En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

sokakta kediden küçük, fareden büyük eciş bücüş köpekler yürütüyorlar. bir gün bir tanesinin yanlışlıkla üstüne basacağım diye tiksinerek korkuyorum. bu TKL klavyeler de aynı hissi uyandırdı bende, delikanlı adamı bozar :D

o video incelemedeki tipi görür görmez kapadım yalnız, o tipi izledikten sonra insan alacağı varsa da almaz.

klavye dediğin budur, minimalist yaklaşıp mutluluğu uzaklarda aramayın :D

https://www.amazon.com/CORSAIR-K70-Mechanical-Gaming-Keyboard/dp/B07D5S5QKF?th=1

https://www.n11.com/urun/corsair-ch-9109010-tr-k70-cherry-mx-red-usb-kablolu-rgb-mk2-mekanik-gaming-q-klavye-860904

Türkçe dizilimli Mx Brown olsa keşke...

farkındayım, kablosuz, low profile, küçük bakıyorsunuz ama yazmadan edemedim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam 2 yıldır K70 MK2 kullanıyorum. Razer Blackwidow Chroma'dan memnun olmadığım için K70'e geçmiştim. Benim aradığım herşeyi tam olarak sağlayan bir klavye ve memnunum. Ancak tuşlarının plastik kalitesi keşke daha iyi olsaydı. Şu ana kadar C ve L tuşlarım kırıldı ve yeni tuşları temin etmek zorunda kaldım. Üstelik sadece yazı yazmak için kullanıyorum. Oyunlar için klasik klavye kullanamıyorum artık. 2009'da Vatan bilgisayardan aldığım Logitech g13'e öyle bir alıştık ki 13 senedir başka birşeyle oyun oynamak eziyet gibi geliyor. Fotodaki görünen aldığım üçüncü G13. 

20230111-191536.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

sokakta kediden küçük, fareden büyük eciş bücüş köpekler yürütüyorlar. bir gün bir tanesinin yanlışlıkla üstüne basacağım diye tiksinerek korkuyorum. bu TKL klavyeler de aynı hissi uyandırdı bende, delikanlı adamı bozar :D

o video incelemedeki tipi görür görmez kapadım yalnız, o tipi izledikten sonra insan alacağı varsa da almaz.

klavye dediğin budur, minimalist yaklaşıp mutluluğu uzaklarda aramayın :D

https://www.amazon.com/CORSAIR-K70-Mechanical-Gaming-Keyboard/dp/B07D5S5QKF?th=1

https://www.n11.com/urun/corsair-ch-9109010-tr-k70-cherry-mx-red-usb-kablolu-rgb-mk2-mekanik-gaming-q-klavye-860904

Türkçe dizilimli Mx Brown olsa keşke...

farkındayım, kablosuz, low profile, küçük bakıyorsunuz ama yazmadan edemedim :D

Peeh dede klavyesi demode kablolu mablolu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

terazine tıkladım, video güzel olmuş, klavye dandik :zuh:

Yok yok güzel klavye .. hiiç mekaniğe dokunmadan membran nobran işini yapıyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, TatanQa said:

Yok yok güzel klavye .. hiiç mekaniğe dokunmadan membran nobran işini yapıyor :D

ama o çat çut daktilo seslerine alışınca insan bırakamıyor :D

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Squall said:

ama o çat çut daktilo seslerine alışınca insan bırakamıyor :D

Onu da denedim mediamarkt da , çat çut çok irrite etti . Hiç benim tarzım değil. ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı odada iki mekanik klavye ile oyun oynayan insan olunca evin üçüncü kişisi hayattan tiksiniyor. Onu saymazsak membran falan kullanılacak dert değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

olay sırf ses değil yani, o basma hissine alışan tekrar membrana dönünce böyle balçık üstünde yazıyormuş gibi geliyor.

daktilo sesinin de çözümü cherry mx brown switch. benim denediklerim arasındaki en iyi switch'di, şimdi yeni yeni şeyler çıkmış.

misal cherry mx red olanı tavsiye etmem, onda basma hissi yok. 

https://switchandclick.com/cherry-mx-guide/

şurdan karşılaştırabilirsiniz. mx brown hem ses hem his açısından ideal.

bende mx brown vardı gittim mal gibi rapidfire aldım mx speed... yani online oyunlar için falan hız açısından faydalı ama brown kesinlikle his olarak daha iyidi.

kardeşime K70 mx brown aldırdım, değiş tokuş yapmaya çalıştım ama yemedi o da brown ile karşılaştırınca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 2 tane mekanik var biri red switch onda tactile his yok sesde yok pek bu son aldığım blue switch çat çat çok zevkli bence :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kafa öpen ses zaten blue olan, diğerlerinde o kadar sorun yok.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

El kol rahatlığı açısından ellerin birbirine yakın olması gayet önemli benim için, bende Razer Blackwidow V2 TKL Yellow Switch var, ayrıca bende parmak tendonlarında sıkıntı olmaması için (Uncharted 1 idi sanırım durmadan bitirmiştim, oradan hediye :)) en kuvvet gerektirmeyen ve çok fazla basmak gerekmeyen switch gerekli(örneğimizde Razer Yellow Switch). Membran klavye kullanmam çok mümkün değil uzun süreler.

ABS tuşları hiç sevmiyorum, üzerlerinde iz kalıyor, yüzeyleri zımparalanmış gibi oluyor, bu nedenle doubleshot PBT kesinlikle gerekli. Amazon'dan bir dönem kampanyalı aldığım Razer Doubleshot PBT keycaps kullanıyorum. Kalitesi düzgün Türkçe doubleshot PBT tuş takımı bulan olursa haber edebilir. :)

Yine düzgün bilek desteği kesin şart benim için. Razer Blackwidow TKL yerine de şimdi alsam Hyperx Origins 65 alırdım, red switch olan gayet uygun olurdu. 

Yine klavye almadan önce rtings sitesinden gecikmesinde sıkıntı var mı yok mu bir bakmak da faydalı olur. Mesela Ducky One 2 Mini gibi gayet üst düzey bir klavye baya gecikmeli buradaki incelemeye göre, Ducky One 3 Mini'de böyle bir mesele yok yine buraya göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Razer Tartarus V1 ve başka bir gayet küçük keypad de var, FPS oyunlarında bunlar ile daha rahat olabiliyor oyununa göre. 

Tartarus ama daha özel bir keypad, onu fazla kullanamıyorum elin biraz daha büyük olması lazım onun için, bir de membran tuşlu.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12600K'yı 13600KF'ye yükselttim. Hazır 12600K para ederken sistemin ve cüzdanın izin verdiği en yüksek işlemciye çıkıp bir iki nesil geçmesini beklerim düşüncesiyle bugün hem eskisini sattım hem de yenisini aldım.

https://www.dfsbilgisayar.com/intel-raptor-lake-i5-13600kf-1700pin-2-6ghz-14-cekirdek-fansiz-box-islemci

DFS Bilgisayar evime çok yakınmış meğer. Uzun zamandır bir firmaya gidip donanım almamıştım, nostaljik bir deneyim oldu.

EK: Ben aldıktan  1 gün sonra sitelerindeki ürün fiyatı 112 TL düştü. Arayıp düzeltme istedim, sağolsun kırmadılar ve para iadesi yaptılar:thumbs: Düzgün firmaymış. Bunu daha önce bir tek Amazon'da deneyimlemiştim.

MilesTeg tarafından düzenlendi
quad, stardust, jackjoker and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/15/2023 at 00:53, Peregrine said:

77hy2q.jpg

Hide contents

Taner hocam video güzel olmuş, çift kamera ile çekim falan işi ilerletiyorsun, eline sağlık. :thumbs:

Resim de güzelmiş , hafif dokundurdu duygulandım :D

Teşekkürler , aksiyon kamerası da varken işin içine katayım dedim. Yakında 3D falan çekime geçerim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/4/2023 at 10:56 PM, infestor said:

be quiet! Pure Base 500 kasa aldım. Tek kriterim pavyon gibi RGB olmaması ve zıngırdamaması🙂

be quiet! Pure Base 500

simdilik 2 kriteri de gayet basarili sekilde yerine getiriyor :)

daha pahali ve sekilli isikli misikli eski corsair kasama gore cok daha iyi

-CC-9011084-WW-Gallery-Spec-Alpha-GRAY-0

fak yu corsair

TatanQa and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 minutes ago, TatanQa said:

Resim de güzelmiş , hafif dokundurdu duygulandım :D

Teşekkürler , aksiyon kamerası da varken işin içine katayım dedim. Yakında 3D falan çekime geçerim :D

Membran ve kablolu klavye gibi bir şeyin fiyatı 1000₺ gibi bir fiyat olunca hala tuhaf geliyor, o ruh hali içinde gönderdim fotoyu herhalde ama bu sabah amazon 20000 mAh redmi power bank'i 1000₺ den satıyor görünce dank etti; 1000₺ sakız-çiklet parası olmuş. 😔 Kendi içinde güzel klavye; kablosuz, RGB olmayan aydınlatması ve numpad'i olsa  tam benlik. :mrgreen:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cool gadget yok ama size eglenceli bir liste hazirladim

iki saat once costco'dan litresi $1.349'dan 50lt yakit,

ondan hemen once dollarama'dan twix cakmasini 50cent, dido cakmasi cikolatayi 33cente aldim. duet made in Turkey, as bayraklari as as

gecen hafta ise fotograftaki usb coklayiciyi aldim.

ayrica son iki ayda ucuncu kez 44km/h ile hiz cezasi yedim. $233 okullar acildi acilali iki yakam bir araya gelmiyor. 30km hiz siniri mi olur insafsiz herifler

asd.jpg

IMG_2522.jpg

wazzap and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye