En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

@CoppermineVPN'im de var Game Pass aboneliğim de var. Bunlar yeterli oluyor mu çalıştırmak için yoksa Cloud Gaming için ayrı bir abonelik gerekiyor mu?

Önümüzdeki yılın sonunda marjinal bir taşınma yaşama ihtimalim var, şehir merkezine uzak ama büyük bir evde oturmak yerine şehir merkezinin içinde ama daha küçük bir yaşam alanına geçersem şu andaki kadar rahat bir oyun ortamım olmayacak. Şimdiden ufak ufak bu tip bir kurulum nasıl olur deneyebilirim. Gerçi şehir merkezinin bir çok yerinde de fiber benzeri kaliteli Internet bağlantısı bulmak büyük problem ama onu mecburen halledeceğim bir şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

@CoppermineVPN'im de var Game Pass aboneliğim de var. Bunlar yeterli oluyor mu çalıştırmak için yoksa Cloud Gaming için ayrı bir abonelik gerekiyor mu?

Önümüzdeki yılın sonunda marjinal bir taşınma yaşama ihtimalim var, şehir merkezine uzak ama büyük bir evde oturmak yerine şehir merkezinin içinde ama daha küçük bir yaşam alanına geçersem şu andaki kadar rahat bir oyun ortamım olmayacak. Şimdiden ufak ufak bu tip bir kurulum nasıl olur deneyebilirim. Gerçi şehir merkezinin bir çok yerinde de fiber benzeri kaliteli Internet bağlantısı bulmak büyük problem ama onu mecburen halledeceğim bir şekilde.

Windows'da xbox app'inde cloud gaming bölümü var. Yada android telefonlarda (bu belki Türkiye marketinde yoktur) Xbox GamePass app'i var. Bunlar üzerinden yeterli internet hizi (ve Türkiye icin de VPN'i) olan her Gamepass ultimate abonesi sisteme baglanip oyun oynayabiliyor. Mantik Nvidia GeforeceNow ile benzer. Oyunu secip oyna diyorsunuz. Yalniz telefondan oyunu oynamak icin bt ile bir controller baglamaniz gerekiyor. Sirf bu sebeple su tarz controllerlar bile cikti hatta https://www.xbox.com/de-DE/accessories/mobile-gaming/sn30-pro ama bunlar yerine xbox gamepad'ini de bt ile baglayarak oynayabiliyorsunuz.

Bir de cloud kütüphanesine de bakin bir. Tüm MS oyunlari olsa da MS disinda belki istediginiz oyun yoktur. Zamanla bu kütüphane de büyüyecek tabiiki.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Coppermineteşekkürler. Zaten böyle bir yönteme geçişe başlarsam Nidia GeForce Now, XBOX Cloud Gaming .vb ne varsa hepsini rahat şekilde kullanacağım bir sistemi televizyona entegre ederek devam ederim. Ev zaten her türlü gamepad barındırıyor, yok yok. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Coppermine said:

Türkiye'de destegi var mi bilemiyorum ama ben Gamepass ultimate ile gelen Xbox Cloud Gaming'i de aktif olarak kullaniyorum. Ev interneti 1Gbit ve wifi 6 router ile yatak odasindaki projeksiyon cihazina bagli telefonum ve gamepad ile bilgisayar acma derdi olmadan ve neredeyse sifir lag ile xbox kütüphanesinin cloud'a acik oyunlarina erisebiliyorum. Aynisini windows 11 kurdugum steam deck bagli TV'de de yapiyorum hatta. Xbox Cloud Gaming Androit TV'lere gelse aradaki steam deck yada telefonu da kaldirip direkt TV yada projeksiyondan acabilecegim hatta. Bilgisayari (yada steam deck'i) sadece steam/epic/ubisoft oyunlari icin aciyorum.

Deutschland über alles. :baba:

Coppermine and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steelseries Apex 3 TKL Türkçe RGB klavye sipariş ettim dün , eski klavye halen çalışıyor ama çok hızlı FPS multi oynarken bazen basmıyor gibi hatalar yaşadım.. dedim değiştireyim , almışken de az paraya kıyalım dedim. Sonuçta uzun süre kullanılıyor.

https://www.itopya.com/steelseries-apex-3-tkl-turkce-rgb-gaming-klavye_u15102

1-318a92.jpg

TatanQa tarafından düzenlendi
Coppermine, Squall and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, TatanQa said:

Steelseries Apex 3 TKL Türkçe RGB klavye sipariş ettim dün , eski klavye halen çalışıyor ama çok hızlı FPS multi oynarken bazen basmıyor gibi hatalar yaşadım.. dedim değiştireyim , almışken de az paraya kıyalım dedim. Sonuçta uzun süre kullanılıyor.

https://www.itopya.com/steelseries-apex-3-tkl-turkce-rgb-gaming-klavye_u15102

1-318a92.jpg

Hayırlı olsun. Ufak bir inceleme isteriz artık:thumbs:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, MilesTeg said:

Hayırlı olsun. Ufak bir inceleme isteriz artık:thumbs:

Hayranlarım ister de yapmaz mıyız mı ki ? :kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu TKL klavyeleri neden, niçin ve nasıl alabiliyorsunuz yahu :D kim çıkarttı bu trendi ?

mekanik de değil, indirim mi vardı inventus'da ? @TatanQa

ps:

mekanik klavyem bozulursa, evde yedek olsun diye sıfır şekilde kutusunda duran klavye:

2ibwnk4.JPG

muhtemelen beklemekten membranı sümüksü bir yapıya dönüşmüştür, kullanmadan atmak gerekebilir :lol:

şaka bir yana da, amazondan geçtiğimiz senelerde aldığım eşyaların fiyatlara bakıp hüzünlendim bu klavyeyi ararken siparişlerde :cry: 

şuan kullandığım mouse'umu fiyatına bak... şimdi 843 lira. alıştım da kerataya, umarım bozulmaz. 843 lira vermek istemezdim şuan :icon_think:

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, stardust said:

şu TKL klavyeleri neden, niçin ve nasıl alabiliyorsunuz yahu :D kim çıkarttı bu trendi ?

mekanik de değil, indirim mi vardı inventus'da ? @TatanQa

ps:

mekanik klavyem bozulursa, evde yedek olsun diye sıfır şekilde kutusunda duran klavye:

2ibwnk4.JPG

muhtemelen beklemekten membranı sümüksü bir yapıya dönüşmüştür, kullanmadan atmak gerekebilir :lol:

şaka bir yana da, amazondan geçtiğimiz senelerde aldığım eşyaların fiyatlara bakıp hüzünlendim bu klavyeyi ararken siparişlerde :cry: 

şuan kullandığım mouse'umu fiyatına bak... şimdi 843 lira. alıştım da kerataya, umarım bozulmaz. 843 lira vermek istemezdim şuan :icon_think:

TKL olmasındaki olay masada yeterli alan olmaması . Numpad li klavye ve mouse ikilisi aynı yerde çok daraltıyor , mouse için çok bir yer kalmıyor o durumda. Mecburen minimal gidiyorum o alanda.

Ben sessiz klavye seviyorum , membran o yüzden tercihim .. Fiyatı evet geçen yıla göre abarık , belki 300-400₺ bandındaydı.. Düştüğümüz hallere bak ; içler acısı... :facepalm:

Şimdi almadık 2 aya 1,5 misli olur tahminen.  İyi ki zamanında mouse almışsın bak , seneye aynı şeylere bakıp daha da iç çekeceğimizi düşünüyorum . :(

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, TatanQa said:

TKL olmasındaki olay masada yeterli alan olmaması . Numpad li klavye ve mouse ikilisi aynı yerde çok daraltıyor , mouse için çok bir yer kalmıyor o durumda. Mecburen minimal gidiyorum o alanda.

Ben sessiz klavye seviyorum , membran o yüzden tercihim .. Fiyatı evet geçen yıla göre abarık , belki 300-400₺ bandındaydı.. Düştüğümüz hallere bak ; içler acısı... :facepalm:

Şimdi almadık 2 aya 1,5 misli olur tahminen.  İyi ki zamanında mouse almışsın bak , seneye aynı şeylere bakıp daha da iç çekeceğimizi düşünüyorum . :(

TKL olması yer derdinden olmalı ama setup paylaşılan Reddit, forum .vb yerlerde öküz gibi masa ve monitörlerinden önünde görüyorum ben bunları. Yer darlığı olunca güzel seçim olabilir, benim de bazen bir tane alayım diye aklıma düştüğü olmuştu sonra fiyatlar roketledi, vazgeçtim.

Evde 3 klavye, 3 mouse var.  Beni ömür boyuna yakın götürür diye umuyorum. Bir klavye 6000 TL olur mu arkadaş diyeceğim de milyonlarca lira verip kalem almış , umumi tuvalete 1 milyon lira verip işemiş bir nesilden geliyorum ben, neden olmasın.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamayacak birşey yok they are cool. Tatanqa nın aldığıda büyük benim standartlarımda. 

7hd47sq.png

Kablosuz küçücük ve daktilo gibi sesler çıkartıyor daha ne ossun. Bir tuşa basıyorum ps5 e diğer tuşa basıyorum tv ye bağlanıyor kablolu kablosuz bt 2.4 ghz her yol var bunda.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, Squall said:

Anlamayacak birşey yok they are cool. Tatanqa nın aldığıda büyük benim standartlarımda. 

7hd47sq.png

Kablosuz küçücük ve daktilo gibi sesler çıkartıyor daha ne ossun. Bir tuşa basıyorum ps5 e diğer tuşa basıyorum tv ye bağlanıyor kablolu kablosuz bt 2.4 ghz her yol var bunda.

Bu daha güzelmiş hem de kablosuz... Kafa kafaya değişelim bak sıfır ürün :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de şundan alasım var ama iki şey aklımı kurcalıyor.

1) amazon 1.200 lira üzerinde gümrük ve shipping alıyor, fiyatı da yaklaşık 4.000'e geliyor (oha!). Satıcısı kendi de satıyor ama o şekilde de gümrük falan çok uğraştıracak.

2) TR layout yok diye canımı çok sıkar mıyım emin değilim.

İncelemesinde de beğenmişler, aleti merak ediyorum açıkçası...

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, SEP said:

1) amazon 1.200 lira üzerinde gümrük ve shipping alıyor, fiyatı da yaklaşık 4.000'e geliyor (oha!). Satıcısı kendi de satıyor ama o şekilde de gümrük falan çok uğraştıracak.

Epey pahalı pöh pöh ! Ben 999TL ye klavye almayı bir süre hazmetmeye çalışacağım , 4k ₺ verirsem klavyeyi streç filmle sararım .. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, SEP said:

Bir de şöyle rezil bir inceleme var. Ürün değil, inceleme rezil:icon_eek:

24 minutes ago, Najaz said:

Klavyeler pahalı değil, biz fakiriz...

Bugün bir milat!

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok