En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.001 mesaj var

TIM olayı çok gıcık bir olay kesinlikle ancak aşırı da abartmamak lazım, 7820X o TIM ile 4600MHz ve üstü çalışıyor bildiğimiz AIO soğutucular ile. 

Yine 7900X o TIM ile 4500MHz falan yapıyor AIO ile.

Bunlar birisi 8 birisi 10 çekirdekli.

Lehimli Ryzen 3800-4000MHz arası, yemişim lehimini bu durumda. Bu konu cidden sinirimi bozmaya başladı bir zamandır artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orası öyle ama dediğim gibi power user olmadığım için beni pek rahatsız etmiyor. :mrgreen:

Ayrıca biri 600$, diğeri 1000$. Ayrıca şöyle bir şey de var. Konu sapmasın Tolga Abi, CPU Savaşarı'nda devam edelim. :)

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi 1800x alıp 3,9 da takıldığı için haklı olarak kızgın :) Gerçi bende 4ghz duvarına takılıp 3,9da kullanıyorum, 4ghz için verilen voltaj olusan ısı felan mantıklı değil züğürt tesellisi değil kesinlikle.

İntelin hamlesini beklemek mantıklı tabi ama yapısı gereği yanlıs hatırlamıyorsam ryzenlerdeki gibi bu seridede bir delay mevcut. bir 7700k nın direk 6 8 core hali değil diye biliyorum.

@wazzap Hocam kurulum o şekilde tavsiye ediliyordu görseli turuncu foruma koymuştum ama şimdi bulamadım, msi ın resmi görseliydi hatta.Ne kadar etkili olur bilemiyorum ama önerilen kurulum o şekilde idi.Bulursam eklerim o görseli hatta ryzen platformu inceleme sitelerindeki görsellerde bile 2/4 şeklinde takılıdır ramler.

resimi bulamadım ama sunu buldum;

Ryzen Series CPUs:
UDIMM Memory Slot	Frequency(MHZ)
A1	A2	B1	B2
-	SR	-	-	2667
-	DR	-	-	2667
-	SR	-	SR	2667
-	DR	-	DR	2400-2667
SR	SR	SR	SR	2133-2400
SR/DR	DR	SR/DR	DR	1866-2133

SR: Single rank DIMM, 1Rx4 or 1Rx8 on DIMM module label
DR: Dual rank DIMM, 2Rx4 or 2Rx8 on DIMM module label

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4000 yaparım yapmasına da değmez, 1.35V ile 3900 yapıyor Level 2 LLC ile, 4000 için değmeyecek noktalarda voltaj istiyor, ben bunu elden çıkaracağım sanırım pek gelmedi bana Ryzen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

4000 yaparım yapmasına da değmez, 1.35V ile 3900 yapıyor Level 2 LLC ile, 4000 için değmeyecek noktalarda voltaj istiyor, ben bunu elden çıkaracağım sanırım pek gelmedi bana Ryzen.

Abi performans sıkıntısı mı var? Yoksa tamamen psikolojik mi? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

:D Abi çıkar 4ghz e ben takılıyorum ama dediğim gibi ağır bir makas var 3,9ghz den sonra çok golden değilse,  zorlanacak gibi değil, ve  getiriside yok psikolojik rahatlıktan başka :) 

Elden işlemciyimi çıkaracaksınız sistemimi ? işlemcidir diye düşünüyor/umuyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilemedim, her an delirip Asus Rampage VI Apex + i9 7900X'e geçebilirim, tamamen anlık asabiyet durumuna bağlı.:)

Şaka maka performans problemi olduğu çok söylenemez, kullanmış olduğum çözünürlük nedeni ile de 1080 Ti'da oluyor yük genelde ancak ben ısınamadım Ryzen olayına bir türlü işin aslı, beklediğim gibi olmadı benim. Bir daha da AMD ile işim olmaz sanıyorum, bu Vega olayı da çok çok soğuttu beni. Bu tarz bir memnuniyetsizlik oluştuğu vakit PC'yi de açamıyorum neredeyse, bakalım bilmiyorum yani, eldeki donanımı bir elden çıkartayım öncelikle ona  göre bakacağım artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega konusnun da kesinlikle katılıyorum amd son atımlık kurşununu sanırım ryzen için attı biraz toparlanınca herhalde vga kısmınıda boostlar diye tahmin ediyorum.

işlemci içindeee  7900x fena hani :)  Benimde oyle oldu izinim bitti geri dönücem elimde kaldı pc oyle yatıyor, hala aklıma geldikçe bir iki giydiriyor rahatlıyorum :)  gerçi sorunu tahmin ediyorum ama yani "0" bir sistem için fazla uğraştırdı/uğraştırıyor.

Ben sanırım 2. nesil ryzen gelene kadar ellemem ondan ümitliyim.Sizde biraz bekleyin bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, T800 said:

Bilemedim, her an delirip Asus Rampage VI Apex + i9 7900X'e geçebilirim, tamamen anlık asabiyet durumuna bağlı.:)

Şaka maka performans problemi olduğu çok söylenemez, kullanmış olduğum çözünürlük nedeni ile de 1080 Ti'da oluyor yük genelde ancak ben ısınamadım Ryzen olayına bir türlü işin aslı, beklediğim gibi olmadı benim. Bir daha da AMD ile işim olmaz sanıyorum, bu Vega olayı da çok çok soğuttu beni. Bu tarz bir memnuniyetsizlik oluştuğu vakit PC'yi de açamıyorum neredeyse, bakalım bilmiyorum yani, eldeki donanımı bir elden çıkartayım öncelikle ona  göre bakacağım artık.

Tolga abi şimdi çok sakin oluyorsun, o elindeki kredi kartını yavaşça yere bırak. Gel seninle sakince bir konuşalım. Coffee lake'e ne kaldı şunun şurasında yahu... 7900x falan alırsan dilimden kurtulamazsın bak. Hayır bi de 3900mhz 8 çekirdek ryzen hangi işine yetmiyor, nedir bu rahatsızlığın sebebi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, psikobat said:

Vega konusnun da kesinlikle katılıyorum amd son atımlık kurşununu sanırım ryzen için attı biraz toparlanınca herhalde vga kısmınıda boostlar diye tahmin ediyorum.

işlemci içindeee  7900x fena hani :)  Benimde oyle oldu izinim bitti geri dönücem elimde kaldı pc oyle yatıyor, hala aklıma geldikçe bir iki giydiriyor rahatlıyorum :)  gerçi sorunu tahmin ediyorum ama yani "0" bir sistem için fazla uğraştırdı/uğraştırıyor.

Ben sanırım 2. nesil ryzen gelene kadar ellemem ondan ümitliyim.Sizde biraz bekleyin bence.

Vega tam olarak patlama aslında. Yazılanlardan anlaşılan bu computing için tasarlanmış bir gpu . Oyun için aynı gpu satılanıca sonuç biraz hayal kırıklığı oldu. computing performansı ise çok iyi. Zaten kart deli gibi satıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, ResetButton said:

Vega tam olarak patlama aslında. Yazılanlardan anlaşılan bu computing için tasarlanmış bir gpu . Oyun için aynı gpu satılanıca sonuç biraz hayal kırıklığı oldu. computing performansı ise çok iyi. Zaten kart deli gibi satıyor.

Zaten minig olmasa işi zor.Ayrıca bu kartların oyuncu kartı olmadığını testler ortaya çıkınca açıkladılar diye biliyorum,ortada kart yokkken 1080den hızlı 1080ti nin ensesinde deniyordu eh gerçekler ortaya çıkınca ya bu bizim gamer kesime hitap etmiyor aslında oldu, güç tüketimi konusuna girmiyorum zaten...voltaj düşürülünce kart daha makul tüketim sergilesede son kullanıcı neden böyle işlerle uğraşsın ki ? acaba gpuların çogu takozda ondanmı fazla voltaj verildi stabilite sorunu olmasın diye düşünmüyor değilim. 64 bana göre epic fail 56nın gideri vardı ama fiyat ve konumuna bakınca oda anlamını yitiriyor.

nereden tutsak elimizde kalıyor.

Umarım bir an önce ağırlığını koyar, ryzen ile sayesinde bana göre bir devri kapattı darısı vga kısmına :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Newegg'e Rampage VI Apex için baktım şöyle bir ancak gümrük vergisi ödendiği halde gümrükte bir daha vergi ödeme gibi problemler olmuş, daha oturmasını beklemek lazım gibi.

İkinci olarak Vega 56'ya gelirsek almak saçmalık ötesi o fiyatlarla, 399 USD olanlar bitti artık, ben denk gelmiyorum hiç.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Wifi  mesh router (3'lu set). Evi su ana kadar router + repeater vs. kombinasyonu ile idare ediyorduk ama yonetim, performans sorunlari vs. bikkinlik verdi.

Bakalim ovuldugu kadar var mi; herhalde hafta sonuna kadar kurarim.

https://www.amazon.com/Google-Wifi-system-set-replacement/dp/B01MAW2294

August Smart Lock (2nd gen):

https://www.amazon.com/August-Smart-Lock-2nd-Generation/dp/B0168IXNZQ

Su cantayi aldim, supermis. Gecen haftaya kadar sirkette hemen hemen herkes backpack kullanmaya baslamasina ragmen "40 yasini gecmis adamsin, ise her sabah ortaokullu ergenler gibi sirt cantasi ile mi geleceksin?" diyordum. Ancak ne olduysa on yargimi bir kenara koyup aldim, cok iyi bir kararmis.

https://www.ebags.com/product/ebags/tls-professional-slim-laptop-backpack/249582

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, ChipArchitect said:

Google Wifi  mesh router (3'lu set). Evi su ana kadar router + repeater vs. kombinasyonu ile idare ediyorduk ama yonetim, performans sorunlari vs. bikkinlik verdi.

Bakalim ovuldugu kadar var mi; herhalde hafta sonuna kadar kurarim.

https://www.amazon.com/Google-Wifi-system-set-replacement/dp/B01MAW2294

Kullanım deneyiminizi paylaşırmısınızbir ara , hayırlı olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Backpack denince, geçen gün Xiaomi backback gördüm ,hoşuma gitti. Hatırladığım kadarıyla üniversite 2-3 sınıftan sonra hiç kullanmadım. Kravat,takım elbise ile bir tuhaf oluyor. 

şu alınabilir gene.

https://www.gearbest.com/backpacks/pp_632225.html

Gerçek ergen havası yaratmak için tek omuzda taşımak gerekiyor.

backpack-one-shoulder.jpg

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oneplus 5 6GB/64 GB (soft gold renkli. digerlerinde bekleme suresi vardi siparis verirken) aldim usa sitesinden. toplamda $479+$10 (hizli kargo) patladi. 

tek sikinti benim mastercard'i (garanti bonus) kabul etmedi lanet oneplus odeme sistemi :baba: belki de garanti bankasi kabul etmedi bilemiyorum. abd'deki arkadasin paypal hesabi uzerinden almak zorunda kaldim. bu da boyle bir olaya gireceklere FYI olsun :P

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/11/2017 at 08:33, RFID said:

Kullanım deneyiminizi paylaşırmısınızbir ara , hayırlı olsun.

ben de dört gözle bekliyorum yorumları... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcQa91o4QLqpKVCINz4_FB5

315aywzFyIL._SY300_.jpg

Google Wifi  izlenimleri:

Iki gun once kurdum. Fonksiyonellik, kurulum kolayligi ve performans acisindan  begenilmeyecek hic bir sey yok.  Sette birbirinin ayni uc tane 802.11AC router cikiyor.  Ilkini ana unite olarak kurup DSL/kablo/fiber modeminizie bagladiktan sonra diger ikisini de otomatik olarak access point modunda kuruluyor. Estetik olarak cok guzel  tasarlanmis seyler ve ek uniteler salonda ya da yatak odalarinda bile kotu gorunecek bir tasarim degil.

Ama Google kullanim ve kurulum kolayligi adina bazi kisitlamalar getirmis, ve ozellikle bircok sistem / cihaz iceren karmasik aglara sahip kullanicilar ya da kendi aglari uzerinde tam kontrole sahip olmak isteyen kullanicilar icin bazi problemler. var. Benim bir ev kullanicisi icin oldukca karmasik sayilabilecek (18 kablosuz (Wi-Fi) ,  10 kablolu (Ethernet) cihaz) agimda bazi problemler oldu ve bir suru seyi yeniden kurmak ya da konfigure etmek zorunda kaldim. Bunlar arasinda abartisiz 15 yildir falan dokunmadigim, piyasadan kalkali yillar olmus bazi donanim (10Mbps Ethernet disinda hic bir sey desteklemeyen eski bir termal etiket printer'i vs.) oldugu icin biraz problem oldu.  Bahsettigim kisitlamalar soyle seyler:

-Google herkese "kendi LAN adresinizi secmenize gerek yok, ben sizin icin secerim" diyerek herseyi 192.168.86.* araliginda yapiyor. Ustelik bunu degistirmenize de izin vermiyor, yani eski router'inizda 192.168.0.x ya da 192.168.1.x vs gibi yaygin bir aralik kullaniyorsaniz bunu degistiremiyorsunuz.

-Google DHCP server'in adres araligini secmenize de izin vermiyor. Yani eskiden yaptigim gibi IP adresini degismesini istemedigim sistemlere 192.168.0.1 - 192.168.0.100 arasi statik IP adresleri verip, DHCP server'in 192.168.0.100 uzerini kullanmasini isteyemiyorum. Google elbette DHCP rezervasyonu yapmaniza izin veriyor ama bunun disinda statik bir IP adresi belirleme esnekliginiz yok.  Ben belki de eski toprak sayilabilecegim icin bir suru seye statik IP verme adetim vardi. Bir suru eski donanimin, printer'in konfigurasyonunu degistirip DHCP yapmak zorunda kaldim.

-Butun yonetim ve konfigurasyon bir iOS ya da Android app'i ile yapiliyor. Web arabirimi yok! Google boylesinin daha guvenli oldugunu dusundugu icin Web arabirimi koymamis. Ozellikle Tomato, dd-wrt, OpenWRT vs. gibi esnek acik yazilim router sistemlerine alisiksaniz butun o esnekligi birakip basit bir iOS app'ine guvenmek degisik olacak.

Olumlu bir ozellik olarak yonetim app'i Google hesabiniz ile iliskilendiriliyor ve herhangi bir yerden telefonunuz ya da tabletiniz ile evinizdeki agin durumunu gorebiliyor, degisiklik yapabiliyorsunuz

Genel olarak evin her yerinde Wi-Fi sinyal cekisi ciddi sekilde iyilesti ve performans testleri de bunu dogruluyor. Sonuc olarak yukarida bahsettigim kisitlamalari dert etmeyen, ve buyuk bir evi sorunsuzca kapsayabilecek modern bir router isteyen herkese tavsiye ederim.

ChipArchitect tarafından düzenlendi
wazzap and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Detaylı incelemeniz ve benim içinde önemli olabilecek  konularada değindiğiniz için  teşekkürler @ChipArchitect.  Ürünü edinmeye çalışacağım gerçekten hoş görünüyor. Web arayüzünün olmayışı ne bileyim güvenlik açısından düşünülmüşte biraz garip.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok