet gelmiş olabilir ki geldiği dönemde telefonu ile birlikte 1.500-2.000 dolar seviyelerinde satılmışdı diye hatırlıyorum. Zaten malzeme kalitesi, ekranı, klavyesi, B&O hoperlörleri piyasadaki çoğu laptop’dan daha iyi. Ben bu lapdock’u tüm kutu içeriği ile  birlikte sıfır kadar temiz bir şekilde 50 Euro gibi muhteşem bir fiyata bulup aldım. Sonuçta büyük çoğunluk için hiçbir anlam ifade etmeyen bu alet, kullanmayı bilen kişilerin elinde çok eğlenceli yada çok verimli kullanımlara fırsat veriyor.

Ancak piyasada bunun haricinde de çıkmış lapdock’lar var. Nexdock, Eviciv lapdock yada uperfect x lapdock diye aratırsanız bu cihazları bulabilirsiniz. Ancak bu cihazların sıfırı 250-300 dolar seviyelerinde şuan. Şekil itibariyle laptopa benzeyip aslında klavye, touchpad ve bataryaya sahip taşınabilir bir monitöre bu seviyede bir para verilir mi noktası tartışılır tabiiki.

Huawei P40 Pro aldığımda, Dex modunu kullanabilmek için Aliexpress’den Eviciv Lapdock’da almıştım. Onun avantajı 360 derece dönebilen HDR 13 inch dokunmatik ekran ve hdmi in yuvasının da olmasıydı. Ama ilave usb 3.0 portu yoktu. Sanırım artık bunu satarım.

801-BD5-ED-B619-4-F3-E-ACB3-269-A9758-C0

@wazzap hemen de çözmüşsün ama, back to the future’u da açabilirdim 😁

Coppermine tarafından düzenlendi
Omfs, RFID and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iwqzrht.jpg

cicilerim gelmiş ben evde yokken...

960 Evo'yu çıkarıp, 980 Pro'yu takmaya kim uğraşacak bilmiyorum...

980'i direkt oyun laptopuma da takabilirim, gerçi yazık olur çocuğa orda.

Tornavidayı da @Najaz tavsiye etti diye aldım.

A101'den 300 liraya aldım, Amazon'da ertesi gün 270 liraya düştü.

tipini beğendim diye ihtiyaç olmadığı halde aldığım için cezalandırılıyorum sanırım.

sanki 980 pro'da ya çok ihtiyaç vardı da...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

jexjqgl.png
Oğlum Rikle Morti hayranı olduğundan switch için Portal oyununu aldım. 1 ve 2 birarada.Bana 5.99 dolara geldi 15 dolar civarı hediye coin-bonus bir şeyler varmış eski aldığım oyunlardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, stardust said:

iwqzrht.jpg

cicilerim gelmiş ben evde yokken...

960 Evo'yu çıkarıp, 980 Pro'yu takmaya kim uğraşacak bilmiyorum...

980'i direkt oyun laptopuma da takabilirim, gerçi yazık olur çocuğa orda.

Tornavidayı da @Najaz tavsiye etti diye aldım.

A101'den 300 liraya aldım, Amazon'da ertesi gün 270 liraya düştü.

tipini beğendim diye ihtiyaç olmadığı halde aldığım için cezalandırılıyorum sanırım.

sanki 980 pro'da ya çok ihtiyaç vardı da...

Hiç aklımda yokken tornavida aldırdın :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, CandleGarden said:

Hiç aklımda yokken tornavida aldırdın :1pof:

normalde öyle bir özelliğim vardır ama bu sefer suçlu başkası :D

q2s4q3h.jpg

cidden çok kaliteli bir oyuncak, bir sürü gereksiz vida söktüm taktım evde sırf bunu denemek için.

çok memnun kaldım.parasının hakkını verecek gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Söküp takacağınız şeyin vidası yüzeyde ise güzel ama eğer vida 1cm'den fazla falan gömülü ise bu tip bit'li tornavidalar hiç bir işe yaramıyor çünkü deliğin içine sığmıyorlar.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, Whooosh said:

Söküp takacağınız şeyin vidası yüzeyde ise güzel ama eğer vida 1cm'den fazla falan gömülü ise bu tip bit'li tornavidalar hiç bir işe yaramıyor çünkü deliğin içine sığmıyorlar.

2cm civarı pay var uçlarda ama evet, derin ve dar bir yuvaya girmeyebilir. normal tornavidaları atacaktım nerdeyse, biraz daha dursunlar bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Altan Yoklar said:

Buradan birinin tavsiyesiyle Movavi video 17 suit almıştım steam üzerinden 16 küsur liraya .
Şimdi 2022 versiyonu satın aldım steam üzerinden 216 lira.

Aynı yazılımı kullanıyorum lisanslı olarak , bir de üzerine 1 yıllık tüm kütüphanelere erişim hakkı almıştım geçen ay. Fiyatına göre iyi iş çıkaran bir editör.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç beklemediğim bir yerden bir miktar para gelince, parayı bir yerlere çıpalayayım dedim ve RTX 3070Ti grafik kartı aldım :)

Corsair 250D mini-ITX kasamda halihazırda GTX 1080Ti kullanıyordum. Karta, NZXT Kraken G12 adaptör ile AIO sıvı soğutma uygulamıştım. Bu kartın yerine geçecek ve 250D kasaya sığabilecek 3000 serisi bir kart bulabilmek epey zor oldu. Zira 3070-3080 gibi kartların hemen tamamı 3 fanlı ve hem boyu hem de yüksekliği sebebiyle bu kartları 250D kasaya sığdırabilmek çok zor, hatta imkansız.Bu yüzden önceliğim 2 fanlı bir kart bulmaktı.

2. el piyasasında 2 fanlı modellerin çoğu 3060/3060Ti serisi kartlardan oluşuyor. Amacım en azından ham performans olarak 1080Ti'dan geriye düşmemekti o yüzden 3060 serisini es geçtim. Tabii bir de mining konusu var; mining rig çıkması bir kart almak da istemiyordum. Alacağım kartın Türkiye'de geçerli bir garantisinin olması da önemliydi.

2 haftalık arayışım sonuç verdi ve tüm bu kriterlerimi karşılayan bir karta rastladım. Nisan 2022 Türkiye faturalı, ilk sahibinden ve sahibinin söylediğine göre sadece oyun için kullanılmış, 2 fanlı bir RTX 3070Ti. Mining konusunda satıcının sözüne güvenmekten başka bir şansım yoktu, lakin kendisi tıp doktoruymuş ve ben şimdiye kadar kötü niyetli bir doktora da rastlamadım :) Ayrıca mining olayı 2 ay önce bittiği için, söylediği doğru olmasa bile en fazla 4 ay mining'de kullanılmıştır, diye düşündüm. Kartın fatura bedeli 15bin TL. Bana maliyeti ise Sahibinden komisyonu dahil 8400 TL oldu; kredi kartına 3 taksitle satın aldım.

Kartın modeli GALAX RTX 3070Ti 1-Click OC. Ebatları nispeten ufak olmasına rağmen, kasaya sığdırmak için epey uğraştım diyebilirim. Kasanın bir iki noktasını da eğip bükmek zorunda kaldım. Ama bir şekilde sığdırdık kartı kasaya.

8oe0966.jpg

1080Ti kullanırken, sıvı soğutmanın getirdiği sessizliğe ve konfora alıştığım için, bu kartın yük altındayken ve fanları %100 devirde çalışırken çıkardığı gürültü ilk başta epey rahatsız etti beni. Bu sorunu da GPU'ya undervolt işlemi uygulayarak kısmen çözdüğümü söyleyebilirim. 1800MHz GPU frekansı için 1.05Volt olan voltaj değerini 0.85Volt'a çektim ve bu sayede kartın yük altındayken güç tüketimi 280Watt'tan 180Watt'a düştü. GPU sıcaklığı da 10 derece azaldı. Haliyle kart fan devrini de düşürüyor ve şu an %50'nin üzerine çıkmıyor fanlar. Undervolt sayesinde kart hem daha serin, hem daha sessiz çalışıyor. Tabii sıvı soğutmanın sessizliğiyle kıyaslanamaz ama kasanın da mini-ITX olduğunu göz önünde tutarsak, ilk halinden kat kat daha iyi durumda şu an.

Najaz tarafından düzenlendi
ZvAnA, MilesTeg, SEP and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok