En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

Xiaomi-Mi-y-nlendirici-4A-kablosuz-WiFi-

Ucuz yollu işimi göreyim diyerekten aldığım router. Dün üzerine OpenWRT de kurdum mis gibi oldu. OpenWRT'nin diğer tüm artılarını es geçsem bile salondaki Xiaomi Mi Repeater Pro (v3) ile bağlantısı -73 dBm 'den -63 dBm'ye çıktı. Net fayda olarak 12-16 megabit'lerden 32 megabit'e artan bant genişliği şeklinde yansıdı.

Peregrine tarafından düzenlendi
İmla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bakalım bu bızdık nasıl çıkacak. Ergonomi olarak sıkıntılı gibi dursa da, taşınabilirliği tam istediğim ölçülerde, daha da ilginci adamlar cift titresim motoru ve hareket sensörü de koymuslar bu ufakliga :lol:. Sonuçta bir xbox controlleri rahatlığı beklemiyorum ama çok rahatsızlık verirse de geri gider artık.

249b4d8898d1ca5.jpg

c54530c231c10b3.jpg

d3afe8d93571f44.jpg

Peregrine, Whooosh and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 dakika önce, Whooosh said:

@Coppermine Çok güzel ama keşke almışken pro 2'yi alsaydın

https://www.8bitdo.com/pro2/

Bunu Steam Deck’in çantasında taşıyacağım için, çantaya sığması lazımdı. Pro modeli tam sığıyor, pro 2 sığmayacaktır. Bu arada çok memnun kaldım, ergonomisi beklediğimden daha iyi çıktı. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stok eritme faaliyetleri sebebiyle Ryzen işlemci fiyatları tepetaklak olunca, fırsattan istifade Ryzen 5 5600 işlemci aldım.

incehesap üzerinden hediye çeki, puan vs. de kullanınca 2800 TL'ye maloldu işlemci. Yanında bir de AMD'nin Uncharted - Legacy of Thieves Collection Steam kodu hediye geldi, ki bu paket Steam'de 500 TL'ye satılıyor. Bir anlamda 2300 TL'ye almış oldum işlemciyi.

İşlemci gelir gelmez hemen hızaşırtma denedim. Bir önceki işlemcim Ryzen 5 5500'de tüm çekirdeklerde 4.5 GHz'e ulaşabilmek için 1.32v voltaj vermem gerekiyordu. Bu işlemcide ise sadece 1.2v vermem yeterli oldu. Beni bir 10 sene götürür artık :D 

wazzap, RFID and yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Friday şenlikleri kapsamında ben de 200$ altı işlemci bakıyorum ama 4 tane m2 ssd bağlamak gibi bir zorunluluğum var. x570 anakartlarda genel bir pahalılık ve m2 slotu veya pci slotu sağlama problemi var. Bir de çipset 570S olsun da uzun yıllar kafam rahat etsin istiyorum. Sene 2002 olmadığından çipset üstünde sinek gibi vızıldayan bir fan kabul edilebilir değil. MSI ve Asus ilk tercihim ama Asus 570S kart yapmamış gördüğüm kadarıyla. MSI da yeterli m2 slot vermek için 300$ üstü kartlara çıkmak zorunda bırakıyor. Z690 anakartlarda 4 tane m2 portu olan eli yüzü düzgün modeller 200-250$ arasına var. 

5600x 155 euroya gördüm bu sabah, tükenmiş ama black friday sırasında yine bu fiyatlara iner. Genel olarak 5xxx serisi AMD fiyatları pas geçilecek gibi değil. 

Birkaç yıl aradan sonra ilk defa tüketici ürünlerine alıcı gözle baktım da bu ne birader? Gaming, gaming, gaming... Bir tane işe yarar yetişkin ürünü yok. Arada çıkanlar da Creator serisi vb gibi fahiş fiyatlara. İki video editliyoruz diye evdeki masaüstüne gidip workstation sistem mi alalım yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/10/2022 at 11:55, Najaz said:

Stok eritme faaliyetleri sebebiyle Ryzen işlemci fiyatları tepetaklak olunca, fırsattan istifade Ryzen 5 5600 işlemci aldım.

incehesap üzerinden hediye çeki, puan vs. de kullanınca 2800 TL'ye maloldu işlemci. Yanında bir de AMD'nin Uncharted - Legacy of Thieves Collection Steam kodu hediye geldi, ki bu paket Steam'de 500 TL'ye satılıyor. Bir anlamda 2300 TL'ye almış oldum işlemciyi.

İşlemci gelir gelmez hemen hızaşırtma denedim. Bir önceki işlemcim Ryzen 5 5500'de tüm çekirdeklerde 4.5 GHz'e ulaşabilmek için 1.32v voltaj vermem gerekiyordu. Bu işlemcide ise sadece 1.2v vermem yeterli oldu. Beni bir 10 sene götürür artık :D 

5600 ve 5600G arasında ne fark var @Najaz

Buldum:

Key Differences

What are the key differences between 5600 and 5600G

Advantages of AMD Ryzen 5 5600G

Includes an integrated GPU Radeon RX Vega 7

Advantages of AMD Ryzen 5 5600

Newer - released 11-months later

Has 16 MB larger L3 cache size

Newer PCI Express version – 4.0

CandleGarden tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sezon bitti  evde spor salonu projemi genişletmeye devam ediyorum deadlift için bar aldım:

hh9rg4g.jpg

Sırtım eskisi kadar sağlam olmadığından ve esnekliğimde bok gibi olduğundan klasik deadlift yapmak istemiyorum. Hex barlar inanılmaz pahalı ve olimpik plaka istiyor o yüzden böyle birşey buldum n11 de çok ucuza. 

Spor salonları hem uzak hemde pahalı ve sosyal medya soytarıları çok fazla o yüzden evden devam.

quad, TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/26/2022 at 11:49 PM, stardust said:

@Squall

halıyı gördüm, çocukluğuma ışınlandım bir anda ağlayacak gibi oldum.

aynı halının üstünde o çizgileri yol yapar, oyuncak arabalarımı yürütürdüm.

Al benden de o kadar. Birebir aynı halı ve birebir aynı hareket:icon_dance::cici:

MilesTeg tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler
29 minutes ago, ZvAnA said:

20221127-213048.jpg

Sonunda kavuştuk.

Güle güle kullanın. Sağlam geldi mi bari? Cihaz darbeli ya da iade ürün çıkmamıştır umarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Peregrine said:
  Reveal hidden contents

Güle güle kullanın. Sağlam geldi mi bari? Cihaz darbeli ya da iade ürün çıkmamıştır umarım.

Maalesef daha içini bilmiyorum. Haftasonu olduğu için müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Yarın arayıp randevu alacağım. Aynı gün gelirler mi bilmiyorum ama inşallah sorunsuz çıkar. 

Bu horoz lojistiğin nasıl çalışanları olduğunu bildiğimden adam arar aramaz tek misin diye sordum. Yaklaşınca haber ver yardıma geleyim dedim. Nitekim tek kişiydi. İnmesem artık sürükleyerek mi, sırtında dengesiz bir şekilde mi taşırdı koca kutuyu bilemiyorum. Kutuyu epey inceledim, her açıdan fotolarını çektim. Kutuda ufak tefek yıpranmışlıklar var ama darbe aldığına dair dikkat çekecek bir göçük falan bulamadım. Üst taraftaki bant ta oldukça düzgün duruyordu. Açılıp kapanmış gibi gelmedi. Neyse servis geldiğinde anlayacağız ancak.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA hayırlı olsun, güzel günlerde keyifle kullanın. Ben de 2019 başında Philips almıştım ama bize çok büyük gerekmediği için 50” seçmiştim. Oled değil VA panel lcd benimki ama sizinki gibi B&W 2+1 ses sistemli model. Ses gerçekten de çok tatmin edici. Oled ile siyahı ve diğer renkleri çok beğeneceğiniz muhakkak ama bence sese de hayran olacaksınız.

4k 120hz mi bu model?

Bu arada Amazon.de den almıştım ben, teslim edildikten sonra da Amazon’a sormuştum servis ne zaman gelip kuracak diye. Onlar da ne servisi, siz kurabilirsiniz dilerseniz demişti. Sorunlu, bozuk, kırık çıkarsa ne olacak dediğimde de, o durumda değişim yada dilerseniz iade yapacağız tabiki demişlerdi. Almanya’da servis gelmiyormuş yani. Gelirse de kesin para alırlar zaten.

Coppermine tarafından düzenlendi
ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Coppermine evet hocam 4K 120hz. 4K 120hz'de de g-sync olsun, freesync olsun VRR desteği var. Hatta pc için az önce nvidia 526.98 driver'ı ne getirmiş diye bakarken tesadüfen Oled 907 ve 937 için g-sync desteğinin eklendiğini gördüm. 

Açıkçası tv'yi genelde film, dizi vs izlemek için kullandığımdan muhtemelen kendi 5.1.4 atmos kurulumlu ses sistemimi daha yoğun kullanacağım. Ama tv'de birşeye baktın, maç açtın ya da youtube'da takılırken standart tv sesinden çok daha iyi bir ses duymak hoş olacaktır. Benzer fiyat, hatta daha fazla para talep eden rakiplerinin modellerine göre bu şekilde gelmesi çok hoş.(Tabi daha önce başka başlıkta söylemiştim, bu durum Türkiye'ye özgü, yurt dışında bu modeller rakiplerinden çok daha pahalı)

Türkiye'de de aslında TV'yi kendin açabilirsin, mağazalar aksini iddia etse de hukuksal olarak bu hakkın var ve bu durum garantiyi engellemez.  Ancak kutu açıldığında sorunlu bir tv ile karşılaşırsan bunu mağazaya asla anlatamazsın. Tüm suçu sana yıkmaya kalkarlar, değişimi geciktirirler, para iadesine zorlarlar vs. haftalarca hatta aylarca uğraşırsın. Tüketici mahkemesi ile eninde sonunda haklılığın ortaya çıkar. Eninde sonunda kanunun sana tanımış olduğu

1. Birebir aynı modelin yenisi ile değişimi,

2. Para iadesi

3. Garanti kapsamında panel değişimi, tv'nin tamiri.

4. Kusur tv'yi kullanmaya engel bir durum vs değilse kusur oranında indirim talebi gibi seçeneklerini uygulamak zorunda kalırlar.

Kanunen bu haklar tüketiciye sunulmuş durumda. Ama uygulamada biraz araştırma yaparsanız firmaların tüketiciyi uğraştırarak kendi lehlerine en çok hangisi geliyorsa o yönde baskı uygulamarı her an yaşanan birşey. Sizin o kadar para verip keyifle kullanmak istediğiniz ürünün bir ızdıraba dönüşmemesi için olabildiğince satıcılara koz vermemekte fayda var.

ZvAnA tarafından düzenlendi
Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende tv bakıyorum amazondan.

Konuştum amazonla dediler hem bizim hem teknik servisin garantisi altında. Eğer kendiniz kurarsanız sadece bizim garantimiz geçerli dedi amazon.

Philips lede görüştüm´dedilerki garanti olur ama ilk açtğınızda kırık vs çıkarsa sıkıntı çıkar bizim taraftan (amazon tarafından değil)  dediler.

Neyse bende monitör niyetine 43 inç bir philips alacağım tcl alacaktım ama bu embilayt olayı benim için çok önemli. Teknik servis çağırmam büyük ihtimalle. Sevmiyorum kardeşim o aleti ilk ben çıkartacağım kutudan. :)

Şunu alacağım ben büyük ihtimalle: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09HFNRL37/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

One serisi alırdım ama 43 inç den büyüğüne cesaret edemiyorum monitör olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, ZvAnA said:

Sonunda kavuştuk.

Hayırlı olsun. Çekincelerini yenip OLED alman konusunda ironik ifadeler içeren cümleler hazırladım kafamda ama yazmaktan vazgeçtim :lol:

Oled saflarına bir nefer daha gelmiş olmasından memnunum.

o kalitedeki bir tv'nin görüntü kalilesine alışınca, etrafında gördüğün diğer TV'ler çöpe dönüşecek, bakamayacaksın :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, stardust said:

Hayırlı olsun. Çekincelerini yenip OLED alman konusunda ironik ifadeler içeren cümleler hazırladım kafamda ama yazmaktan vazgeçtim :lol:

Oled saflarına bir nefer daha gelmiş olmasından memnunum.

o kalitedeki bir tv'nin görüntü kalilesine alışınca, etrafında gördüğün diğer TV'ler çöpe dönüşecek, bakamayacaksın :D

Cihan'cım ona çekince demeyelim de üreticilerin eninde sonunda yanacak bir panel için ürettikleri çözümlerin düzgün çalıştığına emin olana kadar bekleme diyelim. :D

Her ne kadar kabul etmek istemesek de oledler organik bileşenlerden üretilmiş bir ömrü olan paneller. Benim için önemli olan üreticilerin yeni teknolojilerle bunu ne kadar süre geciktirebildiği. Bunu bilerek oled tv alıp, ömrünün mümkün olduğunca uzamasını sağlayacak şartları da kabullenmek önemli olan. Ben bunu şuan kabullenebiliyorum çünkü artık oledin zaafından ziyade, üreticiler çok daha fazla aç gözlü olduklarından ve daha çok para kazanmanın yolu sana her sene yeni birşey satmaktan geçtiğinden led tv olsun başka bir tv olsun uzun ömür döngüsü düşünülerek yapılmıyor. Led tv de alsan garantisi biter bitmez bozulabiliyor ki bu durumu yıllardır çok net gözlüyorum çevremden. Yani oled yanacak diye LED tv alsan onun da 3-5 sene içinde bozulmayacağının garantisi yok. Oled'de ise en azından bu süreyi muazzam görüntü kalitesine bakarak geçirmiş oluyorsun. Benim mantığım, görüş açım bu şekilde. Yoksa boşa bir çekince değil. :D

ZvAnA tarafından düzenlendi
stardust and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok