En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.945 mesaj var

1 saat önce, CandleGarden said:

Halbuki şuraya kadar çok iyi gelmiştin :( 

İşte kalıtsal durumlara da yapacak birşey yok , benim kulaklarım küçük sayılır ve rahatlar.

Geri kalanda kulaklık f/p yüksek. Malzeme kalitesi de iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gitar çalmaya başlayalı yaklaşık bir sene oldu. Artık, gitar ve vokallerimi pc'de DAW programları aracılığıyla düzgün bir şekilde kayıt etmek, altyapı oluşturmak ve miks işlemleri yapmak istiyorum. Çok önceden beri teee creative xi-fi elite pro zamanlarından beri amatörce pc'ye kayıt yaparım. Şuana kadar eldeki hem dahili hem harici ses kartlarım ve mixerlerim ile amatörce kayıt alıyordum. Lakin artık stüdyo kalitesinde olmasa da daha iyi kayıtlar almak istediğimden ve artık işin içinde enstrüman kaydı da olduğundan epeydir ev stüdyosu giriş seviyesi harici ses kartlarını takip ediyorum. Dün en sonunda kararımı verip Universal Audio'nun bu segmentteki ilk ürünlerinden Volt serisinin dahili vintage preamp ve compresorlü 276'sını satın aldım ve bugün elime ulaştı.

345417df-8921-4e10-8990-2fb2ceb6afe7.jpgvolt-276.jpg

volt-276.jpgvolt-276.jpg

https://compel.com.tr/ses-kartlari/1167-universal-audio-volt-276-0819937003219.html

Universal Audio'nun stüdyolarda kullanılan  meşhur UA610 tube preamplifikatörden alınan Vintage Mic Preamp'i ve klasik 1176'sını temel alan analog compressor devresinin direk üzerinde olması bir avantaj. Canlı bir akışta bile sanki DAW'da sese müdahele edilmiş ve compressor eklenmiş bir ses alınabiliyor. Ayrıca kartın yanında gelen yazılımlar da seçimimde etkili oldu. Diğer firmaların verdiklerinden çok daha anlamlı geldi bana. Özellikle UJAM'ın virtual drummer, virtual basis ve Celemony'nin Melodyne pluginleri benim çok işimi görecek pluginler. 

TatanQa, Mono, MilesTeg and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, ZvAnA said:

Çok önceden beri teee creative xi-fi elite pro zamanlarından beri amatörce pc'ye kayıt yaparım.

Kart artık boşa çıktığına göre, koleksiyona hediye etmeyi düşünürsün belki, diyerekten konuya salça olayım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Najaz said:

Kart artık boşa çıktığına göre, koleksiyona hediye etmeyi düşünürsün belki, diyerekten konuya salça olayım :D

Küçük bir pc de hâlâ ofiste severek kullanıyorum abicim :D  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir MD'yi daha hayata döndürdük :)

Cihazın modeli Sony MZ-R55. Bozuk olduğu söylenerek uygun fiyata satın aldım. Cihaz geldiğinde, üzerinde kesif bir rutubet kokusu vardı. Sıvı teması olduğundan şüphelenmiştim ancak kasayı açtığımda devre kartında ve lens mekanizmasında herhangi bir korozyon, paslanma olmadığını gördüm. Sadece bu cihazların kronik sorunu olan, pil yuvasındaki metal bağlantılarda pil akması sonucu korozyon mevcuttu. Beyaz sirke ve izopropil alkolle bu korozyonu temizledim. Devre kartının temizliğini IPA ile, lensin temizliğini de lens temizleme sıvısı ile yaptım. Lens mekanizmasının raylarını ve dişlilerini sıvı gres ile yağladım. Kasayı güzelce sabunlu su ile temizleyip cihazı topladıktan sonra 3V DC adaptörle ilk startı verdik ve cihaz çalıştı :) Daha sonra gumstick pille denedim, o şekilde de sorunsuz çalışıyor. Lens mekanizması çok iyi durumda; MD okuma-yazma sorunsuz.

20230312_132721.jpg

Whooosh, wazzap, Omfs and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Japonya üretimi Sony Betamax Video aldım. Geleceğin teknolojisi diyorlar, doğru ata oynadığıma eminim :kayik:

Şaka bir yana, @Najaz'a öykünmek gibi görünse de, capture edilmesi gereken bazı betamax kasetler var. Eldeki videoplayer çalışsa da yılların yorgunluğu, rutubetli ortamda bekleme vs derken ciddi kafa temizliği ve ayar lazım. 20 kiloluk aletin ustasını bul et filan uğraşmayayım diye bu modüler canavarı satın aldım. Adamlar 1984’de modüler ve taşınabilir, neredeyse kaset boyunda videoplayer üretmişler. Üstelik özel pilini takarsan tam mobil de oluyor.

Satici Ankara'da bu isi yapan birisi. Adam sanirim bu isin isim yapmis abilerinden. Elindeki cihazlar yaslarina kiyasla görmedigim temizlikte. Sanki fabrikadan alinip hic kullanilmamis cihazlar. Tabii haliyle de pahalilar. Ben bu betamaxların alıcısı yok diye sanırsam ucuza aldım ama şu ara plak modası var diye Dual marka pikapları yada Bang & Olufsen müzik setlerini, fabrikadan çıktığı temizliğiyle 15-20 bine satıyor. İndirim filan da yok.

3785d3f3b19fbd3.jpg32dd8a14cf2c576.jpg   309d21a23a1bedb.jpg69ac449a716b538.jpg

14b335e4046821a.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba Steelseries Rival 3 wireless aldım. Hayatım karardı. Resmen pil canavarı bide üzerinde 1 yıl pil ömrü diyor bir ay bitmeden 2 tane duracelli ömüzlüyor şerefsiz. Ocağıma incir ağacı dikti aman almayın. 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, argelfelhis said:

Merhaba Steelseries Rival 3 wireless aldım. Hayatım karardı. Resmen pil canavarı bide üzerinde 1 yıl pil ömrü diyor bir ay bitmeden 2 tane duracelli ömüzlüyor şerefsiz. Ocağıma incir ağacı dikti aman almayın. 

Bir mouse için cidden yüksek bir tüketim. Duracel bir de. Şu durumda şarjlı pil önermek en mantıklısı olacak sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/11/2023 at 5:23 PM, ZvAnA said:

Gitar çalmaya başlayalı yaklaşık bir sene oldu. Artık, gitar ve vokallerimi pc'de DAW programları aracılığıyla düzgün bir şekilde kayıt etmek, altyapı oluşturmak ve miks işlemleri yapmak istiyorum. Çok önceden beri teee creative xi-fi elite pro zamanlarından beri amatörce pc'ye kayıt yaparım. Şuana kadar eldeki hem dahili hem harici ses kartlarım ve mixerlerim ile amatörce kayıt alıyordum. Lakin artık stüdyo kalitesinde olmasa da daha iyi kayıtlar almak istediğimden ve artık işin içinde enstrüman kaydı da olduğundan epeydir ev stüdyosu giriş seviyesi harici ses kartlarını takip ediyorum. Dün en sonunda kararımı verip Universal Audio'nun bu segmentteki ilk ürünlerinden Volt serisinin dahili vintage preamp ve compresorlü 276'sını satın aldım ve bugün elime ulaştı.

345417df-8921-4e10-8990-2fb2ceb6afe7.jpgvolt-276.jpg

volt-276.jpgvolt-276.jpg

https://compel.com.tr/ses-kartlari/1167-universal-audio-volt-276-0819937003219.html

Universal Audio'nun stüdyolarda kullanılan  meşhur UA610 tube preamplifikatörden alınan Vintage Mic Preamp'i ve klasik 1176'sını temel alan analog compressor devresinin direk üzerinde olması bir avantaj. Canlı bir akışta bile sanki DAW'da sese müdahele edilmiş ve compressor eklenmiş bir ses alınabiliyor. Ayrıca kartın yanında gelen yazılımlar da seçimimde etkili oldu. Diğer firmaların verdiklerinden çok daha anlamlı geldi bana. Özellikle UJAM'ın virtual drummer, virtual basis ve Celemony'nin Melodyne pluginleri benim çok işimi görecek pluginler. 

Bende M-Audio Fastrack kullanıyorum uzun yıllardı bi tık upgrade gerekiyor. Bende Focusrite Scarlett e geçmeyi düşünüyorum ama bu aleti de gördüğüm iyi oldu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

Bir mouse için cidden yüksek bir tüketim. Duracel bir de. Şu durumda şarjlı pil önermek en mantıklısı olacak sanırım.

Hem de GP Recyko Pro (siyah olanlardan) önermek en iyisi.
https://www.hepsiburada.com/gp-4-lu-recyko-pro-2000-serisi-nimh-aa-kalem-boy-sarjli-pil-gp210aahcbll-2ece4-pm-ofisgpll2ece4

Evet bayağı pahalanmış ama şarj döngü sayısı çok yüksek, uzun yıllar size hizmet edeceklerdir ancak dikkatli kullanırsanız: Sert yüzeye düşürmeyin ve ikili gruplayıp grubu bozmadan şarj edin.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@argelfelhis Focusrite benim de almayı düşündüğüm kartlar arasındaydı. Zaten en son Volt 276, Audient D14 MKII ve Scarlett 2i2 arasında kalmıştım. Volt 276'nın kayda değer bir fiyat farkı olmasına rağmen benim için sunduğu özellikler ve yanında gelen yazılımlar açısından en kullanışlı olan oydu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, argelfelhis said:

1 hour ago, Peregrine said:

Hem de GP Recyko Pro (siyah olanlardan) önermek en iyisi.
https://www.hepsiburada.com/gp-4-lu-recyko-pro-2000-serisi-nimh-aa-kalem-boy-sarjli-pil-gp210aahcbll-2ece4-pm-ofisgpll2ece4

Evet bayağı pahalanmış ama şarj döngü sayısı çok yüksek, uzun yıllar size hizmet edeceklerdir ancak dikkatli kullanırsanız: Sert yüzeye düşürmeyin ve ikili gruplayıp grubu bozmadan şarj edin.

Aynı fareyi yine bu pillerle kullanıyorum. Ortalama 1-1,5 haftada pilini değiştiriyorum. 4 pil almıştım, ikisi kullanımdayken diğer ikisi yedekte duruyor. Bitince değiştiriyorum hemen, sonra diğerlerini şarj ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Rival 3 ile aynı şekilde iki adet Aerox 3 Wireless var, bunların pilleri yerleşik, bir şarj problemi yok, birisi 2022 diğeri ilk çıkan versiyon. İlk çıkan versiyonunda da sorunlu orijinal feetleri söktüm, onların yerine Esports Tiger ICE taktım. El ölçüme göre beğendiğim bir model. 

Bu aralar Razer Viper(İlk versiyon, feetler Esports Tiger ARC), Zowie EC2-B ve bunu karışık kullanıyorum duruma göre.

Kullandığım pad Zowie GTF-X.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artik kablosuz mouslarin kablolular kadar iyi oldugunu okudum, aklimda yoktu ama kablo karmasasini bir nebze azaltayim diyerek logitech g pro aldim.

https://www.amazon.com/Logitech-Wireless-Gaming-Esports-Performance/dp/B07GCKQD77/ref=sr_1_3?crid=7N28L8VBW8EY&keywords=logitech+g+pro&qid=1679431707&sprefix=logitech+g%2Caps%2C114&sr=8-3

Ama iade ettim.

Guzel mouse ama su anda kullandigim kablolu mouse daha iyi.

https://www.amazon.com/Cooler-Master-Lightweight-Ultraweave-Optical/dp/B08K2NMXTZ/ref=sr_1_4?crid=2CGQRQ0PTPJNE&keywords=cool+master+mouse&qid=1679431649&sprefix=cool+mast%2Caps%2C114&sr=8-4

Son 2-3 yildir cooler master mm720 kullaniyorum. Sanirim hayatimda kullandigim en iyi mouse bu. Ama sekli normal mousedan biraz farkli oldugu icin biraz alisma suresi istiyor. Yukaridaki diger fareyi iade sebeplerimden biri de bu oldu acikcasi. Bir de agirligi.

Herneyse, ben bu cooler master fareyi 50 dolara almistim, simdi 25 dolara dusmus. Eger bulabiliyorsaniz ve kablolu olmasi problem degilse, kesinlikle tavisye ederim.

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, MonkeyBusiness said:

Artik kablosuz mouslarin kablolular kadar iyi oldugunu okudum, aklimda yoktu ama kablo karmasasini bir nebze azaltayim diyerek logitech g pro aldim.

https://www.amazon.com/Logitech-Wireless-Gaming-Esports-Performance/dp/B07GCKQD77/ref=sr_1_3?crid=7N28L8VBW8EY&keywords=logitech+g+pro&qid=1679431707&sprefix=logitech+g%2Caps%2C114&sr=8-3

Ama iade ettim.

Guzel mouse ama su anda kullandigim kablolu mouse daha iyi.

https://www.amazon.com/Cooler-Master-Lightweight-Ultraweave-Optical/dp/B08K2NMXTZ/ref=sr_1_4?crid=2CGQRQ0PTPJNE&keywords=cool+master+mouse&qid=1679431649&sprefix=cool+mast%2Caps%2C114&sr=8-4

Son 2-3 yildir cooler master mm720 kullaniyorum. Sanirim hayatimda kullandigim en iyi mouse bu. Ama sekli normal mousedan biraz farkli oldugu icin biraz alisma suresi istiyor. Yukaridaki diger fareyi iade sebeplerimden biri de bu oldu acikcasi. Bir de agirligi.

Herneyse, ben bu cooler master fareyi 50 dolara almistim, simdi 25 dolara dusmus. Eger bulabiliyorsaniz ve kablolu olmasi problem degilse, kesinlikle tavisye ederim.

Bildiğim kadarıyla şu an piyasanın en iyi kablosuz mouse'u Razer Naga Pro. Ama tabii fiyatı da ona göre.

https://www.akakce.com/mouse/en-ucuz-razer-naga-pro-rz01-03420100-r3g1-optik-oyuncu-fiyati,1151329010.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, MonkeyBusiness said:

Artik kablosuz mouslarin kablolular kadar iyi oldugunu okudum

Hocam en az 10 senedir bu durum böyle zaten. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, stardust said:

(masaüstü sistemde kablosuz mouse ve klavye kullananlara iyi gözle bakmıyorum) :icon_twisted:

Bilgisayar masasının temizliğini toz almasını hanım yapıyor galiba. :) 

Leğen plastiği ile Logi G305 akar. Merak ettim fiyatı kaç olmuş diye baktım, 4x katlamış, sanırım bir daha almam o fiyatlardan; zaten sadece oyun oynarken çıkarıyorum çekmeceden. "My preciousss" tadında mikrofiber beze sarıp saklıyorum. G305'imisss, gollum gollum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, T800 said:

Türkiye'de yerleşik olarak alınmadı sanıyorum. :)

Dediğiniz gibi , alamadım sanırım.
Amerika adresi verdim , banka sms gönderdi "şu tarihte playstation direct firmasında 703.60 tutarında harcama yaptınız" diye.
Sonra ne kredi kartında harcama görünüyor ne de provizyonda bekleyende. 
Sony'den de onay postası kargo postası gibi bir mail de gelmedi.
24 saat oldu neredeyse. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok