En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

Güzel seçim olmuş Xiaomi alıp pişmanlık yaşayan pek görmedim zaten bugüne kadar. Adamlar bildiğin f/p ürünü yapıp satıyorlar.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dun tabii bayagi bir kurcaladim.

4 gb ram 64 gb hafiza var.. 8 cekirdek octacore islemci. Cift simli, 6 inch 2160p ekran. Cerceve cok kucuk. Sanal dugmeler cok guzel gorunuyor ve kullanisli. Hem kendi sesi hemde kulaklik cikisi cok guclu. Bundan onceki sony nin 2 kati kadar ses veriyor kulakliktan. Kutudan hem koruma filmi hemde silikon kilif cikiyor. Zaten film takili takmayada ugrasmiyorsunuz. Kulaklik yok. Metal kasa. Hem on hem arkada flasi var.  Android 7. Arkasinda cok hizli calisan bir parmak okuyucu var. E daha ne olsun  yani :alkis: Ornek foto ve video atarim daha sonra.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Philips Hue dünyasına adım attık evde.

Philips Hue 3'lü E27 starter kit

Philips Hue 3'lü E14 pack

Philips Hue Go

Philips Lightstrip Plus 2x 2m' lik paket

Bunlarla uğraşırken Razer'ın Philips Hue'yu desteklediğini öğrendim. Synapse üzerinden razer chroma çevre donanımları ile birlikte organize olabiliyorlar.  Zaten chroma klavye de vardı. Mouse pad'de ihtiyacım varken o da rgb olsun dedim. Razer Firefly siparişi verdim. Ama sonra Corsair MM800 RGB pad'i gördüm. Padin üzerinde ekstra usb girişi olması benim için büyük bir artıydı ve firefly siparişini iptal edip MM800'ü aldım. Hue ile birlikte organize olamasalar da dolu yüzeyi çok hoşuma gitti. 

20180422_202453.jpg  20180423_014947.jpg 

20180424_013010.jpg

ZvAnA tarafından düzenlendi
Mono and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Focus Izalco max ag2r, 2016 model. Focus yakın zamanda yeni kadroya geçecek ve AG2R takımına olan sponsorluğu da bitti, haliyle bu bisikletlerden piyasaya düşen çok oldu. Özellikle de mağazalardaki vitrin ve test bisikletleri artık yenisi satılmayacağından satışa çıktı. 

Ben de uzun zamandır hafif ama çılgın pahalı olmayan bir yarış bisikleti bakıyordum. Üstünde zipp 303 setle geldi ama ben aerodinamiden çok ağırlığa odaklandığımdan 303 seti satıp dt swiss 350 göbekli ve rr411 çemberli bir set toplattım. 100gr civarı hafifleme oldu ama asıl ağırlık kazanımı 1100gr'lık tubular set ile olacak. 

Fotodaki gibi Quark powermetre ile kullanıyorum ama etap yerine mekanik red22 grupset var. 

İlk sürüşlerde konforunda ve atikliğinde çok ciddi fark oldu ama epeydir eski bisikleti de sürmediğimden psikolojik olabilir. Yine de 2,5kg ağırlık ve çok sert AL kadro vs karbon kadro gece gündüz gibi bir fark yaratıyor.

tour-de-france-2015-bikes-1-10.jpg?itok=

Squall, ZvAnA, Thustu and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, Squall said:

Dun tabii bayagi bir kurcaladim.

4 gb ram 64 gb hafiza var.. 8 cekirdek octacore islemci. Cift simli, 6 inch 2160p ekran. Cerceve cok kucuk. Sanal dugmeler cok guzel gorunuyor ve kullanisli. Hem kendi sesi hemde kulaklik cikisi cok guclu. Bundan onceki sony nin 2 kati kadar ses veriyor kulakliktan. Kutudan hem koruma filmi hemde silikon kilif cikiyor. Zaten film takili takmayada ugrasmiyorsunuz. Kulaklik yok. Metal kasa. Hem on hem arkada flasi var.  Android 7. Arkasinda cok hizli calisan bir parmak okuyucu var. E daha ne olsun  yani :alkis: Ornek foto ve video atarim daha sonra.

Xiaomi' nin bu yeni serilerde kullandığı fingerprint gerçekten çok hızlı çalışıyor. Benimde kısa zaman önce aldığım Mi A1' in parmak okuyucu öyle daha değdi mi değmedimi tık bakıyorsun kilit milit açılmış :)

Bir süredir çıkarttıkları modelleri öyle alüminyum, çelik kasa falan oluyor. Hem sağlamlık açısından hemde soğutmada da faydası oluyor. Hoş ben 5" üzeri tel pek sevmiyorum aslında ama alışmaya çalışıyoruz artık zaten pek bir sıkıntısı yok genel manada daha iyi oluyor ama cepte telefon taşımayı seven birisi olarak ve işim icabı problem oluyor biraz.

Ses konusunda cihazdan cihaza tabi farkeder aslında ama aynı etkiyi bende yaşadım. Bi önce ki telim Mi 4' tü, onda kullandığım xiaomi piston 3 kulaklık bunda taktığımda ses çok daha berrak ve sanki aynı bahsettiğin gibi 2 kat daha yüksek geliyor. Son ses müzik dinleyemiyorum zaten 2 dk içinde kulakların patlıyacak gibi oluyor. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motosikletim için ebay'den 30$'a Beamtech led far ampulu seti aldım. Bugün montajını yapıp test ettim, sonuç beklediğimden de iyi çıktı. Halojen ile kıyaslamak mümkün değil mükemmel bir aydınlatma sağlıyor.

s-l1600.jpg

https://www.ebay.com/itm/H4-9003-PHILIPS-CSP-LED-Headlight-Bulbs-Conversion-Kit-High-Low-Beam-8000LM6500K/182504767509?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

pentaman and OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Manfrotto Sling Bag Mavi Renk

Fotoğraf makinemi yanımda taşıyamadığım için ciddi sıkıntı çekiyordum. Aynı anda hem laptop gözü olan hem de diğer eşyalarla beraber kolaylıkla taşıyabileceğim bir çanta ararken bunu buldum, fiyatının ucuz olması da almamda etken oldu tabi. Fotoğraf makinesi taşıma çantaları inanılmaz ölçüde saçma fiyatlara satılıyor nedense. Ürünün malzeme kalitesi iyi, sırta gelen kısmı kalın, ön tarafı ise aşırı ince, içinde fileli çanta olarak taşınan fotoğraf makinesi ve lensleri koruyucu kılıf güzel. Laptop gözünün önünde ise fileli yerler yerine 2 tane fermuarlı göz var, buraya elimdeki kobo 8" sığdı, diğer göze ise kimlik vs. yerleştirilebilir rahatlıkla. Esas hoşlanmış olduğum çanta tutacağının ise hayal kırıklığı olduğunu belirtmeliyim, fotoğrafta belirtildiği gibi çantayla aynı renk ve içi süngerli değil, sadece siyah bir ip şeklinde (sırta asma aparatının altındaki siyah kumaş geniş ipin aynısı). Bunun resimde olup gönderilen çantada olmaması gerçek bir hayal kırıklığı. Bu çantayı işte de kullanırım diye düşünmüştüm ama daha çok tatillerde veya iş dışında kullanırım gibi duruyor. Fotoğrafta gösterilen fotoğraf makinesi taşıma kılıfı oldukça büyük ve 2 tane yapışkan sünger içeriyor, içine çok rahat bir aynasız üzerine monte lens ve 2 ayrı lens + piller vs. alabilecek ebatlarda. Ürün fiyat-performans ürünü, maalesef performans kısmı bir arka planda kalıyor fiyatının düşüklüğünü yansıtmışlar. Şimdilik deneyimlerin bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, pentaman said:

Bunun resimde olup gönderilen çantada olmaması gerçek bir hayal kırıklığı. ... Ürün fiyat-performans ürünü, maalesef performans kısmı bir arka planda kalıyor fiyatının düşüklüğünü yansıtmışlar.

HÜGGS! (*)

(*) Hocamı Üzenin Gelmişini Geçmişini S.kerim!

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evde bazen kapalı kulaklık ihtiyacı hissettiğim oluyor. Bizim hatunun arka plandaki gürültü işleri falan açık kulaklıkta aynen geliyor. Hele ki  günümüzde hâlâ patates soğancı, sütçüsü, yoğurtçusu, overlokçusunun geçtiği bir yerde yaşama şansızlığı içindeyseniz artık şart gibi birşey oldu benim için kapalı, iyi izolasyonlu kulaklık. Gündüz hakikaten sinirlerim bozuluyor. 

Neyse efendim, bu mağduriyetimin giderilmesi adına Sennheiser PC360 kulaklığın yanında aşağıdaki arkadaşı aldım.

20180525_181408.jpg

20180525_181510.jpg

Sennheiser PC-350, PC-360, Audio-Technica ADH-AD700X, ADH-AD900X gibi kulaklıklardan sonra Beyerdynamic MMX 300'ü de deneyimlemiş olacağız.

wazzap, Squall and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler. Biraz tecrübe etme şansım oldu. Sahnesi açık tip olan sennheiser PC-360, Audio-Technica ADH-AD700X, ADH-AD900X kulaklıklar kadar geniş değil. O konuda beklentilerime cevap vermiyor diyebilirim. Max ses seviyesi de diğer kulaklıklara oranla bir miktar kısık olabilir. Bu Avrupa standartları gereği de olabilir. Son dönemde üreticiler buna dikkat ediyor. Ama şu ana kadar kullandığım tüm kulaklıklar içerisinde tartışmasız olarak en iyi bass performansına sahip, üstelik bass'ı bu kadar iyi verirken tizleri bozmaması da şaşırtıcı. Ayrıca mikrofon açısından da tıpkı sennheiser gibi kaliteli bir mikrofona sahip olması önemli. Zira mikrofon kalitesi konusunda Audio-Technica'ların gamer serisi oyuncu kulaklıklarını tam bir çöp olarak nitelendirebiliriz. 

Asıl bu kulaklığı alma nedenim olan ses izolasyonu konusuna gelince de beklentilerimi tamamen karşıladı. Aktif bir çözüm olmamasına rağmen kendi sesimi bile duymakta sıkıntı çekiyorum, razer chroma mekanik klavyenin tuş sesini de neredeyse duymayacağım. Artısı, eksisiyle şimdilik tecrübelerim bunlar.

ZvAnA tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arabanın bakımı geldi motor yağı olarak  Mobil 1 esp 0w40 aldım n11.com dan 2017 tarihli.

Aracım yeni aveo 1.3lt dizel. Bu motor için en iyi yağlardan birisi. Antalya sıcak iklim olduğundan yaz ayları için 5w30 biraz ince kalıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önceki telefonum iyice saçmalamaya başlayınca yeni telefon almak için elektronik mağazasına gittim, niyetim HTC m9 Plus almaktı ama Huawei Mate 9'un 380$ gibi cazip bir fiyattan satıldığını görünce Huawei'den yana tercih yaptım.

huawei-mate-9-2.jpg

5.5" IPS FHD Gorilla 3 ekran

64gb hafıza + sd kart

4gb ram

Octacore cpu (Kirin 960  4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)

Çift sim (2. sim sd kart ile aynı yuvayı kullanıyor, yani ikisinden birini tercih etmeniz gerekiyor)

Çift arka kamera (20+12mp fakat bu modelin kamera olayı standart Mate 9'lardan biraz farklı. Normal Mate 9'lar sadec siyah beyaz modda 20mpx fotoğraf çekebilirken bu versiyon(MHA-L29) 20mpx renkli foto çekebiliyor)

4000mah batarya

Usb-C konnektör

36 saatlik kullanımdan sonra biraz izlenimlerimi yazayım.

Telefonu elinize aldığınızda alüminyum çerçevenin de etkisiyle verdiği kalite hissiyatı gayet yerinde yalnız çok büyük. Huawei bu sorun için küçük ekran modu diye bir şey yapmış, telefonu tek elle kullanmanız gerektiği durumlarda alttaki yazılımsal tuşların olduğu bölümü yana kaydırınca ekran kaydırdığınız tarafa doğru alt köşeye küçülüyor, böylece tıpkı 3.5" 4" bir telefon kullanıyormuşsunuz gibi bütün ekran alanına erişebiliyorsunuz. Ayrıca ekran bölme özelliği de var, bir taraftan youtube izlerken/dinlerken diğer taraftan sörf yapabiliyorsunuz. Huawei'nin arayüz tasarımını beğendim, zaten standart android arayüzüne çok yakın.

Parmak izi okuyucusu çok hızlı ve hatasız çalışıyor fakat konumu konusunda çok mutlu değilim. Telefonun arkasındaki parmak izi alıcısına karşı değilim ama arkasında varsa önünde de olmalı, illaki birinden biri olacaksa önde olmasını tercih ederim.

Kamera iyi ama Leica olayı çok havada kalmış. Leica bunun neresinde anlamak zor, sensörler Sony, lensler ve yazılım Huawei, Leica olayının sadece isimden ibaret olduğu anlaşılıyor. Şu özellik de Leica'dan gelmiş diyebileceğiniz bir şey yok ama kamera gerçekten iyi.

Arkada çift kamera + lazer kullanmışlar. 2 metreye kadar netlemelerde lazeri kullanıyor, 2 metreden sonrası için çift kamera ile netlik yapıyor. Ana kamera 20, zoom kamera ise 12mp, dolayısıyla bazı özellikler 20mp modunda çalışmıyor. Ya o fonksiyonlar devre dışı kalıyor yada fonksiyonlar açıldığında fotoğraf boyutu otomatik 12 megapiksele düşüyor. Optik stabilizasyon da varmış, bunu da telefonla oynarken fark ettim, açıklamalarında falan görmemiştim. OIS gördüğüm kadarıyla kapatılamıyor, tabi kim neden kapatmak istesin ki? Ayrıca video çekerken 1080@30fps ve altı çözünütlüklerde yazılımsal stabilizasyon da kullanılabiliyor, 4K@30fps ve 1080@60fps 1080@120fps modlarında yazılımsal stabilizasyon devre dışı kalıyor, zaten çok başarılı olduğu söylenemez.

Dahili ses çıkışının iyi olduğu söylenemez, altta tek hoparlör var ama tam ekran kullanımlarda kulak hoparlörünü de sanki stereo hoparlörmüş gibi kullanıyor ama asimetrik tuhaf bir olay söz konusu. Bu konuda önden çift hoparlörlü HTC'nin üzerine tanımam. 3.5" kulaklık çıkışı gayet iyi, en azından hala kulaklık çıkışı var.

Fakat mikrofon olaylarını beğendim. Misal video kaydederken isteğe bağlı kamera arkasındakinin sesini almama özelliği var ve oldukça iyi çalışıyor. Ayrıca kendi ses kaydetme yazılımında da benzer modlar destekleniyor.

Bataryası iyi gidiyor, ekran boyutuna göre oldukça uzun süre dayanabiliyor. Şarj olayı biraz tuhaf, tuhaf dediğim kendi şarj aleti ile gerçekten hızlı şarj olabiliyor ama daha önce görmediğim türde bir şarj altyapısı kullanıyor. 5volt 5amper (25watt) gibi daha önce görmediğim sıradışı bir şarj olayı var. Zaten kablo ve şarj aletinin usb portundaki güç pinlerini normalden oldukça kalın tutarak bu yüksek akım ile baş edebilmesini sağlamışlar. Bu sıradışı şarj olayı Qualcomm'un Quick Charge'ı ile uyumsuz. Yine şarj etmek için kullanabiliyorsunuz ama kendi şarj aleti hariç diğer şarj aletleriyle normal hızda şarj ediyor. Kendi şarj aletiyle ama Quick Charge destekli bir telefonun Quick Charge destekli şarj aletiyle şarj olduğundan daha hızlı şarj oluyor.

Gpu'su falan zayıf kalmış demişler incelemelerinde, benim telefonda oyun ile ilgili hiç işim olmadığından yorum yapamıyorum. Arayüzde falan herhangi bir sıkıntı yok.

Ayrıca default yazılımlara bir uzaktan kumanda yazılımı eklemişler, evdeki işteki bütün televizyonlarla, klimalarla ve uydu alıcılarıyla sorunsuz çalıştı. Güzel bir ekstra oldu benim için.

Whooosh tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI E350IA-E45 mini-ITX anakart ve 2x4 GB GSkill Ripjaws DDR3-1600 RAM aldım.

Anakart biraz eski bir model; üzerinde tümleşik çift çekirdekli, 1.6 GHz hızında bir AMD Zacate-FT1 APU var. Bu APU, DX11 uyumlu Radeon HD 6310 grafik çekirdeğine sahip.

Anakart, 4 GB RAM ve atıl duran bir 120 GB SSD ile, Silverstone FT03-MINI kasaya evdeki 4. mini-ITX sistemi kuruyorum :) 

5y4P3j.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
pentaman, wazzap and Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merakınızı gidereyim :)

Corsair 250D kasada, 4790K işlemcili, 16 GB bellekli ve GTX 1070 grafik kartlı sistemi oyun için kullanıyorum.

Silverstone FT03-MINI kasada 4790 işlemci, 8 GB bellek ve GTX 1060 grafik kartıyla kurduğum 2. sistemi çiftlik evine götürdüm, haftasonları onunla takılıyoruz :) Bu sisteme şimdi RAM takviyesi yapacağım; 2x4 GB'lık setin 4 GB'ı buna takılacak.

Jonsbo C2 kasaya, Intel Atom işlemcili ve Xonar Essence ST ses kartlı bir 0 db sistem toplamıştım; "Project SoniCube" konusunda detayları okuyabilirsiniz. Bunu sadece müzik dinlemek amacıyla kullanıyorum; stereo sete kaynak vazifesi görüyor.

İkinci FT03-MINI kasaya da yukarıda bahsettiğim anakartla AMD APU sistem kurdum, Bu sistemi kurmadaki amacım, evdeki atıl malzemeleri değerlendirmek aslında :D Daha nereye konulacağına karar verilmedi, belki TV'ye bağlayıp film-dizi izletir bize.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.06.2018 at 23:54, Najaz said:

MSI E350IA-E45 mini-ITX anakart ve 2x4 GB GSkill Ripjaws DDR3-1600 RAM aldım.

Anakart biraz eski bir model; üzerinde tümleşik çift çekirdekli, 1.6 GHz hızında bir AMD Zacate-FT1 APU var. Bu APU, DX11 uyumlu Radeon HD 6310 grafik çekirdeğine sahip.

Anakart, 4 GB RAM ve atıl duran bir 120 GB SSD ile, Silverstone FT03-MINI kasaya evdeki 4. mini-ITX sistemi kuruyorum :) 

5y4P3j.jpg

hocam bundan bende de var. yalnız nette fln sürünüyor. benim ram 2 gb belki ondandır. 

:zuh:

Mr.Smith tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Mr.Smith 8 GB RAM ve SSD ile kurdum sistemi. Çok detaylı kurcalama imkanım olmadı ama web sayfalarını hızlı açıyor, o konuda herhangi bir sıkıntı göremedim. Sendeki sisteme RAM takviyesi şart gibi :) 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Masaüstü sistemimdeki Razer seti tamamlamak için Razer Leviathan 5.1 Soundbar aldım.

DSC_0118_Medium.jpg

Bu arkadaşın bir de yerde duran, 30W gücünde pasif bir subwoofer ünitesi var. Optik bağlantı yapıldığında sanal 5.1 ses desteği var ve şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor. Ayrıca NFC-Bluetooth üzerinden aptX desteği ile kablosuz olarak farklı cihazlara bağlanabiliyor ve oldukça iyi kalitede müzik çalabiliyor.

Squall and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bisiklete tekrar merak sardım uzun süredir bütçeme uygun şehir ve max 70-80km lik günlük gezilere de katılabileceğim bisiklet baktım. Özellikle servis/destek konusunda da çok bilgili olmadığımdan yakın bir kontakt lazımdı . Internetten kullanıcı yorumları kadro  ve komponent kalite ve fiyat dengesinde Salcano City Sport 40 aldım v-frenli. 

Daha önce full cahillikten 2011 senesinde ortadan süapansiyonlu bir bianchi mb almıştım ama kısa sürede sürüş yprgunluğu ve ağırlığı beni bezdirmiş ve sattırmıştı.

Kask , eldiven , pompa , suluk , lastik tamir kiti , yedek iç lastik , arka-ön ışık herşeyi tamam.

iki defa bindim ilki kendimi görmek ve alete hızlıca alışmak için yaklaşık 14km yol teptim iniş çıkışları olan , bisikletten çok memnun kaldım.  Arka Vites geçişleri çok yumuşak ve hissettirmiyor , ön biraz sesli ama sorunsuz.  Biraz kondisyon sıkıntısı çekmedim değil , hamlamışız. İkincisi gezi ağırlıklı genelde sakin kullanımdı hiç yorulmadım. Ama çok zevkli.

1200₺ bisiklet , diğer ıvır zıvır toplamı yaklaşık 200-250₺ mal oldu

8D351FD3-BE15-4C3F-9456-E667C42E48A4.jpeg

TatanQa tarafından düzenlendi
ZvAnA, Atrin, antibit and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TatanQa said:

max 70-80km lik günlük gezilere de katılabileceğim

Helal olsun. Ben en formda zamanlarımda 40-45km'den sonra bitiyordum. 70-80 yapabiliyorsanız çok iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok