En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.947 mesaj var

2 haftalık takip sonunda, ekonominin nükleer patlayabileceği ve asla yeni ürünlere para yetiştiremeyeceğimi göz önüne alarak 3 senelik S20 FE'mi aslında bir şikayetim olmamasına rağmen güncellemeye karar vermiştim. Fakat 2 seçim arasındaki haftanın cumartesi günü aldığım fiyat, pazartesi zamlanınca vazgeçmiştim. 

Sonra sorduğum her Samsung bayiisinin farklı fiyat vermesi de iyice mide bulandırdığından almamaya karar vermiştim. Bugün başka bir iş için ilk sorduğum yerin önünden geçerken tekrar laf olsun diye bakayım dedim. Bir baktım, ilk zamsız fiyat, e benim telefona da Samsung desteği ile birlikte 11.4k civarında para veriyorlar, Samsung S23 aldım. 

iyi mi ettim, kötü mü bilmiyorum ama bu cihazları seneye alamayacağım kesin gibi :\

Forgotten, wazzap and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bugün sürekli "bu fiyata bu ürüne acaba gerçekten ihtiyacım var mı?" düşünceleri içerisinde her seferinde almaktan vazgeçip durduğum alarmlı bisiklet kornasını AliExpress'den 855₺'ye sipariş geçtim. Babama, kaybettiğinin yerine aynısından bir tane xiaomi youpin traveller polarize güneş gözlüğü de aldım, o da 500₺ tuttu. Bu fiyatlara kargo ve vergiler de dahil; vergiyi de peşin peşin kestiler. Ürün linkleri aşağıda:
1) Korna (3. seçenek, "bell with alarm")
https://www.aliexpress.com/item/32980840218.html

125db-USB-Charge-Bicycle-Electric-Bell-C

2) Gözlük (4. seçenek "TS Glasses" (Turok Steinhardt)):
https://www.aliexpress.com/item/33038807588.html

Hc33797dda8d74716ac78f999a79bfb7aX.jpg

Peregrine tarafından düzenlendi
linkleri eklemeden yanlışlıkla enter'a bastığım için mesaj eksik olarak post oldu, edit'leyerek linkleri ve açıklamalarını sonradan eklemek zorunda kaldım
allreadydead, TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Najaz said:

Godfather korna da var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=KimEuk4_b6Y

Yok bu direkt motosiklet kornasını şarj devresi, hareket sensörü ve kumanda alıcılı bir kart üzerinde birleştirip lipo batarya ile bir aluminyum bir kasaya yerleştirmek şeklinde hazırlanmış, melodi veya farklı zil sesi içermiyor, linkden inceleyebilirsin. Kullanım amacı da trafikte ana yoldan giderken tali yollardan geldiğini göre göre gözünün içine baka baka yola çıkıp seni tehlikeye atan motorlu taşıt sürücülerini çıkmamaya ikna etmek. Bu şuursuz magandalar kona sesini duyduklarında hemen beyinciklerinde ses verisini işleyerek reflekssel bir aydınlanma yaşayıp çıkmaktan vazgeçiyorlar. Defalarca bu insanoğlu hayvanlar tarafından kaza riski yaşadığım ve basit bir versiyonunu kullanmakta olduğum ve çok faydasını gördüğüm için daha gelişmiş ve komple bir çözüm olan bu ürüne yöneldim.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Peregrine said:

Ben de bugün sürekli "bu fiyata bu ürüne acaba gerçekten ihtiyacım var mı?" düşünceleri içerisinde her seferinde almaktan vazgeçip durduğum alarmlı bisiklet kornasını AliExpress'den 855₺'ye sipariş geçtim. Babama, kaybettiğinin yerine aynısından bir tane xiaomi youpin traveller polarize güneş gözlüğü de aldım, o da 500₺ tuttu. Bu fiyatlara kargo ve vergiler de dahil; vergiyi de peşin peşin kestiler. Ürün linkleri aşağıda:

Korna enteresan ürünmüş , alarm olması güzel. MTB , City , katlanırda güzel iş görür. Yol bisikleti için çok kaba ama.

Bir de fiyat tüm vergiler dahil 678TL şu anda :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 minutes ago, TatanQa said:

Korna enteresan ürünmüş , alarm olması güzel. MTB , City , katlanırda güzel iş görür. Yol bisikleti için çok kaba ama.

Bir de fiyat tüm vergiler dahil 678TL şu anda :D

Yanlış ürüne bakıyorsunuz hocam, "bell with alarm" olanını seçmelisiniz, sizin dediğiniz "bell only"

Kaba durmasını da gidon boğazının altındaki spacer'lara monte ederek çözebilirsiniz; örneğin sizin far monte ettiğiniz Garmin mount kombosunun altına konumlarsanız fazla dikkat çekmeyecektir.

Gerekliliğine gelince; trafikte "nasıl olsa bisikletin sesi çıkmıyor" diyerekten sıkıştırma durumlarının önüne çok iyi geçiyor. Ha tabi bu ürün kesinlikle yayalara çalmak için değil, onun için klasik çın çın zilim var.

Şu an bende fara entegre bir korna var, aslında gayet iş görüyordu ama çok daha iyi farlarım olmasına rağmen sırf korna fonksiyonu için onu da gidonda bulundurma gerekiyor. Bu şekilde hem ses yükselecek hem de gidon yer boşalacak, daha sade görünecek.

Peregrine tarafından düzenlendi
İlk paragraftan sonrasını ekledim
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, allreadydead said:

2 haftalık takip sonunda, ekonominin nükleer patlayabileceği ve asla yeni ürünlere para yetiştiremeyeceğimi göz önüne alarak 3 senelik S20 FE'mi aslında bir şikayetim olmamasına rağmen güncellemeye karar vermiştim. Fakat 2 seçim arasındaki haftanın cumartesi günü aldığım fiyat, pazartesi zamlanınca vazgeçmiştim. 

Sonra sorduğum her Samsung bayiisinin farklı fiyat vermesi de iyice mide bulandırdığından almamaya karar vermiştim. Bugün başka bir iş için ilk sorduğum yerin önünden geçerken tekrar laf olsun diye bakayım dedim. Bir baktım, ilk zamsız fiyat, e benim telefona da Samsung desteği ile birlikte 11.4k civarında para veriyorlar, Samsung S23 aldım. 

iyi mi ettim, kötü mü bilmiyorum ama bu cihazları seneye alamayacağım kesin gibi :\

Samsung'un kendi mağazasında mı değişim yaptın? ne kadardı S23? ben de s20fe'yi upgrade etsem mi diye düşünüyorum memnun olmama rağmen aynen senin bahsettiğin sebeplerden...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Forgotten said:

ben de s20fe'yi upgrade etsem mi diye düşünüyorum memnun olmama rağmen aynen senin bahsettiğin sebeplerden...

Aslında ihityacınız olmayan bir şeyi satın alarak, ekonomik açıdan toplamda zararlı çıktığınızı biliyorsunuz değil mi? :) 

ZvAnA, Omfs, Forgotten and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, Najaz said:

Aslında ihityacınız olmayan bir şeyi satın alarak, ekonomik açıdan toplamda zararlı çıktığınızı biliyorsunuz değil mi? :) 

:D sonuna kadar haklısın najaz... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Peregrine said:

xiaomi güneş gözlüğü de mi yapmış yaw.. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, NoFlyZone said:

xiaomi güneş gözlüğü de mi yapmış yaw.. :icon_think:

Evet Xiaomi şemsiyesi altındaki şirketler üretiyor. Mijia, vs. duymuşsunuzdur bir yerlerde muhakkak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 dakika önce, Peregrine said:

Evet Xiaomi şemsiyesi altındaki şirketler üretiyor. Mijia, vs. duymuşsunuzdur bir yerlerde muhakkak.

evet evet biliyorum.. ben de evde xiaomi ekosistemini kullanıyorum.. robot süpürgesinden airfyrırına kedi mamalığından akıllı prizine vantilatöründen gece lambasına vs. ama güneş gözlüğünü bilmiyordum hiç :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, wazzap said:

Sen nasıl Tech Jesus'a sünepe dersin!?!??! pis kaptan :baba:

yahu sen de neyle uğraşıyorsun, gtx 1080'ler zaten riskli... 

benim hem ilk aldığım, hem de garantiden gelen patladı.

bu zamana kadar çalışmış karta hiç dokunma, alacaksın eline o olacak.

sat kurtul onu, 2. el rtx 3080 falan bul mis gibi DLSS dünyasına giriş yap. bu saatten sonra pad takacaksın da ne olacak ona.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Forgotten said:

Samsung'un kendi mağazasında mı değişim yaptın? ne kadardı S23? ben de s20fe'yi upgrade etsem mi diye düşünüyorum memnun olmama rağmen aynen senin bahsettiğin sebeplerden...

7450 TL + 4000 TL'de Samsung desteği geldi. Benimki S20FE 128 GB idi, bir sorunu yoktu, Türkiye'den alınmıştı. S23 Ultra aldım, 39.999 idi fiyatı. Yeni zamlı fiyatı 45.999 TL. Aldığım fiyatlar 41k, 42k, 44k ve 46k idi. 46k'yı istanbuldaki bayii söylemişti, 41k da ne değişim ne de destek vardı.

Ben oyun oynamıyorum ama normal işlemlerde bile bir akışkanlık var. Tabii bir android klasiği olarak 3. yılında telefonun işletim sistemi yaşlanma emareleri gösteriyordu. S23'e geçerek, önümüzdeki 3 nesil Android'i de almayı garantilemiş oldum... Böylece kaybımın minimum olmasını bekliyorum.

Najaz efendi, Ortalığı karıştırma :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@allreadydeadS20FE'nin öyle yavaşlayacağını sanmıyorum ama bir format ile bayağı giderdi bence. Sıfır fiyatı hâla 10B+'ye satılan bir cihaz çünkü. Ben 7B'ye Redmi Note 10S aldım, yağ gibi akıyor. Whatsapp, Reddit, Instagram, Twitter, Bankacılık vb. foto bile çekmiyorum doğru dürüst.

Bilemedim :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/26/2023 at 11:46 PM, Peregrine said:

IMG-20230525-143902.jpg
IMG-20230523-124619.jpg

Monitör kolunu taktım, güzel iş görür de benim uzun süre sepette bekletirken yükselen beklentimi karşılamadı, sorunsuz pozisyon değiştirmesi için her ekleme alyanla ince ayar yapmak lazım, bir kere tutturunca sorun yok. Alçaltıp yükseltme de sorunsuz. Ekranı aşağı yukarı baktırma ayarı bir alyan vidasını gevşetip ayarlayıp alyanı sıkmak şeklinde, Yani ayar yapmak için alyan anahtarını eline alman gerekiyor bu biraz hayal kırıklığı. Diğer ayarlar olması gerektiği gibi ancak yükseklik ayarı hariç ekranı istediğin pozisyona  ayarlamak için ayağa kalkmak gerekiyor yani yine düşündüğüm kadar konforlu değil. Bazı posiyolara değiştirirken ekranın tilt ayarı ve aşağı yukarı bakma ayarı hafif kayıyor. Velhasıl kelam yükseklik ayarı hariç diğer pozisyomlara ayarlamak çok konforlu değil. Genelde sabit kullanacaksanız çok iyi hizmet eder. Daha kablo yönetimine giremedim.

Pedallara gelince, her Allah'ın günü yağmur yağdığı için çıkıp 30-40 km'de deneyemedim, ama sorunsuz görünüyorlar.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, wazzap said:

@allreadydeadS20FE'nin öyle yavaşlayacağını sanmıyorum ama bir format ile bayağı giderdi bence. Sıfır fiyatı hâla 10B+'ye satılan bir cihaz çünkü. Ben 7B'ye Redmi Note 10S aldım, yağ gibi akıyor. Whatsapp, Reddit, Instagram, Twitter, Bankacılık vb. foto bile çekmiyorum doğru dürüst.

Bilemedim :icon_think:

Hocam pili de az gitmeye başlamıştı.. Yani net olarak 3 sene gittim ama sonraki 3 sene yok diyordu. Ha, yavaşlama dediğim kendine göre daha yavaşlamıştı. yoksa tepkileri gene ortalama telefona göre ışık hızındaydı. kamerası iyiydi vs..

Dediğim gibi, benim bir daha "ultra" cihaza yaklaşma şansım olmayacağını düşünerek, önümüzdeki 4-5 yılı bu cihazla geçireceğimi düşünerek bunu aldım.

Omfs, wazzap and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok