En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

48 minutes ago, Narcissus said:

masasından çay bardağı eksik olmayan küçük stardust.. 

ne çok seviyorsun sen beni böyle ya canım arkadaşım :new_love:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

18ae9f4b1d8f7a4c71ffc937c760fe8e--girls-

Hadi ben de boş geçmiim başlığı; geçen hafta telefonuma bi canlılık getirsin deyü gittim bele bi tuğla aldım..  Diablo nun telefonu gibi sert kabuklu oldu ama beğendim diyebilirim.. 

9676665454642.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ne çirkin bir şey o öyle ya, senin gibi güzelliğe önem veren bi adama yakışmamış :)

bir şey alırken kendine hep sor, Vega bunu alır mıydı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Baska hic bir yerde bulamayacaginiz bir uclu kombinasyon ile :

-Lyker voice recorder:  Toplantilari, aracta aklima gelen fikirleri vs kaydetmek icin yillardir bu tur ses kayit cihazlarini kullanirim.Genelde Olympus, Sony gibi bilinen markalari tercih etmemle birlikte gecenlerde ofiste tutmak icin ucuz bir cihaz gerekince bir iki yerde tavsiye edildigini gordugum bu Cin markasini deneyeyim dedim. Fiyatina gore ($30 civari) performansi ve ozellikleri cok iyi, gercekten cok iyi ses kalitesine ve pil omrune sahip bir kayit cihazi.

https://www.amazon.com/gp/product/B0772PKWNY/

-Pisen 5000mAh batarya + sarj cihazi:  Bir suredir hem sarj cihazi, hem de fisten cekildiginde batarya olarak kullanilabilen bir sey ariyordum. Bu urun tam aradigim gibi bir seymis. Birkac gundur kullaniyorum ama oldukca memnunum, umarim uzun vadede dayanikli bir sey cikar. Avrupa tipi fisli olani var mi emin degilim. 

https://www.amazon.com/gp/product/B01FLDP0MI/

-Glock 19 Gen 5:  Silah sahiplerinin Glock'un yeni nesil ilan etmesinden duyduklari heyecani anlamak isterseniz Apple'in yeni nesil telefon cikarmasinin onemini ve getirdigi heyecani 5 ile carpmaniz yeterli olur. Gen 5 (5.nesil Glock) gectigimiz yaz cikmisti ama icten/gucten henuz yeni nesile gecme imkani olmamisti. Bir iki gun once eski G19 Gen 4'umu satarak Gen 5'e gecis yaptim. Gen 5 birkac mekanik ve ergonomik iyilestirme getiriyor. Digerleri simdilik Gen 4 olarak kalsin bakalim, belki uzun vadede onlari da yenileriz. 

qG1l83.jpg

ChipArchitect tarafından düzenlendi
Mr.Smith, Thustu and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chip'in silah koleksiyonunu her gördüğümde şu haber aklıma geliyor.

Thieves flee after breaking into Dolph Lundgren's Spanish home

Masked burglars abandoned a robbery after discovering the home they had targeted in southern Spain belonged to Dolph Lundgren, the action hero who played opposite Sylvester Stallone in Rocky IV.

A source told Spanish media: "Things might have turned out very differently if Dolph had been at home.

"The criminals fled as soon as they realised the owner of the house they had raided was someone they wouldn't want to come up against in a fight."

The Swedish actor, who is 6ft 5in tall and has a black belt in Karate, rose to fame with his role as Russian boxer Ivan Drago in the fourth of the Rocky films.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/spain/5224797/Thieves-flee-after-breaking-into-Dolph-Lundgrens-Spanish-home.html

ResetButton tarafından düzenlendi
Whooosh and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun arkadasimin verdigi dumbellin yok mu? tepkisine benzemis biraz. Kettlebell de olay kaldirma indirme degil, hizli savurma ve koparma ile alakali.  Damacana bu is icin cok buyuk. 

Bu arada reebok un 660 tl ye sattigi bu demir kutlesini decathlondan 170 tl ye almis olmam cok hos. :) Yani en basit bir demir plaka alsaydim 20 kg lik bundan daha pahali olurdu..

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, Squall said:

Bugun arkadasimin verdigi dumbellin yok mu? tepkisine benzemis biraz. Kettlebell de olay kaldirma indirme degil, hizli savurma ve koparma ile alakali.  Damacana bu is icin cok buyuk. 

Bunu evde mi kullanıyorsunuz ?:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, ResetButton said:

Bunu evde mi kullanıyorsunuz ?:)

Evet. Ayrica bench, agirliklar falanda var.

jyXmPr.jpg

Spor salonuna sadece hazirlanma ve gidip gelme suresinden daha kisa bir surede butun idmani bitirmis oluyorum evde.

wazzap and OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, Squall said:

jyXmPr.jpg

Spor salonuna sadece hazirlanma ve gidip gelme suresinden daha kisa bir surede butun idmani bitirmis oluyorum evde.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, Squall said:

jyXmPr.jpg

Bench hariç bende de bayağı alet edevat var, bench almayı düşünüyorum en kısa zamanda...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@OnLyTNT

Ben bu seti hb den almistim o zamanlar yoktu Decatlon var artik fiyatlari cok uygun ve dandikde degil..\

Alicakken su ikiliyi alman en mantiklisi olur:

https://www.decathlon.com.tr/500-dambil-standi-id_8380452.html

Birde duz sabit bench. Aldigin bench sabit olmazsa agir presslerde dengeni ve psikolojini bozabilir. Yukaridaki rack de barfix cekip squatta yapabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Squall said:

@OnLyTNT

Ben bu seti hb den almistim o zamanlar yoktu Decatlon var artik fiyatlari cok uygun ve dandikde degil..\

Alicakken su ikiliyi alman en mantiklisi olur:

https://www.decathlon.com.tr/500-dambil-standi-id_8380452.html

Birde duz sabit bench. Aldigin bench sabit olmazsa agir presslerde dengeni ve psikolojini bozabilir. Yukaridaki rack de barfix cekip squatta yapabilirsin.

Ooo bu iyimiş, bench hangisi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, OnLyTNT said:

Ooo bu iyimiş, bench hangisi?

Herhangi duz bir bench olabilir sabit olmasi iyi olur sagi solu oynamasin decathlonda vardir ondanda..

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süredir almayı planladığım Sony a6000'i aldım, oldukça hoş bir makine, macro için ayrı bir lens almayı da planlıyorum yakın zamanda. Öncelikle 64 gb sd kart ve  usb bellek aldım sandisk'ten. USB bellek 95 mb/sn transfer hızına ulaşıyor tek büyük dosyada yalnız çok ısınıyor. iMac'teki sd kart okuyucu biraz problemli, zamanında superdrive'ı söküp ssd takarken fiziksel hasar verdim sanırım, ilk başta gördü sonra görmedi ama a6000 içerisinde çok güzel çalışıyor. Şimdilik her üçünden de memnunum. Ürünleri hepsiburada'dan aldım, a6000 hepsiburada içindeki ereyon mağazasından 1 günde geldi. Diğer ürünler gece siparişi sonrasında sabah 9'da ofisteydi, hız ve paketleme açısından oldukça başarılıydı.

9mQQQ5.jpg

76qA6m.jpg

SEP, OnLyTNT and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Squall said:

Herhangi duz bir bench olabilir sabit olmasi iyi olur sagi solu oynamasin decathlonda vardir ondanda..

Tamamdır hocam anladım mevzuyu, o stand çok hoşuma gitti alacağım onu, tam olarak ihtiyacı karşılayan bir ürün olmuş...

@pentaman, hocam hayırlı olsun, yalnız HB nin hizmet kalitesinden dem vurmasak, aramızda cinnet geçirmesi muhtemel arkadaşlar var :zuh:

OnLyTNT tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar hobi meraklarım ön planda aslında hobiden ziyade arge çalışmalarıda denilebilir. 3d yazıcı ve kombinasyonla yine kafada kurduğum bir takım projeler vs vs. Bu ay yaptığım harcamalar sanırım 1000lirayı buldu.

1 set 3d yazıcı toplayacak parçalar

1 set cnc tip toplayacak parçalar

Normalde işyerimizde bosch markanın şarjlı matkabı vardı 3 sene önce falan sanırım 350lira falan para baymıştı bizimkiler. Aküler cortladı, akü desen nerdeyse 100lira. Bu prensipten yola çıkıp kendime ucuz olsun pili ölünce atar yenisini alırım mantığında geçen sene a101 kampanyasından attlasın 18v şarjlı torklu matkabını aldıydım. Hala aktif güzel şekilde kullanılıyor ayrı mesele. Şimdi yaptığım işler için gün boyu güç gerekebiliyor, hem uygun zamanda devir yapan ama matkap gibi gücü bıraktığında dönmeye devam etmicek yine torklu bi alete ihtiyacım vardı. Baktım 1000lira üzerinde aletler var benim öle bi ihtiyacım yok. Dolanırken şunu gördüm bakalım yarın gelecek...

https://urun.n11.com/matkap/attlas-atm-300-r-tork-ayarli-darbesiz-matkap-P186128762  Kullanım amacım alüminyum delmek ve bazı ahşap parçaları delmek vs. Birazda 3d yazıcıda bastığım plastiklere delme falan, yine 3d de bastığım M6/M8 gijonlara uygun aparatlarla kullanmak çırpıcı zımpara vs. En önemlisi diş açmak, konuda uzmanlar bilir normalde kılavuz çekmek ister, matkapla doğrudan verip diş açılmaz dişler sıyırır falan torklu matkap ve tereyağı epey faydalı bu konuda. İşte şarj meselesi sıkıntıydı fiyatta bedava gibi bişi.

Matkaba epey bi uçlar aldım, özellikle diş açmak için kılavuz falan lazım ama TR' de araç gereç bulma bilindiği üzere kıtık ve maliyetli, aliexpressden https://www.aliexpress.com/item/6Pcs-1-4-Hex-HSS-High-Speed-Steel-Thread-Spiral-Screw-M3-M4-M5-M6-M8/32812147421.html aldım.

Şu tekerlerden aldım trde bulmak nerdeyse imkansız ve pahalı olan tekerler.

https://www.aliexpress.com/item/3d-printer-pulley-5mmx21-5mmx7mm-nylon-plastic-pulley-spherical-arc-ball-bearing-include-625ZZ-bearing-R5x21/32704001577.html

3dde kullandığımız nema 17 motorlar var, bunlar piyasada çok eski bazı faks fotokopi vb makinelerde de kullanılmış bunların üstündeki motorları alıp kullanmak mümkün. Tabi üstlerinde presli dişlilerle geliyorlar, biraz uğraşılırsa mengene kombinasyonuyla bişiler yapmak mümkün belki başka işlerde de lazım olabilir diye şundan aldım, https://urun.n11.com/anahtarlar/soma-sma-2010-2-3-ayak-mini-cektirme-65-x-65-P181033805

Yine bilimum ihtiyaç için https://urun.n11.com/mengeneler/eltos-mini-sabit-masa-mengenesi-60-mm-aluminyum-P164869943

ve 2 set https://urun.n11.com/ev-ve-dekorasyon/iskence-seti-g-tipi-3lu-mengene-seti-P228659218

Daha aldığım bir sürü hırdavat ıvır zıvır var neyse o kadar detaya girmeyelim :D

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de uzun zamandır alayım  almayım çok kararsız kaldığım direksiyon setini aldım. T300 Ferrari Alcantara Edition.

Hafta son epey bir direksiyon salladım :) Kesinlikle oyun zevkini çok yüksek bir noktaya çıkarıyor. Daha önce T100 vardı, PC2, T100 ü tanımayınca pek kullanamaz olmuştum. T100 karşılaştırırsak epey fark var tabi.

Neyse, memnunum yani. 

20180217_111908.jpg

RFID, Atrin, Trexxx and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evde Superonline'ın süper dandik HG255s router'ının wireless sorunlarından gına gelince 2 adet Ubiquiti UAP-AC-LITE access point aldım. Haftasonu kurulumu gerçekleştirip HG255s'in wireless'ını iptal ettim. Vakit bulunca bi inceleme hazırlarım merak eden varsa...

Mr.Smith and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Forgotten said:

Evde Superonline'ın süper dandik HG255s router'ının wireless sorunlarından gına gelince 2 adet Ubiquiti UAP-AC-LITE access point aldım. Haftasonu kurulumu gerçekleştirip HG255s'in wireless'ını iptal ettim. Vakit bulunca bi inceleme hazırlarım merak eden varsa...

İnceleme güzel olur hocam, benzer problem yaşayan çok kişi var malum :)

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mevcutta kullandığım moto 360 1. nesil akıllı saatimi satıp yerine 2 adet yeni akıllı saat aldım;

iphone için; apple watch nike+ (2nd version) 42mm

android için; Mobvoi Ticwatch 2

https://eu.mobvoi.com/pages/product-smart-introduce

ticwatch 2 beklediğimden çok daha iyi bir cihaz çıktı. Ancak kullandığı işletim sistemi TicOS yerine Ticwatch E yada Ticwatch S de olduğu gibi Andorid Wear olarak gelse çok dahab iyi olurdu. Mesela Ticwatch 2 de GPS var ama uygun bir harita programı malesef yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Forgotten hocam yeni eve taşınıcam bende ve duvarların kalınlığından mıdır nedir wireless arka odalara ve mutfağa erişemiyor. Ben daha superonline'ı nakil ettirmedim ama eski oturanlar kablonet kullanıyordu ve wireless sorunu yaşıyorlardı. Büyük ihtimal bende yaşayacağım. Modem salonda durucak ve arka odalarda/mutfakta wireless'ın çekmemesi benim için ölüm demek. Bu network olaylarından hiç anlamıyorum. Sizin aldığınız ürün benimde işime yarar mı ? Yarar dersen incelemeyi dört gözle beklerim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Atrin said:

@Forgotten hocam yeni eve taşınıcam bende ve duvarların kalınlığından mıdır nedir wireless arka odalara ve mutfağa erişemiyor. Ben daha superonline'ı nakil ettirmedim ama eski oturanlar kablonet kullanıyordu ve wireless sorunu yaşıyorlardı. Büyük ihtimal bende yaşayacağım. Modem salonda durucak ve arka odalarda/mutfakta wireless'ın çekmemesi benim için ölüm demek. Bu network olaylarından hiç anlamıyorum. Sizin aldığınız ürün benimde işime yarar mı ? Yarar dersen incelemeyi dört gözle beklerim :) 

Öncelikle yeni ev hayırlı olsun :)

evet bu tarz bir çözüm işinize yarar ancak bu AP'leri yerleştireceğiniz yerlere ethernet kablosu çekmeniz gerekecek... Kendi deneyimlerim, Repeater modunda çalışan cihazların verimli olmadığı yönünde, o sebeple pek önermiyorum bağlantı kalitesine önem veren arkadaşlarıma... 

Eğer ev kendinizin ise ve tadilat yapacaksanız tavsiyem sıva altı ya da süpürgelik vs gibi bir yöntemle ethernet kablosu geçirmeniz arka tarafa doğru. Ev kira ise ya da tadilat için geç kalındıysa çok dikkat çekmeyecek ince bir kablo kanalı ile kenardan köşeden taşınabilir ethernet kabloları. Ben malesef bu yöntemi kullanmak zorunda kaldım kendi evim olmasına rağmen (hay bin kunduz!) ama salonda hemen süpürgeliğin üstüne monte ettim kablo kanallarını, depoya giden kısımda da antre'de kısa bir mesafe geçilecekti ve onu da kirişin üstüne monte ederek göze batmayacak bir hale getirdim (depoda server'ım duruyo, ona kablo çekmem şarttı). 

Ubiquiti cihazlar enterprise grade cihazlar, bu sebeple kurulumu biraz bilgi gerektirebiliyor. Mesela alışageldiğimiz routerlardaki gibi ip adresi ile kontrol paneline ulaşma gibi bir durum yok, çünkü cihazın kendi kontrol paneli yok, Unifi Controller adlı bir web service'i kurarak cihazları ayarlıyorsunuz (ya da iphone/android uygulaması da kullanılabiliyor). Ama bir kere kurduktan sonra bir daha işinizin düşeceğini sanmıyorum. 

Vakit bulduğum anda inceleme ve kurulum ile ilgili bir yazı yazacağım (tahminen haftasonu). Kafanıza takılan şeyler olursa sorabilirsiniz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok