En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

On 5/17/2023 at 19:03, yarimpower said:

Güle güle kullanın.
Her seferinde kapak açmak-kapamak,bir yerlere basmak işi bana zor geliyor.Ikea'nın tepeden minik düğmeli termosunu tek geçerim.8 saat sonra ağzımın cehennem gibi yandığını bilirim.

oğrudur ama bana içilen yerin tamamen kapalı olduğu bir model lazımdı bunu aldım.

yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/17/2023 at 6:31 PM, Peregrine said:

Bu zerzevat geldi, bayağı da sefil bir şey, alttaki vidaları sıkıştırmak istedim düşen olmasın diye, çoğu boşa dönüyor. Dolgusu normal/istenen bir yumuşaklıkta ve oldukça rahat ettim. Ama raha etmemin sebebi bunun kaliteli bir sele olması değil uygun pozisyonda oturma kemiklerimin sele üzerinde arka kanatlardaki uygun yerlere düzgünce basması böylece yük sadece yumuşak dokuya binmiyor ve ağrı oluşmuyor. Havanın kapalı olması ve yağmur riski sebebiyle 24 km yapabildiğim selenin sınırlı ilk tecrübe sürüşümde neredeyse sıfır ağrı ile tamamlandı. Hayır Bisiklet Alman üretimi ve üzrindeki orijinal sele de Selle Royal üretimi ama demek ki benim toto anatomime uygun değilmiş.

Sonuç olarak sele 200₺ için gayet iyi.

PS: Pedallar da Fransa, Marseller üzerinde Almanya'ya geçti, ben göremedim ama pedallarım Avrupa gördüler :))

Dün 42km mesafede ilk kullanımda eski sele ile bire bir karşılaştırma amaçlı takılı olan Decathlon memory foam sele kılıfını çıkarıp biraz daha yani uygun seviyeye yükselterek sürüş yaparak deneme fırsatım oldu ve hiç bir belirgin ağrı olmadı. Bu şekilde kullanmayı düşünüyorum; ek konfor sağlamadıkça 200₺'lik seleye 140₺'lik sele kılıfı takacak değilim Bu arada Decathlon entegre pedli taytlı, bisiklet şortu giyiyordum ancak giriş seviyesi yani "100" model olduğu için çok ciddi bir ped yok; kumaş ve içinde ince bir sünger var sanki. Şu andaki sonuçlara bakarsak 800-1500₺ gibi rakamlarda bütçeniz yoksa tavsiye edebileceğim bir sele olmuş.

PS: Bu arada pedallarım FR, Marseille üzerinden Almanya'ya geçti. Maceralarını ilgiyle takip ediyorum! :kayik:

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, cherqes said:

Ancak 1 tanesi işimi gördü, diğeri fazla geldi. İhtiyacı olan varsa aldığım fiyata gönderebilirim yoksa Pazartesi günü iade işlemi başlatacağım.

Hediye olarak, kargosunu da ödeyip gönderirim dersen ben alabilirim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Najaz said:

Hediye olarak, kargosunu da ödeyip gönderirim dersen ben alabilirim :D

Bunu demeni bekliyordum:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan Arctic MX4 termal macun aldım.

3070Ti grafik kartının macununu yeniledim. Gece-gündüz kadar fark oluştu. Kartın kendi macunu ile, GPU'yu zorlayan RT destekli oyunlarda GPU 70C üzerini görüyor ve fanlar da %70 seviyesine çıkıp epey gürültülü çalışıyordu. MX4'ü uyguladıktan sonra, aynı koşullarda GPU 58-60 derecelerde sabit kalıyor ve fanlar da %45'in üzerine çıkmıyor.

Kasa mini-ITX olduğu için mecburen 2 fanlı kart kullanıyorum ve MX4 sayesinde 3 fanlı soğutucunun performansını ve sessizliğini elde etmiş oldum.

Peregrine, ZvAnA and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 25.05.2023 at 14:00, stardust said:

Fısıltı gazatesi: @T800 yeni kasaya geçerken su soğutmayı patlatmış, bir rivayete göre Zotac RTX 4080 almış. Artık EK Water Blocks yok :cry:

Beklediğim gibi çalışmadı Lian Li O11 Dynamic EVO içinde. Baya bir yerleşim sıkıntısı oldu. Pompa ve reservoir alt alta zor bela sığdı ancak radyatörlerin ikisine fan takmak mümkün olmadı. Olmadı yani. :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, T800 said:

Beklediğim gibi çalışmadı Lian Li O11 Dynamic EVO içinde. Baya bir yerleşim sıkıntısı oldu. Pompa ve reservoir alt alta zor bela sığdı ancak radyatörlerin ikisine fan takmak mümkün olmadı. Olmadı yani. :(

Sonuçta güzel oldu yeni kasa Tolga abi. Püfür Püfür hava varken, vıcık vıcık sıvı da neymiş yani...

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IMG-20230525-143902.jpg
Kilitli pedallarım Fransa, Gidy > Fr, Marseille > Almanya > Hollanda gezdikten sonra uçakla İstanbul'a inip, gümrükten çıkıp Hemen Gelsin'e geçti ama hemen getirmediler :P, şaka bir yan 2-3 gün kadar da onlarda bekledi ve total olarak 2 hafta gibi sürede Tr fiyatından 220₺ gibi daha ucuza (Amazon.com.tr , Amazon Germany satıcısı, 1297₺) malolarak gıcır gıcır sıfır ürün olarak bana ulaştı. Bugün yağmurlu olduğu için ayakkabılara içinden çıkan kalleri takıp evin garajında da pedalları bisiklete taktım. Sonra içeride bunalmamak için garaj kapısını açıp bisikletin üzerinde pedalları takıp çıkarma alıştırmaları yaptım, sağ pedal biraz daha az geri bildirim (klik sesi) ile kilitleyip serbest bırakıyordu, ayakkabı altındaki kali düzeltip bol bol takıp çıkarma alıştırması yapınca her iki pedal da şıkır şıkır sorunsuz bir hale geldi, gerçekten çok içime sindi. Pedal ayaktan çok kolayca ayrılabiliyor ama bakalım ilk sürüş sonraya kaldı. Umarım düşüp bisikleti ve kendimi çizdirmem. 🙏

IMG-20230526-183928.jpg
Ön göbeği cortlayan diğer bisikletim için de Shimano tx506 ön göbek aldım ama tekeri örmek yani hub'ı takmak için mevcut göbeğin iyice iş görmez hale gelmesini bekleyeceğim. (Erdoğanlar Bisiklet 205₺)

IMG-20230523-124619.jpg
North Bayou F80 pnömatik monitör kolu, plastik kelepçeler ve plastik kelepçe kroşeleri aldım. Masayı ve kabloları bir toparlamak ve monitörümü iyice cortlayan görmemin elverdiği en iyi şekilde kullanabilmek amaçlı bir girişim ama hala kutusunda duruyor; Pazar oy kullanmaktan dönüşte takmayı planlıyorum. (Amazon bizbiz-e satıcısı, 700₺)

Peregrine tarafından düzenlendi
Yanlışlıkla ilk ürün sonrası post ettiğim için son iki ürünü editle ekledim. Son edit'de pedalların satıcısını ekledim.
TatanQa, Najaz and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, wazzap said:

Kulaklığın yastıklarını değiştirdim.

https://www.aliexpress.com/item/32893335879.html

6vb2rvu.jpg839rplm.jpg

Benim de Sennheiser Game One kulaklığın yastıkları gitti, buradaki ithalatçısında pandemi döneminde vardı, hadi dedim şimdi karantina zamanı kargo falan uğraşmayalım kaldı o zaman, geçen tekrar bakayım dedim aradan geçen süre içinde stok bitmiş. Aliexpress üzerinden aldım ben de şimdilik sorun yok ancak bazıları baya kötü oluyormuş ona da bakmakta fayda var. Benim kablo da gitmişti hatta onu da Aliexpress'ten aldım yine. Orijinalinden daha kısa oldu ama. Ancak daha yumuşak bir kablo, bu bakımdan kırılma ihtimali daha düşük.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800abi yorum sayısına bakıyorum ben genelde, o şekilde olunca sonuç üzmüyor.

Bir de 18 Mayıs'ta sipariş verdim, 26 Mayıs'ta elime ulaştı. O kısım çok şaşırtıcıydı. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, wazzap said:

@T800abi yorum sayısına bakıyorum ben genelde, o şekilde olunca sonuç üzmüyor.

Bir de 18 Mayıs'ta sipariş verdim, 26 Mayıs'ta elime ulaştı. O kısım çok şaşırtıcıydı. :)

Artık Türkiye'den eskisi kadar çok sipariş almıyor Aliexpress. Sebepleri ortada. Benim de siparişler çok hızlı gelmeye başladı. Hatta Türkiye'ye 3 günde gelip de gümrükte ve postada 7 gün oyalanan siparişlerim bile oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok