En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

Ben kendim almadım ama laptoptan kalma yedek diski için taşınabilir bi kutu istiyordum ama biraz fuzuli geldiği için almıyordum. Uzun zamandır uzay montaj kullandığım için zaten lazım olunca bağlayıp kullanırım mantığına salağa yatıyordum. Derken doğum günü geldiği için bizimkilerde eşşek kadar olmamıza rağmen devam eden bir adet niteliğinde gibi olunca ve normalde giymememe rağmen zilyon giyim zerzevat varken ya durun bi dakika almayın artık yazık günah diyip giyimden falan vazgeçirttim ama kuzen yok ya öle şey olur mu illaki birşeyler alıncak diye tutturunca bir kaç ıvır zıvır daha dahil bi sepet kitledim. Akabinde şöylede bir taşınabilir hdd kutusu sahibi olmuş oldum. Sigara kutusu şeklinde olması epey hoşuma gitti icabında içinde ki diski daha sonra ssd vs şeklinde de değiştirilebilir. Usb 3 üstünden max kaç hız çalışır bilmiyorum ama benim işimi görecek bir ürün oldu. :P

1.jpg2.jpg

Squall, wazzap, stardust and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dx8o7ee.jpg p9bi063.jpg nfp2ix0.jpg 

arka sayfadaki çakıyı babam kaptı elimden... yani çok beğenince hediye etmek zorunda kaldım :lol:

bunu da mecbur kayınpedere hediye aldım, eşim "o çakıyı sen babana hediye etmek için mi aldın" diye sorunca :lol:

kendime de amerikadan bunu sipariş ettim:

https://www.amazon.com/gp/product/B0058RX9NU/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

amazon'un inidiriminden kendime 1 tane çakı alayım derken içimden geçtiler...

kardeşime amerika'dan aldıklarımı söylenmeden getirsin diye rüşvet olarak da şunu aldım, şimdi fiyatı 30 dolara çıkmış, ben aldığımda 18 dolardı:

https://www.amazon.com/gp/product/B006M9NIDO/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

durduk yere çakılara 2000 lira gömmüş oldum :shot:

Mono and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, wazzap said:

Pilot dediğin saygın, karakterli, cool adam olur. Bizimki çakı çuku peşinde. :baba:

Harbiden nabıyon abi sen bunları?

şimdi bu yaz o kadar çok antalya'da kalıp rusya'ya sefer yaptım ki, gel havalimanına da nasıl olur görürsün diyemiyorum :lol:

napıyorsun dediğin işte gördüğün üzere hediye oldular, erkeğe hediye ne alınır ki...

ki bunlar baya işlevsel, ve minicik, koy torpidoya, at cebine, tak anahtarlığa dursun, olmadık yerde hayat kurtarır.

ben özellikle geniş ağzı pense olanını aldım. geçen araç lastik basıncı düşük uyarısı verdi, RFT olduğu için inmiyorda ama hava sayacına yanaştım. sibop kapağını nasıl sıktıysam, imkan yok elimle açamıyorum. misal öyle minik bir pense olsa eve kadar 100'ü geçmeden kullanmak zorunda kalmayıp normal seyir süratim 180-230 arası takılabilecektim :icon_twisted: :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Soğuk kış gecelerinde kullanmak için yurtdışından elektrikli battaniye alıp poangın üzerine serdim.

Türkiyede battaniye diye satılan leşlerle alakası yok. Kumaşı yumuşacık ve çok kaşiteli. Cokda akıllı ısınınca bir süre sonra sıcaklık seviyesini düşürmeye başlıyor. Uyku moduna giriyor otomatik saat ayarları vs var 6 seviye sıcaklık ayarı var. Yıkanabiliyorda.

d43j2w7.jpg

MilesTeg, wazzap, RFID and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, CandleGarden said:

Antalya'da, ayak ısıtıcı ve elektrikli battaniye :icon_think:

Antalya'da bir kış geçirmediğiniz nasıl da belli oluyor. :D

Gerçi artık doğalgaz sayesinde o eski kışları aramıyoruz.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, wazzap said:

Ben olsam doğalgaza fazla güvenmezdim.

nml9v1e.jpg

Ayrıca İranda iç savaş çıkmak üzere korkunç bir enerji krizi doğabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rusya ile mevcut durumu korumaya devam edersek bir doğalgaz krizi yaşamayız muhtemelen. Zaten sorunu yaşayacak yer için Avrupa denmiş, biz Ortadoğu - Asya ülkesiyiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/29/2022 at 22:37, Squall said:

Antalyanın sıcağıda soğuğuda pistir maalesef.

On 11/29/2022 at 22:40, wazzap said:

40 yıldır Antalya'da yaşıyorum :D 

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kişiden kişiye değişir, ben 20 yıl Antalya'da yaşadım. Çatı katta kiracımız vardı; üniversite öğrencisi bir genç adam. Cılız mı cılız orta boydan daha uzun boylu; yaz kış şortla geziyordu ve evde doğal gaz/kombi yoktu.

Kendim nispeten üşürüm Antalya'nın kışında ama facia bir durum yok, evde termal içilik, polar kıyafetler falan hareket olmadığı için ama dışarısı güneş varsa bir blucin ve sivetşörtün idare edemeyeceği bir durum nadiren olur. İzmir'de askerlik yaparken kıçım donmuştu o ayrı. Kars'takiler bu yazdıklarımı okuyorsa İzmir'de üşümeme k**larıyla gülüyorlardır mesela. 😅

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

t7e381f.jpg

Köşe takımı denen mobilyadan nefret etmeme rağmen , eşimin ısrarıyla bir anlık hatayla  "neden olmasın rahatmış da" diyerek köşe takımı aldım. Kılıfı çıkarılıyor ve yıkanıyor. Ayrı kılıf da satılıyor, 4 rengi var sanırım , sadece bu renk fitilli kadife diğerleri farklı kumaş 4.500 lira civarında.

Şu tv koltuğuna oturdum biraz kurcaladım sağını solunu , kolçaklar fermuarlı, koltuktan ayrılıyor içindeki yastıkçıklar çıkarılınca kolçak kılıfları yıkanabiliyor.Sırt ve kafa kısmına uygun bir kumaştan örtü-kılıf bir şey yaptırıp kullanacağım çünkü başımı yasladığım kısım çok kolay kirleniyor özellikle yaz aylarında.

Kırmızı sandalyeleri eve getirdim diğerleri kargoda.

Güncelleme:

Niron tv koltuğu geldi , mağazada oturduğumdan farklı gibi geldi, mağazadakinin süngeri yumuşacıktı içine alıyordu bu sert. Kullandıkça yumuşar sanırım. Mekanizma kısmında bir sorun yok.
Kıvık koltuk takımının bir kısmı geldi kurdum kullandım. İkea'dan ucuz koltuk alınmaz derdim ve hala öyle diyorum.
İskeletin bir kısmı ahşap bir kısmı birbirine preslenmiş 5 kat kontrplak bir kısmı da sunta. Sunta kısımları olmasaymış iyiymiş. Kılıf da çabuk yıpranacak gibi.
Fakat bir avantajı var inanılmaz rahat , çok rahat öyle böyle değil bir rahat bir rahat ki sorma (lost bozdu). Yattım uyudum oturdum rahatlığından ödün vermedi.
Yay var 2-3 çeşit sünger var içinde .3-4 sene gider gibi. Neyse en azından rahat estetik kullanımı kolay.
Şimdilik 3 parti kargo geldi kırık dökük eksik , çatlak patlak yok. Son kargo haftaya gelecek.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
TatanQa and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Chronos said:

Hanim air fryerin kucuklugunden sikayet ediyordu, clearanceta gorunce dayanamadim. Vergi dahil $89.58

https://www.walmart.ca/en/ip/gourmia-75-l-8-qt-digital-air-fryer-with-12-functions-and-guided-cooking-black/6000204987000

10D09B0F-225B-4040-B90B-49ABE18BBF94.png

Şaka gibi. Bu alet burada en az 5000 TL falan olur herhalde. 7.5 L olması iyiymiş, gülegüle kullanın:thumbs:

Chronos beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, MilesTeg said:

Şaka gibi. Bu alet burada en az 5000 TL falan olur herhalde. 7.5 L olması iyiymiş, gülegüle kullanın:thumbs:

Sagolasin hocam. F/P iyi ama Walmart kargosu rezalet. 15-20 gun en az. Amazon’dan alsan o da en az 1 hafta. Turkiye gibi hic degil. Istanbul’da olsa 48 saatte gelirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Peregrine said:

Paketi parçalayıp getirmiyorlarsa benim için sorun olmazdı. :) 

Geçen tablet için batarya almak zorunda kaldım amazon dışı biryerden. Aras kargo ile geldi . Kapıyı açana kadar kapının önüne atıp s"ktirip gitmiş kurye bozuntusu.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Squall said:

Geçen tablet için batarya almak zorunda kaldım amazon dışı biryerden. Aras kargo ile geldi . Kapıyı açana kadar kapının önüne atıp s"ktirip gitmiş kurye bozuntusu.

Klasik yurdum kargo manzaraları. Aras lütfedip benim evime paket dahi getirmez, gel al diye telefon açar, şube müdürü asla yerinde olmaz ve telefona çıkmaz, ama satıcı firmadan adrese teslim olarak ücret alıp kargoyu kabul etmesini biliyor. 🤦‍♂️ Ben kafayı takıp canımı sıkmıyorum artık, öfkelenmek kendini darlamak bir şekilde kendine zarar veriyor sonuçta. Mecbur kalmadıkça Aras'la gönderen yerden almıyorum, bu şekilde "çözüm" bulabildim. 🤷‍♂️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10