Battlefield 1 (PC / XONE / PS4)
2 2

Bu konuda 651 mesaj var

Mondragon Sniper'da recover süresini iyice arttırdılar herhalde. Silah inanılmaz işler yapmaya başladı. 3 mermide öldürdüğünden, arka arkaya ateş etmek durumundasınız.  orta-orta uzun mesafede, görece hızlı ateşlerde accuracy o kadar düştü ki, adama ateş edip vurmak yerine silahı çeneye dayayıp intihar edeseniz geliyor... ki, onun da vuracağı şüpheli.

Bu yüzden eski dost Selbstlader Marksman ve Autoloading 8.35 extended/marksman arası gidip geliyorum. Mondragon bu ikisinden hala iyi ama silahların bir spread pattern'inin olmaması büyük sıkıntı. Ayakta elinizde rifle ile merminin nereye gideceğini bilmiyorsunuz. Hele hele supress veya etrafta çatışma var, vurulduysanız yakın süre içinde, o mermi rakibi vurmayı bırak, silahtan çıkıyor mu diye düşündürüyor.

BF4 de belli silahların belli spread pattern'leri vardı. Bunda niye yok anlamıyorum...

Genelde support veya Medic oynuyorum. Çünkü bu iki sınıfa teamplay'de çok ihtyaç olmasına rağmen 32 kişilik takımda 1-4 arasını geçmiyorlar. Support BAR, Medic çaresizlikten Mondragon Sniper. Scout'ta fantezi olsun diye ironsight'lı silahlarla oynuyorum. iron sight'ta reload yapılabilien Gewehr varyantı yeni favorim (infantry veya carbine, her seferinde bakıyorum, hangisinde daha çok kill varsa o iron sightta reload ).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az bakabildim ancak Fort de Vaux Operation Locker'dan iyi olmuş gibi geldi bana. Bir harita daha var ama orada pek oynayamadım.

Performans ama kötü haritaların, esas oyun güzel çalışıyor ama bu baya geriden takil ediyor, neyse, neticede test.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu da yazayım ilginç bir durum, olmaz ya başına gelen olursa belki işe yarar, kulaklık anakarttaki ses çıkışına bağlı, onu da 24 Bit 96 KHz olarak ayarlamıştım, bu şekilde Battlefield 1 kilitleniyor herhangi bir anda, overclock problemi mi nedir derken, Audioengine DAC ile bu problem hiç olmayınca bu ayarı kulaklık için 16 Bit 48 KHz olacak şekilde yapılandırınca mesele kalmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam 2 round kala Operations'a girdim. Oyundaki medicler o kadar mal ki gene en iyi medic oldum oyunda. Hoş gerçi ortalık toz dumanken aralara dalıp adam revive etmem işe yarıyor galiba. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam 2 round kala Operations'a girdim. Oyundaki medicler o kadar mal ki gene en iyi medic oldum oyunda. Hoş gerçi ortalık toz dumanken aralara dalıp adam revive etmem işe yarıyor galiba. :zuh:

Evet genel olarak çok mal oyuncu var. Yanımdan medic geçer kaldırmaz, yere sağlık çantası atmaz. Ya arkadaş parayla mı, at işte yaralı birini görünce. Rabi tersi durum da var, düşen birine koşturup gidiyorum tam gelmilim adam skip yapıyor. Ya görüyorsun ekranda kaç metrede olduğumu, yaklaştığımı.

ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Medic olayına +5 benden . İlk amacın squadı takımı tekrar kaldırmak.  Misal karşı takımda bu işi hakkıyla yapan 2 medic oldu mu bayrağı savunmanız neredeyse imkansız. İki kişi indirseniz medic hemen revive ediyor , siz uğraştığınızla kalıyorsunuz. 

Support olanlara sesleneyim lütfen yere ammo box atın , peşinizden koşturmayın ! Ben oynarken sürekli atıyorum yere bir garip gelir de sebeplenir diye :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Medic ve Support olayı bu oyuna özgü değil, bu hep vardı. Medic kaldırsa bir dert kaldırmasa ayrı dert.

Güvenliği sağlamadan cart diye ölen adamı kaldırırsanız o adam yine ölüyor, boş yere karşı takıma +1 kill hediye etmiş oluyorsunuz.

Sadece sandığı atmak değil nereye attığınız da o kadar önemli. Kendi takım arkadaşlarının çok olduğu kısmen emniyetli yerlere atmanız gerekiyor. Aksi taktirde attığınız madic/ammo box'lar bir işe yaramıyor.

Benim en çok dikkatimi çeken olay ise yenilen takımda oyuncu kalmaması. Takım azıcık ezilince takımın yarısı oyundan çıkıyor. Bir anda 32'ye 18 kala kalıyorsunuz, o saatten sonra da yapacak bir şey kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hic oyle obek obek cıkmalı maç görmedim, 1-2 tane haric ki 300 saat oynamısımdır heralde... Onlarda 1000-328 falan gibi bi şekilde bitti ki zaten karsı takım cıkmaya baslamadan önce yok olmustu .. Zaten bu kutu düsürme olayıyla daha önceki oyunlardaki oyundan cıkma olayını en az %70 azalttıklarına eminim..
Ben artık supportta ve medicte kutu yerine "torbasını" kullanıyorum.. hemen kayboluyor belki ama etrafımdan geçen herkese q ile yolluyorum, cok daha efektif gibi geldi ve hemen hemen medic/support oynadığım her maçta bestofta yer almamı sağladı..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Medic adamı kaldırırsa, adamın ilk öldüğünü saymıyor oyun.

Yani 5-5 kill/death durumundayken vurulup ölüyorsunuz ve sizi öldürene +1 yazılıyor. Sonra medic geliyor, sizi kaldırıyor ve K/D 5-5 olarak kalıyor. Başkası ya da aynı kişi revive'dan kısa sonra öldürürse, 5-6 oluyorsunuz. Skip yapmadan veya timer bitmeden ticket'tan sizin ölümünüz de düşmüyor. 

torbalar hareket halide de resupply/heal yaptığından hareketli durumlarda daha etkili. Bir yerleri savunuyorsanız da crate'ler etkili. Zaten Crate'lerden daha fazla resupply/heal oluyor.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun nostalji yapip bc2 oynadim birkac kez.

Anladimki bu seri cok fena gerilemis yavas yavas gerilediginden farkinda olmamisiz.

8 gb oyun. 4k da 120 fps veriyor. Simdiki aklim olsa bc2 den sonraki bflerin hicbirini almazdim.

Definitive and MonkeyBusiness beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artı support crate 'i bomba da dolduruyor , küçük torba sadece mermi veriyor . ( diye biliyorum )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yerleri savunuyorsanız da crate'ler etkili. Zaten Crate'lerden daha fazla resupply/heal oluyor.

Burada bir Türkçe hatası var.. 

Artı support crate 'i bomba da dolduruyor , küçük torba sadece mermi veriyor . ( diye biliyorum )

Buna bağlı olarak  burada da yanlış bir bilgi... 

:8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Suez haritasındaki dengesizlik oyunun cıkısından beri bir derttir, ilk halinde 3 tane olan pointi 5 yaparak çözemediler ve sonunda CTE için gelen update ile yeni alanlar ve düzenlemelerle 6 flagli suez in son hali.. akşam bi denicem..  : 

XYvteka.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CTE'de performans rezalet ya, bu arada denk gelemedik bir türlü yaaahuuuu.:D

Çağlar, bir de Gears of War 4'e başlayalım bir ara.:(

Yattı kaldı oyun.:(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CTE'de performans rezalet ya, bu arada denk gelemedik bir türlü yaaahuuuu. :D

Çağlar, bir de Gears of War 4'e başlayalım bir ara. :(

Yattı kaldı oyun. :(

Abi sen seni kimin öldürdüğüne hiç dikkat etmiyosun galiba.. Akşamüstü ben senin servera gelip karşına geçtim bilerek.. 3 kere headshotla öldürdüm seni.. hatta akabinde büyük harflerle güldüm ama fark etmedin beni..   :cry:

Gears of War ağır yalan oldu ya üff.. o topaç karakterler motivasyonumu çok düşürdü, halbuki 34 kere insanede bitirdiğim Ultimate Edition ı alıp üşenmeden yine 2-3 günde bitirmiştim..  :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi ya, benim kafa bi dünya bu ara yorgunluktan.:(

Niyse, gelelim esas meseleye, niye headshot falan yapıyon sen utanmaz adam.:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni DLC çok iyi olmuş. Gelen silahların hepsini açamadım daha ama support'a gelen LMG'yi pek beğenmedim.

Mapler oldukça güzel olmuş. Bir süre sırf bu DLC'deki mapleri oynarım. Bir tek map ismini hatırlamıyorum ama etrafında orman yangını olan bir map var. Onu pek sevemedim ama alışınca belki değişir fikrim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni gelecek olan beleş gece mapi çok güzel buarada.. Tam gelme tarihini bilmiyorum ama gece olması ve trench ağırlıklı olması baya sağlam atmosfer yaratmış.. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amanın abi amiens zaten köprü altı cam cam tam bir sniper cenneti.. her binanın camında bi sevdalı.. :lol: bir de gece oldu mu artık kim kime dum duma.. rüya ersavcı nın sunumuyla saklambaça hoşgeldiniz olur :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz son dönemde sürekli yeni mod frontlines oynuyoruz. 16'ya 16 olduğundan gerçekten çok leziz. 64'lük conquestte ki istanbul stayla kalabalık yok.

Tek sıkıntısı sniper tankçılar. Tank'la çok uzakta durup, ördek gibi objective'i almaya çalışanları avlıyorlar. Objective de tek olduğundan, her atış, bir veya daha fazla adam öldürüyor. ölünce siz respawn olana kadar objective düşüyor.

Tank 3 tane Rocket Gun isabetiyle patlamıyor. Grenade ve Dinamit için yaklaşmak gerekiyor ki, zaten 32lik frontlines haritalarında öyle kimseye gözükmeden de yaklaşmak neredeyse imkansız. Spotlanırsanız, ya biri vuruyor ya da Tank. Anca adam duck hunt'tan sıkılıp yaklaşırsa, 2-3 assault ile indirme şansınız oluyor... ki, onda da adam iyiyse 2. rocket gun'ı yemeden kaçıp tamir ediyor.

Ek olarak, takımların dengeli olduğu durumlarda, 2 saatlere yaklaşan round'lar oynanıyor. Karşıya tank gelince, Assault'a geçen, sniper'ların flare spot kullandığı, spotlanmış adama mortar yağdıran support'ların olduğ oyunlar gerçekten zevk veriyor.

ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

16 - 16 olunca araçlar ölümsüz oluyor (en azından düzgün biri oynuyorsa) o nedenle fix 64 oynuyorum ben.. 

frontlines ben de denedim bi arkadasımla, gercekten zevkliydi.. 3 kere son noktamıza bomba kurmaya kadar gelmişlerken çevirp almıştık baya 3 saat falan sürmüştü heralde tek round :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok