En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

Huawei Freebuds Pro TWS kulaklıklardan çok memnundum. Ancak 1 yılın sonunda artık silikonu mu yoksa boyası mı bilmem, yarım dakikalık takmak bile 1 haftada geçmeyen bir alerjiye dönüştüğü için (genel bir sorunmuş, çok kişide bu sorun var ama Huawei klasik Çinli firma düsturunu bozmuyor ve çözüm sağlamıyor) yeni bir TWS arayışına girdim. Bütçeyi yüksek tutarak bunun karşılığında 

-Çok iyi ANC başarımı
-Çok iyi mikrofon izolasyonu (ortam seslerinin filtrelenmesi)
-Çok iyi mikrofon kalitesi
-Çok iyi ses kalitesi
-Aynı anda 2 cihaza bağlanabilme
-Wireless Hi-Res Audio desteği (LDAC yada LHDC)

sağlayabilen alternatiflere bakındım ve seçimimi Technics EAH-AZ60E-S‘den yana yaptım. Bakalım herkesin övdüğü kadar iyi bir kulaklık mı.

7693-CEDB-4-DCD-4-A64-B01-E-D9-E064-D0-A

3-ADAB4-D4-E1-B2-4080-8399-2-A3-EEB6-DF4

Coppermine tarafından düzenlendi
rammstein, Najaz and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Değişiyor, yeni silikon da aldım, hatta kulaklıkların her yerini ve kutuyu izopropil alkolle de dezenfekte ettim ama yok, geçmiyor. O yüzden boya yada malzemesinden olabilir diye düşündüm. Şurada herkes Huawei’ye dert yanmış ama adamlar klasik, çıkarın, temizleyin vs demekten öteye gitmiyorlar. 

https://consumer.huawei.com/en/community/details/Allergic-to-Freebuds-Pro/topicId_150267/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Coppermine said:

Değişiyor, yeni silikon da aldım, hatta kulaklıkların her yerini ve kutuyu izopropil alkolle de dezenfekte ettim ama yok, geçmiyor. O yüzden boya yada malzemesinden olabilir diye düşündüm. Şurada herkes Huawei’ye dert yanmış ama adamlar klasik, çıkarın, temizleyin vs demekten öteye gitmiyorlar. 

https://consumer.huawei.com/en/community/details/Allergic-to-Freebuds-Pro/topicId_150267/

Huawei en azından temizleyin falan demiş. Başkası olsa doğru kullanın i.neler diyebilirdi. Telefonu yanlış tuttukları için çekmiyor diyen firma CEO'su gördü bu gözler. :mrgreen:

infestor, Coppermine and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Başkası olsa doğru kullanın i.neler diyebilirdi. Telefonu yanlış tuttukları için çekmiyor diyen firma CEO'su gördü bu gözler. :mrgreen:

Firmanın şu anki CEO'su da i.ne olduğu için, her şey beklenir bunlardan :D

Kırk yıl yağmur yağsa bir şey olmaz mermere,
Hayatta hiç güvenmem i.nelerle berbere.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Telefonu yanlış tuttukları için çekmiyor diyen firma CEO'su gördü bu gözler. :mrgreen:

O ceo degil de telefonun anten-radyo tasariminin basindaki dayiydi. Kovdular adami zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, kaptanpedal said:

O ceo degil de telefonun anten-radyo tasariminin basindaki dayiydi. Kovdular adami zaten.

Steve Jobs'un kendisi çıkıp "telefonu yanlış tutuyorsunuz" demedi mi yau, ben mi yanlış hatırlıyorum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, kaptanpedal said:

Steve Jobs kendisi söyledi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Niye kovuyorsun o zaman adami amigo. Zamaninda o lafi ettigi icin kovuldugu kalmis aklimda. Anteni tasarlayan o degil, yeni gelmis apple'a. Kovulma sebebi teknik hata degil de soruna yaklasiminin oyle tutmayin o zaman hianfhg seklinde olmasi yuzunden patronla arasinin acilmasi diye kalmis kafada. 

Iphone4 way, 14 mu var simdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, escape said:

Hocam neden technics :)

Şöyleki; belirli bir bütçe sınırım yoktu ama kulak içi olmalı, kulak üstü değil. Aradığım özelliklerse;
-Android ve Iphone ile uyumlu olmalı
-LDAC yada LHDC destekli (wireless Hi-Res Audio ) olmalı
-2 cihaza aynı anda bağlanmayı desteklemeli
-ANC’si hem dışarıdan gelen sesleri kesmede hemde konuşulan ortam gürültüsünü karşı tarafa iletmemede başarılı olmalı
-Mikrofon kalitesi iyi olmalı
-Kutusu kablosuz şarj olabilirse iyi olur ama çokta şart değil.
-Tabiiki ses kalitesi de iyi olmalı

İncelemeler sonunda birkaç model gözüme ilişti.
* Huawei Freebuds Pro 2: istediğim tüm özellikleri sağlıyor gibi, ama Huawei dışına bir alternatif bulayım istiyorum bu sefer. Malum, şuanki alerji sorununa yaklaşımları da beni Huawei kulaklıklardan soğuttu.
* Sony WF-1000XM4 istediklerimin çoğu var, ancak aynı anda 2 cihaza bağlanmayı desteklemiyor. Bu konu önemli. Hem iş telefonum hemde şahsi telefonum aynı anda bağlı olmalı.
* Bowers & Wilkins PI7 , tipi şekli güzel ve eminim ki ses kalitesi de güzel ama LDAC/LHDC desteği yok. Sanıyorum 2 cihaza aynı anda bağlanma da yok.
* Bang & Olufsen Beoplay E8 (3. Nesil) hem ANC hemde LDAC/LHDC yok. Sanıyorum 2 cihaza aynı anda bağlanma da yok.
* Sennheiser Momentum True Wireless 3 Yine benzer şekilde wireless Hi-Res Audio bir kulaklık değil. Sanıyorum 2 cihaza aynı anda bağlanma da yok.
* Technics EAH-AZ60 hemen hemen aradığım her madde var, sadece kutusu kablosuz şarj olamıyor. 

Bu sebeple Technics’i seçtim. Bu saydığım modellerin hepsinde ses kalitesi zaten üst seviyelerde. Yalnız bunların dışında başka bir kulaklık daha gözüme ilişti;

* Soundcore Liberty Pro 3: Aradığım her maddeyi destekliyor, fiyatı da yukarıdaki tüm seçeneklerden ucuz. Ama Huawei dışında başka bir Çinli firma ile de ilerlemek istemedim. Bu tamamen kişisel bir ön yargı ve tercih. Satın alsam kesin onu da beğenerek kullanırdım. Hala az buçuk aklım kalmadı da değil.

Şu videoda da Hintli arkadaşlar bu kulaklığı detaylı şekilde yorumlamışlar ve diğer seçeneklerle karşılaştırmışlar.

https://youtu.be/0Dw6ay23i8w

Kısaca böyle.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Coppermine said:

Şöyleki; belirli bir bütçe sınırım yoktu ama kulak içi olmalı, kulak üstü değil. Aradığım özelliklerse;
-Android ve Iphone ile uyumlu olmalı
-LDAC yada LHDC destekli (wireless Hi-Res Audio ) olmalı
-2 cihaza aynı anda bağlanmayı desteklemeli
-ANC’si hem dışarıdan gelen sesleri kesmede hemde konuşulan ortam gürültüsünü karşı tarafa iletmemede başarılı olmalı
-Mikrofon kalitesi iyi olmalı
-Kutusu kablosuz şarj olabilirse iyi olur ama çokta şart değil.
-Tabiiki ses kalitesi de iyi olmalı

İncelemeler sonunda birkaç model gözüme ilişti.
* Huawei Freebuds Pro 2: istediğim tüm özellikleri sağlıyor gibi, ama Huawei dışına bir alternatif bulayım istiyorum bu sefer. Malum, şuanki alerji sorununa yaklaşımları da beni Huawei kulaklıklardan soğuttu.
* Sony WF-1000XM4 istediklerimin çoğu var, ancak aynı anda 2 cihaza bağlanmayı desteklemiyor. Bu konu önemli. Hem iş telefonum hemde şahsi telefonum aynı anda bağlı olmalı.
* Bowers & Wilkins PI7 , tipi şekli güzel ve eminim ki ses kalitesi de güzel ama LDAC/LHDC desteği yok. Sanıyorum 2 cihaza aynı anda bağlanma da yok.
* Bang & Olufsen Beoplay E8 (3. Nesil) hem ANC hemde LDAC/LHDC yok. Sanıyorum 2 cihaza aynı anda bağlanma da yok.
* Sennheiser Momentum True Wireless 3 Yine benzer şekilde wireless Hi-Res Audio bir kulaklık değil. Sanıyorum 2 cihaza aynı anda bağlanma da yok.
* Technics EAH-AZ60 hemen hemen aradığım her madde var, sadece kutusu kablosuz şarj olamıyor. 

Bu sebeple Technics’i seçtim. Bu saydığım modellerin hepsinde ses kalitesi zaten üst seviyelerde. Yalnız bunların dışında başka bir kulaklık daha gözüme ilişti;

* Soundcore Liberty Pro 3: Aradığım her maddeyi destekliyor, fiyatı da yukarıdaki tüm seçeneklerden ucuz. Ama Huawei dışında başka bir Çinli firma ile de ilerlemek istemedim. Bu tamamen kişisel bir ön yargı ve tercih. Satın alsam kesin onu da beğenerek kullanırdım. Hala az buçuk aklım kalmadı da değil.

Şu videoda da Hintli arkadaşlar bu kulaklığı detaylı şekilde yorumlamışlar ve diğer seçeneklerle karşılaştırmışlar.

https://youtu.be/0Dw6ay23i8w

Kısaca böyle.

Detaylı açıklama için teşekkürler, Soundcore kullanıyorum daha doğrusu kullanamıyorum, kulağıma uyum sağlamadı, denemediği uç kalmadı. Dolayısıyla önermem kimseye, ancak Sony'nin XM4 kulaküstü modelini 2+ yıldır kullanıyorum seviyoruz birbirimizi, 3 hafta önce de kulakiçi WF-XM4 ü denedim, ses kalitesi ve fizyolojik uyumu hoşuma gitti. Eskiden memleketin en büyük sennheiser fanıydım artık hiç beğenmiyorum biraz da bu sebeple sordum. Bu arada technics'i hiç inceleme fırsatım olmadı. Geçenlerde de Klipsch gördüm ama dinlemek kısmet olmadı çok merak ediyorum. Klipsch'nin ev ürünleri çok iyidir mesela

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@escape Klipsch'i jic duymamistim, siz diyince baktim. T5II modelini diyorsunuz sanirim. Tasarimi cok basariliymis. Zippo cakmaklara benziyor. Oval sekilli kulak silikonu/süngeri cözümü de basarili olmus bence. Denemeden bilinmez ama mantik dogru gibi, daha rahat olmali. Benim icin elzem olan multidevice özelligi yok gibi. Ayrica Hi-Res codec destegi de yok. Bunlarin disinda kullanicilar ses kalitesini begenmisler. Güzel bir modele benziyor.

Sennheiser benim icin de önemli bir marka ama suan ihtiyacimi giderecek bir cözümü yok malesef. Fabrikalari, evime yaklasik 20 km uzakda, bir ara gidip görme gibi bir planim var :D

Tahmin ediyorum ki cogu firma Apple'in yada Qualcomm'un Hi-Res codec cözümünü bekliyor cogu. Sony'in LDAC yada Cinli guruplarin LHDC cözümüne pek bulasmiyorlar. Zaten Apple music suan "kayipsiz" olsa da iphone tarafindaki mevcut bt codecleri bu kayipsiz sesin transferine imkan saglamiyorlar. O sebeple de Iphone icin en kaliteli ve pahali kulakligi alsak da bt transfer limitlerine takildigimiz icin dogru bir kayipsiz ses deneyimini yasayamiyoruz. Haliyle yeni bir cözüm/codec gelecek bence.

Coppermine tarafından düzenlendi
escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulak içi kulaklıklar, kulak sağlığı açısından daha riskli değil mi? Çok dikkat etmeme, düzenli temizliğe rağmen bir süre sonra kaşıntıya sebep oluyor bende. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@snc-tr tabiiki temizligine önem vermek durumundayiz, ancak uzun süredir kulak ici / kanal ici kulakliklar kullaniyor ve rutin temizliklerini yapiyor olmama ragmen Huawei Freebuds Pro'daki durum tamamen farkli. Bu kullanilan malzemenin yada kaplamanin alerjik olmasi ile alakali. Baska hicbir kulaklikta bu sorunu yasamadim. 30 saniye taksam bile 1 haftayi bulan sulanmali kasintilar oluyor ve gördügüm kadariyla da ben yalniz degilim bu model özelinde. O sebeple ses ve mic. kalitesini ne kadar begensem de artik kimseye önermiyorum.

Su linkte bu sorundan muzdarip olanlarin mesajlari var. Hepsi ayni sikintiyi yasamislar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Coppermine said:

@snc-tr tabiiki temizligine önem vermek durumundayiz, ancak uzun süredir kulak ici / kanal ici kulakliklar kullaniyor ve rutin temizliklerini yapiyor olmama ragmen Huawei Freebuds Pro'daki durum tamamen farkli. Bu kullanilan malzemenin yada kaplamanin alerjik olmasi ile alakali. Baska hicbir kulaklikta bu sorunu yasamadim. 30 saniye taksam bile 1 haftayi bulan sulanmali kasintilar oluyor ve gördügüm kadariyla da ben yalniz degilim bu model özelinde. O sebeple ses ve mic. kalitesini ne kadar begensem de artik kimseye önermiyorum.

Su linkte bu sorundan muzdarip olanlarin mesajlari var. Hepsi ayni sikintiyi yasamislar.

Benzeri bir alerjik durum Samsung'un Galaxy Buds serisinde de vardı, bu yüzden almaktan vazgeçmiştim hatta.

https://www.androidcentral.com/accessories/audio/samsung-galaxy-buds-2-pro-ear-infection-problems

https://www.reddit.com/r/Android/comments/wyk6fy/samsung_galaxy_buds2_pro_nickel_or_acrylate/

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kulaklık meselesi açılmışken sorayım. Dün itibariyle bir iki senedir iphone 6 ile işkence çeken eşimi sonunda iphone 13'e terfi ettirdim. 20w orjinal şarj cihazıydı, kılıfıydı, ekran koruyucusuydu vs tamam. Ama seti tamamlamak için kablosuz kulaklık da alacağım. Iphone için f/p ürünü hangi model kablosuz kulaklıkları önerirsiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, ZvAnA said:

Bu kulaklık meselesi açılmışken sorayım. Dün itibariyle bir iki senedir iphone 6 ile işkence çeken eşimi sonunda iphone 13'e terfi ettirdim. 20w orjinal şarj cihazıydı, kılıfıydı, ekran koruyucusuydu vs tamam. Ama seti tamamlamak için kablosuz kulaklık da alacağım. Iphone için f/p ürünü hangi model kablosuz kulaklıkları önerirsiniz?

Elbette Airpods :)

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gün Boya kablosuz mikrofon setimdeki yaka mikrofonu artık tamamen bozulunca set için giyilebilir mikrofon aldım yine boya markasının.

Elbisenin altından geçirip kafasını takıyorsunuz temiz bir görünüm sunuyor. Sesi de temiz alıyor amatör kulaklarıma göre.

İnceledim tabii.. fırsat bu fırsat.

https://youtu.be/i7ILsUxQWpU

boya-by-hlm1-giyilebilir-yaka-mikrofonu-6.jpg?revision=1558083931

ZvAnA, wazzap and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha öncesinde satin aldigim Crucial X6 2TB external ssd den bir tane daha aldim ve sonunda aklıma uygun bir Steam Deck hafıza kapasite yönetimini hayata geçirebildim.

Bu ssd’ler oldukça ufak ve hafifler ayrıca 800 Mb/s hızlara ulaşabiliyorlar. Gerçi bu hıza USB 3.1 Gen2 ile çıkabiliyor olsalar da Steam Deck’in Gen1 olan 5Gbps veri yolu hızı da oldukça yeterli, 400-500 Mb/s hızlar mümkün yani. Bu en hızlı microsd karttan kabaca 3-4 kat daha hızlı demek, üstelik kapasite ölçeğinde de daha ucuza geliyor.

SSD’lerden birisine windows 11 pro ve steam dışı kütüphanelerimi (Xbox Game pass, Ubisoft Connect, Epic vs) kurdum. Bu kütüphaneler steam deck’de de bir şekilde çalışabiliyor olsalar da windows altındaki performansları ve uyum sorunları açısından daha stabil. O sebeple bu yöntemi tercih ettim.

a5b340255803474b3122166e576e1caa.jpg

Diğer SSD’de de SteamOS kütüphanesi var. Bu sayede tüm kütüphanemi yanımda taşıyabiliyorum.

36101d9f15ef016654285e507e0a20a3.jpg

SSD’ler cihaza sabit bir şekilde tutunabilsinler diye Steam Deck’e cırtcırtlı bant ile sabitlenebiliyorlar. Bu şekilde düşme, sallanma, çıkma derdi de olmuyor. Diskler direkt type c üzerinden bağlanılıp kullanılabiliyor olsalar da, bu şekilde kullanımda şarj portu da kalmayacağı için, zamanında Nintendo Switch için aldığım ufak ve hafif Type C Dock’u da bu ekipmanlara dahil ettim. Bu sayede cihaz 3 usb 3.0, 1 HDMI 2.0, 1 gigabit ethernet ve 1 PD 3.0 şarj girişine de kavuşmuş oldu. SSD’lerle benzer şekilde Steam Deck’in arka yüzeyine cırtcırtlı bantla sabitlenebiliyor. Konumlandırması sayesinde de hava kanallarını yada herhangi bir düğmeyi de kapatmamış oluyorlar.

188b75624e582afef928c1e573c1b0e1.jpg

Bu şekilde hem cihazın ağırlığı çok arttırmadan ve ergonomisini de bozmadan ciddi kapasiteler ve kullanım imkanları da sağlamış oldum. Windows modülünü takarsam Windows 11, Steam modülünü takarsam da SteamOS direkt elimin altında oluyor. Üstelik şarj portunu kapatma derdi de ortadan kalkmış oluyor.
5313195ce9b2208ad383b9c97cd4b8d3.jpg

b1dfe2a4ec971e38dd8d3ee88c4bbe54.jpg

TatanQa, snc-tr and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Peregrine said:

Wauvv; Cevat Kelle Deck gibi olmuş maşallah, her yerinden bir şeyler çıkıyor. :kayik:

modüler sistemleri sevmisimdir. Gerekmeyenleri sök, gerekeni tak. Mis gibi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'da fiyatı uygun görünce 2 tane 512gb sata SSD aldım.

Birini Laptop'a ikinci sürücü olarak taktım, diğerini de masaüstüne oyunlar için ekleyeceğim.

TEAMGROUP AX2 512GB 3D NAND TLC 2.5 Inch SATA III Internal Solid State Drive SSD (Read Speed up to 540 MB/s)

https://www.amazon.com/dp/B08CK7T9FG?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

g27uquh.jpg

7i9evcr.png

wazzap, Coppermine and yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6ncmcmu.jpg r21k3ac.jpg

muf6ksx.jpg  qy3175n.jpg

mahalle baskısına yenildim sanırım.

iphone 4s 'den sonra iphone 14 pro 256GB ile apple saflarına geri dönmüş bulunuyorum.

hala sevmiyorum apple'cıları, fikirlerim değişmiş değil. ama özelliikle bu model TR fiyatının nerdeyse yarı fiyatına geliyordu...

biraz kullanacağım bakalım, dual sim alet, 2x120 gün deneme sürem var, belki pasaportuma hiç kaydettirmeden satarım bir meraklısına.

zaten sim kartı bile takmaya üşendim, eşim ya da annem ben kullanamadan elimden kapabilir...

jackjoker and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok