En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

Alamancı teyzem geliyor haftaya, Mediamarkt.de'den yatırımlık PS5 Digital sipariş ettim 2.kolla beraber 500 Euroya.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 minutes ago, Erwin said:

Alamancı teyzem geliyor haftaya, Mediamarkt.de'den yatırımlık PS5 Digital sipariş ettim 2.kolla beraber 500 Euroya.

ps5 neymiş, ne yenir ne içilir. egetürk sucuk, mevlana çay söyleyeceksin... bir de yeni favorim knoppers bar, yiyorum şuan elimde :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.yatsan.com/lazboy-nora-oatmeal-tv-koltugu_81708?p=458759

La-Z-Boy var bende, yeni evimi 2020 senesinde hazırlarken 3200 liraya almıştım linkteki ürünün şuan satışta olmayan güzel bir rengini. Babamın da hoşuna gitmişti, ben de beğenirsek sana da alırım diye taa o zamandan söz vermiştim.

Sonra tabi eve taşınıp, koltuğu kullanıp, gerçekten efsane olduğunu anlayana kadar geçen zamanda fiyatı 4500 oldu. Dedim yine düşer, düşünce alırım, fakat bir daha da hiç düşmedi kaldı öyle.

...ama sözümü unutmadım.

https://www.adoremobilya.com/comfort-baba-ve-tv-koltugu-bej-kumas-86x96x98-cm-gxyxd

Adore bu seriyi yeni çıkarmış, açıkçası kalitesiz olacağını düşünmüyorum. Olası sorunda hep yedek parçası da bulunabilen yerli üretim bir marka.

Teslimat tarihinden sonra da yine koşulsuz 14 gün iade hakkı var.

Eğer bu iş görecek bir şey değilse de iade edip el mecbur La-Z-Boy alacağım.

...neyse, kredi kartımdaki son limiti de bitirdim rahatladım, seçimden sonra görüşmek üzere :icon_bye:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

34" ALIENWARE AW3423DWF OLED ile bende 3. forum üyesi olarak aranıza katıldım. Tüm macerayı Cihan biliyor. Bugün aracı bakıma götürdüm. Dönerken Vatan Söğütözünün önünden geçerken dur bakayım bir gireyim en azından stoklara ne zaman girer öğreniriz dedim.

Reyon da ki kişi teşhire yeni koydukları bir ürün olduğunu ama çok fazla teşhirde kalmadığını belirtti. Zaten ürün Vatana yeni geldiği için çok bir sıkıntı olacağını düşünmüyordum. Sistemden baktıklarında TR de sadece 1 adet olduğunu belirtti.

Cihan'ı arayarak yapmam gereken işlemleri öğrendim. testleri yaptım. Hiç bir şekilde burn-in olmadığını 2 kere ayrı test ederek kendi gözlerimle gördüm. Ölü piksel testi yaptım ve sonuç sıfır. 

toplayın alıyorum dedim. Zaten cihaz yeni konduğu için daha tozlanmamıştı bile. 
Üstelik 1000 liraya yakın da teşhir indirimi verdi vatan. 

Şuan hem LG hem DELL Oled yanyana kullanıyorum.

İzlenimlerimi yazmama gerek yok. Yazamam zaten. Mantıklı olmaz. Yaşamanız lazım. Herkesin bu deneyimi bir kez görmesi lazım. Zehiri almanız lazım. 
Böyle bir şey yok. 
Yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 minutes ago, TiesTorN said:

oled varken diğer bütün teknolojiler hükümsüz zaten. neden bu kadar geç kaldılar oled monitörler için anlamıyorum.

belki de panel tedarikcileri (corning gibi) fahis fiyat cekiyordu :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

oled varken diğer bütün teknolojiler hükümsüz zaten. neden bu kadar geç kaldılar oled monitörler için anlamıyorum.

OLED daha masaüstü kullanım için hazır değil bence, burn in meselesi sıkıntılı masaüstü kullanımda.

Micro LED paneller herhalde çözecek bu durumu.

T800 tarafından düzenlendi
Peregrine and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, jackjoker said:

bunun sonu yeni kasa almaya kadar gidecek gibi duruyor :) bakalım sığdırabilecekmisin

güle güle kullan. 

Sığcak da 18cm büyük kasa fanını sökcem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, stardust said:

Sığcak da 18cm büyük kasa fanını sökcem. 

4000 serisine bu yüzden hiç bakmıyorum. Öndeki üç fandan birisini sökmem lazım, kasa leş gibi görüneceğine 3090'la çalışmaya devam etsin daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, stardust said:

3wany5q.jpeg

Takoz gelmiş.

Cihan güle güle kullan. :)

Bunu açıp kullanırsan bizim monitörde Cyberpunk 2077 ile Ultra ayarlarda Path Tracing açık DLSS 3.0 Quality Frame Generation da açık bir bench al bakalım kaç FPS olacak? Bir de 4070Ti al aynı durumda ve frame generation açık olarak 70-75 FPS oynanış akıcılık, gecikme durumu nedir ? :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 dakika önce, T800 said:

Bunu açıp kullanırsan bizim monitörde Cyberpunk 2077 ile Ultra ayarlarda Path Tracing açık DLSS 3.0 Quality Frame Generation da açık bir bench al bakalım kaç FPS olacak? Bir de 4070Ti al aynı durumda ve frame generation açık olarak 70-75 FPS oynanış akıcılık, gecikme durumu nedir ? :D

4K'da tum ayarlar max. durum soyle;  

VS Off - DLSS Off

5j42eyb.jpeg

VS On - DLSS Off

ebzynnh.jpeg

VS On - DLSS Quality

qso7lsx.jpeg

Benchmarkta pub'dan cikip yolun karsisina gecene kadar 30FPS'yi gormuyor hic... DLSS acinca cok fazla kirilma oluyor goruntude... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX 4080 ile 3440x1440 oynanış:

https://youtu.be/cCFRiDHBbv4

06:10

Frame generation açıldığında 60-70 FPS küsur aralıklarında dolaşıyor ancak gecikme ne alemde acaba bu FPS değerlerinde ? Onu merak ediyorum. RTX 5XXX serisi bile frame generation açmadan zor olacak bu 4K çözünürlükte, 3440x1440 artık RTX 5XXX serisi ile olabilir herhalde iyi kötü.

Path tracing uygulamasını diğer oyunlarda da görmek lazım, Cyberpunk o kadar da optimizasyonu iyi olan bir motor kullanmıyor.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9etvxmu.jpeg gdguyoq.jpeg mj1z8k5.jpeg

Dayanamadım açtım.

Kutunun süngerini ince tutmuşlar, böyle bir zebellah çıkacağını kestiremiyorsun kutuyu açmadan.

PC içi internal donanımlarda RGB, gökkuşağı, LGBT+%& falan haz etmeyen benim gibi biri için yapmışlar. gayet sade, iddasız bir tasarım. 

ama tabii ki boyutunun hayvan gibi olduğu gerçeğini saklayamıyor, düz siyah elbise giyip kilolarını saklamaya çalışan obez kadın gibi.

neyse... sevdim elime alınca, kendi resmi fotoğraflarında daha çirkin gözüküyordu. Gönlümden yine TUF geçiyordu ama @JardeL coil whine var dedi bir de yani bu 28 iken gidipde aynı GPU'ya 35 vermenin de bir manası yoktu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EVGA yı harcamadılar aslında. EVGA NVIDIA nın partnerlere uyguladığı saçma sapan yaptırımlar ve önceliklendirmelerine veryansın ederek gpu piyasasından kendi fişini çekti. AMD tarafına gitmedi çünkü onların da 3 aşağı 5 yukarı onlardan artı bir yanı olmadığını da ekledi ve bıraktı. Pandemi, scalping vs EVGA yı malesef yıprattı. Onlarda kendilerince en doğru kararı aldılar. Yolları açık olsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjokerin degindigi gibi 4000 serisi kartlarda markanin bir anlami kalmadi... Nvidia oyle bir dizaynla cikardi ki zaten ekstra bir sogutucu dizayn etmeye vs. ye gerek kalmadi... Kartlar 70C'yi gormuyor, undervolt yaparsan daha da dusuyor... EVGA da bundan dolayi uzaklasmis olabilir; standart sogutucu yerine janjanli devasa sogutucu koyup ekstra 200-300 usd alma sanslari azaldi... 

jv4qbko.PNG

ASUS 4080 Noctua OC 41-42 bin TL mesela, PNY - Palit 28-29 bin TL... Simdi bu tabloya bakinca ben niye gidip 13-14 bin TL ekstra verip Noctua alayim ki... Komponent farki vardir tabii ama bana bir artisi yok, performans olarak 1-2 FPS fark ediyor cozunurluge gore... 

stardust and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Komponent farkı sadece kartın çıkacağı mhz değerinde ki voltajı stabil taşıyıp taşıyamacağı ile ilgili yani OC için. bunun dışında ki default aralıkta tüm kartlar aşağı yukarı aynı zaten. açıkcası 4070 ti / 4080 hatta 4090 alıp da OC kasacak kişi var mı bilemem ama gerek yok. zaten limitte çalışan kartlar bunlar. o yüzden en ucuz kart alınıp geçilmeli. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok